Stajnie na Śląsku

z hala ogłasza się stajnia na ul.Miarowej w Gostyni
desire   Druhu nieoceniony...
26 lipca 2021 21:49
megruda, niestety, starym zwyczajem koni na padokach tam nie widac, stajnia jest bardzo zaniedbana, a cena wywala z butów patrząc po warunkach..
Jeśli chodzi o Jamną to zmienia się dzierżawca, ale niestety na dzień dzisiejszy ma być tam już tylko prowadzona rekreacja, bez pensjonatu.
Stajnia w Gostyni po mału się rekatywuje, starają się przywrócić tam odpowiednie warunki, widać że mają ludzie chęci 🙂
Natomiast ja ponawiam pytanie o stajnie w okolicach Katowic/Tychow/Mikolowa.. Już nawet myślę nad takimi do 30km - może ktoś coś może polecić? Bez złotych klamek, byle by koń wychodził na pastwisko, odpowiedni plac do jazdy i miło jakby hala była.
Poszukiwana stajnia w bardzo szerokiej okolicy Katowic, chętnie w stronę Krakowa lub Siewierza; koniecznie z duzymi pastwiskami, chetnie w sezonie letnim 24/7 i dobrą opieką, cena nie gra roli. Mile widziane przydomówki, może ktoś coś polecić?
desire   Druhu nieoceniony...
19 sierpnia 2021 18:00
Czy w Orzeszu istnieje jakas stajnia pensjonatowa (przydomowa) procz Profitu i Królówki?
Szukam opini o stajni Vena Rogoźnik. Ktoś coś?
jakś opinia o Amigo lub stajni w sosnowcu?
Mam znajomą w Rogoźniku i poleca 🙂 Mówi że jest wszystko jak należy i nie ma na co narzekać
Czy istnieje stajnia bardzo szeroko pojęte okolice Bielska (do 50 km) lub w stronę Krakowa z:
- prawdziwie stałym dostępem do siana (boks i wybieg zimowy) i wody (ale nie wolny wybieg, na noc musi być boks)
- jakąkolwiek halą
- gdyby była zgoda na kamerę w boksie z podglądem to może być jeszcze dalsza okolica i cena nie gra roli
Więcej wymagań nie śmiem mieć, bo to chyba i tak dużo 😀
desire   Druhu nieoceniony...
19 września 2021 00:16
Czy w Orzeszu istnieje jakas stajnia pensjonatowa (przydomowa) procz Profitu i Królówki?
ponawiam.

W sumie to czy w jakiejkolwiek stajni w linii mikołów-żory jest wolne miejsce w jakiejś przyzwoitej stajni (gdzie nakarmią, wypuszczą, jest siano nonstop w boksie, padoki z wodą i sianem [jesli bez trawy], w miare czystymi boksami)? Czy po zamknięciu sie w krótkim odstepie czasu paru pensjonatów nawet palca nie da sie wsciubic? 🙈
Post został usunięty przez autora
desire   Druhu nieoceniony...
19 września 2021 22:57
Szkoda ze post zostal usuniety, 😕 robie rozeznanie rynku w tych rejonach
desire, Stajnia "Liza" w Wyrach, Kopaniny 23. Polecam! co prawda to nie Orzesze, ale nadal okolice.
Nie ten wątek ale chyba najszybciej ktoś tu się znajdzie. Czy ktoś byłby chętny na wspólne zamówienie z Agro kompleks paszy.? http://www.agrokompleks24.com/?do=pelny&kt=&pkt=&pr=242&mr=&back=eNortjKwUlKyBlwwB0UBlw,,
kivik, a jaka okolica?
azazu93,
Zabrze bytom
Kivik ja jestem na grupie która wspólnie zamawia z agrokompleks, właśnie szykujemy zamówienie
Dzień dobry, może tutaj ktoś coś poleci dobrego, bo mi już czacha dymi od poszukiwań...

Szukam pensjonatu - okolice Rybnika, Raciborza, max. Wodzisław, ewentualnie w górę do Gliwic albo na zachód na granicę z woj. opolskim.

Najważniejsze to koń większość dnia na trawiastym pastwisku (bez wymówek "dzisiaj nie wyjdzie, bo pada, jutro nie, bo błoto, pojutrze nie, bo słońce"😉, dostęp do wody i siano w boksie non-stop, szczególnie na noc. Chętnie karmienie pudełkowe (ja przygotowuję, ktoś wrzuca).

