Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

<b>karolina_,</b> wiadomo,że kare zawsze zachwycają, mnie również. No ale dla mnie maść nieistotna, bo bogata nie jestem, więc decyduje użytkowość.<br>

Perlica,

Ja chcę kasztana teraz. Jakaś obsesja mi się włączyła😜
kotbury, mam nawet na sprzedaż, ale ludzie marudzą że rudy 🤣
karolina_, dawaj na priv!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 sierpnia 2021 20:07
kotbury ja mam i do tego malowany, ale dopiero się urodził, więc muszę poczekać jeszcze 3,5 roku 😉
Constantia, chwal się po czym i dawaj foty!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
18 sierpnia 2021 19:40
To ogierek małopolski od Lukrecja/Efekt po Rashim
Muszę się przejść na pastwisko w weekend i zrobić mu jakieś aktualne.
IMG_20210520_122637.jpg IMG_20210520_122637.jpg
IMG_20210504_164101_947.jpg IMG_20210504_164101_947.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 sierpnia 2021 20:01
Constantia, Jaki ma dzióbek śliczny z tą plamą 😍
Constantia, ale cudny i ta latarnia!!!
Niech zdrowo rośnie!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 sierpnia 2021 12:03
💐 Niech wszystkie zdrowo się chowają 🙂
Czy ktoś kojarzy ogiera SCYRIS xx? Jeszcze niedawno stał u Darka Śmichury pod Wrocławiem. Ktoś kojarzy charakter ew. jakieś jego potomstwo?
epk, Spytaj bluchy ona ostatnio robiła żrebaka po tym ogierze.
epk - bardzo fajny ogier xx, tylko się cieszyć że znowu stoi w Polsce.
Filmik widziałam, bardziej interesuje mnie co on może dawać charakterowo 🙂

<b>epk,</b> Spytaj <b>bluchy</b> ona ostatnio robiła żrebaka po tym ogierze.
anetakajper,
Tak, wszystko wiem, jeśli mówimy o tej kobyłce 1.5 rocznej 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
27 września 2021 23:15
epk, mamy w stajni córkę Scyrisa od klaczy SP (po Evento). Magda Pawłowicz gdzieś udostępniała Burzę w pierwszych dniach życia, ale to więcej może napisze tutaj. Obecnie klaczka już ~4-5 miesięczna, bardzo chwytająca za oko i odważna się wydaje 🙂 Samego Scyrisa też oglądałam w zeszłym sezonie na żywo i bardzo miły ogier, stanowczo wart uwagi na dobrą klacz.
Ponieważ mam niezrozumiałą słabość do Franziskusa, pozwolę sobie wrzucić link:
https://www.horse2rider.com/seneste/latest/2021/9/30/fy4xg2kv6pe75xelmrm5d9eu81jq4b?fbclid=IwAR3WZfIPItXlq2qChzSLeb-LBoNnIglTCfZ2Br45RkWoR4mspuFo9KxClKY
(Którego nie umiem skrócić 😅 )
Jak widać nie taki zły to reproduktor😉
Iskra de Baleron, on jest super koniem ale statystyki nie wyglądają oszałamiajo, raczej wskazują że nie stepluje. Nie wiem jak tu wstawić zdjęcie, jak chcesz to pisz na fejsie
Będzie ktoś 20-21.10 w Klikowej na tym zaprzęgowym teście dla ogierów wlkp i m?
Iskra de Baleron, Ze stajni Holkebrink bardziej mi przypada do gustu https://hengststation-holkenbrink.de/portfolio/fashion-in-black-nrw/ , ze nie wspomnę legendy https://hengststation-holkenbrink.de/portfolio/fashion-in-black-nrw/ - ale to koń z innej epoki (mam do niego słabość, ale czas i upłynął i nie udało się logistycznie dograć dostawy nasienia)
melehowicz, z tą legenda chodzi Ci o Rock Forever? Z tej stacji ciekawy jest też Totillah tylko mały. A ja za rok chyba walne 3 źrebaki po ogierach z van Uytert, z jedną się jeszcze zastanawiam, mam faworyta ale raz chciałabym go zobaczyć na żywo i dwa obawam się że to będzie marketingowo kiepski wybór, bo ogier z państwowego stada.
karolina_, tak, chodzi o Rock Forever - coś mi się link źle skopiował. Uytert to też i mój kierunek, Chociaż na przyszły rok wstępny wybór może być inny - ciągle w głowie mi siedzi Dynamic Dream (mimo jego perypetii zdrowotnych i ogierowych)
melehowicz, on jest fajny, wręcz zachwycający - miałam ogromną przyjemność widzieć na żywo, ale ja poczekam na pomtostwo pod siodłem jednak i zobaczę jak to potomstwo zdrowotnie wypadnie.

A z logistyka dostawy nasienia... No ja w tym roku przerobiłam blablacar, to mnie postarzało o 10 lat mniej więcej 😅
W przypadku Rock Forever to był mój błąd, bo zaskoczyłem stację swoim zamówieniem.

A z logistyka dostawy nasienia... No ja w tym roku przerobiłam blablacar, to mnie postarzało o 10 lat mniej więcej 😅

karolina_,

Mi miał wieźć bus od przewozu ludzi… jeden nie znalazł paczki. Drugi się zlitował i zabrał ale musiałam wyjechać 250km i sama zawieźć do weta.
Nie dość że osiwiałam to jeszcze cały dzień stracony 🤐
Iskra de Baleron, Dlaczego nie korzystasz z usług firm kurierskich? Od 2012 roku korzystam z inseminacji, nigdy nie zajmowałem sie organizacja dostawy nasienia - to sprawa dostawcy nasienia. Są oczywiście rejony Polski z problemami, ale to raczej rejon do 100 km od granicy wschodniej, ewentualnie nasienie ogierów od dostawców bez licencji na Europę - ale to margines.
melehowicz, to był transport organizowany nie przeze mnie.
Jaki jest koszt kuriera zamówionego bezpośrednio przez stacje ogierów? 100€ 150€?
melehowicz, teraz już nawet na wschodniej granicy jest dostawa 24h tylko trzeba odebrać z depotu, bo jak mają dowieźć to wtedy 48h. Tylko kurier nie działa w weekend, więc nasienie kurierem można mieć od wtorku do piątku (lub soboty, zależnie od firmy). I tu się robi kłopot, bo duże stacje bardzo rzadko dają dwie dawki, żeby np. zainseminowac w piątek i w niedzielę, trzeba zamawiac osobny transport - wtedy już nie kurierem bo nie ma jak.
karolina_, To już wersal.....
Nie uzyskałam odpowiedzi, więc Celle chciało zamówić kuriera za 160 Euro.
Bus taki czy inny to 60 euro.
Iskra de Baleron, To rozbój w biały dzień. Jednak jak się zważy, że kuszą nabywców bardzo niskimi cenami ogierów to zarobek na dostawie przestaje dziwić.
<b>Iskra de Baleron,</b> To rozbój w biały dzień. Jednak jak się zważy, że kuszą nabywców bardzo niskimi cenami ogierów to zarobek na dostawie przestaje dziwić.
melehowicz,
Wydaje mi się że to standardowa cena za przesyłkę kurierską z DE do PL.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się