M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dziękuję dziewczyny za kolejne odpowiedzi! :-) Ja obecnie mam ogród + bardzo duży taras i tam jest dżungla, także nie wyobrażam sobie balkonu bez tony zieleni ;-) Niestety wyprowadzka do bloku w ogóle mi się nie podoba, ale taka sytuacja życiowa. Liczę na to, że "na starość" wrócę do mojej starej chaty z ogrodem.
Mam kupon do whamaku.pl na 50zł przy wydanych 200zł ważny do końca roku. Ktoś reflektuje?
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
W jakim internetowym sklepie najlepiej zaopatrzyć się w meble. Poszukuje różnych mebli do swojego mieszkania, interesuje mnie styl modernistyczny.
emptyline   Big Milk Straciatella
11 września 2021 13:50
Dziewczyny, czy możecie mi podpowiedzieć gdzie dostanę ciekawe tapety (minimalistyczne lub ciekawe czarno-białe) takie jak np. https://ubierzswojesciany.pl/tapety/plamki-tapeta-designerska.html czy https://ubierzswojesciany.pl/tapety/tapeta-na-sciane-story-of-the-jungle.html

Szukam sprawdzonego źródła. Nie musi być w Polsce, byleby wysyłali do Szwecji lub Polski. 🌞
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 września 2021 15:29
emptyline, ja mam od White Fox i jestem bardzo zadowolona 🙂 wzorów trochę mają więc może akurat coś Ci wpadnie w oko. Ja mam 2 z 3 dodatkowo impregnowane bo jedna jest w łazience a druga w kuchni i obie mają regularny kontakt z wodą
emptyline   Big Milk Straciatella
11 września 2021 21:44
smartini, właśnie an ich tapety już patrzyłam, ale niestety nic mi nie pasuje. 😭
Potrzebuję czegoś stricte w czerni i bieli.
Moon   #kulistyzajebisty
14 września 2021 07:40
A myślałam, że takie dylematy to jeszcze nie teraz... 🤣😱

Czy są tu człowieki mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie lasu?
Chodzi mi o syt. w której ściana bloku i balkonu graniczy ze "ścianą" lasu. Mam bardzo ciężki orzech do zgryzienia, bowiem 2 mieszkania, na tym samym osiedlu (na którym chcemy z P. docelowo mieszkać <3) podobne rozkładowo, rozmiarowo i cenowo, to samo piętro - ostatnie - trzecie, ale inne bloki. No i tu jest clue bo w sumie rozchodzi się o umiejscowienie :P

Jedno ma widok na dziedziniec z parkingiem zewnętrznym i las, drugie na dziedziniec od strony zachodniej i przejście między blokami. Pierwsze ma za ścianą sypialni sąsiadów, drugie - za ścianą aneksu kuchennego.

Mieszkałam bardzo blisko lasu w wynajmowanym mieszkaniu, ale sam blok nie był bezpośrednio przy lesie. I jedyne wady jakie widzę to ew. "zielenienie" elewacji i podłóg balkonowych, komary/owady latem + "gadające" w nocy ptaki :P No i jestem świadoma, że za X lat w miejscu ściany lasu może stanąć kolejny budynek (mimo, że plany zagospodarowania tego nie zakładają - póki co :P)
No i serio nie wieeeem! Help! 🤔😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2021 07:46
Moon, Noo ja bym się nie zastanawiała ani sekundy, czy patrzeć na las, czy na inne bloki 😉 A czy będzie elewacja zielenieć i balkon, to zależy od tego czy jest od północy, a nie koniecznie czy od lasu. Ja mieszkam w lesie btw 😉 i elewacja nam się nie zieleni, dach trochę od północnej strony właśnie, mimo że od południa drzewa bliżej mamy. Moskitiery w oknach sypialni mamy i owady nie dokuczają wcale.
Moon   #kulistyzajebisty
14 września 2021 08:04
zembria, niby tak, ale biorąc pod uwagę, że to ostatnie piętro, to tak naprawdę wszędzie jest niezły widok 😉 Najchętniej bym wlazła komuś do chałup analogicznych z wybudowanych już bloków i obczaiła sobie rozwiązania, hahahaha 🤣

W obecnym mieszkaniu mamy fajne moskitiery bo po drugiej stronie ulicy sąsiad ma jeziorko, tak więc to jest bardzo spoko opcja, by latem nie latać ze szmatą i wyganiać robactwa latającego 😅 A o tej północnej stronie, ciekawe, sprawdzę jak te nasze chałupy są umiejscowione, dzięki za tip!

