strzyżenie / golenie koni

Nie zlalazłam w wątku 🙁 czy ktoś z was korzysta z takiej maszynki . Widzę że wystepuje to pod kilkoma nazwami producentów Falon-tech, mar-pol, silver, km60, geko i z różną mocą od 350 do 600W. Zastanawiam sie czy fizycznie to ma jakiekolwiek znaczenie: potrzebuje na 1 konia który mało i powoli zarasta wiec maszynka nie byłaby mocno exploatowana.
Szukam osoby z trójmiasta i okolic, która oferuje usługi golenia koni. Macie jakieś namiary?
Madzik_kos, golenie koni pomorze na fb, to ta sama osoba co Transport koni pomorze
xxagaxx dzięki wielkie  :kwiatek:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
22 czerwca 2021 20:19
hej
gdzie we Wrocławiu naostrzę ostrza do maszynki??
Czy ktoś też ma takiego osiołka, który postanowił zacząć zarastać już teraz natychmiast? 🙄 W przyszłym tygodniu ma być w naszym rejonie po 25-26 stopni i zastanawiam się czy już nie ogolić..

Inna sprawa - do camry dołączona jest taka mini buteleczka oleju, w dodatku wypełniona tylko do połowy. To jakiś specjalny olej 'maszynkowy'? Skąd się go bierze? 🤔
Zapewne tak, kupuje się w sklepie jeździeckim albo groomerskim 😉
asior   -nothing but eventing-
10 września 2021 15:03
Hej 🙂 Czy ktoś z Was posiada maszynkę Heiniger Opal lub Heiniger Saphir jako podstawową golarkę? Da radę bez problemu ogolić nimi całe konie?
Sapphirem goliłam w zeszłym roku trzy konie i na luzie dało radę. Mój kolega ma go, jako podstawową golarkę do golenia za pieniądze i też bez problemu, bardzo fajna maszynka. Chociaż osobiście dla siebie wolałabym troszkę wiekszą.
Saphir to chyba najbardziej popularna maszynka wśród luzaków i jak najbardziej można nią golić całe konie
Hej! Mam pytanie do golarki camry😇 ostatnio golilam nią moja Kobyłkę, ale mam wrażenie ze to było za krótko… długo było widać takie nieestetyczne ślady. Doradźcie proszę na jaka długość golicie�
freya, moja zarosła już okropnie!! W tym tygodniu gole, tylko jeszcze nie wiem czy całość, czy jakoś częściowo 😩
wendy a zakładasz od razu jakąś derę? Mój z jednej strony dzik a z drugiej strony wrażliwiec na niskie temperatury i przewianie..

Jeszce nie goliłam camry, ale opinie są takie, że ona goli właśnie prawie że na zero niezależnie od ustawień głowicy i nakładek (ponoć z nakładkami goli brzydko i z pasami więc nie zdaje to egzaminu).
freya, do niedzieli ma być u nas w dzień po 20 stopni a w nocy koło 12-16, wiec chyba bez niczego ją zostawię. A w następnym tygodniu już w dzień po 15 stopni ma być to wtedy polar bym jej ubrała.

Eh lipa, ze tak na zero całkiem goli 🙁 chyba zostawię jej nogi i taki większy „czaprak” pod siodłem
Tak, to prawda że camry goli do zera praktycznie mimo regulacji na 2mm goli tak jak na mniejszych regulacjach, z nasadkami wychodziło strasznie. Do wygolenia wzorków jeszcze ok, ale nic wiecej bym nie goliła 🙂
Inne pytanie - czy stosujecie spraye chłodzące do maszynek?
W większości poradników nie jest o tym wspomniane, znalazłam info tylko u jednej babki, że koniecznie trzeba stosować.
Czy w przypadku camry, która ma wymienne całe głowice a nie tylko ostrza, też to się sprawdzi? 🤔

