Paka :-)

Ja temat pak przerabiam od kilku lat i zmieniałam kilka razy. Aktualnie mam Nortexa, modyfikowane pkd2 + czekam na bardzo zmodyfikowaną drugą pakę (właściwie totalnie mój wymysł, a żeby wysoka jak paka numer 1, a szerokości takiej jak mam miejsce, a półki tu i tu 😁 ), też od Nortexa.

Miałam Alfako midi, ale nienawidziłam jej  😁 mega nie pakowna, totalnie do mnie nie przemawiał jej rozkład, szeroka - więc sporo miejsca zajmowała, a mało do niej wchodziło. Może dla jednego konia + tylko na najpotrzebniejszy sprzęt to spoko.

Co do jakości Nortexa - jako paka stacjonarna jest idealna - w porównaniu do Alfako może i jest cieńsza, ale za to znacznie lżejsza - ja moją która jest wieeelka mogę sama wyciągnąć, przeciągnąć nawet jak jest zapakowana na full. Może jak ktoś jeździ dużo na zawody i potrzebuje czegoś pancerniejszego to faktycznie warto dorzucić do Alfako. Ja wcześniej miałam używaną Nortexa PKD2, zaliczyła sporo przeprowadzek (często gęsto sama ją na przyczepę wciągałam zapakowaną, więc bardzo spoko) i wyglądała bardzo dobrze.


Moon, dzięki. Ale już nie jest tym, co bym chciała, bo jak dla mnie cena jest od czapy. 
Moon   #kulistyzajebisty
13 lipca 2020 10:17
trusia, nie wiem czego poszukujesz, ale na allegro znajdziesz też podobne plastikowe - szukaj jako szafy/regały ogrodowe/garażowe. Cena też wtedy jest odpowiednio niższa.
Ja też mam Nortexa i polecam jako stacjonarna.
Patrząc na cenę tej szafy, zdecydowanie wolałabym dołożyć i kupić zwykła pakę. A chyba na Insta chodzą różne kody rabatowe do nich.

I też kombinował z kupnem czegoś na sprzęt, głównie przez grasujące myszy.
Miałam  skrzynie Keter plastikową i niestety myszy sobie z nią też poradziły.
One potrafią wygryźć dziurę nawet w plastikowych pojemnikach z Ikea oraz w płytach OSB...
Miałam  skrzynie Keter plastikową i niestety myszy sobie z nią też poradziły.
One potrafią wygryźć dziurę nawet w plastikowych pojemnikach z Ikea oraz w płytach OSB...


O wow 😁 U nas na razie mają chyba ciekawsze i smaczniejsze rzeczy niż wgryzanie się w plastiki z Ikei, bo są całe 😁  BTW - skąd masz to pudło co stoi pod siodłem? Wygląda na zacny rozmiar, taki akurat 😀

Ja użytkuje te wielkie pudła z Ikei od stu lat, są ideolo - aktualnie mam jedno duże, dwa mniejsze i tam lądują rzeczy których rzadko używam. A pudła stoją na pace, więc ideolo - bo zajmują niewykorzystaną przestrzeń naszej siodlarni, w której jest ciasnawo 😁 (nie powiem głośno czyje jest 1/3 siodlarni)
Nirv ten pojemnik kupiłam u mnie w mieście w jakimś sklepie przemysłowym bo mi idealnie rozmiarem pasował, niestety nie pamiętam firmy.

A co do myszy to u nas jest ciężko, mimo regularnej "deratyzacji"  😁
Pojemniki te z Ikea sortera na paszę już pierwszego dnia miały w pokrywce wielką wygryziona dziurę.
Paki z OSB na łączeniu płyt też dziury, koszmarek.

Na szczęście do metalowej paki mi się odpukac od dwóch lat próbują dobrać z zerowym skutkiem  😀
Ja widziałam Nortexy na żywo i obawiam się skończyć jak przyjaciółka - wiecznie naprawiająca swoją pakę. Tu kątownik, tam śrubka... no nie, nie przekonują mnie zupełnie 😉 ale każdemu wg potrzeb, opinie są podzielone bardzo.

jabooshko, - trzeba wymienić kota na mniej leniwego 😁 Ja przez ostatnie 3 lata widziałam myszy głównie martwe, ewentualnie męczone przez kogoś z kociej armii. Stan poprawia też zwykle trzymanie porządku i pasz w pudłach. Nie pije do Ciebie, po prostu sama wiem, że jak miałam syfiarzy w kanciapie od razu populacja myszy rosła 🙄
keirashara
Kurczę my właśnie mega dbamy o porządek w siodlarni, szczególnie, że tylko kilka osób ma do niej wstęp - pasze trzymamy w innym miejscu lub szczelnie zamknięte,
ale zaraz obok siodlarni jest owies taki "luzem", chyba z wygody sobie stajeny szykuje na dany dzień (bo reszta owsa schowana w skrzyniach)
więc wydaje mi się, że to może być przyczyną.

