Derki

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 września 2021 12:48
Mam nietypowy problem na niewymiarowe konie 😉. Kiedyś kupiłam derkę Start padokową z taką gumką wokół szyi, zamiast typowej lamówki. Niestety jak rozmawiałam w sklepie jeździeckim to o takich derkach nawet nie słyszeli. Ktoś kojarzy czy to rozwiązanie się nie sprawdzało? Czy może ktoś jeszcze takie derki produkuje?
Dla mnie było super - fajnie, ściśle obejmowało szyję konia, ale dawało swobodę ruchów.
Niestety już nie ma tego modelu.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 września 2021 12:58
To chyba zostaje uszycie w Caballu.
Tylko teraz kolejne pytanie - czy derka Freestyle z tą "osłoną brzucha" jest lepsza od Classic?
Muchozol2, - wypada cieplejsza i brzuch się nie syfi, bardzo stabilnie leży, ale mojemu zdarzyło się kilka razy osikać sobie tą część pod brzuchem 😅
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 września 2021 13:17
A w zabawie jak? Nie ogranicza ruchów?
Chcę awaryjnie mieć w razie jakichś super mrozów nagle.
Zwykłe derki bez tej gumy zsuwały się i blokowały łopatki i Tadzik się wkurzał (on taki jest, Rozkruszek "przecierpi", Tadzik "nie będę łaził w tym czymś"😉. A chcę żeby było im wygodnie 🙂.
Muchozol2, - nie ogranicza, ma bardzo duże, podwójne kliny na łopatkach, jest to jedna z najlepiej uszytych derek jakie miałam 😁 Znaczy mój raczej statyczny, ale ślązak ze sporą klatą i ma w niej luz. Gdzie zwykle kupuję mu za duże, żeby w ogóle wszedł. Tu mam fotkę z zimy, jak już trochę w niej posiedział na kwaterze, nie była też ubrana do fotek, tylko już jakiś czas nosił w boksie.
Derka nam służy od jakiś 3/4 sezonów, poza urwaniem jednego zapięcia (na szczęście są podwójne), szkód nie zauważono 😉 Pewnie będę dokupować w zimie kolejną, tylko czekam na zimę i żeby zobaczyć jakiej gramatury będziemy potrzebować w nowej stajni. W zeszłym roku kupiłam Decathlonową 200g i jestem trochę rozczarowana, jest wyraźnie cieńsza niż kilkukrotnie prany caball, w dodatku dość kusa na mojego konia. Problemy grubych klusek 😅

Edit: Ja mam jednak Pattern, nie Freestyle, we Freestyle klapa jest nieco inna, na oko lepiej rozwiązana. Mea culpa, tak teraz zerknęłam na ich stronę i ups...
185A4870.jpg 185A4870.jpg
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 września 2021 19:02
Ale firma ta sama 😁. U mnie zgoła odwrotny problem bo tekińce są wąskie w klacie. Ale Caball podjął się próby uszycia na wzór tej starej że Starta. Tylko jak szyć to chciałam takie naj naj. A patrzeć jak chodzą w niedopasowanych nie zdzierżę.
W ogóle szkoda, że już nie szyją tamtego modelu. Pielgrzym przechodził non stop 3 miesiące (zabranie w zimie z ciepłej stajni, która kisiła konie w boksie) i nic. Super leżała, a on bardzo zabawowy był.
Szukam derki 135 cm, najlepiej padokowa, 0 g, w jakiś naprawdę ładny wzór- jabłuszka, lamy, itp. Ktoś coś? 👀
szukam koszulki pod derkę, ale zapinaną na rzep, znajdę coś takiego?
Kupiłam rok temu z klamrą i koń mi sie wytarł od tej klamry ;/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 września 2021 08:58
zembria, dzięki, dokładnie taka.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
15 września 2021 09:58
koniec sezonu pastwiskowego więc czas zaopatrzyć się na następny 🙂
dawno nie kupowałam derki przeciw owadom

polećcie mi proszę coś dobrego dla seniorów. Kobyła bardzo wrażliwa na latające (wszystko co lata ją 😖 wkurza) a dziadek to mamut tzn. nawet letnia sierść jest długa (miał robione badania i wszystko ok - zwyczajnie starość)
oboje chętnie się tarzają więc pasy pod brzuchem i nogami obowiązkowo.

