Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
To ja mam pytanie, ile powinien mieć w kłębie koń w wieku 2 lat, który docelowo ma mieć 160 cm max. 165 cm w kłębie?
konikmorski, od jakiej jest on matki? Warny? Zdjęcie z Przewarszyt?
Takie wielkoludy to raczej mało kiedy się w Liskach trafiały. Ale ja osobiście mam roczniaczkę ( nie liskowską) która w tej chwili jest wielkości swojej matki i ma 160 cm... Mam nadzieję że twojego nie dogoni ale na pewno będzie sporą.
A wiesz rośnie bo za dobrze karmisz 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2021 07:32
MATRIX69, Moje miały 155-157 w wieku 2 lat, teraz jeden ma 162 a drugi 158\9
To ja mam pytanie, ile powinien mieć w kłębie koń w wieku 2 lat, który docelowo ma mieć 160 cm max. 165 cm w kłębie?

Dwulatki osiagaja srednio 95-96% swojego docelowego wzrostu, czyli taki dwulatek powinien miec jakies 155-158cm.

Edit. Acz zdarzaja sie wyjatki co ze 155 w takim wieku wystrzeliwuja ostro w gore, no ale to wyjatki wlasnie 😉

konikmorski, to zaladowane zdjecie to jest stare czy nowe? Mierzyliscie go poprawnie? Bo na oko na 180 ani w ogole na wielkokonia nie wyglada, panu trzymajacemu siega klebem ciut ponad ramie, gora do ucha, a zeby tam bylo 180 to pan musialby byc bardzo rosly😉

Szacujac wzrost koni a potem mierzac sie mozna srogo zdziwic 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2021 09:40
kokosnuss, na tym zdjęciu koń ma 160, jest w poście napisane. Drugie zdjęcie nie załadowało się.
zembria, no ja wlasnie za nic nie widze, czy to mialo byc pierwsze czy drugie 🙈 ale po wzroscie konia zakladam ze pierwsze faktycznie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2021 09:49
kokosnuss, No ja tak założyłam po tej fotce bo i wzrost by pasował i widać ze gówniarz na zdjęciu stoi 😉
zembria,kokosnuss dzieki za odpowiedzi, wiem już czego powoli szukać, raczej >160 bo nie chciałabym żeby mi koń przerósł, ja się nie robię coraz młodsza, chciałabym mieć opcję wsiadania w terenie z ziemi 😉
A po czym u szlachetniejszych 2 latków oceniacie ich grubokościstość? Tzn. nie chciałabym filigranowego delikatesa a całe życie byłam ze ślązakami inny kaliber, więc ogląd mam raczej sredni.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 września 2021 13:09
MATRIX69, U takiego 2-2,5 latka to już po nodze powinno być widać jednak. Jasne, że wyjątki się zdarzają, ale generalnie to już powinno się dać ocenić. No i rodziców obejrzeć, dziadków jak się da, też warto.
Jak nie mam opcj obejrzeć na miejscu rodziców to szukam chociaż czegoś w internecie, ale pod uwagę biorę też konie NN bo w sumie to raczej płeć męska wchodzi w grę, więc nie do hodowli. Czyli trzeba brać swoją laskę do mierzenia koni i centymetr na oglądanie potencjalnych wierzchowców.
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
Tutaj stoi z innej strony, zdjęcie sprzed kilku dni. Miesiąc po kastracji, miał mieć max 170 cm w kłębie. Jest wyższy od swoich rodziców. Czyli Etosa po Grey i Warna po Hamlet Go xx. Jedzenia mu nie żałuje, nawet wet kazał mi jeszcze kupić wit B i jakiś suplement na stawy. Mam ostatnio bardzo wolny internet z palucha i nie chciało mi się załadować drugie zdjęcie. Będę nie długo robić normalne zdjęcia na betonie, tutaj stał na lekkim spadzie.
241975406_4182201721814950_2982452786021647546_n.jpg 241975406_4182201721814950_2982452786021647546_n.jpg
MATRIX69, widać po stawach (nadgarstkach i skokowych) i po obwodzie nadpęcia już u źrebaka, więc tym bardziej u dwulatka. Potem też widać trochę po szyi. Jak chcesz to wejdź w moje ogłoszenia i zobacz sobie gniadego roczniaka, to będzie ogromny zwierz i jest bardzo ramowy.

Konik morski, Hamlet Go nie był xx 🙂 to był traken sprowadzony z Gorlo z Niemiec
karolina_ masz rację Hamlet Go nie był xx. Za dużo ostatnio spraw na głowie i coś mi się musiało pomylić. Jednak Warek ma w sumie 58 % dolewu tej krwi. Tak pokazuje mi w baza koni połączenie jego rodziców. Czy nie jest to miarodajny wynik?

Malina_M Warek po odsadzeniu stał w Zawierszu. Matka zaś w SK Liski.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 07:17
karolina_, Daj linka do ogłoszeń, bo nowe "lepsze" forum nie daje opcji wejścia w ogłoszenia użytkownika 🙄
Moja mała 27 października kończy 1,5 roku. Obecnie mierzy 147 cm.
Od jakiego wieku stosuje się miarę cygańską? Różne różnie piszą. 1,5-2l.
Ile moze jeszcze podrosnąć? Matka ma 167, ojciec ok 168-170.
lrs.jpg lrs.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 08:15
tajnaa, Mojego małża Łaciaty mając równo 1,5 roku miał właśnie 147cm i teraz ma 158-9. Mimo że rodzicie więksi, matka nie wiem ile, ale wyższa była sporo od niego teraz, a ojciec 167cm. Myślę, że ta cygańska miara to tak właśnie najwcześniej od 1,5 roku ma sens, mi się sprawdziła.
No to szkoda, bo ja do niskich nie należę 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 08:30
tajnaa, No mój małż też nie 😅 Ale cóż począć.
No nic, byle głowę miała dobrą. 🙂
tajnaa moja półroczna ma 143 cm
Mój rudy połroczniak miał 160 🙂
Moja mała 27 października kończy 1,5 roku. Obecnie mierzy 147 cm.<br>
Od jakiego wieku stosuje się miarę cygańską? Różne różnie piszą. 1,5-2l.<br>
Ile moze jeszcze podrosnąć? Matka ma 167, ojciec ok 168-170.<br>


tajnaa, wedlug schematu KWPN poltoraroczniak ma jakies 94% wzrostu doroslego konia.

Matematyka podpowiada wzrost dorosly kolo 156-160cm, taki damski konik raczej. Wzrost rodzicow to nie wszystko, konie maja tez dziadkow i dalsze pokolenia 😉

Moja kucynka 160cm w podkowach jest na ten przyklad z matki 165cm i ojca 166cm, za to druga ma rowne 169cm pomimo bycia z mikrej matki na dolnej granicy wpisu do ksiegi 🤷
zembria, https://ogloszenia.re-volta.pl/walach-ujezdzeniowy-don-frederico-x-spielberg/o/264552/

Tajnaa witam w klubie, moja rok i 2 miesiące ma 153 i już mi się to nie podoba, będzie koniczek 165. Dobrze że ona nie na handel bo by była kaplica.
mój grzdyl jest z lutego 2020, teraz ma jakieś 157/8 (matka ma 161, ojciec 169)
z cygańskiej miary wyszło mi, że będzie miał w kłębie mniej więcej tyle, ile ja mam wzrostu, czyli ok. 174, ale nie wiem czy to jest możliwe
Post został usunięty przez autora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się