pensjonaty w okolicach trójmiasta

marysia06, co? chyba coś ucieło bo nie wiem o co pytasz
Maz18, W Kopytku nie bedzie hali na zime. Co do opieki to jest ok: konie puszczane na trawe w reku, duze padoki, karmienie 3xdzien. Boksy czyszczone 1×tydz i codziennie doscielane sloma. Tylko po obiedzie i w niedziele koni nie puszczaja na padok, pensjonariusze sami sie organizuja. Z wlascicielem mozna sie dogadac o wiele rzeczy i jest dobra atmosfera. Jak ktos jedzie na urlop to na konia zawsze ktos spojrzy i sie zaopiekuje 🙂 Lubiczowki nie znam
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 września 2021 19:52
Ktoś ma opinię na temat stajni Neptun Star na Wyspie Sobieszewskiej?
Znajomy Hindus szuka kontaktu do hinduskiego olimpijczyka, który podobno stacjonuje na Hipodromie - Fouaada. Stara się ruszyć kontakty wspólnych znajomych, ale poprosił o zapytanie Was, czy ma ktoś może jakiś prywatny kontakt do niego, bo jego stronę na FB to chyba prowadzi jakiś PR-owiec, a nie on sam.
PumCass, co byś chciała wiedzieć?

Czy wiecie może coś o stajniach w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego - wiem o stajni u Zuzi Z w Świerznicy - fajnie tam ale może wiecie o jakiejś stajni która już jest albo może powstaje - jakby była hala to już w ogóle byłoby super
PumCass   zachowaj zimną krew!
07 września 2021 22:52
Hanula,Jak wygląda tam trzymanie ogierów czy są skazane na mała kwaterkę czy jednak kiedy są bezkonfliktowe mogą liczyć na coś większego i towarzystwo wałachów?
No i ogólnie jak wygląda sprzątanie boksów czy podawane są pasze/dodatki zakupione przez właściciela konia. Jak wygląda padokowanie itp. 🙂
PumCass, to zależy od ogiera i od oczekiwań właściciela - kilka ogierów (głównie młodziaki) chodzą razem z wałachami na większe padoki - pozostałe na małe kwatery z sianem (jak są grzeczne - to czasem chodzą na duże pastwisko)
Boksy są sprzątane regularnie (myślę że 2 razy w tygodniu) - pasze/dodatki przygotowane przez właściciela są podawane.
Konie są wyprowadzane na padoki w ręku - od rana do wieczora w sezonie letnim - w sezonie zimowym - za dnia, na padokach mają siano.
Nie ma tam luksusów ale są dwa place do jazdy i fajne tereny i super ekipa 🙂
Jest możliwość treningów skokowych i ujeżdżeniowych z dojeżdżającymi trenerami
Polecam przyjechać samemu i zobaczyć - wiadomo oczekiwania są różne
PumCass   zachowaj zimną krew!
08 września 2021 15:56
Hanula, dziękuję za odpowiedź, my za luksusami się nie rozglądamy byle koń miał dobrą opiekę i czuł się dobrze 🙂
A jak z terenami na plażę? Są jakieś ograniczenia prawne? W sumie nigdy specjalnie się nie orientowałam, a w okolicach hotelu Orle bywam często z psami na spacerach i nigdy koni nie spotkałam tylko ślady po nich w lesie 😁
PumCass, przejazd plaza trzeba zglosic do UM Gdynia tak 2 tyg przed planowana data. Tutaj szczegoly https://www.umgdy.gov.pl/?p=33252
Ale z tego co pamietam to na mierzei pozwolen nikomu nie dawali w tamtym roku. Wiec ludzie jezdza na dziko majac nadzieje ze nie trafia na straznika i 500 ziko oplaty dodatkowej od konia
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 września 2021 07:37
Retman, A nie jest tak, że poza sezonem wolno? Myślałam że od października do kwietnia można wjeżdżać koniem na plażę.
zembria, niestety w tym roku nikt nie dostał zezwolenia na wjazd na plażę w sezonie (przez jednego pana z Jantara który potrącił turystę w zeszłym roku) ale z tego co wiem od października do kwietnia wjeżdżać można - chyba że coś się zmieniło
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 września 2021 08:29
Hanula, uuu... nawet z opowieści wiem o którego Pana Jantara chodzi... Tam to aż dziwne, że żadnego poważnego wypadku do tej pory nie było.
PumCass   zachowaj zimną krew!
