kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Alekste Horze będą ok na padok ale są badziewne i długo nie pożyją. Takich na kołki to bym nie zakładała na wiele godzin. Od takich zwykłych krótkich tyłów na rzep to jeszcze nie widziałam żeby się koń odparzył a teraz już nie będzie gorąco więc jak jest faktycznie duża potrzeba to bym zakładała i obserwowała czy że skóra się nic nie dzieje.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
31 sierpnia 2021 05:59
Dzięki somebody 🌷 nie mam na razie innej możliwości tylko te krótkie, które pokazałam na zdjęciu mogę założyć, więc zrobię tak i będę obserwować.
Co do Horze to poczytałam trochę opinii i się wstrzymałam. Nie są trwałe według użytkowników, a jak mam już wydać kasę to wolałabym coś co zostanie na dłużej.
Ponoć do badania kału wystarczy mikroskop z Lidla. Sam z ciekawości bym zbadał, tylko nie wiem czego tam wypatrywać.
Taka wiedza musi być w podręczniku weterynarii. Zainteresuję się tym .
Aleks tego typu ochraniacze są dość długo w utrzymujące harce na padoku:

https://www.pasi-konik.pl/pl/p/BUSSE-Ochraniacze-Active-Pro/29993

Ja mam innej firmy, ale koleżanka ma Busse, koń chodzi w nich na padok i żyją już długo, a rozrabiaka z niego nie mały. Koń chodzący na pół dnia na padok bez wiaty jeszcze nigdy nam się nie oparzył ani nic się nie odcisnęło. I żeby mają zwykle w tych modelach naprawdę mocne 😉
Aleks, mój chodzi w takich za dużych kaloszach. Mam problem z odpięciem rzepu, więc powinny być trwałe. Może u was też by się sprawdziły.
EB225FF7-A996-4692-A816-7116437269EE.jpeg EB225FF7-A996-4692-A816-7116437269EE.jpeg
espana zamówiłam, mam nadzieję, używane za duże kaloszki. Kentaur L z ogłoszeń. Nie chce za dużo inwestować bo już (pomijając potrzebę okresowego kucia) pojawiały mi się inne, duże koszty, których można było uniknąć ... Mam nadzieję, że zakryją całe kopyto. On mi się obkopuje częścią kopyta, którą pozwoliłam sobie oznaczyć na Twoim zdjęciu na czerwono. Robi to jak tupie (odganiając muchy) i ze złości bo go bolą przednie kopyta (stoi w butach , na podkładkach i na przeciwzapalnych).
Dzięki dziewczyny za rady co do ochraniaczy 🌷 będę kombinować. Szczerze, nie mogę doczekać się momentu kiedy będę mogła rozkuć te tyły...
1669.jpg 1669.jpg
Aleks, mój chodzi w takich za dużych kaloszach. Mam problem z odpięciem rzepu, więc powinny być trwałe. Może u was też by się sprawdziły.
EB225FF7-A996-4692-A816-7116437269EE.jpeg EB225FF7-A996-4692-A816-7116437269EE.jpeg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
31 sierpnia 2021 21:28
Czy żeby wystartować na Cavaliadzie Mała Rundę trzeba mieć coś oporowa III?
Hermes, coś oporowa III? W sensie?
Hermes, nie wiem bo nie startowałam, ale wydaje mi się że żeby startować na cavaliadzie to trzeba mieć zaproszenie albo akceptację od organizatora. Znajoma która miała słabe wyniki w N nie dostała zgody na udział.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 września 2021 04:58
Klami, słownik mnie w kule zrobił 😅 chodziło o słowo „oprócz”.
mindgame, No właśnie tak mi się coś wydaje, ze trzeba mieć wyniki żeby zaakceptowali, a z drugiej strony kilku moich znajomych startowało, a wcale super wyników nie robili.
Hermes, zależy trochę od decyzji organizatora i obłożenia. Kojarzę, ze kiedyś było ograniczenie, ze trzeba mieć dwójkę żeby się zgłosić.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 września 2021 08:35
Klami, czyli mogę liczyć na fart, jeśli uda mi się zrealizować plan do końca tego roku bez kolejnych przerw, żeby pozwolili mi jechać MR
edit: dziękuję za rozjaśnienie :kwiatek:
Panikować czy nie? Kupy kupy, dwa kucyki, dieta bez zmian, samopoczucie dobre... Od wczoraj raz robią kupy "normalnego" koloru, a raz sporo jaśniejsze, takie troche musztardowe (konsystencja normalna, bobki książkowe) 🙈 Kucka wszystkie takie robi, kucu raz takie raz takie. Od czego to może być?
RobaczekM, obstawiałabym, że od jedzenia. Jak konsystencja i zapach w normie to bym nie panikowała.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 września 2021 12:21
RobaczekM, a siana nie zmieniłaś na inne? Moje robią takie kupy jak idą jeść trawnik sąsiadów. Na naszym kupy zielone. Czasem też właśnie inne siano zmienia kolor, 8nne gatunki traw. Nie masz co panikować.
Jeju, w sumie możliwe 🙈 mieszam stare z nowym (majowym). Ale ze mnie gapa. Dziękuje 🙂
Polecicie mi jakiś porządny reflektor taki przenośny na ujeżdzalnię, nie za miliony monet? Jak mocne to musi być, żeby mi chociaż z pół placu oświetliło?
Jakie prawko trzeba mieć żeby ciągnąć bukmankę na 1 konia? Wystarczy B?
Tak, zestaw do 3,5t DMC.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 września 2021 00:09
mishka, o ile nie przekroczysz 3,5t DOPUSZCZALNEJ masy CAŁKOWITEJ to można na B.
Dziękuję!
nie tak szybko 🙂 oprócz tego ze masa nie może przekroczyć 3,5 t to o ile przyczepa nie jest zarejstrowana jako lekka ( a raczej nie jest, bo lekka jest do 750 kg DMC ) to potrzebne jeszcze jest E do B , a wiem bo sama kilka lat temu za to zapłaciłam mandacik
blucha, w takim razie niesłusznie ktoś ci wlepił mandat, bo przepisy mówią, że: przy holowaniu przyczepy ciężkiej (od 750 kg) dopuszczalna masa całkowita zestawu nie może przekraczać 3500 kg, z lekką możemy przekroczyć.

