Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 września 2021 12:50
Dreamer113, suplement też mi jakiś przyniósł, nazwy nie pamiętam, ale jak skład przeczytałam, to się śmiałam, że mogłam sobie od koni po łyżeczce do śniadanie wziąć ich proszków 😉
Zembria z supli to podobno ekstra jest Revalid (kosztuje swoje), u mnie nie zadziałał, bo przyczyna okazała się inna, ale mnóstwo osób chwali.
Bo z suplami stricte beauty to jest trochę tak, że jak nie wiadomo czego mamy niedobór to trudno trafić żeby pasowało.
Uwielbiam suple KFD Vitapak+, mają wszystko 😅 i kosztują grosze. Prócz tego, że wypadają super w stosunku jakości do ceny to faktycznie mi pomagają na okresowe problemy włosowe. I nie muszę szukać czego mi brakuje, a że ja małożerna i wycofana na różnorodne smaki to o niedobory nie jest u mnie trudno 😅
Z tymi drozdzami do picia, to bym bardzo uwazala.Mozna dorobic sie niezlej kandydozy, ktora jest jeszcze gorsza niz problem wypadania 🙁

Ja tez sie bujam od dluzszego czasu z tematem. Juz dwa razy robilam u rodzinnego podchody do wynikow i oba razy wszystko bylo super (kazalam zbadac wszystko, co zalecaja na blogach wlosingowych). Nie mam zadnych niedoborow, hormony ok i kurde..no jestem zalamana troche 🙁 Trychologa u mnie w miescie nie ma. Zreszta mieszkam w Niemczech i tutaj wszystko jest inaczej lacznie z nieistnieniem instytucji "pojde prywatnie do lekarza". Jeszcze troche i bede musiala zainwestowac w peruke 🙁
Pandurska ja mam wszystkie badania hormonalne w jak najlepszym porządku. A mimo wszystko zdiagnozowane łysienie androgenowe, prawdopodobnie na tle niedoczynności tarczycy. Z większości mieszków włosowych wyrasta mi jeden włos zamiast 3-4, włosy bardzo leżały na skórze głowy, zrobiły mi się zakola ogromne i czubek głowy przerzedzony baaardzo.
Dodam, że mam dopiero 25 lat i wypadło mi spokojne 3/5 tego co miałam jeszcze te 5 lat temu. Teraz znalazłam fajną dermatolog w Warszawie i od miesiąca stosuję kurację od niej i wypadanie o ponad połowę się zmniejszyło, włosy się uniosły od nasady itp.

Dziewczyny jest taka pani trycholog - Marta Klowan, która prowadzi konsultacje online, podobno jest świetna, sama czekam na otwarcie zapisów (po nowym roku). Wszystko zdalnie można ogarnąć.
Pandurska, hmm, z tego co czytałam kiedyś jak piłam drożdże, to nie. To jest inny rodzaj grzybów te co są w drożdżach niż Candida. No i po to są te zasady, np. żeby zalać wrzątkiem i nie dodawać cukru, żeby zabić to co szkodliwe, a zostawić witaminy i minerały.
Fokusowa Wspolczuje bardzo 🙁 Mialam kiedys taka znajoma, ktora przed 30 wygladala, jakby dopiero przechodzila chemioterapie. Okropnie sie z tym meczyla. Mam nadzieje, ze terapia ci pomoze.

Ja wlasnie nie mam zakoli, ani tez nie mam przerzedzonego czubka. Natomiast ogolna objetosc wlosow mi totalnie spadla. Zamiast solidnego kitka mam marny ogonek 🙁