10 września 2021 09:22
No właśnie myślałam że poza sezonem można na spokojnie, bez większego stresu
A ja wciąż szukam stajni w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego - Nowego Stawu, ewentualnie Pruszcza Gdańskiego albo Tczewa - wymagania nie są ogromne - ale fajnie jakby był plac do jazdy który w sezonie jesień- zima nie jest pływalnią i ma oświetlenie
Nowy dwór gdański, to stajnia Zuzi, mogę polecić z czystym sumieniem. Mam konia syfiarza, a codziennie miał sprzątany boks do zera jeżeli była potrzeba, dużo słomy w boksie i siana. Wszędzie czysto i schludnie. Nie wiem jak z ceną teraz ale postawiłbym tam swojego gdyby tylko była bliżej Gdańska 😀
Hanula,
Wybacz, że zapytam, ale przeprowadziłaś się w moje rodzinne strony? 😉 Napisz na priv skąd chcesz dojeżdżać to może coś poradze 😉
Znacie może w okolicy Kolbud, Gdańska stajnię z dobrymi warunkami do 800zł? Nie mam wymagań dużych. Hala może być, ale nie musi. Może być boks, a może być całodobówka. Byle dostęp do siana i wody i schronienie w razie złej pogody 🙂
Kasija, napisałam na priv 🙂
Przeprowadziłam się dosłownie kilka dni temu na kompletną wieś - Ostaszewo i teraz szukam sensownej stajni gdzieś w okolicach bo już i tak dojazdy do trójmiasta do pracy i z dzieckiem mnie wykańczają...
Czy może ktoś się orientuje i ma jakieś informacje odnośnie stajni w Pomlewie? Po prawej stronie, jadąc Gdańską skręca się w Słoneczną. Po przeciwniej stronie ulicy co Stajnia Czereda. Zastanawiam się czy mają pensjonat, jakie warunki i cenowo?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 października 2021 16:10
klaudiabolusiowa, myślę, że trzeba podjechać i zapytać 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 listopada 2021 21:40
Ma ktoś jakieś aktualne informacje o stajni Podkowa w Żukowie? Prowadzony jest pensjonat?
Jak z miejscem i jaki koszt?
No i dla mnie najważniejsza kwestia czy właściciel przyjmuje ogiery? 😉
PumCass - ja tam stoję, są wolne dwa boksy, ale raczej na 100% ogier nie wchodzi w grę 🙁
PumCass   zachowaj zimną krew!
03 listopada 2021 00:11
fanelia, a można wiedzieć czemu? Stada są mieszane i byłby problem na przykład z wypuszczaniem? Czy po prostu z zasady bo ogier = problem?
Czuję się dyskryminowana 😂 a ten mój osioł to grzeczniejszy niż nie jeden wałach w stadzie 😉
Po prostu to malutka stajnia, konie stoją każdy blisko siebie, a są klacze. W dodatku wszystkie konie to "emeryci / renciści / rekonwalescenci" i każda dodatkowa kotłowanina jest niewskazana 🙂 Nie chciałabym się wypowiadać za właściciela, ale z tego, co wiem, to raczej nie wziąłby ogiera, kiedyś coś rozmawialiśmy na ten temat i tak zapamiętałam.
PumCass   zachowaj zimną krew!
03 listopada 2021 06:55
Kurde szkoda, mój już się wpisuje akurat w te kategorię emerytów i rencistów 😂
Hej. Wrócę z tym samym pytaniem, jednak może ktoś kojarzy, czy gdzieś zwolniło się jakieś miejsce dla konia.
Czy do 20km od Kowal jest jakaś stajnia do 800-900zł z przyzwoitymi warunkami? Oprócz Sakowcówki, bo z niej się przenosimy 🙂
Kucek1331, każdy cos innego rozumie przez przyzwoite warunki.
xxagaxx, plac zdatny do użytku, długie pastwiskowanie i czysty boks 🙂
Kucek1331, obok Sakowcowki otworzyła się stajnia pod Brzoza. Opieka 11/10 są 2 place, ale dopiero nad nimi pracują Bo byly trochę zaniedbane. Jest kolejka na boks z tego co słyszałam, ale może warto zdzwonić?
Hali nie ma.
xxagaxx, pytałam, niestety są właśnie kolejki. Ale znalazłam coś fajnego, lekko ponad budżet, ale do zniesienia. Czekamy na info czy na pewno jest wolne miejsce, a jak tak to się przenosimy 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się