Jakie pasze dajecie swoim koniom?

caverra_afk, zależy jakiego meszu szukasz. Jak takiego glutowatego to ten ze Złotowitala nie spełni oczekiwań. Jeżeli na glucie ci nie zależy to polecam. Moje konie bardzo chętnie go jedzą.
Ale właśnie złotowital to glutek 😅 chętnie jedzony 🙂
Jadę już drugą paletę meszu Złotowital i jak dla mnie rewelacja. Gluci się, jest smaczny, pachnie pięknie i ma przyjemny skład.
caverra_afk, złotowitalem mój koń wzgardził... całkowicie.

azzawa saracen imho mocno kopie. więc jak masz "śpiocha' to może to akurat będzie to.
A jak już o meszach to miał ktoś do czynienia z tymi z nuby? Hawai lub ten warzywny? Jakieś wrażenia?
vanille mój koń kocha warzywny miłością ogromną, dzisiaj właśnie kolejny worek do mnie dojechał. Hawajskiego nie próbowałam. Na stronie Nuby możesz sobie zamówić próbki i sprawdzić czy Wam podejdzie.
vanille to moje ulubione mesze 😁 mój poprzedni koń był strasznie wybredny i tylko w hawaii mogłam przemycać suple, bo go kochał ponad wszystko 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 września 2021 19:29
caverra_afk, ja podaję Dreamer Mash i bardzo sobie chwalę. Koń wsuwa aż mu się uszy trzęsą, no i skład super.
Dobra to biere tego saracena balancera na testy jak skoncze obecna pasze. Mojej kobyle na skokach, czy na płasko jak przynajmniej na kawaletkach pracuje nic nie brakuje, ale jak typowo ujezdzeniowo pracuje, to jedak chcialabym zeby tez waliło na czerep. 😅
Dzieki dziewczyny, zamówię sobie próbki 🙂
Ktoś ma doświadczenie w robieniu fit sport horse z klaczy po źrebaku , która nie jest gruba niby, ale brzuszka nie może zgubić?
Jednocześnie bardzo gorąca, ale dobrze wykorzystuje paszę.
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z paszami Purina ? O, z takim granulatem przykładowo https://allegro.pl/oferta/purina-kon-relaksacyjny-25kg-karma-pasza-9520544596

edit: zmieniam link, bo dałam przypadkowo do Panto, przepraszam 😀
BUCK   buttermilk buckskin
05 września 2021 21:33
ale Purina i Panto to dwie różne marki 🙂
kasska,
ja mam doświadczenie z paszami Panto, z musli i z podlinkowanym tu granulatem.

Konie właścicielki stajni, w której stoję oraz niektóre pensjonatowe są na granulacie i musli Panto i wyglądają jak pączki w maśle.
Mój je musli z Panto (i się świeci jak żarówa, taką ma piękną sierść), granulat na chwilę obecną wymieniłam na inny.
Czy ktoś może mi polecić musli dla niejadków? Do tej pory kobyła jadła eggersmana F-musli i sieczkę na kopyta od Dengie i z dnia na dzień odmówiła w formie Głodówki… aktualnie tylko owies wchodzi w grę.. Co dajecie takim wybrednym stworzeniom, z dobrym składem (może być troszkę energetyczny) ,ale żebym ja również miała co jeść przez resztę miesiąca 😅
Mebio Frutti! Jak sie na to nie skusi to już nie wiem na co 🙂
Wtedy zostaje paskudny szary granulat, im paskudniejszy tym lepszy 😜 🤷
Gilliann - koleżanka ma w stajni! Spróbuje zanim kupię worek..😅
kokosnuss- póki co sam owies jest wystraczającą kara,ale co zrobić jak to jedyny akceptowalny posiłek
alexiss, ten owies to chyba dla Ciebie kara 😂

Moja jadłaby tylko owies. Jak do paszy nie dodam owsa to musli je z takim obrzydzeniem! Jak nie dodam owsa to najpierw wyje jabłko, marchewkę, buraczka, a następnie musli. Jak +owies to wcina jak odkurzacz 🙂

Z egersmana moja raczy zjeść Frucht musli i natur musli, krauter musli nawet nie tknie z owsem!
Moon   #kulistyzajebisty
07 września 2021 07:51
anetakajper, bo Krauter jest ziołowy, pachnie mocno ziołowo (dla mnie - obłędnie, mogłabym je ćpać ciągle 🤣😉.
Moon, mówisz o kuarter st.hipolita? to tak jest ziołowe i moja je z owsem zje, ale z egersmana kuarter nie do tknięcia bo jakoś tak śmierdzi chemicznie!
Moon   #kulistyzajebisty
07 września 2021 07:58
anetakajper, tak, tak piszę o Hippolycie 😉
alexiss, tak jak pisze anetakajper to nie zadna kara, wiekszosc koni lubi goly owies albo wlasnie paskudny wizualnie, slony szary granulat 🙂

Moim zdaniem wiekszosc tych ziolowych/owocowych/warzywnych mocno aromatyzowanych (a producenci zwierzecych produktow sie ze sztucznych aromatow nie musza spowiadac jak producenci ludzkiego zarcia) musli, sieczek i witamin z hiper super zapachami jest glownie dla wlascicieli 😉 No chyba ze do kompletu sa melasowane na rzadko
caverra_afk, Złotowital polecam. Bardzo fajny mesz, za nieduże pieniądze. Jest taki dość "przemielony" w sensie sama drobne frakcje w nim są, ale jest "mocny" bierze naprawdę dużo wody, ma sporo siemienia/makucha lnianego i jest faktycznie "śliski". moim zdaniem świetny do przemycania leków itp.
dziękuję wszystkim za odpowiedzi meszowe 😀 znakiem tego chyba Złotowital pójdzie w obroty na próbę
Kokosnuss-Może faktycznie to mój kaprys ze ma jeść musli,sieczki i inne suplementy.. 😄 ale martwi mnie bardziej to, że mimo tego że jest niejadkiem to odstawiła to z dnia na dzień razem z sieczką to musli,które jadła od kilku miesięcy. Mam nadzieje, że to foch i przesilenie jesienne 😄
alexiss, Moja niejadka jest teraz na paszach z Polskiego Żłobu i w końcu je tak jakbym chciała - nic nie zostaje w wiadrze 🙂
A jak już o meszach to miał ktoś do czynienia z tymi z nuby? Hawai lub ten warzywny? Jakieś wrażenia?
vanille, weee, ten mesz warzywny wygląda i pachnie fajnie.... ZA fajnie :P \
Miałam kiedyś kilka worków, wszystkie dobrej jakości.

alexiss, Mebio Frutti polecam. Derby Apfel musli jest też dość ciekawe.
Nie wiem czy do końca w tym wątku, ale czy ma ktoś do polecenia jakieś ekonomiczne pudła z przykrywką do diety pudełkowej? Mamy kolejne 6 tygodni stępa i chcę w zasadzie całkowicie zamienić owies na sieczkę typu nic. Wcześniej robiłam wiadra w wiadrach po suplach, ale się ich pozbyłam przy przeprowadzce 🤦 Wiem o wiadrach z Busse, ale szukam coś taniej.
keirashara, polecam Ci takie coś 😉 https://allegro.pl/oferta/wiaderko-wiadro-pojemnik-z-pokrywka-wieczkiem-5-l-6896442622 nawet nie jest szkoda jak się popsują.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się