kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Nie bardzo da się coś wywnioskować po takim zdjęciu...
A po takich zdjęciach?
81F0B942-9BB6-4773-A4F0-EF8F534579C3.jpeg 81F0B942-9BB6-4773-A4F0-EF8F534579C3.jpeg
DDAE098B-B875-4646-AD45-D3ABC2F182E4.jpeg DDAE098B-B875-4646-AD45-D3ABC2F182E4.jpeg
086A2340-ADFB-41E7-B9BD-C4FBBB217067.jpeg 086A2340-ADFB-41E7-B9BD-C4FBBB217067.jpeg
A po takich zdjęciach?
81F0B942-9BB6-4773-A4F0-EF8F534579C3.jpeg 81F0B942-9BB6-4773-A4F0-EF8F534579C3.jpeg
DDAE098B-B875-4646-AD45-D3ABC2F182E4.jpeg DDAE098B-B875-4646-AD45-D3ABC2F182E4.jpeg
086A2340-ADFB-41E7-B9BD-C4FBBB217067.jpeg 086A2340-ADFB-41E7-B9BD-C4FBBB217067.jpeg
Post został usunięty przez autora
Anii95 Zła wiadomość jest taka, że ten koń potrzebuje łęku z tych miej typowych, bardziej obszernych. Ponieważ jest szeroki w łopatkach i ma wysoki kłąb. A druga chyba jeszcze gorsza, bo tu może nie sprawdzić się łęk taki "typu" omega, coś jak odwrócone u ze "stopkami". Trzeba skośnego, w V, tylko obszernego, przeskalowanego, nie o bardziej rozłożonych ramionach. Nawet nie wiem jakie siodła takie mają. Możliwe że te o bardzo szerokim rozstawie terlicy.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 września 2021 14:16
Aniii95, Mamy taki wątek "dopasowanie siodła" wrzuć tam zdjęcia konia bez siodła, potem z siodłem z dociągniętym popręgiem (bez czapraka) od boku, od tyłu i od przodu. Może tam szybciej Ci ktoś pomoże. Postaraj się o dobre zdjęcia bo nikt Ci z fusów nie będzie wróżył.
Nadmanganian potasu- te fioletowe kryształki.
Jak długo po rozpuszczeniu zachowują swoje właściwości ?
Coś kiedyś słyszałam, że trzeba za każdym razem rozrabiać na świeżo bo się utlenia ( czy coś takiego).

Dodatkowo mam podejrzenie początku grudy u konia ( na razie delikatne strupki) dezynfekuje to codziennie.
Mam do natychmiastowego użytku nadmanganian, wodę utlenioną i manusan. Któreś jest lepsze od reszty albo czy czegoś nie używać ?
Sonika, - wodą utleniona nie ma w zasadzie żadnych właściwości odkażających 😉 Z manusanem i nadmanganianem trzeba uważać, bo mocne przesuszenie skóry może powodować pęknięcia i w efekcie pogorszenie sprawy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 września 2021 00:00
Jak zrobisz roztwór nadmanganianu w butelce, którą mocno zakręcisz, to może stać i stać, nic mu nie będzie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 września 2021 07:12
Sonika, Natłuszczaj to koniecznie, umyj manusanem i natłuść potem, maścią z wit A na przykład, albo propolisową, czymś w tym stylu. Sama dezynfekcja wysuszy skórę, co spowoduje że będzie jeszcze bardziej pękała i będzie stała otworem dla patogenów.
Sonika fajna na grudę jest chlorheksydyna (na allegro jako preparat do dezynfekcji wymion krowich).
Fokusowa, chlorheksydyna jest składnikiem wspomnianego wyżej manusanu 😉
Cyśka tak, ale jak coś to jest po prostu też sama (i tańsza odrobinę). Co prawda nie widzę teraz na allegro, ale kiedyś zamawiałam bodajże 1,5 litra za jakieś śmieszne 19 zł, a starcza na długo.
BUCK   buttermilk buckskin
16 września 2021 20:19
potwierdzam, że preparaty poudojowe zawierające chloheksydynę są ŚWIETNE na grudę ponieważ zawierają jednocześnie składniki nawilżające i leczące skórę. osobiście używam je tak jak w opisie czyli po umyciu, wcieram ten fluid w skórę, sierść i zostawiam na kolejne 24 h. potem myje dokładnie i wcieram 🙂 kilka dni i po sprawie 🙂 edit: koń ze szczotkami
Jak długo schnie ogłowie po umyciu, przed olejowaniem? W temp pokojowej. Da radę tego samego dnia założyć na konia?
