wrzody żołądka

zembria ja chyba z tego samego źródła co Ty kupiłam na 20 dni leczenia.
Wszystkie pozostałe opcje też się wyczerpały.
Dlatego zamówiłam od ablera do Danii.
Teraz się modlę żeby doszło na czas, albo żeby w ogóle doszło 😱
Jakie popręgi używacie dla swoich wrzodków?
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
29 września 2021 12:05
Do pasa do lonżowania neoprenowy ze Starta, do siodła profilowany Ventech Professionals Choice.
Ja mam anatomiczny z Horki i bardzo, bardzo sobie chwalę. Koń nigdy nie protestuje przed dopinaniem go 😉
Myślę nad neoprenowym. Aktualnie mamy zwykły PCV. Ale szukam czegoś z ringiem na środku, i znalazłam neoprenowy chyba z yorka. Wydaje mi się być "przyjemniejszy" dla konia. Jeżdżę w sumie bardzo rzadko.
Mój też ma ring, a także skórzany pasek na środku, przez który mogę przewlec napierśnik:

https://healthyhorse.pl/popregi-do-siodel/625-horka-popreg-skorzany-anatomiczny.html

Ale fakt, jest skórzany i trzeba o niego dbać (co jest moją piętą achillesową, ale staram się 😉 )
Niestety nie mój przedział cenowy 🙁 nie mam problemu z dopięciem popręgu. Nie ma już żadnego objawu. Ale chcę coś z ringiem aby nie przekładać szlufki przez popręg.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 września 2021 13:01
siwaaa, Ja bym jednak polecała przedewszystkim dobierać popręg do budowy konia i tego jak i gdzie siodło leży, a nie do tego czy koń ma wrzody czy miał. On musi być w pierwszej kolejności wygodny dla konia i dobrze spełniać swoją funkcję, czyli utrzymywać siodło w optymalnej pozycji. A dopiero potem, jeśli koń wrażliwy dobierać materiał, z którego będzie wykonany, albo dokładać jakieś tunele/nakładki/futra.
Neoprenowe są wygodne w pielęgnacji - do pralki i z głowy. Te co mam to miękkie gąbki. Rozkruszek chodził i w parcianym (z takim kupiłam pas), ale chciałam, żeby miał jak najwygodniej 🙂.
Zembria - nie jest wrażliwy na szczęście. Potrzebuję wymienić popręg na taki z ringiem. Hmm muszę poczytać o tym co piszesz.
Jakby ktoś myślał o zamówieniu leków bezpośrednio od ablera do jakiegoś kraju UE, to nie polecam.
Co się stało? Oni wysyłali długie lata do UE, tylko obcinali następne kraje z lisy do wysyłek, nie powinno być problemu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 października 2021 20:33
pati12318, o kurczę, jak to? Nie udało się przez tą Danię?
Nie. A co gorsza teraz nie wiem jak długo będę czekała na zwrot kasy.
pati12318, a dlaczego? Cos pisali ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 października 2021 20:41
pati12318, pw
Generalnie to zamówiłam ponad tydzień temu i dopłaciłam za wysyłkę ekspresową w ciągu 5 dni.
Mija tydzień i cisza.
Zaczęłam dzwonić, pisać i się okazało, że jest problem.
Generalnie chodzi o to, że leki weterynaryjne nie mogą być wysłane do osób prywatnych.
A nie orientuje się ktoś jak to wygląda jakby chcieć przywieźć samemu sukralfat ablera ze Stanów? Moi sąsiedzi jadą na dwa tygodnie do Stanów, mają obywatelstwo? Czy mogą mieć problemy jak będą chcieli to przewieźć? Bo nie wiem czy w ogóle próbować im głowę zawracać 🤷🤔
NowaJa, ale obywatelstwo tu nie ma nic do rzeczy. Jak kupią tam i przywiozą i powiedzą ze na własny użytek to droga wolna 😉
Chyba nie do końca.
Jak leki dla ludzi i w ilości jak na własny użytek, to luz.
Ale weterynaryjne, z tego co poczytałam, osoba prywatna nie może przywieźć do UE, ani zamówić.
Dobrze, że udało się moje zamówienie wycofać,.Bo gdyby wysłali to leki zostałyby zniszczone na granicy.
pati12318, no właśnie to jest moja obawa, że jakby się doczepili, to im zabiorą, zniszczą, mandat wlepią i kupa kasy pooojdzie...
xxagaxx, z obywatelstwem chodziło mi głównie o to, że bez problemu mogą to zamówić, mają adres itd. nie wiem, nie znam się, ale może turystom byłoby trudniej...🤷
Ale to jest legalny lek tam w USA. I nie jest zakazany w EU. Można sobie to przywieźć, nie hurtowo Ale na własny użytek. Tak od lat biorę pentosan, pasty na robale itp.
xxagaxx, no to ja myślałam, że właśnie jest zakazany, no bo inaczej dlaczego byłby ze sprowadzeniem tego taki problem? Nie wiem, nie ogarniam 🤦🤦
Wiecie może jak ma się odrobaczanie do leczenia wrzodów?
U mnie w stajni zbiorowe odrobaczanie, a my jesteśmy w trakcie leczenia.
Czy lepiej poczekać do końca kuracji i dopiero odrobaczyć?
Czy nie ma to znaczenia?
pati12318, nie ma to znaczenia. Często nawet wychodzą jakieś robale przy gastro i trzeba normalne odrobaczac
pati, normalnie się odrobaczaliśmy podczas leczenia, to nie koliduje 🙂
Dzięki! 🙂
Słuchajcie, czy waszym koniom też trochę odwaliło w trakcie leczenia?
Jesteśmy w 3 tygodniu kuracji i mój koń zachowuje się jak nigdy dotąd.
Zawsze miał dziwne pomysły, ale ostatnią rzeczą jaką można było o nim powiedzieć to, że jest płochliwy.
A teraz płoszy się dosłownie wszytskiego, łącznie ze swoim pierdem 😱
Do tego biega z kitą w górze, na wsyzysko fuka, kwiczy.
No ja go nie poznaję.
Pod siodłem za to roznosi go energia, chce zapieprzać, pomimo swojej totalnie głodowej i niskoenergetycznej diety.
Pati, to normalne. Jeśli bolał go brzuch i przestał, to może mu walić na gar. Niektórym się podobno wręcz zmienia charakter, którymi miały od kilku lat. U mnie na szczęście było na odwrót, objawem wrzodów było szurnięcie i w trakcie leczenia wróciło do normy. Trzymam kciuki, że się pocieszy i mu przejdzie. 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się