wrzody żołądka

Cześć, mam pytanie odnośnie omeprazolu ablera. Mam dwa konie wrzodowe i zawsze zamawiałam Abprazole plus ze strony ablera, jak zawsze chciałam zamówić dla moich koni i dla znajomej, a tutaj informacja, że nie wysyłają już do Polski. Wiecie czym to jest spowodowane? Zmiana w przepisach? I w takim razie skąd bierzecie omeprazol w tej postaci? Wiem, że są też pasty ale mój starszy koń ma zalecone regularne powtarzanie kuracji, a koszt past jest dużo wyższy ....
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 11:14
Czym odpasaliście swoje wrzodki? Blondas mi zgubił trochę masy teraz podczas leczenia i chyba pierwszy raz w życiu muszę go czymś nakarmić. Odkąd skończył rosnąć to jest na sianie i symbolicznej ilości musli. Planuję dać dodatkowy posiłek z makucha lnianego i wysłodków z otrębami, ale może macie jakieś inne dodatki, o których nie pomyślałam.
zembria, u mnie jedyne faktyczne efekty dały czyste otręby ryżowe. Próbowałam mesz, wysłodki buraczane, z supli to gamma oryzanol i muscle maker z horseline ale tylko otręby ryżowe dały szybkie efekty.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 11:33
mindgame, Otręby ryżowe są w tych wysłodkach też więc i to dostanie. Tu nie ma dramatu, po prostu co roku po sezonie pastwiskowym był problem w drugą stronę, a teraz trochę jednak stracił zamiast nabrać.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 września 2021 11:47
Otrębami ryżowymi 🙂.
Dostaje sieczkę z lucerny z Eggersmana, otręby ryżowe, czarnuszkę i co drugi dzień siemię lniane. No i super siano non stop jako podstawa.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 września 2021 11:47
Post został usunięty przez autora
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 11:57
Muchozol2, O widzisz, przypomniałaś mi swoim wpisem o oleju z czarnuszki.
Ktoś się orientuje czy można go podawać w trakcie leczenia?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 września 2021 13:02
A do mnie przyszedł taki zestawik 😁:
IMG_20210915_122656.jpg IMG_20210915_122656.jpg
Powoli zaczyna się okres przejściowy i pasuje wspomóc wrzodki suplementem. Kiedy zaczynacie podawać suplement? Czy to już odpowiedni czas?
Co Wam się najbardziej sprawdza?
Waham się czy zamawiać Yarrowie Gastro, czy może jest coś bardziej polecanego obecnie na rynku?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 września 2021 14:18
Moja vetka, która mi Rozkruszka na nogi postawiła gorąco poleca rokitnik. Aż zasadziliśmy 4 krzaki 😂.
zembria, my mieliśmy zalecony olej w czasie kuracji nawet do 250ml na dzień. Ale czy z czarnuszki? Chyba też może być.

Ja equinox Gastro daję już cały rok. Za dużo tych wahań pogodowych jest co chwilę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 14:29
mindgame, Olej dawałam póki co ten Gastrobalsam z Hippovetu (kukurydziany plus rokitnik tam jest). Czarnuszkowy wcześniej wielokrotnie pod kątem RAO dostawał, ale skoro polecany też na wrzody to bym dała. Tylko pytanie, czy się nie będzie "kłócił" z omeprazolem i skralfatem?
Olej i rokitnik daję cały czas, chodzi mi stricte o suplement, który jest w zaleceniach dla koni wyleczonych - 2x do roku w okresach przejściowych 🙂

No nic, to chyba postawię na Yarrowię znów.
Moja wetka mówiła, żeby dać Coligone albo Mucostat (my aktualnie schodzimy z leków + przeprowadzka, więc dużo na raz się dzieje)
Meise moim zdaniem yarrowia najlepsza, ale sprawdził mi się też fitmin gastro protector 🌷
Jeszcze z supli jest brandon gastrointestinal, derbymed ulcosan i BI pronutrin.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 września 2021 07:20
Patrzyłam na ten Derbymed Ulcosan, jako dodatek po leczeniu już. Używał ktoś tego? Sensowne? Ze składu wygląda całkiem dobrze.
zembria, mi moja wetka polecała bardzo, mówiła ze bardzo fajny efekt, właściciele koni wyrażali pozytywne opinie.
zembria, nie wiem jak ulcosan, ale ogólnie derbymed ma dobre produkty. HCC obecnie przez nich sygnowane to jeden z nielicznych supli „stawowych” który ma szanse zmienić coś więcej niż stan konta.
zembria moja Seniorka po leczeniu omeprazolem dostawała bez przerwy Ulcosan 🙂 moim zadaniem bardzo dobry produkt, no i smaczny bo Monetka była takim tyfusem syplementowym, a Ulcosan zjadała z ręki 😉
(HCC tak jak pisze Klami to rewelacja, u nas szedł litrami ale tylko po nim były efekty)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 września 2021 09:14
Dzięki dziewczyny za opinie, skład wygląda bardzo sensownie. Po leczeniu pewnie się zaopatrzę w to w takim razie. Teraz już nie będę kombinować, bo dużo różnych dodatków dostaje, nie chcę przegiąć.
A czy ktoś może wie, czy dr. Biazik wybiera się na pomorze? W okolice Trójmiasta szerzej pojęte? Niebawem muszę się na kontrolę umawiać.
zembria, w niedzielę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 września 2021 09:28
xxagaxx, 😅 To aż za szybko jak dla mnie, raczej tak o październiku myślę. Ona bywa w okolicy w miarę regularnie, prawda?
zembria, musisz dzwonić. Jak zrozumiałam znajomych to tak co 2-3 miesiące, ale to pewnie zależy od pacjentów.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 września 2021 09:44
xxagaxx, Będę się kontaktować. Leczenie mam do 28 października, na kontrolę po albo pod koniec się będę chciała umówić.
zembria, Mnie zawsze dr Biazik mówi, żeby wysłać sms i wtedy dopisuje na listę odczekujących na wizytę w danym regionie 😉 Jak ma być to się kontaktuje. Chyba, że potrzebujesz wizytę na cito to też tak raz do mnie przyjechała ekstra.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 września 2021 10:58
mindgame, Ja z nią jeszcze nie rozmawiałam, będę do niej dzwonić dopiero i przedstawiać sytuację. Nie spieszy mi się jakoś, dopiero 4 tygodnie leczenia z nami, jeszcze 6.
zembria, a to luz, tylko wiedz, że ona ma terminy na 2 m-ce do przodu 😉 więc tak czy siak polecam ci skontaktować się odpowiednio wcześnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 września 2021 11:32
mindgame, Dzięki, planuję po weekendzie przedzwonić.
Mój koń dzisiaj dostał diagnozę 😭
Jestem zielona w temacie leków.
Dostałam od weta omeprazol w granulkach na 6 tygodni leczenia.
Mamy jeszcze zapisany sukralfat.
Skąd najlepiej zdobyć te leki, żeby nie zbankrutować zupełnie?
Czytałam, że omeprazol ze Stanów- prawda to?
A ten sukralfat gdzie najlepiej?
Poradźcie proszę bo zaraz mi głowa wybuchnie 😱
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się