cena w promocji powiedzmy ok 200pln 😁

z góry baaaaardzo dziękuję za pomoc
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 września 2021 12:11
Fouganza, super derki. Zwłaszcza ta przeciw owadom.
Z wyższej półki to Horseware są w promocji w Equirex.
Również polecam Fuganzę i cena przyjemna.
Jako jedyna z 6ciu derek 165+ zapina się pod brzuchem :P dzięki gumowym pasom 🙂
Czy derka stajenna HORZE GLASGOW 200g jest dosyć obszerna?? Mam yorka mika 350g (chyba) 155cm i jest mocno obcisła. Poszukuję jakiejś taniej stajenne a ta horze jest teraz w dobrej cenie w bergo a największy rozmiar to 155cm.
Moon   #kulistyzajebisty
16 września 2021 07:21
Help, która firma ma dobrej jakości cienki polar?
Potrzebuję coś budżetowego, cienkiego, baz pasów pod brzuchem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 września 2021 07:25
Moon, Mam ze START fajne polarki cienkie (takie w gwiazdki), ale z pasami. Niemniej polar inny i lepszy niż w HKM i York. Ja tam i tak bym w Caballa szła 😉 Najlepesze mają, a gramaturę sobie możesz dobrać jaką chcesz.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
16 września 2021 09:15
lusia722, anetakajper a w tej decathlonowej przy wysokich temp nie gotuje się koń? Wydaje się być dosyć gruby materiał
trzeszczki, Przedwczoraj było bezwietrznie i +27 C i o 16 była spocona na łopatkach.
Szukam derki przejściowej 100 % bawełny, ale takiej lekkiej i miękkiej, a nie drelichowej. Ktoś coś ma i może polecić? Miałam ze 2 na oku, ale okazało się ze jednak drelich :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 września 2021 11:06
Karutek, Waldhausena jest miękka, z lekkiego materiału, ja miałam 100g, nie wiem czy są cieńsze. Tylko mi się w niej podszycie nie podobało, bo też było bawełniane i się "czepiało" konia, nie ślizgała się po sierści.
Post został usunięty przez autora
Hej. Moje zwierzę stoi w boksie z opcją wyjścia na padok 24/7 i uwielbia stać na deszczu. Szukam czegoś zimowego (min. 300g) i głównie mocno nieprzemakalnego, ew cieńszego nadającego się na narzucenie na inną derkę. Ta nieprzemakalność jest dla mnie kluczową sprawą.
Czy ma ktoś może QHP Przedłużenie do derki NAVY?? Jak to wygląda rozmiarowo??
Zastanawiam się nad kupnem, i nie wiem ile ona poszerzy mi w klacie derke.
ptyśmiętowy, w zeszłym roku polecono mi tutaj derkę z firmy weatherbeeta. Kupiłam od razu z kapturem 0g typowo plandekę i jestem zachwycona. W ulewie koń suchy.
Mam jeszcze drugą z tej firmy, również z kapturem ale już z wypełnieniem i jest równie świetna jak ta pierwsza. Ciekawa jestem tylko jak długo będą trzymały bez impregnacji, na razie czekają w szafie na 2gi sezon
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 września 2021 09:11
blysku, Ja je użytkuję 3 rok, mam z kapturem 50g i nic póki co nie przemaka. Nie prane jeszcze, ja je czyszczę od spodu mokrą ściereczką tylko, a wierzch szczotkuję końską szczotką. Ulewy czasem całonocne, całodniowe i bardzo dobrze się spisują.
blysku, ja uwielbiam tą firmę, ale w Polsce ciężko z dostępnością.
A macie 600D czy więcej?
Aga, są na Horze dostępne teraz. Mam od nich już z 10 zamówień (z 6 zwróciłam 🤣😉 i wszystkie płynnie, w 3-4 dni u mnie. O Wheatherbeeta piszą, że kilka dni dłużej, bo to współpraca, ale powinno być wszystko grejt.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 września 2021 09:25
Sivrite, oo! Dobrze wiedziec że się pojawiają, to może pomyślę w przyszłym roku
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się