Fajnie jakby była hala w miarę sensownych wymiarów, zestaw przeszkód i możliwość treningów z własnym trenerem (to ostatnie dosyć istotne).

A jak do tego dojdzie ładna leśno-polna okolica do czmychnięcia w teren to w ogóle bajka i full wypas.

Czy ktoś wie jak teraz funkcjonuje Ranczo Chrósty? Prowadzą pensjonat? Wiem, że mają halę, ale czy plac zewnętrzny też jest do użytku? Jak okolica - da się wyjechać w teren?

"Nasza Bajka" w Rudach i "Wichrowe wzgórze" w Rybniku - wiem, że konie mają dobrą opiekę, ale obie bez hali, może ktoś zna od wewnątrz i wie, jak sobie radzą zimą od strony jeździeckiej?
Post został usunięty przez autora
Lanzelet, mogę się wypowiedziec o wichrowym na pv 🙂
Stajnia w Kornicy- Staniek Ola, jest i hala i plac i padoki🙂 Jak potrzeba wiecej info zapraszam na priv. Jeszcze w Rogowie-Marysia Kaczyna prowadzi stajnie ,tylko nie wiem czy tam sa padoki .
desire   Druhu nieoceniony...
05 października 2021 16:41
Lanzelet, jak wichrowe funkcjonuje jezdziecko to nie wiem, za to wiem, ze jak konie w sezonie juz są na 24/h pastwiskowane to albo zalatwisz sobie i dogadasz sie z kims kto nakarmi Ci konia, albo nie dostanie po prostu tresciwego... 🙄 do tego konie nie maja gdzie sie schowac (nie ma ani jednej wiaty) i zastanawiam sie jak to wygląda - wlasciel bierze pieniazki, a koni kto dogląda? Bo wychodzi na to, ze pensjonariusze sami sobie - widziałam na ten temat dyskusje na fb i przy podobnych do powyższych spostrzeżeniach i pytaniach komentarze polecające stajnie i dyskusja pod nimi po prostu zniknęły - zastanowiłabym się 10 razy...

Osoby prowadzące Chrósty przeniosły się w inne miejsce, co tam dalej sie dzieje nie wiem. 🙈

Kornice wyglądają super - czysto, pastwiska, ładna hala. Jedna z revoltowiczek tam stała, moze sie tu odezwie. 😉

W sumie jest stajnia, ktora spelnialaby Twoje wszystkie wymagania, ale tradycyjnie - nie ma miejsc, 3 dodatkowe boksy sa w budowie.
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi 🙂
Z tymi stajniami przydomowymi to chyba dam sobie spokój.

A w Elizarze jak się sprawy mają od strony pensjonariusza? Da się żyć z rekreacją? Można trenować z kimś swoim czy narzucają własnych trenerów?
Lanzelet, Ja powiem tak, jak najdalej od Elizara. Ile stamtąd osób uciekło (w tym ja) to już nwm. Z rekreacją różnie a warunki takie se. Infrastruktura treningowa jest rewelacyjna, tego nie da się ukryć. Szkoda że to tylko tyle.
Zania, możesz napisać coś więcej na priv, poważnie rozważam tę stajnię
hejka, czy ktoś sie orientuje o jakis przydomowych stajniach w okolicy Raciborza? Ewentualnie Wodzisławia Śląskiego?
Szukam miejsca dla starszego konia, wiec zalezy mi na pastwisku/padoku w ciagu dnia.
W okolicy Rud stajnia "Nasza Bajka"
Wstępnie rozglądam się za boksem dla spokojnego, młodego wałaszka.
Okolice Cieszyna +30/40km
Interesuje mnie : dobre podłoże na ujeżdżalni, pastwiska, możliwość karmienia swoimi paszami ( nawet system pudełkowy), super jakby był brak rekreacji, dobra opieka, siano- duże ilości, czystość w boksach oraz by móc wstawić swoją pakę. Hala byłaby dodatkowym atutem
Do 1200/1300zł
Istnieje coś takiego w tych okolicach ?🙈
azazu93, Święty Graal jakiś xD a w Czechach? No bo wszystko inne to dużo dalej...
Ewentualnie Janowice/Bestwina...? Hubertus obok Bielska wydawał mi się całkiem znośny, tylko tam jest rekreacja (ale nie znam tej stajni tak właściwie)
Sankaritarina Czechy odpadają, bo nie wiem kiedy znowu zamkną granice. A wtedy będę widywać konia online chyba 😂😂 trzymam się polskiej strony raczej 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się