Czego brakuje jeźdźcom i ich koniom?

York, Elt, Covalliero, Decathlon to marki, które szyją męskie bryczesy w rozsądnych cenach... oczywiście są i męskie Pikeury, ale - podobnie, jak damskie - kosztują majątek (przy czym jestem fanką 😉 ). Serio tak ciężko z tego wybrać czegoś dla faceta / chłopca?
Muchozol2 no właśnie chodzi mi o taki nieskomplikowany model spodni bawełnianych stylizowanych na jeździeckie chociaż, czyli bez szwów na nogawkach od wewnętrznej strony, z lejem kolanowym, gumką w pasie i ściaczaczach jak w piżamce na kostkach, zwężonej łydce i poszerzonych w udach, żeby to dobrze do wysokich jeździeckich gumowców wyglądało...tyle i aż tyle.
Chciałabym młodego nauczyć póki jest mały, że na różne okazje różnie się ludzie ubierają, w sensie odpowiednio do sytacji oraz, że w zależności od tego w co jesteśmy ubrani możemy robić różne rzeczy. A tu lipa, mogę albo sama uszyć i pomalować leje silikonową farba do skarpetek, albo kupić najtańsze leginsy i doszyć szmaciane łatki po wewnętrznej stronie kolan 🤣
To, że ja zaczynałam jeździectwo pod koniec lat 90' od sprzętowej partyzantki to ok, takie były czasy ale, że młody po 23 latach też będzie z podstawowym sprzetem kombinował tego się spodziewałam 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 października 2021 09:04
_Gaga, Z męskimi bryczesami jest dramat. Nawet wsród lepszych firm. Rozmiary każdy sobie sam chyba ustala. Wybór to najczęściej 2-3 pary i wsio. Masakra jest serio.
MATRIX69, Decathlon ma takie bryczesy. Dziecięce, w ciemnych kolorach, za 39 zł...
York, Elt, Covalliero, Decathlon to marki, które szyją męskie bryczesy w rozsądnych cenach... oczywiście są i męskie Pikeury, ale - podobnie, jak damskie - kosztują majątek (przy czym jestem fanką 😉 ). Serio tak ciężko z tego wybrać czegoś dla faceta / chłopca?
_Gaga,
Dopisałam do poprzedniego posta ale mi ucieło 🙄
Wiekszość rzeczy jeździeckich dla dzieci, jest dedykowana dla dziewczynek, nie widziałam nigdzie jkichś bluz czy koszulek z jeździeckim motywem dla chłopaków np. mężczyzna na koniu przedstwiony realistycznie a nie cukierkowo. Moj młody lubi rycerzy, husarię, naszych ułanów z września 39' i wszelką inną konnice, interesują go też zaprzegi, chętnie bym mu coś ładnego kupiła ale nigdzie nie widziałam. Nie chodzi mi tylko o akcesoria jeździeckie ale tez o zwykłe rzeczy z końskimi motywami. Plecaki czy piórniki, wszystko dedykowane dla dziewczyn, poźniej idzie taki chłopak do podstawówki i wstydzi się przyznać przed kolegami do koni i jeździectwa bo będą z niego kręcić bekę, że jeździ z dziewczynami na różowych kucykach, a przecież jeździecto to zawsze było związane z wojskowością, i było bardzo męskim zajęciem.
edit. dopisek2
Bryczesy z deca te najtańsze, miałam dla siebie 2 pary kupione w PL. obie pary przetarły się w kroku od chodzenia w trybie ekspresowym i były do wyrzucenia bo wstyd było to komuś za darmo oddać. Jedna parę takich tanich bryczków z Deca kupiłam w lumpeksie z ciuchami z UK, dedykowane na ich rynek, mam je do dzisiaj są nie do zajechania tylko kolor się sprał Chętnie kupię młodemu takie bryczesy, ale jak znajdę w lumpeksie takie, które nie były produkowane na polski rynek. Ale żeby nie było, że decatlon taki zły nie nie dobry to wybór gumowców, sztybletów, czapsów i kasków mają fajny i dobrej jakości.
A wracając do tematu to ja bym powiedziała, że niestety nadal bardzo, bardzo brakuje wykwalifikowanych (z naciskiem na to ostatnie słowo) i dostępnych, kiedy są potrzebni, saddlefitterów.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
05 października 2021 09:28
_Gaga, jak pisałam - chodzi o naprawdę wysoki stan. Jak u kobiet szyją "pod cycki", tak dla faceta nie ma z aż tak wysokim stanem. I to powtarzam po właścicielce dużego sklepu jeździeckiego.
MATRIX69 dla facetów z "wysokimi wymaganiami" to nadal partyzantka. Sklep Cztery Podkowy dobrał mu najlepsze co było na rynku, ale chciałoby się tu ciut wyżej, tam inna nogawka.
MATRIX69, niestety połączenie niskiej ceny o bardzo dobrej jakości, szczególnie w sportowych rzeczach jest mało realne 🙁 Bryczesy dobrej jakości muszą kosztować, a 39 zł to dość mało... zatem choćby autor wątku bardzo chciał - nie uszyje bryczesów dziecięcych, męskich w super jakości, za "trzy dychy".
A mnie brakuje wypożyczalni przyczep.
edit: albo koniowozów.
mindgame, - problem jest w tym, że to znowu jest totalnie nie rentowne. Znajomy miał przyczepę w wypożyczalni, więcej było z nią napraw i problemów niż zysku, niestety 🙁 Ludzie nie szanują, konie są różne, nie każdy ładnie jedzie.
Mnie też to boli, w ZG to zawsze miałam z kim jechać, ale jak jestem we Wro i czeka mnie znowu transport do kliniki to już jestem chora na samą myśl. Kupa kasy, ciężko znaleźć, no i ja tak nie do końca lubię z kimś totalnie obcym, różnie ludzie jeżdżą.
Mi brakuje takiego kompleksowego: trenera i fizjoterapeuty, dla konia i jeźdźca w jednym. Tak aby dowiedzieć się jak pracować z koniem i dowiedzieć się, że np. usztywnienie konia nie wynika z jego winy a np. ze słabej pracy własnych łopatek.