Ale że jaki jest Twój plan umyć, założyć na konia a olej kiedy? Umyj, wytrzyj ręcznikiem, nałóż olej, jak się wchlonie to używaj. Czas zależy od skóry, jak jest sucha to się wchlonie w 5 min.
czy istnieje polsko-niemiecka umowa kupna-sprzedaży konia? i czy jeśli ktoś ma, to może podrzucić?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 09:42
Pytanie mam, czy częste sikanie pod siodłem to może być objaw czegoś? Chorobowy w sensie jakiś. Koń mój praktycznie zawsze sika na jeździe, ma swoje ulubione miejsca w lesie i na początku terenu (albo w drodze powrotnej) zwykle mnie w nie lekko ściąga, sugeruje, że on tam chce bo siku. Pozwalam mu wjechać, bo to są miejsca gdzie jest gruba ściółka leśna i tam lubi sikać, na drodze nie zrobi, bo pryska 😉 . Na placu też ma swoją miejscówkę i tak praktycznie co druga jazda to na początku idziemy na siku. Zastanawia mnie to, bo czasem tak jest, że on tego siku mało zrobi, nie jest tak, że mocno mu się chce, raczej to wygląda jakby robił "na zapas" żeby nie biegać z pełnym pęcherzem.
zembria, Miałam kobyłę co tak robiła, ale bolały ją plecy, bo normalnie nie sikała w trakcie jazdy. Miała za ciasne siodło i wtedy się zaczęło, po zmianie siodła problem zniknął.
Znam też ogiera co tak robił zawsze, no i on miał chore nerki. Finalnie padł po kilku latach leczenia.
zembria, - u mojego częste sikanie okazało się objawem paciorkowca. Były nieciekawie, na szczęście udało się wyleczyć. Dla spokoju sprawdziłabym krew i mocz, to nie są drogie badania. Tylko siki ciężko złapać, ale jak ma stałe miejsca może będzie Ci łatwiej 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 10:21
keirashara, Ale on ogólnie sikał częściej, czy w określonych sytuacjach też?
zembria, - częściej, dużo pod siodłem. Nie mówię, że to jest to, tylko bardziej w stronę nie bagatelizowania objawów. Morfologia (pokaże stan zapalny m.in.) i badanie moczu to coś około 100zł, a może jak u nas pokazać niespodziankę. Albo uspokoić 😉
Mi pierwszy mocz robił wet od kotków i piesków, to tylko kwestia posiadania możliwości zbadania. Potem robiliśmy dokładniejsze badania i po przeleczeniu kontrolnie też.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 10:32
keirashara, ok, dzięki, może faktycznie zapoluję na siuśki na początek.
zembria, a wstawiasz go do boksu przed jazdą, czy bierzesz od razu z padoku do roboty? Może nie sika na dworze, a pod siodłem już ma ciśnienie i szuka swoich miejsc?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 10:47
espana, On mieszka na dworze. Do boksu przychodzi tylko zjeść treściwe.
No to rzeczywiście diagnostyka się kłania.
Mój zwierz również dużo sikał i zwykle co najmniej raz pod siodłem na jeździe musiało być (nie wspomnę że cwaniak się nauczył udawać że mu się chce coby jazdę przebimbać - i tu mam pewność ze to było udawane bo jak ja wsiadałam to nagle magicznie koń przestawał sikać) - Również było to powiązane z chorobą nerek przez którą musieliśmy się ostatecznie niedawno pożegnać
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 16:34
Sayu, Jezu, nie strasz... ten mój Blondyn juz i tak poturbowany przez los jest 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 września 2021 17:15
Sayu, A jakie były inne objawy? U was?
Sorka za post pod postem, ale nasz forumowy "NowyŁad" nie pozwala na edycje już 😑
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
27 września 2021 21:36
zembria, a na jeździe na placu yez ma takie akcje? Albo jak idziecie bez siodła?
Może to jakiś ucisk na mięśnie-nerwy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się