Jakie pasze dajecie swoim koniom?

keirashara, https://allegro.pl/oferta/pojemnik-pudelko-z-pokrywa-organizer-2-l-9471070920 ja mam takie. Wychodzą tanio, mieści się sporo. Ten sprzedawca ma też chyba większe pudełka
keirashara, ja mam coś takiego https://allegro.pl/oferta/wiadro-wiaderko-plastikowe-z-pokrywka-3-l-atest-6788162170?fromVariant=6788162837 kosztuje śmieszne pieniądze, mi te 3l starcza na jeden posiłek ale są tez większe rozmiary. Mam je około pół roku i od tamtego czasu żadne nie uległo uszkodzeniu.
Polecam coś takiego:
https://www.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/organizery-przenosne/pojemnik-magazynowy-ergobox-3-plus-patrol,p426598,l2236.html
o ile sieczka się zmieści.
Pojemniki są łatwe do przenoszenia, napełniania, w wielu przypadkach można zróżnicować kolor, przeznaczone do opisywania, puste się sztaplują etc.
Dodatkowa zaleta to możliwość zawieszenia na listwie montażowej na boksie (pusta podłoga).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2021 07:21
keirashara, Ja niezmiennie polecam pudełka po ciasteczkach korzennych. Wygodne, dobre pokrywki, a i ciastków wcześniej trzeba pojeść 😋
tago-ciastka2.jpg tago-ciastka2.jpg
Moon   #kulistyzajebisty
08 września 2021 07:41
zembria, przepraszam za offtop, ale... wygrałaś! 🤣👌
Keirashara nieodmiennie polecam pudelka z Ikei, 8zl sztuka, moje juz maja 1,5 roku i ciagle są cale mimo ze w poprzedniej stajni się delikatnie z nimi nie obchodzili.
Jedyny "minus" ze nie sa przezroczyste.

https://www.ikea.com/pl/pl/p/sockerbit-pojemnik-z-pokrywka-bialy-60316068/
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 września 2021 08:25
zembria, uwielbiam te ciacha! A później w pudełkach noszę mesz do stajni 😁😁
BUCK   buttermilk buckskin
08 września 2021 08:45
to ja się dorzucę z tymi wiaderkami: https://animalia.pl/baileys-tasty-treats-przysmaki-dla-koni-5kg/szczegoly/26486/ mają już niektóre więcej niż 5 lat i świetnie wytrzymują słupek 5 sztuk 🙂 (ja ciastek nie jadam, wybrałam wersję z cuksami dla konia) 😀
Keirashara - ja koniom szykuję pasze w pudełkach kupionych w Action 🙂 kosztuja chyba 5/6 zl ale sa dla mnie bardzo wygodne - znajdziesz tam każda pojemność
Dzięki! Wyglądają te pudła zdecydowanie milej cenowo niż jedno końskie wiaderko za 30zł 😅 W Ikei nawet dziś będę, jak się nie znajdą to mega mi się podobają te kwadratowe z linku Kucek1331.

zembria, - potrzebuję tak z 5 wiaderek na już, chyba bym pękła od takiej ilości ciastków 🤣
Te od Kucek1331 maja ta wade ze te czarne zamkniecia sie blyskawicznie psuja/urywają.
Zwłaszcza jesli karmi pan stajenny a nie Ty sama.

Troche sie tych pudelek przerobiło już...
Ikeowe sie brudzą szybko, ale z zalet - mozna prac w zmywarce 😀

Remson, ja póki co wszystkie uchwyty mam. Fakt, że potrafią się poluzować i wypaść, ale stajenni do tej pory mi nic nie pogubili. Nie ma co oczekiać skarbów od pojemnika za 4zł haha
A ja słyne w stajni z ogórków kiszonych i kapusty kiszonej 😉 co chwila ktoś pyta ile ja tego jej na codzień, że mam 12 wiaderek i popsute wymieniam w mig na nowe. A to moja mama wyczaiła, że w Stokrotkach wyrzucają na śmieci i mi zbiera regularnie 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 września 2021 06:19
My w stajni mamy takie i sprawdzają się ekstra! Nawet mogłyby być ciut mniejsze dla mojego, bo dostaje objętościowo dość mało 😅
keirashara, w Castoramie czy Leroy'u masz wiadra za bodaj 4 czy 5 zł. Pokrywki są osobno, za grosze.
Chętnie sprzedałabym swoje sto milionów takich wiaderek, wymaganych w poprzedniej stajni, ale transport się raczej nie opłaci .0246974398934E+34;
Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2021 10:43
Tak czysto orientacyjnie: pasze Saracen. Karmi ktoś tym długofalowo, że tak to ujmę? :P
Moon, u nas sporo osób w stajni. Ja sama daję część rzeczy z tej firmy 😉 a co byś chciała wiedzieć?
Moon ja też karmię konie saracenem 🙂 co potrzebujesz wiedzieć?
Moon, Karmiłam długo, pełnoporcjowo też. Pytaj co potrzeba 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2021 11:36
Dzięki za odzew 😀