Chyba, że są takie osoby, tylko jeszcze nie miałam przyjemności ich poznać 😀
O, a może jakiś rzetelny portal o fizjo? Bo teraz co druga to wielka fizjo po dwudniowym kursie, pierniczy farmazony oderwane od rzeczywistości, trochę usłyszała, trochę zmyśliła, a jak koń działa dalej nie wie.
Ostatnio widziałam ogłoszenie o treningach z super trenerką, co to niby specjalizuje się w biomechanice funkcjonalnej... a na reklamie rzeczona trener i jej koń z tak gigantycznym mięśniem oporu, że dawno tak wielkiego nie widziałam 😨 W dodatku z ewidentnie za dużym siodłem na konia i pięknie pościnanym zadem z brakami w mięśniach. Auć!
Ja to widzę, ale nie każdy zobaczy. Biznes się kręci. Kosztem koni i jeźdźców z mniejszą widzą, a dobrymi chęciami 🙁
Odezwać też się ciężko, nikt nie chce mieć przekichane na dzielni 🙄
Moon   #kulistyzajebisty
05 października 2021 12:47
keirashara, amen! Śmiecham za każdym jednym razem, gdy widzę kolejną fizjo po "nauce fizjoterapii w weekend" która to, przykładowo, x lat jeździ z uporem maniaka swojego kulawego konia, lub przez te x lat jeździ z trenerem, któremu ja generalnie nie dałabym psa na smyczy potrzymać... No ale, jak wiadomo, co kto lubi.
_Gaga, Nie, no bez przesady za 30 zł szukałabym na olx uzywanych. Te z deca są w dobrej cenie, może nawet jakość jest przyzwoita, ja zraziłam sie do tego produktu w wesji dla dorosłych. Może miałam po prostu pecha. Jeśli nie znajdę żadnych innych fajnych to pewnie kupię te na prezent mikołajkowy i po kłopocie. Brakuje mi po prostu możliwości wyboru w takich konkretnych produktach. Dla dziewczynek wybór jest duży. jak widać po wpisach inni panowie też maja problem chociaż są starsi i rozmiarówka z goła inna. Brakuje wyboru w męskiej i chłopięcej modzie jeździeckiej, może teraz to lepiej ujmę.

