ciąża, wyźrebienie, źrebak

Malina_M, tfu tfu ale cudo ,zbieram szczene z podłogi 😲
Ale że jak siwieje ? Daj zdjęcie .
Zainteresowało mnie to,bo moja niby gniada ma siwe włoski gdzie w papierach żadnych siwusów nie ma . Ojciec skarogniady a matka jasny kasztan ,tylko pra babka ze strony ojca gniada w siwiźnie a tak same kasztany,gniade i karusy.
Malina_M piękny 🙂 zostawiasz czy na sprzedaż?
kasia2107rafal, u mojego najwięcej siwych włosów widać na uszach, spróbuję zrobić foto ale nie wiem czy uda mi się to dobrze uchwycić.

faith, Początkowo miał być na sprzedaż, ale tak bardzo urzekł nas jego mega milusiński charakter że postanowiłam go zostawić. Na wiosnę będę chciała sprzedać albo matkę albo jego o rok starszą siostrę.
Życzę powodzenia z młodym wobec tego i gratuluje, mega łapie za oko 🙂
Malina_M, zgadzam się z faith łapie za oko maluch .

Moja od początku ma jasne włosy po bokach nasady ogona ,teraz zauważyłam kępkę siwych wlosow w słabiźnie po jednej stronie i pełno pojedynczych włosków na grzbiecie i bokach 🤔 zainteresowało mnie to bo młoda ma dopiero 2 miesiące no i zero siwych w papierach oprócz prababki w siwiźnie . Wokół oczu siwych brak więc raczej nie wysiwieje . Przyszło mi na myśl to rabicano .
Kurcze zawsze mówię że źrebaki to takie duże Kinder niespodzianki,nigdy nie wiesz co z tego wyjdzie 🤣
kasia2107rafal, jak nie ma żadnego siwego rodzica to nie wysiwieje. Może będzie w siwiźnie trochę, ale nie siwa, nie ma opcji.
kasia2107rafal, zapomniałam o fotce dla ciebie. Mam nadzieję że będzie widać, to jego zadek, siwych włosów przybywa każdego dnia...
kiedyś jakoś z tymi foto było łatwiej...
zadek.jpg zadek.jpg
Malina_M, rzeczywiście trochę tych siwych włosków jest ,podobnie wygląda na brzuchu u mojej . Ciekawe co to z nich wyrośnie 🤔
Dawno mnie tu nie było... chyba 😉

Gniadzia (25.05) jest duża, ubita, uparta.
Taka z niej mała cwaniara, próbuje rządzić.
Jak się pokaże gdzie jej miejsce :P staje się z marszu miłym pluszakiem.

Jestem bardzo ciekawa co z niej wyrośnie.

Odmawiam zdrowaśki za wzrost w okolicy 170 XD
242878114_181829787427869_1465136251102049569_n.jpg 242878114_181829787427869_1465136251102049569_n.jpg
243065364_181829737427874_1406639044014954694_n.jpg 243065364_181829737427874_1406639044014954694_n.jpg
Kurcze widzę że napisałam niemalże to samo co poprzednio.
Widocznie nic się nie zmienia XD

Ciąża Esme kolejny raz potwierdzona.
Stuknął nam 5 miesiąc.
Iskra de Baleron, no to super, aż szkoda że ja nie będę miała źrebola w przyszłym roku, no nie wliczając własnego ;P
Ja się kopię z myślami:
- kupić źrebną klacz teraz i mieć dodatkowego konia zimą na głowie.
- poczekać do wiosny i kupić klacz ze źrebakiem przy nodze i najlepiej pokrytą...
U Nas źrebność u grubej potwierdzona ,tym razem się udało także leci nam już 25 dzień .
Zatem szykuje nam się pierwsze wyźrebienie na koniec marca początek kwietnia i drugie na środek-koniec lipca 💪
Iskra de Baleron, niezmiennie przychodze kochac i wielbic twoja zrebice 😍

Z opisanego charakteru, budowy i pyska jako zywo moja kucyzmora 😍 i te uszyska kudlate, no cos cudownego 💗 Z tego co kojarze to tez z matki - uszlachetnionego zaprzegusa, wiec jakas logika w tym jest, takie konie z reguly sa bardziej, hmm, fizyczne w komunikacji 😉 od normalnych polkrewkow

Oby twoja tylko wieksza wyrosla niz moj kuc samo zlo 😅🙊
kokosnuss, 😅
Tylko ona potrafi TAK powiedzieć „ić stont”
Jadzi matula ma szalone 163-164, ojciec 172.
Biję więc pokłony do Światowida w intencji wzrostu 😉

Matka jest fizolem acz ucywilizowanym, kiedyś była paskudą i patrząc na Jadzię myślę że czeka nas ta sama ścieżka 😂

Za to jak już się przekona i zaufa to jest wspaniały czupurny koń 😄
D80FB3D4-B914-489F-94E4-73592C18826D.jpeg D80FB3D4-B914-489F-94E4-73592C18826D.jpeg
Iskra de Baleron, ale ona ma gęstą grzywe. I będziesz mieć źrebaka tak koniec marca? To możemy razem nie spać
karolina_, jeśli będzie nosiła jak dwie poprzednie ciąże (343dni) to mi wypada 2.04 termin.

