dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

To może nalać odmierzoną ilość i postawić w wiaderku w jakimś eee kieliszeczku, filiżance, strzykawce czy pojemniku na mocz?
Jak muszę dawać coś w proszku to podlewam paszę delikatnie olejem po suplemencie. Ilość oleju znikoma i pomijalna żywieniowo a proszek się przykleja do paszy. 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 września 2021 11:33
Czy Formula4Feet ma zapach ? Jeśli tak to jaki, jakiego rodzaju i czy intensywny ? Będę wdzięczna za info. Kupiłam Ungulat ma dziś dotrzeć, ale wczoraj powąchałam u koleżanki i obawiam się, że mój koń tego nie ruszy ... 🙄
BUCK   buttermilk buckskin
03 września 2021 11:55
Aleks minimalnie delikatnie lekko ziołowy 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 września 2021 12:08
Dzięki BUCK 🌷 zatem jest nadzieja, uff .
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 września 2021 14:00
Ja testuję suplementy Nuvena, jako że mój kucyk je tylko trawokulki w ilości kubeczek od witamin St. Hippolyt dwa razy dziennie i siano parowane +zioła.
Ma problemy z przyswajaniem selenu.
fanelia polecam kupić strzykawki - nabierać płyn do strzykawki w odpowiedniej ilości i poprosić o wyciśnięcie już do żłobu, jeśli masz taką możliwość. W aptekach spokojnie kupisz takie większe po 50-100 ml.
Dzięki dziewczyny, właśnie podobnie sobie myślałam, że to chyba jednak za dużo czasu jak na płyn... no trudno, będę przemycać proszek 😀 Patent z olejem bardzo fajny, wypróbuję.
Aleks,
Formula4feet chyba jest na tę chwilę nie do dostania 🙁 za to moja kapryśna kobyła ze smakiem zajada Hufgold
Mój koń zajada równie chętnie Formule jak i Hufgolda, a jest koniem grymaszącym przy jedzeniu (chociaż nie wygląda 😉😉. Raczej oba preparaty wchodzą koniom bez problemu.

kasska, jak długo podajesz już Hufgolda? Widzisz jakieś efekty? Wy chyba coś tam po ochwacie macie?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 września 2021 12:28
kasska, Meise to się ucieszyłam .... kurna, tylko rzuciłam na szybko okiem i faktycznie w jednym z sklepów F4F było jako "chwilowo niedostępne" ....
Czy zatem Hufgold ma zapach ? Jeśli tak to jakiego rodzaju i czy intensywny ? 🙄
Będę wdzięczna za opinie 🌷
Zapach raczej niezbyt intensywny, a w smaku kwaskowe, bo próbowałam 😂

Meise,
podaje krótko, ok 2tyg. Kopyto zmasakrowane jak widać, przyszłym tyg kowal to zacznę odliczanie i fotografowanie od zera 😉
IMG_20210904_200521.jpg IMG_20210904_200521.jpg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
07 września 2021 12:29
Kobiety drogie, gdzie ja ten Hufgold dostanę ? Jakoś moja przeglądarka nie łączy faktów, że to dla koni jest.
edit: czy to Hoofgold jest, a nie Hufgold ?
o ten: https://stajnia-miszewo.pl/suplement-na-kopyta-hoofgold-hufkur-4kg-p-3353.html? ???
Tak to to co z linku podałaś 😉
Jescze na Allegro kiedyś widziałam.
U nas kowal przy okazji dystrybucję prowadzi HoofGolda produktów.
Edit: wpisujesz hufkur w Allegro i wypluwa od razu, nawet ze smartem 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 września 2021 12:58
Czy ktoś z Was stosował może to: https://www.animavet.pl/st-hippolyt-gold-medal-5-kg.html ??
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
07 września 2021 12:58
Dzięki BlueHorse 🌷
Przyszedł dziś Ungulat i mi koń, zgodnie z przewidywaniami, pokazał "środkowy palec" 🙄.
Czy HoofGold występuje w mniejszych opakowaniach czy brać co jest ?
Aleks, Hufkur jest tylko w wersji 4 kg.
Aleks, luz, ja moim podaję Ungulat, więc odkupię od Ciebie. O Hufgolda mogę zapytać kowala i zamówić dla Ciebie.
Aleks, ma dość spore dawkowanie więc to opakowanie zbyt duże nie jest.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
07 września 2021 14:42
Ma ktoś już doświadczenie z tą marką supli ? NUVENA

https://www.nubaequi.pl/pl/31-suplementy-dla-koni

Ceny dosyć atrakcyjne
trzeszczki kilka stron temu polecałam 🙂 selen nam wrócił ładnie do normy po nich 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 września 2021 13:08
Aleks, luz, ja moim podaję Ungulat, więc odkupię od Ciebie. O Hufgolda mogę zapytać kowala i zamówić dla Ciebie.
Agu,

Zrobię jeszcze jedno podejście i dam znać 🌷
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 września 2021 11:41
Jaki olej kukurydziany polecacie? :kwiatek:
Ja kupuję ten z Auchan - Pedrisol. Wychodzi mnie dużo taniej niż jakikolwiek inny dedykowany dla koni 🙂
Hermes, brandon gastro jest z dodatkiem rokitnika 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
10 września 2021 12:26
mindgame, no właśnie on mnie zainspirował, ale chciałam coś większego kupić, a nie zbankrutować 😀
A ja jeszcze nadmienię, że po podawaniu Hufkura (po ok. 3 tyg od początku kuracji) koń się zrobił znowu smoliście kary i taki jest cały czas, zniknęły przypalone ślady po miejscach potliwych. Myślicie, że to realnie wpływ suplementu?
Mysle, ze to okres wymiany siersci na zimowa 😉
Właśnie nie wiem, raczej ma nadal całkiem letnią okrywę, kruczokary się zrobił już w połowie sierpnia, dodatkowo konie u nas, które bardzo mocno zmieniły kolor na lato nadal noszą letnią, wypłowiałą szatę. Poczytałam skład, cynk, miedź, to może być jednak ten Hufkur 🤔
Meise, moja kara, też od jakichś dwóch tygodni jest znowu kruczokara, nie dostaje suplementów, sierść jeszcze wygląda na letnią, ale w istocie to początek wymiany właśnie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się