Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Co sądzicie o tym aparacie...?  😉
http://www.fotal.pl/sprzet/Fuji_FinePix_S6500_ct6_10185,10430.html

Szukam jakiegoś sprzętu dla mamy, teraz ma zwykłego kompakta Kodaka i jest ...  👿
Na razie 'pracuje' na trybie automatycznym, ale myślę, że za jakiś czas będzie kombinowała już z manualem. Fotografuje głównie obiekty poruszające się ( np. psy ) oraz wszelkie kwiatki, robaczki (więc ważny jest w miarę dobry tryb makro).

Cena... Własnie jakoś tak do 600 zł.

Pomożecie...?  😉
karolinag4, a sprzęt ma być nowy czy używany? Bo jeśli chcesz nowy to raczej s6500 za 600 zł nie znajdziesz.
Piszę tutaj, żeby nie tworzyć kolejnego wątku o sprzęcie. Problem dotyczy nie aparatu, a kamery Canona.

Najprawdopodobniej padła matryca. Byliśmy w serwisie w MM w Gdańsku i panowie bezradnie rozłożyli ręce, nie spotkali się z czymś takim nigdy. Czy ktoś spotkał się z awarią matrycy? Wymiana prawdopodobnie nieopłacalna, bo za 700-800 można kupić fajną nową małą kamerkę. Ja nie potrzebuję żadnego super sprzętu, wystarczy mi jakaś niedroga zabaweczka do nagrywania przejazdów na zawodach. Warto wysyłać kamerę do Canona do Wawy czy od razu spisać ją na straty i kupić nową? Zupełnie nie mam doświadczeń z naprawami/serwisami.
cieciorka   kocioł bałkański
27 kwietnia 2009 11:09
masz ją na gwarancji?
serwis canona swoich klientow ma w zwyczaju zlewac cieplym moczem i ma baardzo kiepskie opienie, ale jesli masz gwarancje- to nic nie tracisz.
mnie worawdzie pare razy potraktowali przyzwoicie, ale to byly wyjątki od reguły  🤔
Gwarancji już nie mam, kamera ma ponad 4 lata...
cieciorka   kocioł bałkański
27 kwietnia 2009 11:21
w takim razie proponuje poszukac jeszcze serwisów w których obejrzą sprzet i wycenia bezpłatnie i dopiero wtedy decydujesz sie czy płacisz, czy nie, jesli u siebie nie znajedziesz to moge dac ci namiary na warszawski
Niestety lokalne serwisy nie chcą się w ogóle dotykać do takiego sprzętu, a na stronie warszawskiego serwisu znalazłam tylko info, że trzeba wysłać kamerę na jakiś dziwny adres w Wielkopolsce... Dodzwonić się nie mogę. Chyba dam sobie spokój, jakoś nie jestem przekonana do wysyłania kamery gdzieś, bo jak sprawdzę, czy działa?
cieciorka   kocioł bałkański
27 kwietnia 2009 12:04
jesli nie masz gwarancji wysyłanie do canona odradzam.
moze znasz kogos w waiwe, kto moglby ci taka przysluge zrobic ze zaniesie itd?
nie znasz mnie, ale jesli sie zdecydujesz to swiadcze pomoca (za ok miesiac) moge wszystko pozalatwiac- ale mysle ze spokojnie mozna wyslac kurierem lub poleconym do serwisu.
http://www.fototronik.com.pl/ nie dociekam, dlaczego napsiane jest tam ze sa autoryzoanym serwisem- chyba kiedys byli, teraz napewno juz nie. ja oddalam do nich kiedys aparat, ale po wycenie nie zdecydowalam sie na naprawe. z opinii głównie internautów sądzę że to przywoity serwis. wycenę robią za darmo i w zależnosci od naprawy dają gwarancje, lub nie.
Dzięki za info. Pomyślę, co z tym fantem.
http://www.fototronik.com.pl/ nie dociekam, dlaczego napsiane jest tam ze sa autoryzoanym serwisem- chyba kiedys byli, teraz napewno juz nie.