Dodatkowo, mamy teraz jeszcze B96 które uprawnia do przekroczenia 3,5tony, a dokładnie max 4,25t z ciężka przyczepą, ale już trzeba zdać egzamin.
Chciałam edytować i dodać zdjęcie, ale nie mogę.
Screenshot_20210906-131315.png Screenshot_20210906-131315.png
blucha, mylisz się. Zestaw do 3,5 tony, przyczepa z hamulcem najazdowym, nie musi być lekka.
dziewczyny, kłócić sie nie zamierzam, wiem za co dostałam mandat ( kilka lat temu to było ) potem dowiadywałam sie u znajomego policjanta czy słusznie bo mój zestaw nie przekraczał 3,5 t, powiedział ze przepisy dotyczące przyczep sa tak niespójne i wzajemnie wykluczające sie ze sprawa w sądzie niekoniecznie skończyłaby sie po mojej myśli.
blucha, może kilka lat temu coś było niespójne (chociaż nie wydaje mi się, bo prawko mam od 12-stu) ale to nie powód żeby kogoś wprowadzać w błąd 😉 jak dla mnie to tam jest wszystko jasne, przez kilka lat miałam zestaw na "B" jeździłam, kontrola była, mandatu brak. Teraz mamy zestaw na "B96".
Również potwierdzam ze chodzi o dopuszczalne masy. Jak mieścisz się w 3.5t to gitara.
Witam,
Mam pytanie dotyczące dobrania siodła.
Mam młodego konia, jeszcze nie mam dla niego dobranego siodła ostatnio mierzyłam Daw mag Hubert 17” M i naciskało na kłąb (tak jak w zdjęciu które dodałam). Czy ktoś by mógł mi wyjaśnić czy to siodło po prostu jest na niego za małe czy za szeroki rozstaw łęku wybrałam ?
6AA9ED2A-C4B0-4D3C-8DA5-32C3B0A3BEBE.jpeg 6AA9ED2A-C4B0-4D3C-8DA5-32C3B0A3BEBE.jpeg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się