Kącik Rekreanta (część XIV) 2021

Zdjęcia oczywiście nie chcą się załadować do posta 🙄
DSC_2407.JPG DSC_2407.JPG
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2021 08:30
Ale śliczna Kuleczka! 😍
Trzymam kciuki za girkę!
wątek zamknięty
Ja również!
Urocza jest, taki miły pyszczek 🙂
wątek zamknięty
Ale fajny kompakt 😍 Oby to była błahostka - zdrówka!
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny 🌷 najgorsze to czekanie na weta 🙁
wątek zamknięty
charlieeee, zdrowia, moze to tylko jakas ropa albo inna duperela?

Napisalam posta i mi zezarlo 😡 takze foteczki bez dluzszego tekstu, zmora mlodsza hopsajaca i zmora starsza ze stadem innych dzikusow w drodze do wodopoju 😍

Tak to obie baby grzeczne, Dreamy coraz mniej histerycznie skacze a i z Fly zaliczylysmy pierwsze hopki przez krzyzaczek, toz ten kon kica jak pchla 😲😝 ale ze Lkowe parkury chodzilo toto bez najmniejszego problemu to coz, trzeba sie na nowo przyzwyczaic 😉
IMG_20210920_110521.jpg IMG_20210920_110521.jpg
IMG_20210913_082608.jpg IMG_20210913_082608.jpg
wątek zamknięty
charlieeee jaka piękna, okrągła kobyłka 💘 do twarzy jej w tym błękicie!

kokos alee fajno mają na tym polu, marzenie! 😍 Szkoda że u nas tak sucho 😭

My się już niedługo będziemy przeprowadzać z całym majdanem (9 koni) do nowej posiadłości trenerki, ciekawe jak mój Mumin to zniesie. Jak sobie przypomnę jaka drama była tuż po jego przyjeździe z Cordoby to mi niedobrze. 😅 Na razie coraz lepsze ma maniery, jak na swój poziom (spacery w ręku 🤣😉 to jest bardzo grzeczne dziecko.
IMG_1978.JPG IMG_1978.JPG
wątek zamknięty
kokosnuss ale raj tam ma Twój koń.
Mogę Ci wysłać mojego?
wątek zamknięty
feno pozdro dla ciastka 😍 daleka ta podróż?

kokosnuss imponujące te padoki, serio 🙂 brawo obie zmory, oby jak najdłużej bez przygód 🙂

charlieeee a kiedy tenże wet ma się przykulac?

Ja pozdrawiam w imieniu Grubsonka, czekamy na nowe siodlo i trenerkę w weekend 🙂 całkiem spoko się ostatnio kula ten śląski kłusak, oby tak pozostało 😉

IMG_20210917_193942292-01.jpeg IMG_20210917_193942292-01.jpeg
IMG_20210917_193906312-01.jpeg IMG_20210917_193906312-01.jpeg
wątek zamknięty
pati12318, czemu nie, tylko niestety nie mamy wolnych miejsc 😉

feno, wszedzie dobrze tam, gdzie nas nie ma, czasem te piekne hektary lak zasysaja konie po nadpecia 💧 uroki braku suchego xd

Tak ogolnie to w stajni Fly jest lacznie ponad 100 hektarow pastwisk z prawdziwego zdarzenia na jakos 60-70 koni, takze mamy wypas wolnowybiegowy praktycznie 8 miesiecy w roku 💗 Tyle ze czasem trzeba sie srogo nachodzic, zeby wlasnego konia odlowic z dziczy 🙈 No i podobno nie kazdy kon sie nadaje do takiego trybu zycia, na szczescie Fly jest potajemnie konikiem polskim 😜

Osobiscie uwielbiam przychodzic podgladac stale rytualy stada, poranne wycieczki do wodopoju, zbiorowe drzemki w samo poludnie i tego typu atrakcje 😉

Po dluzszym zastanowieniu postanowilam Mloda tez przeniesc tam, gdzie stoi Fly, jak zwolni sie miejsce to zobaczymy, czy sie uda... Mloda na starcie padokowania nie byla nauczona w ogole, zyla u poprzedniej wlasicicelki miedzy boksem, karuzela i hala 🤦 i na poczatku na pastwisku kursowala tylko prawo - lewo wzdluz ogrodzenia 😒 Obecnie w trybie normalnego padokowania w dzien radzi sobie super, dogaduje sie z innymi konmi i wcale sie nie spieszy do stajni, takze mysle ze krok po kroku i moze 24/7 tez jakos sie przyjmie 🙂
wątek zamknięty
kokosnuss tak liczę że to jakaś pierdoła, kulawizna dosyć mocna 😕 mam nadzieje że zaraz wet dojedzie
Ale macie tam pięknie 😍 raj koński 😍 trzymam kciuki, żeby Młoda się w takim trybie odnalazła 🙂
feno dziekije 🌷
faith teoretycznie w czwartek, mam nadzieje że nie przełoży 🤔 Grubsonik piękny jak zawsze 💗
wątek zamknięty
kokosnuss właśnie się zastanawiałam jak w praktyce wygląda szukanie i odławianie swojego konia na jazdę.
Pewnie trzeba mieć dobre kalosze.
A jak to wygląda po zmroku? Czy jeździsz tylko jak jest jasno?
wątek zamknięty
pati12318, jezdze i pracuje z koniem jak i wszedzie indziej, mamy normalnie hale (z ktorej nie korzystam, ale to moja sprawa), oswietlony plac i lonzownik z podlozem allweather, myjke z ciepla woda, solarium, oswietlone koniowiazy na dworze, no jak w kazdej normalnej stajni 😉