Co do grzywy… to ekhm, to coś na kształt spalonej trwałej lub owczego runa 😅
Iskra de Baleron, i ta zawzieta mina, i to wypukle czolko, i ta kudlato-niedzwiedziowata aparycja pt " jestem silnym, niezaleznym dzikim koniem, wiec czlowiek IC STONT", no zmora z niej bedzie jak nic! 😍😝

Zaprzegusy to sebiksy, uszlachetnic mozesz ale genow nie oszukasz 😂
kokosnuss, złote słowa.
Powinnam to wydrukować i w ramce powiesić, żeby mi w przyszłości głupie pomysły nie przychodziły do głowy 🤣

Lubię takie ciołki 💕
To taki koń który na dzień dobry idzie na zwarcie 😁
Iskra de Baleron, ja mam termin 30/03 więc nie śpimy razem 😁 najgorsze jest to, że wyspie to ja się w czerwcu, bo mam tak wyzrebienia co niecały miesiąc...
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
26 września 2021 15:30
Cześć wszystkim,

Mam taką sprawę. Posiadam źrebaka 6 Msc, który kompletnie nie chce nic jeść oprócz siana. Ani jabłek, ani marchewek, smaczków, meszu. Macie jakieś sposoby jak można przekonać takiego malucha do jedzenia czegokolwiek?
Trochę mnie to niepokoi. Więc niedługo będę wzywać weterynarza. Ale może Wy macie jakieś rady?

Dodam, że e źrebaka posiadam od 1.5 Msc.
dudus0952, Cierpliwości. Widocznie nikt mu tego wcześniej nie dawał. Musisz zetrzeć jabłko i wepchać do ryjka. Przekona się.
Moja do tej pory pluje smaczkami, ale np. witaminy w tabletkach to z ręką.
dudus0952, a matka nie je? Może zwyczajnie dawaj matce, a mały się przekona. Źrebaki uczą się bardzo dużo przez naśladownictwo.
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
27 września 2021 15:41
Źrebaka kupiłam jako odsadka. I sorry za pomyłkę, bo mam go od Msc dopiero. Martwi mnie, ze nic nie je oprócz siana. Schudł trochę. Próbowałam dawać bezpośrednio do pyska i wypluwa co tylko możliwe 😔... Kupiłam witaminy i minerały dla źrebiąt i nie mam jak podać, bo nie ma z czym. Chodzi całodobowo po łące.
dudus0952, Dla odsadka siano, zboże i suplement witaminowo mineralny w zupełności wystarczą. Suplementy najlepiefj w postaci peletu podawać, a proszkowe niejadkom na mokro że zbożem. Resztę sobie odpóścić przynajmniej na jakiś czas. Zimą dodać marchew.
dudus0952   "Trudny koń przekazuje najwięcej"
27 września 2021 21:00
Z owsem jeszcze nie próbowałam. Muszę sprawdzić czy chociaż owies ruszy.... Z marchewka też problem. Ani całej, ani w małe kawałki nie chce ruszyć... Ale spróbuję z owsem.

Dzięki za odpowiedź �
dudus0952, marchewkę najłatwiej się nauczy jeść przez obserwowanie starszych koni, same z siebie źrebaki nie chcą albo tylko skubią. Owies powinien szamac bez problemu po nauczeniu się przy matce, jeśli nie bo hodowca nie dokarmial tresciwym (chociaż to by było bardzo dziwne) to znowu dobrze żeby obserwował inne konie (pomysl o karmieniu koni po trochu z ręki jeśli nie robią dymu).
Malina_M, dzięki, brzuch się zatrzymał. Mamy 6 miesiąc i jest podobny jak w 4. Kobyła odstawiona od pracy ze względu na kontuzję. Póki co jest na trawie, sianie i miarce Pur-itan Hovelera dziennie + sieczka. Zastanawiam się jakie witaminy jej podać najlepiej na okres jesienno zimowy. Sory ale nowa opcja forum strasznie utrudnia wyszukiwanie w wątku, nie można wejść w odpowiedź na pytanie... Między innymi dlatego rzadko ostatnio na forum zaglądam.
milenka_falbana, żeby wejść w odpowiedź kliknij na datę i godzinę, powinno Cię przenieść tam gdzie chcesz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się