siodło ujeżdżeniowe

Help
Czy mamy kogoś kto ściągnie z zagramanicy (bo w Pl nie uświadczysz) konkretne siodło?
A konkretnie: Amerigo Cervia Siena , 18”, tybinka N, łęk M do M+1,5
Ewentualnie Amerigo Cortina Siena w tych parametrach?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
29 września 2021 15:55
Dziewierz, znów zmiana? 🙃
Ściągnięcie to nie problem, masz już jakiś sklep/kraj upatrzony?
Post został usunięty przez autora
-Alvika-,
Taaa
Jestem more than happy
Na 16letnie plecy lateks już nie daje rady
Znalazłam na Ebay Kleinanzeigen
Ale bojam się tak w ciemno z Niemcowa brać.
Zwłaszcza że kasa niemała…
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
29 września 2021 19:42
Dziewierz, zadzwonię jutro. Możliwości są, tylko wiedza siodłowa moich lokalsów jest... słaba 🙄
Łopatologicznie trzeba będzie wyjaśnić co i jak sprawdzić.
Dziewierz - zerknij na priv 🙂
Help<br>
Czy mamy kogoś kto ściągnie z zagramanicy (bo w Pl nie uświadczysz) konkretne siodło?<br>
A konkretnie: Amerigo Cervia Siena , 18”, tybinka N, łęk M do M+1,5<br>
Ewentualnie Amerigo Cortina Siena w tych parametrach?<br>

Dziewierz,

Aktualnym przedstawicielem na Polskę Amerigo jest x-horse.
Zadzwoń tam i się umów. Ceny imho lepsze niż te na stronach niemieckich w euro.

I uwaga - bo mało kto kuma ich system- Cervia i cortina to siodła na zupełnie inne budowy konia...
Cervia- na proste plecy
Cortina na wznoszące się.

Więc jak pasuje cervia to nie ma szans pasowąć cortina i odwrotnie.
Pierwsza cześć członu to nazwa dedykowana do kształtu linii górnej konia. Drugi czlon nazwy to "model" dla danej linii- i tam chodiz o poduszki kolanowe itd.
Tu masz wyjasnione
cortina:

cervia:

Cervia-dla konia
Siena-dla mnie, bo nieco wysunięta do przodu tybinka i klocek fajny (dla konkretnego uda)
Oto kucyk którego trzeba osiodłać-może ktoś kto ma lepsze (ode mnie) oko podpowie
Dodam, że konik ma ponad dwa metry obwodu klaty i waży 700kg
Za kłębem i łopatką robi się naprawdę szeroko (chciałam wstawić zdjęcia, ale się ładują do góry nogami i g… widać)
362C6CA7-21D2-4948-9C04-EBB019A4EC99.jpeg 362C6CA7-21D2-4948-9C04-EBB019A4EC99.jpeg
Cervia-dla konia
Siena-dla mnie, bo nieco wysunięta do przodu tybinka i klocek fajny (dla konkretnego uda)
Oto kucyk którego trzeba osiodłać-może ktoś kto ma lepsze (ode mnie) oko podpowie
Dodam, że konik ma ponad dwa metry obwodu klaty i waży 700kg
Za kłębem i łopatką robi się naprawdę szeroko (chciałam wstawić zdjęcia, ale się ładują do góry nogami i g… widać)
Oj... to przy takich gabarytach konia (dopiero doczytałam) z amerigo będzie wyzwanie...
One maja średni kanał i fabrycznie nie mają możliwości być za szerokie.
Tu chyba wlasnie classic ze względu min. na gabaryty

Potrzebuje pomocy🌷. Czy istnieje na wtórnym rynku coś co ma krótkie tybinki, glębokie siedzisko, wąski twist, krótkie duze bloczki kolanowe i jest na konia o prostych plecach a przy tym nie kosztuje wiecej niż 4000? Czy to marzenie ściętej głowy?
Totalnie nie wiem od czego zacząć poszukiwania inie mam nawet do czego porównać bo ostatnie 10 lat jeździłam w 1 siodle 😖
azzawa, prestige venus (ta starsza) albo prestige lucky dressage.
Może nie najmniejszy twist ale raczej wąski, tybinki z tych krótszych, klocki też (ten drugi na rzep) i cena.
Co do krzywizny grzbietu bez dopasowania i tak się nie obejdzie zazwyczaj.
Można trafić Sommera Opusa czasem na skróconej tybince i panelach typu Esprit.
faith, tylko, że chyba on ma duuuży twist.
Przynajmniej te, w których ja siedziałam miały bardzo duży. Nie wiem czy Sommery mają jakieś rozmiary/warianty dotyczące twistu czy dany model po prostu ma dany twist i już.
Jakiś turbo dramatyczny nie był z tego co pamiętam 🙂
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
18 października 2021 14:47
Passier GG jest wąski i pasuje na wykłebione egzemplarze. nie ma dużych klocków - raczej naleśnik ale ma chyba różne rozmiary tybinek. Ja miałam z przedłużoną (solidnie przedłużoną) więc może jest ze skróconą. siedzisko bez wątpienia głębooookie
trzeszczki, są ze skróconą. Mam takiego.
Dziekuję za odpowiedzi, niestety mam zapiernicz w robocie więc odpisuje z opóźnieniem.
prestige venus (ta starsza) albo prestige lucky dressage.
Co do krzywizny grzbietu bez dopasowania i tak się nie obejdzie zazwyczaj.