Jeszcze, problemy pierwszego świata: gdzie znajdę fajne inspiracje aranżacji wnętrz? Styl scandi & boho😍 Poza Pinterestem 😝
Moon   #kulistyzajebisty
14 września 2021 08:31
Aaa no i kwestia architekta wnętrz - z racji mojego fachu (jestem grafikiem :P) mam jakąś taką wewnętrzną ambicję, by zaprojektować i zaaranżować wszystko sama, jednak... z moim zdecydowaniem (w myśl zasady, że najgorzej jest projektować dla siebie xD) i milionem możliwości, które mi się podobają, to obawiam się że nic z tego nie wyjdzie w najbliższym ćwierćwieczu 😖🤣
Kiedy uderzać do architekta? Po oddaniu mieszkania, czy jeszcze w fazie budowy, gdzie można pozmieniać układ ścian działowych etc? Mogę mieć projekt od architekta i wykonać go tylko w jakiejś części? (pomijam wtedy zasadność i rentowność całej zabawy 🤣🙄😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2021 08:36
Moon, Te strony świata, to koniecznie sprawdź. Moim zdaniem to bardzo ważne jest. Ja np. tak organizowałam pokoje, żeby mieć sypialnię od wschodu, a salon od zachodu. Lubię rano, żeby było jasno w sypialni, bo się nie dobudzę inaczej (a i tak przez pół roku muszę wstawać po ciemku 😝 ) A popołudniu fajnie mieć jasno w salonie, czy kuchni, gdzie się jednak pod wieczór więcej czasu spędza. No i jeśli większość okien wypada od północnej strony, to takie mieszkanie będzie raczej ciemne.
Moon, - do architekta koniecznie już teraz, na etapie gdzie możesz zmienić ściany. Mojemu tacie kiedyś architekt tak genialnie przemodelował mieszkanie, że z nudnej klitki w bloku wyszło zaczepiste, nowoczesne, przestronne i turbo ustawne mieszkanko. I weszły tam takie rzeczy, jak ściany łamane pod kątem kilku stopni, prysznic ze szklanych pustaków robiący za słup światła w salonie i garderoba z takich samych pustaków na przeciwko, no ogólnie rozwiązania, na które człowiek bez takiego ogarnięcia jak architekt by za nic nie wpadł 😅 Dobry architekt pomyśli Ci o wszystkim, gniazdkach, świetle, układzie, oni patrzą na rysunki i mieszkania trochę inaczej, inną mają wyobraźnię przestrzenną i doświadczenie.
Ja jestem po yyyy.... 9? przeprowadzce w swoim życiu i różne domy/mieszkania dużo mnie też nauczyły. Głównie co można spierniczyć sromotnie 🤣 a o czym dobry architekt pewnie by pomyślał.
Co do widoku - bierz Pani las! Co do sąsiadów - tu dużo zależy od budownictwa. Ja mam teraz właśnie tak, że graniczymy tylko kuchnią i kawałkiem sypialni, jeszcze sąsiadów nie słyszałam 😁 Gdzie jedni mają bachorka, a jak to bachorki pewnie co jakiś czas paszczę wydrze. No i nic, zero, null. Moja mamcia mieszka w wielkiej płycie z widokiem na las, nic zielone nie jest, czasem ją wiewiórki odwiedzają i przy przesadzaniu kwiatków można znaleźć orzeszki w donicach 😝 Trzcie piętro to też dość wysoko, dramy z komarami nie powinno być. zembria, dobrze prawi, żeby popatrzyć na strony świata i nasłonecznienie, ja od siebie dodam przewiewność. Miałam mieszkanie z oknami na jedną stronę, koszmar, jak człowiek kotleta usmażył to czuł go przez kolejne 3 dni 🙈
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 września 2021 11:06
Moon, zdecydowanie wcześniej niż później. I nie musisz od razu zamawiać całego 'full wypas' projektu z każdym kolorem, płytką i lampą.
Jeśli masz smykałkę i pojęcie o projektowaniu per se (dobór kolorów i takie tam) i chcesz się w to pobawić to u architekta możesz zamówić projekt przestrzeni, w którym architekt poprzesuwa ściany, zoptymalizuje przestrzeń pod Twoje potrzeby, ogarnie strony świata, niewygodne kąty itd. Może być w tym też oświetlenie, gniazdka, włączniki świateł i wszelkie praktyczne aspekty mieszkania (jak np wygodny układ kuchni czy sprytne przechowywanie) które znacząco wpłyną na użyteczność mieszkania. A potem stronę wizualną możesz ogarnąć sama czy zamówić jakiś luźny koncept.
Zwykle architekci mają różne oferty w zależności od potrzeb, to nie musi być pełen gotowiec z listą zakupów 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
14 września 2021 11:29
Dzięki laski za rady! 💕
To będzie moje pierwsze mieszkanie, które będę mieć w stanie developerskim (obecne kupiliśmy z rynku wtórnego i miało zaaranżowaną kuchnię i kibelek, podłogi etc) więc faktycznie, możliwość poprzesuwania ścian żeby to było bardziej ustawne i funkcjonalne będzie na wagę złota.