Z oficjalnej strony Canona:

Foto-tronik sp.j. (Autoryzowany serwis)
Kamery analogowe, Aparaty profesjonalne, Kamery cyfrowe, Obiektywy profesjonalne, Lampy blyskowe, Aparat analogowy, Aparat cyfrowy, Analogowa lustrzanka, Cyfrowa lustrzanka SLR
(Ta firma wykonuje tylko płatne naprawy)

00-515 Warszawa

ul. Zurawia 32/34 (wejscie od ul.Parkingowej)

Tel: (022) 435 82 42
Fax: (022) 435 82 43
E-mail:obsluga@foto-tronik.pl
Web:http://www.foto-tronik.pl

Centralny serwis Canon Polska (Autoryzowany serwis)
Kamery analogowe, Projektory multimedialne, Aparaty profesjonalne, Obiektywy profesjonalne, Kamery cyfrowe, Kamery internetowe, Drukarki fotograficzne, Lornetki, Obiektywy profesjonalne, Lampy blyskowe, Aparat analogowy, Aparat cyfrowy, Analogowa lustrzanka, Cyfrowa lustrzanka SLR

"Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video"

01-014 Warszawa
ul. Żytnia 15
Tel: +48 22 379 20 90
Fax: +48 22 379 20 91

E-mail: info@e-csi.pl
Web: www.e-csi.pl


http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/services_locator/index.aspx

cieciorka   kocioł bałkański
27 kwietnia 2009 12:25
hm, niejednokrotnie kiedy ja sie dowiadywałam tylko serwis na zytniej byl autoryzowany i jedyny. wydaje mi sie ze informacje na stronie sa nieaktualne, bo wiele razy takie tam sa ale moze cos sie zmienilo, nestor potwierdzales jakos te inforacje, czy wiesz tylko z netu?
potwierdzales jakos te inforacje, czy wiesz tylko z netu?


Wiem tylko tyle, ile wyczytałem - ale sądzę, że warto im pogonić kota, jeżeli na oficjalnej stronie nie podają aktualnych informacji.
Mnie to akurat nie męczy, bo nie mam nic zepsutego od Canona - ale gdyby się motali w tej sprawie, to chętnie poproszę, żeby umieszczali na pudełkach nowego sprzętu naklejkę "Firma Canon nie prowadzi napraw pogwarancyjnych swojego sprzętu".

Strona "serwisu fabrycznego": http://www.e-csi.pl/ nie otwiera się w moich przeglądarkach, a na forum użytkowników Canona jest omawiane zagadnienie "serwis w Berlinie" (http://canon-board.info/showthread.php?t=32098&page=7) więc faktycznie coś chyba jest nie najlepiej.
To teraz ja.
We wrześniu, po skończonej pracy, będę sobie mogła w końcu pozwolić na lusterko  🏇
Będę na nie miała ok. 2.000zł.
Może mi ktoś coś doradzić?
Czytałam, że Olympusy mają świetne obiektywy kitowe, aaa no właśnie rozumiem, że za 2.000 nie kupię dobrego body i dobrego obiektywu...
Ale cyfra, czy analog? Bo analoga w tej cenie to spokojnie, ja swojego kupiłam parę lat temu za 400 zł  😎
I radziłabym albo Canona, albo Nikona. A tak zupełnie osobiście, to Canona 😉
Czy ktoś by mi mógł opisać tak mniej więcej kiedy co i jak mieć ustawienia na danej pogodzie, tak mniej więcej żebym miał jakiś zarys, bo ciągle coś kombinuje,kombinuję ale nie wychodzi, napiszę może to coś pomoże,że mam Pentaxa K200d. Może być na pw, z gór dziękuję;*
abre   tulibudibu
16 lipca 2009 22:10
Malaaa, przykro mi ale nie ma "ogólnych" ustawień. Wszystkie parametry należy dobrać do fotografowanej sceny.
wistra
Z pełnym przekonaniem poponuje Nikona D60 - ja mam D40, mój facet D80 ogolnie oboje jestesmy strasznie zadowoleni.
Ja zaczynałam od tej mojej D40 i nadal sie przy niej trzymam mimo ze ob iektywy musze obsługiwać manualnie. Ale ogolnie modele wyzsze sa lepsze.
Oczywiście, lustrzanka cyfrowa 🙂
Analogową mam :P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 lipca 2009 08:04
wistra, ja za ok. 2600zł kupiłam D80 z trzema obiektywami, dwiema zapasowymi bateriami, dodatkowym paskiem, kartą SD itp.
Ale to są uroki brytyjskiego eBaya  😉
No, chyba jednak będę mogła wydać maksymalnie do 2tys.
Nie wiem, czy w ogóle się w takim razie rozglądać, oczy odpuścić
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 lipca 2009 17:49
wistra, Podstawowy zestaw canona można juz dostac od 1500 zł 😉