Generalnie chodzi mi o porównanie do Hippolyta, póki co mam tylko porównanie energoli - mam wrażenie, że Saracen jest bardziej melasowany i "słodki" (Kulek wciąga jak odkurzacz aż mu się uszy trzęsą)? Mam niecny plan w ogóle zejść z granulatów i innych "dodatków" i przejść na balancer, ale żadnego Hippolytowego nie próbowałam.
Mam obecnie w stajni możliwość zamawiania pod sam boks Saracena, w dodatku z jakimś niewielkim rabatem no i wypada mi to lekko milej dla portfela niż Hippolyt, stąd me rozterki :P
Na pewno musiałabym pozostać przy sieczce Hippolytowej, bo tylko ta jest przez Księcia jadalna :P
Tak samo mesz - jaśnie pan lekko wybrzydzał nad Saracenowym banankowym (?! 😱🤣😉
Moon, cenowo mi wypada Saracen gorzej niż Hippoveta dieta (mówię głównie o mebio). Nie znalazłam nic w podobnej cenie do Krautera czy Builda. Składowo Saraceny wypadają super. Znam parę koni na Balancerze Saracena, wyglądają super.
Moon ja swoje konie mam na Super Fibre Cubes + stamm + sieczka żółta dengie. W ciągu dwóch miesiecy od kupna mają +10 do wyglądu i +100kg do masy 🙂
Próbowałam też inne pasze saracena m.in. improover mix, competition fit cubes / mix itp. i jakos te Super fibre cubes mi sie sprawdzaja, a nawet nie daje pełnej dawki ( troche dopłeniam czarnym owsem) poza tym SFC ma miłą cene.
Jak masz opcje z darmową dostawą do stajni + jakiś rabacik to kusząca oferta 😁
Moje konie jadają tez hippolyta np natur solo i najchetniej bym mieszała te dwie firmy ze sobą - ale saracen mi przyjezdza do stajni z rabatem 🙂
Moon, trzymałam swoje na improover mix i veteran mix (użytkowy i emerytka) i byłam mega zadowolona. Energii w sam raz, konie wyglądały na prawdę super. Karmiłabym tym dalej, ale w aktualnej stajni musli jest w cenie hotelu, więc nie wybrzydzam 😉 zwłaszcza, że konie wszystkożerne i niewymagające (tfu tfu)
Moon   #kulistyzajebisty
13 września 2021 19:37
Dzięki laski za opinie. Skarmię obecne zapasy i zobaczymy, spróbujemy 😉 poczytałam trochę, jestem zlekka mądrzejsza, zobaczymy co na to Kulisty 😅

xxagaxx, ja myślę o tym co napisałam - czyli o zejściu z granulatów/musli/etc a karmieniu tylko owies + balancer. Czyli ze bardziej skondensowane źródło energii i składników odżywczych 😉
Moon, karmię Cześka i Didu Saracenem Show Improver Cubes od roku i bardzo sobię chwalę. Czesiu (20 letni xx, lekko pracujący, typ budowy przecinek, słabo wykorzystujący paszę, po zaleczeniu wrzodów bezgruczołowej części żołądka) je 3 kg dziennie, plus sieczka z lucerny i nieograniczony dostęp do siana - wygląda dobrze i badania krwi ma super.
Didu niepracujący jeszcze 4 latek półkrewek - 2 kg Show Improver Cubes, sieczka z lucerny, stały dostęp do siana, cały dzień na pastwisku - wygląda doskonale i badania krwi tez ma bardzo dobre.
Dostawa paszy jest gratis, mam rabacik 10%, koniom służy i jestem zadowolona 🙂.
Moon, U nas w tym zestawieniu wygrywał generalnie Hippovet. I cenowo, i składowo
(i okazuje się, że upośledzona gastrycznie Ozdoba Trawnikowa na Brandonie żyje sobie bardzo dobrze -.-' )
Tj, Mebio Build Up wychodził taniej niż Show Improver, a efekt wyglądowo ten sam, Krauter tez wychodził lepiej niż Livery, a Struktur Energetikum dawało lepszego "kopa" niż Competition fit (o ile dobrze pamiętam), ale generalnie masa-masa ludzi karmi tym Saracenem i na Show Improverze większość koni ma "efekt wow", więc może nam po prostu indywidualnie ta marka nie pasuje.
Aczkolwiek nie robiłam zestawienia z tego roku (bo ceny pasz w górę poszły, o ile dobrze widzę).
Saracen z OptiFeed opłaca się przy zamówieniach całopaletowych (da się ogarnąć w całej stajni, biorąc po uwagę pozostałe marki oferowane przez sklep). W takim trybie cena jest do przejścia całkiem 😉
Niestety nie pamiętam totalnie minima logistycznego...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
14 września 2021 19:16
Jak wrócę to mogę Ci wysłać zdjęcie porównawcze jak kobyła, która mam w treningu wyglądała na samym owsie i sieczce i biotynie, a jak po karmieniu balncerem Saracena 😀
Minimum logistyczne to między 30a 40 worków i można mieszać pasze i sieczki z całej oferty.
_Gaga, no,. przy zamówieniach na palety, to większość pasz wypada sympatycznie cenowo.

Pytanie mam: ktoś tu coś pisał, że któryś Brandon zrobił się bardziej energetyczny...?
Dokopałam się do postów, w którym pisałyście (na pewno pisały: Klami, Perlica i Epk 🙂 ), że to po XS tak konie fruwają. Ma ktoś może porównanie do XL? też fruwają?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się