Tak to faktycznie kalosze albo wygodne buty sportowe i trzeba pi razy oko wiedziec, gdzie akurat sa konie 🙂
wątek zamknięty
Bardziej mi chodziło jak jej po ciemku szukasz na tych hektarach 😉
wątek zamknięty
Z latarka :P czolowke musze sobie kupic o!
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 września 2021 23:03
charlieeee, o rany, trzymam kciuki za Emi.

U nas jak zawsze "kucyk 1000 chorób" ma kłopoty ze zdrowiem, ale już przywykłam.
I biorę to na miękko.
Mimo to nawet coś tam z hipciem pracujemy, bo już szerszy jest niż wyższy🙄



241665056_2998403380410627_6389005121021291480_n.jpg 241665056_2998403380410627_6389005121021291480_n.jpg
wątek zamknięty
Za to wciąż piękny 🙂
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
charlieee trzymam kciuki, żeby to jakaś pierdoła tylko była.

Nie lubimy z Młodym ogólnie poniedziałków, bo on jest po wolnym i biegnie zamiast się poskładać. Ale robiłam normalnie sekwencje z P1 i mówię dobra, zrobię to dodanie w galopie też, a nie tak na sucho będę jechać. No i przy zakręcie na ta woltę 15, przebrykaliśmy w poprzek połowę hali.🤣 On ogólnie z grzbietu nie wali, bo nie umie się tak poskładać, ale był moment, że już myślałam, że zlecę, bo nie miałam już nic przed sobą kompletnie, a on dalej podskakiwał. I oczywiście standardowo koleżanka akurat wyłączyła nagrywanie, monitoring tam nie dociera, a trener nie widział.😭
Ale ogólnie dobrze mi się jeździło, starał się zrobić wszystko, elementy nie są straszne poza jednym kluczowym elementem - przejście z galopu do kłusa ćwiczebnego. Czy można to jakoś ominąć, proszę?😅 Na Siwym to też jest dla mnie jakaś tragedia. Jakby to jeszcze na kole było, to spoko, ale te przekątne mnie dobijają.

W ogóle jak teraz jeżdżę te same elementy z programów na dwóch totalnie różnych koniach, to jest tak śmiesznie. Przykładowo zagalopowanie w C. Na Młodym jak on zrobi zagalapowanie, to już jestem w narożniku, bo ma taką foule i nie mam na nic czasu, a na Siwym sobie spokojnie dojeżdżam i mogę wyjechać dokładnie narożnik. Dodanie w galopie na Młodym to cztery kroki, na Siwym się jedzie i jedzie.😀

Młodemu założyłam wczoraj pierwszy raz nauszniki, bo chcę założyć na przejazdy. Myślałam, że będzie jakiś problem, machanie głową czy cokolwiek, a on totalnie nic.

IMG_0063.PNG IMG_0063.PNG
IMG_0064.PNG IMG_0064.PNG
wątek zamknięty
flygirl, o wow! fajny koń z ładnym ruchem!

Kokossnuss ty czołówkę , a ja psa dużego. Bo zazwyczaj jest tak, że jestem ostatnią osobą w stajni... i od pewnego czasu mam mocny dyskomfort (braku poczucia bezpieczęństwa) z tym związany.

Zdrowia dla wszystkich pochorowanych. Mnie nie było 6 dni (pierwszy urlop od prawie trzech lat przez te kontuzje kobyły)... i z taka dusza na ramieniu jechałam do stajni, że hoho. I pierwsze co, to patrzyłam czy "nie kulawa"🙂

A dziś Jejwysokosc poszła na padok obok stada - na prawie caly dzień... Bo od kontuzji wychodizla tylko po południu sama albo z jednym koniem obok. Ale to się okazało zbyt prowokujące (towarzysz też kontuzjowany i za nadto wypoczęty).
Więc zobaczymy. Oby teraz już nie miała rui konkretnej bo jak ma to miłość z wałachami pomimo ogrodzenia ...
wątek zamknięty
Charlieee super się prezentuje mamusia! 😁
keira właściciele stajni są fanami motoryzacji i zbierają jakieś antyki.