Chetnie bym odwiedzila kogos, kto potraktuje mnie na serio,bo jak widze mine mojego doktorka, kiedy przychodze kolejny raz z problemem wypadania wlosw i odprawianie mnie z kwitkiem, bo wszystko jest super, to... mi sie odechciewa. Moze jak bede kiedys w Polsce, to zrobie sobie znow komplet badan, tylko watpie, ze pani w PL inaczej pobierze krew i ja zbada niz tutaj 🙁

maiiaF Duzo osob ostrzega przed drozdzami nawet na grupach wlosingowych. Ja wole zjadac ze wszystkim platki drozdzowe! Robie sobie tez takie papki-maseczki na ich bazie.
Pandurska a próbowałaś wcierek na porost? Wspomniana kozieradka albo spójrz na kosmetyki Hairy Tale Cosmetics. Ich wcierki, szczególnie ta z grzybkami są bardzo polecane na porost.
A przechodziłaś Covid? Podobno kwestia pocovidowego wypadania włosów to jakiś dramat wśród ozdrowieńców - wypadają wszystkie włosy w określonym stadium rozwoju.
Polecam szampon Farmona Radical zwiększający objętość. Umyłam głowę poniedziałek, dziś środa i włosy nie są tłuste u nasady , a zawsze były już we wtorek ! Jestem w szoku, bo to produkt za 18 pln.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 września 2021 07:26
Perlica, A który konkretnie? Ten normalizujacy? Będę dziś w mieście, to może zajdę gdzieś i kupię, dopiero co tu pytałam o coś fajnego na przetłuszczanie się, a jeszcze nic nie kupowałam.
Fokusowa Oj, probowalam chyba juz wszystkiego. Mam problem z wcierkami sklepow mi, bo wszystkie sa na alkohol, a po tym jest jeszcze gorzej. Robie sama, ale ze skrzypu i pokrzywy. Kozieradki cos nie moge u mnie dostac.

Covida nie przechodzi lam, ale problem ciaganie sie jeszcze od czasow sprzed pandemii z takimi czasami on-off. Probowalam przeanalizowac co sie zmienilo u mnie i co moglo miec wplyw na taki stan rzeczy, ale do tej pory nie wpadlam na trop.
Pandurska może spróbuj, ta nie ma alkoholu https://drogeriapigment.pl/wcierki/21977-hairy-tale-magic-mushrooms-wcierka-do-wlosow-odzywcza-100-ml-5907796691137.html

zembria szampony Farmony to mocne rypacze, nie każdej skórze będą służyć.
zembria, nie znam na niego innej nazwy, nazywa się tak jak napisałam
FARMONA RADICAL
szampon nadający objętość do włosów cienkich i delikatnych
Kupiłam w Rossmanie, innych nie widziałam tam.
Normalizującego nie miałam, to nie wiem w sumie czemu o niego pytasz ❓
Jezu on nawet 9 pln teraz kosztuje w promce... SZOK
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 września 2021 11:15
Perlica, bo po wpisaniu nazwy w google, wyskakuje sporo różnych rodzajów szamponów tego producenta, a na "Normalizujacym" jest napisane ze do wlosow przetłuszczających się 😉 dlatego dopytuję.
zembria, no to on się nazywa dokładnie jak przekopiowałam powyżej.
I w Rossmanie masz właśnie promkę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 września 2021 12:11
Perlica, dzięki 🙃
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 września 2021 15:32
Pandurska, osoby siedzące na wlosingu przekazują masę mitów 🙂
Fokusowa, co to są rypacze?

Ja mam bardzo delikatną i cienką skórę głowy, jak i cerę. Wg mnie ten szampon jest delikatny.
Perlica rypaczem nazywa się szampon, który posiada mocny detergent do mycia - w przypadku tego Radicala jest to ammonium lauryl sulfate. Ogólnie jeśli szampon Ci służy to używaj jak najbardziej. Jest on po prostu szamponem uzbrojonym w mocną substancję myjąca i na przykład jeśli ja bym go użyła to miałabym zaczerwienioną i podrażnioną skórę głowy, bo moja skóra jest wrażliwa na mocne środki myjące.

