dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Granulat, przetestowany przeze mnie na wybrednych niejadkach 🙂
Czy jest coś z dodatków tak bogatego w składzie jak chevinal, ale bardziej zjadliwego? Najchętniej pellet.
faith,
Eggersmann Horse Vital Plus
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 września 2021 13:33
Jakie macie doświadczenia i opinie o YARROWIA Equinox Hooves ?
W lupce wyskakują mi informacje raczej z 2014 roku, czyli zamierzchłe. Czy ktoś z Was podaje lub podawał w nieodległej przeszłości i może mi coś bardziej świeżego napisać o tym suplemencie ?
faith, Hippolyt microvital.
Kupiłam wit. C w proszku na allegro i daję 5g, sugerując się dawkowaniem ze strony podkowy, to jest ok? Czy może zwiększyć w okresie okołozimowym, zwłaszcza, że mam starsze, kontuzjowane konie w dodatku z RAO?
Aleks, ja mam o wszystkich ich produiktach złą opinię bo to są w głównej mierze granulaty ale sakramencko twarde i moja kobyła tym pluje jak lama.
I zostawiała całe żłoby żarcie jeśli tylko ten "żwirek" był tam domieszany.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 września 2021 15:09
kotbury to mi w zupełności wystarczy. Odpuszczę sobie, bo u mnie będzie to samo. Dzięki za opinie 🌷
Yarrowia Gastro absolutnie nie jest twarda - jest wręcz miękka i dość rozpadająca się łatwo. Jak reszta ich supli to nie wiem.
Yarrowia classic granulat ma twardszy niż np. otręby ryżowe. Jednak moje wybredne bydle traktuje te suple jak cukierki i pochłania wszystko. Dostałam ponad miesiąc temu polecenie tych supli na forum, kupiłam i polecam. Zależało mi na poprawie sierści i kopyt i już widzę zauważalną różnicę na plus 😀
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 września 2021 10:44
Dzięki dziewczyny za opinie. Ja w takim razie zostanę przy Ungulacie póki co (póki zjadliwy jednak) nie będę ryzykować, że Aleks twardszych granulek nie zje. Tym bardziej, że już się nam zdarzyło, że go twardsze suple w zęby kłuły.
A czy jest jakiś sposób na rozpoznanie które pojemności i suple z Yarrowia są w granulacie, a które nie? Znajoma miała classica w 1,5 kg opakowaniu jako granulat, ale 3 kg opakowanie już jako proszek. Nigdzie w opisie produktu nie jest zaznaczone jaka forma występuje.. 🙄
jakie ogólne witaminy polecacie? konie niepracujące, jedzące głównie siano + owies, najlepiej coś dość ekonomicznego, bo mord do wykarmienia jest kilka 😉
Horse Vital Plus chyba wychodzi najbardziej ekonomicznie i dobrze.
borkowa., - hippovet, gemuse. Wiadro 10kg starcza na jednego konia na 3 miesiące dając maksymalną dawkę, można kupić worki 25kg i wychodzi jeszcze taniej. Ja korzystam od kilku lat, bardzo fajne, ogólne witaminy jak nie ma większych niedoborów. Widzę różnicę po sierści i ogonie 😉
A tak z ciekawości czym się kierujecie wybierając te a nie inne witaminy ogólne? Dostępnością, ceną? Poleceniami znajomych? Ktoś z Was sprawdza i porównuje zawartość składników? 🤔
freya, jak korzystam z poleceń znajomych i re-voltowiczów, a także obserwuję konia i zmiany jakie w nim zachodzą 🙂
freya porównuję składy, to chwila roboty, a można wybrać najbardziej optymalne.
No, ja też porównuje sobie składy 🙂
freya, - dostępność, forma (nie przepadam za proszkiem, zawsze mam wrażenie, że spora część nie zostanie zjedzona), skład, dawkowanie, obserwacja konia, polecenia.
borkowa może hoveler reformin plus? Granulat stosunek składu do ceny niesamowicie atrakcyjny, wspomniany horse vital plus też spoko, ale porównaj sobie skład i zobacz co by Ci bardziej pasowało. Te hippovetowe gemuse-krauter też jako podstawowe spoko ale one mają bardzo intensywny zapach, ja to musiałam wietrzyć, inaczej koń mi się cofał od żłobu.
dzięki 🙂
Borkowa
U mnie hoveler reformin plus idzie na całą stajnie i jestem zadowolona, w wynikach brak niedoborów.
Co w tej chwili jest dobre i sensowne cenowo na duże stado koni poza sezonem pastwiskowym? Nadal chevinal? Czy ktoś może próbował Trouwit multi? Będę przeliczać skład w porównaniu z chevinalem jakby co, odnośnie pytania wyżej.
może ktoś będzie wiedział: moja kobyła jest teraz na witaminach Horse Vital Plus, ale przyszłego tygodnia chcę jej też włączyć do diety Yarrowia Joints. Teraz pytanie - czy na czas używania Yarrowi zrezygnować z witamin i potem do nich wrócić? Na opakowaniu Yarrowi widzę, że poza substancjami typowo na stawy jest tam też sporo różnych witamin itp więc nie chciałabym przesadzić...
Czy ktoś ma doświadczeń z suplementem AUDEVARD ZZEN dla nerwowych koni? Jakieś opinie o produkcie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 września 2021 17:01
Madzik, polecam. Sprawdzony na kilku koniach na wszystkich efekt był mniejszy lub większy, ale widoczny i odczuwalny.
Czy istnieje taka zwykła klasyczna sól, ale w innej wersji niż ta wielka ciężka kostka?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 września 2021 06:53
Likit ma wkład z soli himalajskiej i chyba ze zwykłej soli.
lusia722, widziałam tylko himalajska, ale poszukam raz jeszcze. 😉 Dzieki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się