kotbury,
W lucku siedziałam jak jeszcze miałam mniejszą doope (oni chyba robią je w 16" wie odpada w przedbiegach i jakos mi nie podeszło, tzn siodlo spoko ale bez efektu wow, wenus obczaje 🙂

Passier GG jest wąski i pasuje na wykłebione egzemplarze.
trzeszczki,
No wlasnie ja tego twistu potrzebuje dla siebie, bo w szerokim w ogóle nie potrafie się odnaleść, jakby siedziała w szpagacie z odstającymi od boków nogami, kon nie jest jakos bardzo wykłębiony i rozstaw ma taki "w normie"

Można trafić Sommera Opusa
faith,
Bede miec na uwadze 🙂

Mam ofertę ratomki piaffe, o dziwo nie ma tybinki 50 cm, tylko 37 wiec na 1 rzut oka wyglada opiecujaco, nigdy nie jezdzilam w ratomkach wiem tylko ze mocno ortopedyczne (co mi nie przeszkadza) tylko zanim sie zdecyduje czy one mają szeroki twist? Ktos jezdził?
Wydaje mi się że twist najłatwiej ocenić patrząc na zdjecia z gory, ale nie wiem czy moje myslenie nie jest błędne bo przeciez nawet jeśli ta czesc jest waska to samo wyprofilowanie brzegow moze nie być (tzn czy mocna ospada w doł po bokach) :/

Moje turbo wąziutkie siodło (euroriding opal)


Ratomka piaffe


Potrzebuje porady. Aktualnie jezdze w starej, wysłużonej germidzie dearmount. Niestety wiek terlicy zaczął się dawać we znaki i postanowiłam że sprawimy sobie nowe siodło tego modelu. Podczas rozmowy z producentem zachwalano mi model Piaffe. Niestety nie mam gdzie przetestować tego modelu żeby zobaczyć czy by mi odpowiadało. Z jednej strony mam opór przed kupowaniem siodla w którym nie siedziałam, a z drugiej, zostało mi zareklamowane jako siodlo nowocześniejsze i bardziej przyjemne dla końskich pleców a jednocześnie tak głębokie i usadzajace jak dearmount. Na pierwszy rzut oka wygląda że te siodla są diametralnie różne i stąd moje pytanie. Czy ktos jeździł w obu tych siodlach i jest w stanie powiedzieć coś więcej na ich temat? Jakie są główne różnice dla jeźdźca i konia?
behemut, specjalnie pomocna nie będę, bo nie jeździłam w żadnym z nich. Ale nie wyobrażam sobie kupić siodła bez możliwości jego sprawdzenia do własnych czterech liter i do konia. Nawet jeśli byłoby cudownie nowsze, lepsze, fantastyczniejsze.
Jeśli rozmawiasz z producentem to musi być możliwość przetestowania. Sory, to nie te czasy, że można ludziom wciskać kit i sprzedawać kota w worku.
Rude dwie, podejrzewam, że ze względu na to, że te siodla są tak tanie, producent nie inwestuje w przedstawicieli rozsianych po Europie. Spytalam go wprost i przetestować mogę jak podjadę do nich do Ratomki. Jeśli przestrzega się regulaminu siodlo można oddać i odzyskać całość lub czesc pieniędzy (w zależności od stanu siodla) także nie mam wrażenia że ktoś próbuje mi wcisnąć niechciany produkt. Wszystko niestety pocztą bez osobistego kontaktu z ich przedstawicielem. Sama nie jestem przekonana do zakupu bez testów (nawet z możliwością oddania) ale siodlo kupuje się na lata i argument o byciu bardziej przyjaznym dla końskich pleców mnie zainteresował stąd moje pytanie o opinie osób które jeździły w obu siodłach. Siodlo dearmont znam i jestem gotowa kupić, co do siodla Piaffe zbieram opinie. Kto pyta nie błądzi 😉
Jeśli masz możliwość kupna i ewentualnego zwrotu no to jest to rodzaj testów i to jest ok. Przedstawiciel nie jest potrzebny. Osobiście wolę w takiej sytuacji niezależnego pasowacza, który oceni czy dlatego konkretnego konia to siodło będzie lepsze dla pleców przy czy też nie.
W tym kontekście Twoje pytanie brzmi znacznie "bezpieczniej".
Potrzebuje jakiś informacji o Siodle jednotybinkowym Busse BOZEN.
Ktokolwiek używa/używał/macał/widział w akcji?🍀

A jeśli nie, to może coś innego z krótkimi panelami i dla krótkonożnego człeka, dodatkowo lekkie🤔 ?
Piafallo popatrz na Erre Vittoria
Piafello ja polecam Prestige D2, mam na krótkiego kucyka z tybinka XS i jest chyba krótsza od Lucky
Dziewczyny siodła super, ale mój budżet wielokrotnie przekraczają, nawet używki 🙁
A lucky dressage?
Tyłek mi nie wejdzie w 16', a chyba większych nie robią...
Piaffallo, - ale Lucky jest spory. To bardziej 16,5", ja mając 170cm i jakieś 68kg wlazłam, tylko mi tybinki brakowało. Nie skreślałabym go z góry.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się