Są osoby, którym siła detergentu nie robi różnicy, a są też takie, które nie mogą ich zbyt często używać. Zazwyczaj skóra głowy, która się przetłuszcza po prostu się broni przed czymś (jak cera na twarzy - przetłuszczająca potrzebuje nawilżenia itp).
Pandurska, ale to, że ktoś ostrzega, bo miał złe doświadczenia, to nie znaczy, że drożdże powodują kandydozę. Drożdże - Saccharomycetaceae. Kandydoza - Candida. To chyba trochę tak, jakby powiedzieć, że ktoś zachorował na HCV po tym, jak kichnęła na niego osoba chora na grypę.

Btw. Internety mówią, że Candida albicans występuje nawet u 80% zdrowej populacji jako składnik flory przewodu pokarmowego. To gdyby picie drożdży zalanych wrzątkiem miało aktywować candidę i powodować "niezłą kandydozę", to myślę, że już byłoby trochę badań na ten temat 🙂
Sama kandydoza też powoduje wypadanie włosów, może część ludzi odradzających po prostu była nieświadomie chora, zaczęli pić drożdże, nie pomagało, poszli do lekarza - wyszła z tego kandydoza i dopowiedzieli sobie, że to od picia drożdży? 😉
Fokusowa, jasne rozumiem.
U mnie podrażnienie spowodowało pożyczenie sobie na tydzień szamponu małżonka: jakiegoś Wella Profesional ale męskiego.
A przetłuszczanie zaczęło się na Nioxinie, który używam od lat chyba 5, po jakiś 4 latach chyba używania.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 września 2021 07:13
Perlica, Kupiłam wczoraj tego Radicala, wybór miałam znikomy bo był ten rodzaj i jeszcze jeden tylko 😉 Umyłam łeb wieczorem, zobaczę czy i u mnie się sprawdzi 🙂
Czy kojarzycie jakiś szampon koloryzujący albo szamponetkę - cokolwiek co nie wnika we włosa, a jedynie podkreśla kolor ?

Mam włosy zniszczone farbowaniem na jasny kolor, generalnie nie chcę już ich farbować ale chciałabym trochę ocieplić szamponetką ten żółty sik na głowie 😉
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
24 września 2021 12:13
Moja koleżanka ostatnio chciała sobie chwilowo rudy strzelić na rozjaśniony blond, ale absolutnie nie trwale. Nasza znajoma fryzjerka poradziła jej, żeby kupiła rudą farbę jaka jej pasuje i rozmieszała farbę z szamponem, a nie z utleniaczem. Rudy wyszedł ładny, fajnie się równomiernie wymywał, ślad po nim nie został. Zadziałało to jak toner. Może tak spróbuj.
zembria, i jak efekt?
Ja dokupiłam naturalny w kostce i stwierdziłąm że będę myć na zmiany skoro mi tu tak napisałyście, że on taki mocny, bo rzeczywiście ma ten związek w składzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 12:50
Perlica, Bez różnicy u mnie. Tłustość nastąpiła w takim samym odstępie czasu 😉
zembria, o noł... to przykro mi
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 16:32
Perlica, e tam, szampon to szampon, zużyje się tak czy siak 🙃
zembria spróbuj ten Dermaglin - https://www.rossmann.pl/Produkt/Szampony/Dermaglin-szampon-dermatologiczny-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-i-normalnych-250-ml,315961,8657

A do tego polecam tą "szczotkę" do mycia, jest ekstra i dobrze odblokowuje pory i mieszki na skórze głowy = mniej się ona przetłuszcza - https://www.rossmann.pl/Produkt/Szczotki-i-grzebienie/Ewa-Schmitt-szczotka-do-masazu-glowy-1-szt,356415,8679

Ale jakiegokolwiek szamponu używać nie będziesz to na efekt trzeba poczekać czasami ładnych kilka myć.

Ja używam powyższego zestawu, raz w tygodniu peeling trychologiczny od Bandi. Z konieczności i absolutnego musu mycia włosów codziennie/co dwa dni teraz myję włosy co 3 dni, a mogłabym i rzadziej tak naprawdę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 września 2021 09:21
Fokusowa, o szczotkach takich nie slyszałam jeszcze. Szampon na razie zużyję to co mam, ale potem chętnie wypróbuję, dzięki 🙃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się