Myszy strasznie ciężko wykosić.
Słyszałam też o takich urządzeniach do gniazdka, emitują dźwięk który odstrasza myszy. CZy  ktoś sprawdzał?



A wracają do paki aby nie było off - fakt Nortex ma cienką blachę i delikatny zamek, ale ja akurat dbam o pakę i odpukać wszystko sprawne od dwóch lat.
Rozważałam w tym przedziale cenowym alfako midi ale kurde jednak za dużo mam tych gratów i mogłabym się nie pomieścić 😁
Użytkuje pakę Nortex od marca 2020 i jak na razie jestem zadowolona. Przy zamawianiu dokonałam małej modyfikacji i nie było żadnego problemu z wykonaniem. Kontakt z firmą na plus, przesyłka również,  paka została dobrze zapakowana na podróż.
Co do trwałości jeszcze niewiele mogę powiedzieć,  ale myślę, że jako paka stacjonarna sprawdza się dobrze. Uważam , iż stosunek ceny do jakości jest ok. Także polecam !
jabooshko dobrze widzę, że to ujeżdżeniowe siodło i czapraki? Czy to standardowych wymiarów paka i pomieściły się bez problemu?
Do szuflady na dole mieszczą się derki? Ta druga wersja paki z Nortexu jest chyba trochę wyższa i zastanawiam się którą bym chciała żeby się pomieścić.
Euphorycznie, ja miałam PKD2, mam mocno zmodyfikowane PkD2 (to różowe na górze), jak chcesz to wal na priv, albo na FB to Ci mogę opowiedzieć co mi się mieści itd 🙂
Ja mam siodło wszechstronno-ujezdzeniowe, z dłuższą tybinka.
Więc czapraki mam o różnym profilu - ale taki typowy DL eskadrona (one są spore) musiałam trochę podwijac by się zmieścił.
W szufladzie właśnie trzymam derki - padokowe, polarowe, siatkowe itp wszystkie się super mieszczą
trusia, nie wiem czego poszukujesz, ale na allegro znajdziesz też podobne plastikowe - szukaj jako szafy/regały ogrodowe/garażowe. Cena też wtedy jest odpowiednio niższa.


Kiedyś już przeglądałam plastikowe szafy garażowo/ogrodowe. ale wszystkie miały po prostu długie półki, a ja potrzebuję czegoś o różnym podziale ptrzestrzeni, jak ta metalowa, którą wstawiłaś. Niestety moje skąpstwo nie pozwoli mi na wydanie 7 stów na szafę do siodlarni  👿 
Moon   #kulistyzajebisty
14 lipca 2020 09:49
trusia, w sensie, żebyś miała możliwość zamocowania półek na różnej wysokości? Aż spojrzę dziś do plastikowej paki koleżanki obok, bo coś mi się kołacze że ona ma to, czego szukasz 😉
W sensie, że nie wszystkie są na całą szerokość, co daje jedną komorę wyższą, tak jak w tej metalowej. Metalowa to ideał, poza ceną  😉 
Moon   #kulistyzajebisty
17 lipca 2020 08:20
trusia, lukałam koleżance do paki - fakt, wszystkie półki ma na całą szerokość :-/
Ale znalazłam jeszcze takie cuś: https://www.b2b-partner.pl/szafka-plastikowa-evo-178x70x47-cm/ chociaż niższe i węższe niż ta metalowa.
Moon, dzięki za info i zainteresowanie moim problemem  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
30 lipca 2020 20:15
W pakowym temacie dalej będąc  🤣 finalnie zamówiłam Nortexową, ten ichny podstawowy większy model pkd-2 z lekką modyfikacją bocznych półek i wysuwanym wieszakiem.
Termin realizacji był na 4-5 tygodni, paka była gotowa do wysyłki po 2... 😲 Bardzo dobry kontakt, samo zamówienie też dokładnie opisane, finalnie przyjechała dziś do samej stajni.
Nie jest to typ pancernej paki, którą można uprawiać offroady po zawodach w błocie i po wertepach 🤣 ale jak na pakę stacjonarną, której jedyne wycieczki to będą przy ew. zmianach stajni - jestem bardzo na tak.

Zapakowałam w nią praktycznie wszystko co miałam w starej landarze plus jeszcze jakieś tam pierdoły i jakbym musiała to siodło i ogłowie by mi weszło z palcem w nosie. P. musi mi tylko odkręcić jeden wieszak na siodło, bo niepotrzebuję obecnie tak naprawdę żadnego, ale ten wyższy to sobie jeszcze wyżej przesunę i powieszę tam czyste czapraki 😉



(Nie, nie chciałam granatowej...  :lol🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 sierpnia 2020 21:23
Nirv, jesteś w stanie zmierzyć swoją pakę?
Nirv, Moon czy w waszych pakach jesteście stanie wygodnie przechować dwa siodła, na przykład 17tki ujeżdżeniówkę i skokówkę?
Moon   #kulistyzajebisty
12 marca 2021 13:12
Agu, pewnie bardziej Nirv się wypowie, bo ja posiadam jedno siodło, w dodatku, które trzymam w siodlarni obok, a nie w pace :P

I zaznaczam, że mam wersję niepodwyższaną - moim zdaniem dwie skokówki wejdą w tę wersję z palcem w nosie, ujeżdżeniówka z długą tybinką - nie wiem. Jeśli wisiałaby u góry to może i tak.