Dostałam fotki mojej pod siodłem. Dobrze na nich widać jaki wielki brzuch ma kucyna 😅
wątek zamknięty
Post został usunięty przez autora
Nic tu nie działa 😫
62245385-69B6-455E-8993-5B4758AA81A9.jpeg 62245385-69B6-455E-8993-5B4758AA81A9.jpeg
EA09C9BB-80D1-41DC-A11C-A986CD5CFFDC.jpeg EA09C9BB-80D1-41DC-A11C-A986CD5CFFDC.jpeg
73A928D1-AC90-4430-B1B3-E960BF22FE45.jpeg 73A928D1-AC90-4430-B1B3-E960BF22FE45.jpeg
896750DB-964E-4779-A04A-6D3393ABA476.jpeg 896750DB-964E-4779-A04A-6D3393ABA476.jpeg
wątek zamknięty
dairoxroxi, przpiekne zdjecia, przepiekny kucyk, przepiekna stylowka 😍

Bogata kondycja zywieniowa 😉 jest do zauwazenia, ale moglo byc gorzej :P

Wysmarowalam juz dlugiego posta w kaciku puchnacych, ale spuchnieta jestem bardzo bo wczoraj zdobylysmy nasze pierwsze oczko w oficjalnych zawodach w WKKW ze Zmora Mlodsza 😁🌈🦄 Takze very profeszynal i w ogole. Mega udany dzien, moja mina na vet checku mowi sama za siebie :P

Ze Zmora Starsza jedziemy w najblizszy weekend ujezdzenie, z Mloda znowu WKKW, to pierwsze stresuje mnie duzo bardziej 😜😅 jak uda nam sie pokazac na czworoboku jakikolwiek sensowny step to ide pic na wesolo 🤣
2.JPG 2.JPG
wątek zamknięty
kokosnuss dziękuje! 💖 a kucyny dieta do tylko i wyłącznie dobrej jakości siano i trawiaste padoki. Myśle żeby na zimę jej jakąś pasze lub dobra sieczkę kupić jak odejdzie nam trawa z menu.

Gratulacje! Moje niespełnione marzenie startu w wkkw 🙈
wątek zamknięty
Dla mnie WKKW to marzenie dziecinstwa 🦄 az kupilam specjalnie konia z doswiadczeniem i w ogole 😉

A ze rzeczony kon (Fly znaczy sie) sie byl ciutke popsul zdrowotnie, to z moja narwana WKKWistka depcze na ten moment kapuste 🤷 a na krosy wlocze mloda, ktora poza zerowym doswiadczeniem jest tez rasowym wyploszem i kazdy krzak i zdzblo trawy musi trzy razy obejrzec z kazdej strony 😅 na rozprezalni furczala na plamy i cienie na piachu 🤦 no bardzo zachecajaco do wyjazdu na kros 🤣

A ludzi w krzakach bylo wielu i woda czorna, bo w lesie, wiec straszno jak cholera 😉 ladnie wszystko widac na gopro (nie moje ofc jakby sie ktos po kolorze konia nie skapnal xd ) klik filmik

Tak czy siak jak zdrowy rozsadek stoi mi na drodze do szczescia to tym gorzej dla zdrowego rozsadku 😎😅
4.JPG 4.JPG
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 września 2021 07:38
kokosnuss, kurcze szacun, jak widzę te przeszkody :o i w ogóle jak pewnie jedziesz
Bo są takie momenty zwolnienia konia i wielkich uszu, że ja miałabym już wizję stopu albo skoku z dupy 😂
wątek zamknięty
Ale napisała, że na filmiku to nie ona jedzie przecież :P Tylko dała cudzy film, żeby pokazać kros.
Śmieszny swoją drogą, calutki po lesie. Klaustrofobiczny dla mnie :P
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 września 2021 08:45
budyń, okej, to ma sens teraz xD niemniej jednak robi wrażenie ten tor
wątek zamknięty
dairoxroxi pięknie się prezentujecie 😍
flygirl ja też dalej nie lubię tych przejść 😂 jeszcze na moim Maniu to spoko on tam się nie rozpadał, ale jeżdżę na takim sporym siwku dla którego to jest wyzwanie, ale stara się chłopak nie powie, że nie 🤔 super wyglądacie 🌷
lusia722 więcej Księcia proszę!
kokosnuss super! trzymam kciuki za dalsze starty 🌷

My już po wecie i mamy czipa z którym i tak nic nie zrobię, bo jest w ciąży 👍 dostała kwas hialuronowy do stawu i zobaczymy za kilka dni czy jest lepiej 🙄 dla mnie jest ważne, żeby mogła chociaż podróżować stępem pod siodłem, bo ma też lekką flegmonę (albo coś podobnego) i musi się ruszać. Tak więc kocham konie 😝

Ale dostałam jeszcze więcej zdjęć i bardzo mi się podobają 😍
no i za tydzień robimy znowu USG, żeby zobaczyć jak tam Bąbelek w jej brzuchu się miewa 🙂
DSC_2437.JPG DSC_2437.JPG
DSC_1613.JPG DSC_1613.JPG
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.