http://allegro.pl/item687392760_canon_kit_eos_400d_ob_18_55mm_poznan.html
o!
No to nic, muszę popatrzeć i poczytać recenzje  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 lipca 2009 18:06
to ja mam takie głupie pytanie:
Mam Canona EOS 400D i do tego dwa obiektywy - Canona i Sigmy. Czy jakbym kupiła analoga Canona (hmm, np. 300?) to obiektywy by pasowały?
Wydaje mi się, że tak, tylko chyba musi się zgadzać średnica
Btw 300 polecam 😉
a co sądzicie o takim zestawie na początek:
lusterko Nikona D40 bądź 60
+2 obiektywy: kitowy i sigme 70-300mm ?

z biegiem czasu dokupywałabym kolejne szkła. O ile kasy starczy 😁
abre   tulibudibu
20 lipca 2009 22:53
maracuja, dobry jak każdy. Ważne co Ty z nim potem zrobisz.
Czy ma ktoś instrukcję obsługi do Nikona D70s?
abre   tulibudibu
21 lipca 2009 15:50
Powinna być dostępna na oficjalnej stronie Nikona. Należy się zarejestrować, zalogować, po czym zarejestrować swój aparat.
Lov   all my life is changin' every day.
21 lipca 2009 17:23
A ja mam problem z obiektywem kitowym. Nie chce ustawiać ostrości, po wciśnięciu spustu migawki do połowy słychać, że coś blokuje AF- w obiektywie jakby chciało się tam wszystko przesunąć, ale nie może. Poradzę sobie z tym sama, czy słać do serwisu? PRzyjmą mi to w ogóle, czy jest to uszkodzenie mechaniczne z mojej winy? I czy w ogóle kupując obiektyw w komplecie z aparatem, gwarancja obejmuje cały zestaw, czy tylko body?
abre   tulibudibu
21 lipca 2009 18:01
Lov, Standardowe postępowanie gdy są jakieś problemy z obiektywem to:
- zastanowienie się czy coś zostało przestawione w body i czy zmieniły się warunki podczas fotografowania (tryb AF, rozładowana bateria, motyw który chce się sfotografować jest z gatunku trudnych dla AF, zmiana natężenia światła, zmiana priorytetu wyzwalania migawki itp.);
- wyłączenie body i ponowne włączenie;
- zdjęcie obiektywu, założenie drugiego, porównanie;
- przetarcie styków alkoholem wysokoprocentowym (spirytus, wódka) zarówno na body jak i na obiektywie;
- ponowne założenie obiektywu i sprawdzenie czy działa na różnych ustawieniach AF.
Jeśli się okaże że obiektyw nadal nie chce współpracować - serwis.

Obiektyw zawsze przyjmą ale niekoniecznie uwzględnią gwarancję. Obiektyw może być np. po prostu zakurzony.

Zaraz sprawdzę jak to jest z gwarancją i dopiszę.

dopisek: Z gwarancjami wygląda to różnie. Każdy sklep, mam wrażenie, daje inaczej. Obejrzyj swoją dokładnie. Może być tak że masz osobno na body, osobno na obiektyw albo na oba jedną gwarancję. W tym drugim przypadku powinnaś mieć wpisane: "model body i nr seryjny/model obiektywu i nr seryjny" lub coś w tym stylu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się