A przy okazji wypłynięcia wątku: po 8 miesiącach, nadal, bardzo lubię tę pakę. Jedyne co mnie wkurza, że dolnej półce się mi brud zebrał i nijak go wymieść sprawnie (trochę musli mi się wysypało), musiałabym chyba odkurzaczem to ogarnąć :P + wzięłam sobie mocno niepraktyczny kolor, bo się szybko brudzi, podejrzewam że jakbym wzięła niebieski lub zielony (fujka!) to by nie było widać zacieków. Ale poza tym, 10/10 😉
Moon ja mam powiększoną i mieszczę skokowe ze skrócona tybinka 17 i Lucky Dressage czyli 16  😀

Super, bardzo dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:. Napiszcie mi jeszcze proszę, jakie są standardowe wymiary tej komory na siodła w Pkd2.
Stanęłam przed wyborem pierwszej w życiu paki. Wcześniej korzystałam z siodlarni, więc nawet się nie orientuje jak pojemne są te paki. Potrzebuje paki stacjonarnej, ale nie ukrywam, że jakieś zawody wpadną (powiedzmy trzy razy do roku od wielkiego dzwonu, żadna nawet ambitna rekreacja). Problem w tym, że potrzebuje paki na uprząż szorową na singla i siodło, albo i (marzenie ściętej głowy) dwa siodła.
Czy na rynku oprócz Nortex mamy jeszcze firmy które robią indywidualne zamówienia?

Poszukuje sklepu która robi paki ze zdjęcia, dwu drzwiowa, z szufladą i półką w środku. Na czterech kołach z małym uchwytem z tyłu do transportu. Myślałam ze to z unicase ale nie zgadza mi się żaden z ich modeli z nią.
Może ktoś wie?
20210920_160527.jpg 20210920_160527.jpg
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 października 2021 21:19
Czy na r-v mamy użytkowników pak z BM Horse. Ewentualnie kogoś kto mógłby porównać z Alfako i Unicase. Przymierzam się do zakupu paki, która z jednej strony byłaby na tyle pojemna by pomieścić sprzęt dla dwóch koni i jednocześnie była lekka w transporcie (potencjalnie rozważam wożenie jej po zawodach). A i pytanie - czy warto inwestować w aluminiowe?
bjooork, - unicase odradzam, porównywałam ze znajomą na stajni, jej stoi tylko w kanciapie i wygląda mega słabo (rdza, odpryski). Za to ma małą Alfako na zawody, stoi w przyczepie i nic jej nie jest 😅

Do mnie ma zaraz przyjechać Alfako, z racji tego, że jaśnie koń otworzył sobie rachunek w klinice szukałam tańszej opcji, no i średnio wyszło. W sensie, nie wyglądały te paki. Patrzyłam Nortex, Unicase, Pless Pack, Alfako, Tack Room, no i cena do jakości przemówiła za nudną, srebrną Alfako midi. Gdzie diablo chciałam kolor, no ale 🤷
Dziewczyny tu w wątku polecały Nortex, mnie jakoś w macaniu one nie przekonują, blacha cienka, zamki taki pic na wodę, powłoka też wygada na tanią farbę. Jeszcze jako stacjonarna to może, na zawody słabo. Biłam się trochę z myślami, no bo hajs chwilowo się mało zgadza, ale no nie, na żywo jakoś nie. Nawet za możliwość kupienia różowiutkiej 💕🤣
Taak Nortex zdecydowanie nie jest paką "na zawody" ale jako stacjonarna u mnie się super sprawdza już kolejny rok 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
04 października 2021 22:35
keirashara, Dzięki, Nortex odpada, bo jednak w planach (trochę odległych, ale zawsze) mam wyjazdy. Wolę zainwestować w coś co posłuży jednak kilka lat, a w przyszłości może bachorki po mnie odziedziczą na kucyki. Weszłam na stronę Tack Roomu i chyba przepadłam- ciekawa jestem jak u nich z jakością. Teraz mam dylemat - czy Alfako, czy TR ew. BM Horse. A ten Pless Pack sensowny jakościowo?
bjooork, - Pless Pack widziałam tylko raz na zawodach, śliczna, całkiem fajnie wykonana, ale jak z trwałością to ciężko mi powiedzieć. To była nówka, pokazowa.
Tack Room jest kozak, ale za średnią pakę to coś w granicach 5k... ale jakby mnie było stać, to pewnie wybrałabym Tack Room 😝
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się