Muchozol2 obawiam się, że twojemu mężowi spodobał się wzór bryczesów modny w XVIII wieku, jedyne co przychodzi mi do głowy to jacyś producenci bryczesów z Hiszpanii lub Portugalii, bo ten bardzo wysoki stan to właśnie z Półwyspem Iberyjskim mi się kojarzy.
trzeszczki   kto nie miał rudego, ten nie miał najlepszego
05 października 2021 13:29
keirashara, bo teraz każdy może być instruktorem albo fizjo po weekendowym kursie on-line ... NIESTETY i tylko krzywda się dzieje koniom "masowanym" i jeźdźcom uczonym przez domorosłych szpecjalistów

a wracając do tematu, brakuje mi suplementów i leków dostępnych w USA a w PL nie ma ich wcale albo są uboższe w składzie 🙁 oraz takich niszowych produktów jak uciskowe opaski na opoje...
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
05 października 2021 13:43
Bardzo fajne, sama bym takich jeździła i biegała 😉 Tylko nie widzę w necie męskich. Ciekawe jak to jest, ze dla biegaczy czy czy fajterów mma są takie spodnie w sensie leginsy męskie z wysokim stanem, do tego kolorowe w jakieś motywy, a na konie już nie koniecznie. oczywiście opinie opieram na wynikch szukania w googlach nie sklepach na żywo 😉
No i białych ciepłych na zimę i przeciwdeszczowych bryczesów.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
05 października 2021 16:03
MATRIX69, w tym właśnie problem. Zamówiliśmy z Decathlonu na próbę. Ale ogólnie to 1 model, który w ogóle był wzięty pod uwagę.
@Muchozol2 - dodałam jedną dygresję w swoim poście, natomiast Pan/Pani dodała już kilka odpowiedzi na temat bryczesów męskich. Szanuje Pana/Pani problem w tej kwestii. Jednakże bardzo prosiłabym o wylanie swoich żali w temacie stricte o bryczesach. Wątek nie dotyczy poszukiwań bryczesów męskich. Nie jest moją intencją Pana/Pani obrazić i proszę o wyrozumiałość i nie zaśmiecanie wątku.