Co do stron świata to właśnie w tym pierwszym (widok na dziedziniec, a nie las) jest idealnie - bo słońce rano jest w sypialni, a po południu w salonie <3 z widokiem na las wypada, że będzie sporo cienia. Sąsiedztwem się też zbytnio nie przejmuję, bo ten developer stosuje dobre wygłuszenie. W obecnym mieszkaniu (ten sam dev) nie słyszę totalnie nic przez ściany czy drzwi. I obecnie też mam okna na jedną stronę - zrobienie przeciągu to mission impossible :P

No mam nawet wybranego wstępnie architekta... tylko nie mam jeszcze wybranego mieszkania, ups! 🤣
Moon, - a masz plany obu? Pogadaj z architektem, może on zobaczy jakieś dodatkowe plusy/minusy tych mieszkań. Albo wrzuć tu 😉
Moon   #kulistyzajebisty
14 września 2021 12:54
keirashara, mam!
potem wrzucę! 😀
majek   zwykle sobie żartuję
14 września 2021 18:11
Ja nie wiem, ja z architekta ostatnio korzystalam i szlag mnie trafial, oby Ci sie trafil taki sam jak miala keirashara. Tez jestem grafikiem i poprawki do projektu (a takze kupe rysunkow arch do urzedu gminy, bo mieszkam w okolicy pod nadzorem konserwatora) ogarnelam sama - po tym jak architekt ciagle dostarczal inne rysunki, niz ustalilismy. Podejrzewam, ze on przychodzil ze mna gadac, a rysunki robil jakis stazysta w biurze.
Ja bym na razie w ogole nie wstawiala scian, postawienie scianki to dzien roboty dla ogarnietej zlotej raczki.
Teraz mieszkam w stanie totalnej demolki, wyburzam sciany i dobudowuje nowe i rzeczywistosc i projekt to swiaty rownolegle. Co chwila zmieniamy decyzje ('a patrz, ale tu fajnie jak nie ma tych drzwi, moze zrobimy je od drugiej strony?' i tego typu dyskusje sie u nas tocza.
Co do meblowania/urzadzania to chyba samo przyjdzie. Zrob tylko kuchnie i lazienke, zeby sie zyc dalo. A reszta to sie sama zrobi 😉
Moon, ja ci polecę zrezygnować z "ja sama" i jednak wziąć jak najszybciej kogoś.