A jeśli nie chłodzicie sprayem - zmieniacie głowice/ ostrza w trakcie strzyżenia jak się nagrzeją?
freya, - przy dobrym olejowaniu nie powinno być masakry z grzaniem się. Kiedyś mi koleżanka goliła mojego na końcówce oleju (w drugim był zepsuty pojemnik, nie szło go otworzyć/użyć 🙄😉 i maszyna się grzała to robiłyśmy chwilę przerwy po prostu. Nigdy nie był golony ze sprayem chłodzącym, ale ja mam taką owcę, że nigdy też nie podjęłam się golenia camry, zawsze dużą maszynką 😅
Właśnie jestem po goleniu camry - ogoliłam całość bez nóg i zostawiłam czaprak pod siodłem. Drugi raz golilam i uważam, ze wyszło dużo lepiej niż za pierwszym razem 😅 jest estetyczniej. A co do grzania to ja co kilka minut robię krótkie przerwy, ale szczerze dotykałam głowice i nie robi się gorąca, jest tylko czasem lekko ciepła. A i w trakcie nie zmieniam głowicy, btw póki co jedna głowica starczyła mi na dwa golenia, nie wiem jak dalej, ale dla pewności zaoptrze się w dodatkowe głowice na następne golenie😎
Dzięki dziewczyny za info 🌻💘 to zaryzykuję i nie szarpnę się na spray 😁
Można przyspieszyć stygnięcie ostrza przeciarając wacikiem nasączonym spirytusem
Pomocy! Już druga camry mi wysiadła… jest rewelacyjna,golilam nią całego konia (tak chwile to trwało),ale jednak bym potrzebowała czegoś bardziej trwałego do golenia jednego konia (średnio raz na miesiąc/dwa). Nie musi być jakieś duże ostrze, bo czasu mogę poświecić. Chyba jestem bardziej za przewodowa,bo akumulatorom za bardzo nie ufam. Ostrza wymienne dostępne tez miłe widziane,No i jakiś dużych pieniędzy nie chce wydać… jakiś heninger z tych mniejszych czy coś innego godnego polecenia?
Ponawiam prośbę o pomoc 😊
Wahl Avalon nowy, czy używany heninger xperience a może delta 3?
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2021 11:49
Help,
wiem, że temat już był wałkowany, ale w perspektywie kilku lat, może coś się zmieniło:
Czy warto zainwestować w maszynkę z Juli, ew. w BASSa? Dla jednego konia, grzecznego, nie bojącego się warczenia maszynki, golonego pewnie max 3x w sezonie zimowym.
O Juli wyczytałam, że jest głośna i ciężka. BASS z kolei miał (ma?) kijowy serwis, łatwiej o przycięcia skóry i goli tylko wyłącznie pod włos.
Coś się zmieniło? :P

Zastanawiam się nad czymś mocno budżetowym, goliłam sama Kulistego może ze 3 razy (przeważnie płaciłam za golenie komuś), pożyczonymi maszynkami, tak więc doświadczenia w groomerstwie nie posiadam 🤣 Jak goliłam samodzielnie to powiedzmy że mi to wychodziło, nie było schodków, czy zacięć, ew. linie przy grzywie/nogach były e... prawie równe 😅 Aha, golę całość, bez nóg i głowy (ew. placek pod siodłem)

Czy szkoda zachodu przy tych maszynkach i lepiej odżałować na zlecenie komuś?

Ja kupiłam teraz z Juli tą za 400 zł niecałe.
Jest duża ciężka i głośna, ale za to nie wpada w jakieś super drgania. Spokojnie ogoliłam nią nogi i poliki. Nie nagrzewa się jakoś super, całego konia spokojnie dała radę. Już 4 konie łącznie nią golilam i żyje.
Moja po goleniu prezentuje się tak, nie zostawia pasków jak widać.
68386189-2EBE-4696-8A3A-580291FCFEF8.jpeg 68386189-2EBE-4696-8A3A-580291FCFEF8.jpeg
Moon   #kulistyzajebisty
11 października 2021 13:09
dairoxroxi, bardzo ładne golenie! 👌😍
Jak golicie wzorki? szablonu czy z ręki? jakieś triki? 😎🦄
robię jednorazowy szablon z papieru samoprzylepnego, co by siedziało na koniu bez konieczności trzymania 🙂
Moon, Julę miałam okazję wypróbować i - jak dla mnie - bardzo na nie. Noże niby nowe, a trochę cięły, trochę rwały. Maszynka mega głośna, ciężka i bardzo wibrująca. Bass dla mnie też przyciężki
Za to udało mi się w zeszłym sezonie upolować maszynkę Eider 7720-000 za bodaj 50 zeta. Pasują do niej noże Walthausen za stówkę. Dwubiegowa, spora, nie wibruje, znośnie hałasuje, jest cichsza od Heinigera tej samej wielkości. I nie jest bardzo ciężka. Nie nagrzewa się totalnie. To jeden z moich najlepszych końskich zakupów.
Camry używam do głowy i pęcin.
Stosuję spray chłodzący, bo ponoć lepiej dla ostrzy.
Dodam, że moim Eiderem goli też mój totalnie nie koński TŻ i nie tylko nie robi "mazów", ale i całego konia bez głowy ogarnia w 2 godzinki.
Koń współpracujący bardzo.
Nie mogę edytować. Wynalazłam tego Eidera na Allegro za 450 zeta i dziś dałabym za nią tyle. Szczerze polecam.
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2021 08:46
_Gaga, dzięki za opinię, zastanowię się nad tym Eiderem zatem 💗
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się