Dziękuję za nowe odpowiedzi i pomysły! Dla mnie sytuacja jest już raczej jasna, ale jeszcze nowsze pomysły dalej mile widziane! 🤠
A czy można chociaz wiedziec do kogo trafiaja te sugestie i pomysły, do producenta czy dystrybutora, sprzętu czy usług? Bo może wtedy nie będziemy zaśmiecac tak cennego watku.
MATRIX, i po co Ci ta wiedza? Masz odpowiadać na pytania i nie zaśmiecać. 😂 Tylko niezbyt obszernie odpowiadać, bo wtedy to już "wylewanie żali". 🤣 Jezus, weszłam tu z ciekawości, co to za nowy wątek trenduje na Re-volcie, a tu takie złoto.
Przyjaznego ludziom marketingu jeździeckiego mi trzeba! Poproszę. 😅
Naprawdę przykro czyta się te komentarze. Odnoszę się do Was z szacunkiem. "Przyjaźń" czy bycie przyjaznym nie działa w jedną stronę, jednak oczekujecie tego tylko ode mnie. W pierwszym poście napisałam, że jeśli jest taka możliwość to najchętniej założyłabym ankietę. Z tego właśnie względu poprosiłam o dosyć zwięzłe wypowiedzi. Nie mam problemu z tym, że podajecie pomysł i dokładnie go opisujecie tak jak miało to miejsce z wędzidłami czy derkami. Wręcz grzecznie podziękowałam za te cenne rady. Jeśli jednak ktoś wrzuca linki "jakie bryczesy udało mu się znaleźć" to jak to nazwać jeśli nie zaśmiecaniem?
Zwykla dyskusja jak na volce, w sumie to mozna w druga stronę napisac po co zaśmiecać voltę jakimiś wątkami skoro w kazdym tematycznym można sobie przeczytać czego ludziom brakuje zaczynając od dobrych pensjonatów, przez wetów, kowali, fizjo, po sprzęt, pasze aż do samych koni na sprzedaż no temat rzeka... Też myslałam, że się coś nowego dowiem, albo jacyś nasi rodzimi producenci chcą wypuścić coś nowego co by mnie interesowało, ale w myśl: odpowiedz krótko i nie pytaj po co mia ta wiedza. Odpowiedziałam krótko w pierwszym poście i moja odpowiedź została skomentowana co najmniej dziwnie. Już się nie udzielam, zgadzam się z tobą Sivrite, ale pewnie jeszcze tu zajrze z ciekwości czego brakuje innym ludziom i ich koniom do pełni szczęścia.
szpak89, forum jest od dyskutowania jednak 😉 jeśli oczekiwałaś odpowiedzi jak w ankiecie i chciałaś założyć ankietę, to czemu tego nie zrobiłaś na google forms chociażby? Wystarczyłoby wtedy udostępnić link w odpowiednim miejscu. Pewnie odpowiedzi mogłoby być mniej, ale tak to działa, że jednak żywa dyskusja napędza ruch w wątku 😉
szpak89 odpusc sobie zgłaszanie do moderacji połowy wątku proszę, posty są zgodne z tematem wątku, forum jest publiczne. Jak chcesz odpowiedzi wyłącznie ci przydatnych to ogarnij sobie ku temu prywatne dedykowane narzędzie - nie zamierzam moderować twojego widzimisię mówiąc wprost. Poczytaj regulamin i zobacz co jest z nim zgodne a co nie.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
05 października 2021 19:35
To ja tym razem bardzo tematycznie.
Brakuje mi:
- zrozumienia
- równości
- zdrowego rozsądku
Za to mogłoby być mniej:
- szpanerstwa
- wymądrzania się
- pseudoidealizowania
Faith, chciałoby się kliknąć „lubię to”, ale no… brakuje mi tego 😅
"Odnoszę się do Was z szacunkiem. "Przyjaźń" czy bycie przyjaznym nie działa w jedną stronę, jednak oczekujecie tego tylko ode mnie".

A na to Faith pisze, że pół wątku zgłoszone do moderacji. xD Ahahahaha, warto było zajrzeć jeszcze raz. 😂
Chciałabym się dowiedzieć, dla jakiego sklepu to jest rozeznanie. Bo jestem okropnie wrednym klientem i nie robię zakupów w sklepach, których właściciele się tak zachowują. 🤣
Parafrazując mema "pierwszy dzień w internetach", tutaj mamy "pierwszy dzień na forum".

PS. Ale mam też merytoryczną odpowiedź!
Brakuje mi rozmiarówek. Szlag mnie trafia, że choćby długości paska potylicznego i nosowego nie ma w kantarach, co to za problem dla producenta? To samo w ogłowiach, nausznikach, często też w ciuchach. Zrobiłby każdy producent tabelę z danymi, czym jest według nich Cob, Full, S i M i by nie było połowy postów na tym forum, z pytaniami o rozmiar. "Czy derka jest obszerna?"... Kurde, a wystarczyłoby podać jej szerokość. Jasne, że to nie opisze kroju, ale nie wiem, czemu podawanie takich informacji nie jest jakoś regulowane prawnie, tylko trzeba się domyślać, co producent miał na myśli pod hasłem "Cob".
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 października 2021 20:23
A czy w końcu dowiemy się pod jaką tajemniczą działalność ten wywiad? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się