Problem w samodzielnym projektowaniu polega na tym, że można sobie "narysować" wszystko... ale potem nie ma/ nie wiadomo gdzie znaleźć elementy do wykonania lub kogoś kto będzie potrafił.

Prosta sprawa.
Ja sobie zażyczyłam np. łączenie panele/kafelki bez listew... ale ponieważ nie było architekta to prowadzącego to jedni zrobili kafle... drudzy panele, ale o tym, że to ma być specyficznie łączenie to nikt nie pomyślał.
I teraz sama się będę pierdzielić z wsadzaniem w szczelinę jakiś sznurów dyletacyjnych i na to laniem żywicy w odpowiednim kolorze.

I takich fuckupów mam mnogo... bo nie miałam architekta do wnętrz...
Może komuś zalega jakiś kupon rabatowy do home&you i poratuje?
espérer, - mam ważny do dziś, na 100zł przy zakupach na 200zł. Ratuje? 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
06 października 2021 20:43
Pochwale się, bo sama lubię oglądać przed i po 😀
Bierzemy się za odświeżanie góry, na pierwszy ogień poszła sypialnia.
Do wymiany będą jeszcze drzwi (ościeżnice pomalujemy).
E3921E21-B551-47EF-B5B6-9F4922F3D43D.jpeg E3921E21-B551-47EF-B5B6-9F4922F3D43D.jpeg
C36DCFCA-5DCA-44C3-B295-4EBB3ACC093E.jpeg C36DCFCA-5DCA-44C3-B295-4EBB3ACC093E.jpeg
efeemeryda   no fate but what we make.
06 października 2021 21:02
Post został usunięty przez autora
efeemeryda   no fate but what we make.
06 października 2021 21:03
Trzecia próba dodania zdjęć 😀
7FA872CD-2FBA-4CDA-B83C-AC2136260270.jpeg 7FA872CD-2FBA-4CDA-B83C-AC2136260270.jpeg
96615D77-AC75-4BAC-A32E-5B342E5F8152.jpeg 96615D77-AC75-4BAC-A32E-5B342E5F8152.jpeg
efeemeryda, - wow, mocna zmiana! Podziwiam za odwagę wyboru tak intensywnego kolory. I jaka piękna pościel w kotki 😍
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 października 2021 22:34
Odważnie 💪
efeemeryda   no fate but what we make.
07 października 2021 07:51
Widzę ze wciąż nie ma wszystkich zdjęć 😀
Dzięki, tak naprawdę to wybór mojego męża 😁
Ale jestem serio zadowolona z efektu, jak szaleć to szaleć
B9B75CB0-FE4D-4CD2-8ED4-78F8318D4336.jpeg B9B75CB0-FE4D-4CD2-8ED4-78F8318D4336.jpeg
C2D52977-9DC0-4C6F-A41D-40F6B7AE43EC.jpeg C2D52977-9DC0-4C6F-A41D-40F6B7AE43EC.jpeg
Czy ktoś z Was korzystał z usług projektanta wnętrz mając konie pod domem? Kusi mnie wzięcie projektanta bo mam dość mało miejsca, ok. 100m2 i dużo gratów do upchania, ale boje się, że zaproponuje mało praktyczne rozwiązania, które skończą się koniecznością codziennego dogłębnego sprzątania, na co nie mam czasu
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
03 listopada 2021 07:08
karolina_, A co maja konie do wnętrza? Chodzi Ci o ciuchy stajenne/końskie trzymane w domu? Bo ja mam przy wyjściu taką oddzielną garderobę na ciuchy "brudne", tam się przebieram i wychodzę do koni. Myślę, że gdybym miała teraz się budować to bym zrobiła wyjście przez garaż żeby z ugnojonymi butami nie wchodzić do domu a tak chciał nie chciał mam w przedpokoju siano, sierść i wszystko co się na buty przyklei.
TRATATA, tak, brudne ciuchy, buty, derki suszące się czasem w domu przy kominku. Do tego stado kotów i pies krążące między domem a stajnia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się