Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Iskra de Baleron, też podobnie płaciłam za kuriera z DE i z Holandii.
Iskra de Baleron, Wg mojej wiedzy suma opłat spedycyjnych (w tym papiery wet) to 60 do 120 E - sprawdzę jeszcze, ale ta górna granica jest pewna bo jest w ofercie Elite Stallions (tam ceny są bez Vat-u wiec wychodzi na jedno lub nieco taniej)
EDIT: ta dolna granica jest wątpliwa, ale górna w przypadku ES owszem i dotyczy także Celle.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 października 2021 21:51
<b>Iskra de Baleron,</b> on jest super koniem ale statystyki nie wyglądają oszałamiajo, raczej wskazują że nie stepluje. Nie wiem jak tu wstawić zdjęcie, jak chcesz to pisz na fejsie
karolina_, dokładnie on musi mieć dobre klacze inaczej te żrebaki takie przeciętne.
A jaki jest ogier współczesny, nowoczesny (bez kwpnowych nadgarstków) który przekaże swobodną łopatkę zachowując dobry i szybki zad. Szukam pomału na przyszły rok i ciężko mi coś znaleźć. Te machające kraulem ogiery do mnie nie przemawiają 😉
Iskra de Baleron, jak masz wenę na mrożonkę to może Dante Weltino? A jak nie, to linia F ma bardzo dużą swobodę łopatki, może Schu Fu? Bardzo nowoczesny i matka po FH. Jak się u niego boisz czipów bo Sezuan, to może Follow Him's Schönweide? On miał bardzo dobrze ocenione pierwsze roczniki źrebiąt

melehowicz stacje różnie liczą za papiery wet, w jednych płaciłam €30 w innych €50
karolina_, Oglądam jednego źrebaka po Shu Fu - ogólnie poprawny, ale raczej nie zachwycający - raczej potrzebuje klaczy w nowoczesnym typie.jak maja być ogiery z kolekcji historycznej to może Floriscount.
Iskra de Baleron, Raczej dobierałbym ogiera do konkretnej klaczy.
Ja piszę o konkretnej klaczy. Była już kiedyś tutaj pokazywana. Jest odbierana jako zamknięta w łopatkach - co wynika tak naprawdę z wrażliwego lewego przodu.
Shu Fu znam, sama tu o nim pisałam w ubiegłym roku.
Czarny źrebak po Finest
Rudy źrebak po Von und Zu
Ruda jako mały gówniak zakładała nogi na uszy i miała bardzo obszerny galop. Teraz się przepoczwarza i się trochę wypłaszczyła.
Czas pokaże jakie będą w wieku 3 lat.
Chce tym razem dać reproduktora chodzącego w dużym sporcie z wynikami.
1D9702F7-BB68-47A9-96A0-7F21AAB85F1E.jpeg 1D9702F7-BB68-47A9-96A0-7F21AAB85F1E.jpeg
A3C0DEA0-881F-4ED3-9049-C8D791C98CC8.jpeg A3C0DEA0-881F-4ED3-9049-C8D791C98CC8.jpeg
D5229894-4408-4EFB-8966-D9BB6ED9728B.jpeg D5229894-4408-4EFB-8966-D9BB6ED9728B.jpeg
E90092E4-0DE6-4FA0-B13F-E4F636E68C69.jpeg E90092E4-0DE6-4FA0-B13F-E4F636E68C69.jpeg
Iskra de Baleron, Wspomniałem Floriscounta od Bockmanna ale linijka niżej jest młodziutki Victorianus (Vitalis x Royal Rubin) - można popróbować. Należy się spodziewać dobrej jezdności, poprawnie zbudowany w fajnym typie. Czy będzie miał podparcie kariery sportem na wyższym poziomie trudno powiedzieć. W tej stacji czasem pojawiają się perełki choćby jak ubiegłoroczny skoczek Can Tici - tyle z działu wynalazków.
melehowicz, Von und Zu to właśnie Vitalis na Floriscount 🙂
Ewidentnie te dwa ogiera są na plus.
A coś takiego tylko kare? Skare?
Zanm Von und Zu - codziennie karmię jego córkę. Poszukam ciemnej skóry, ale mnie bliżej do KWPN - np Le Formidable. Oczywiście przychodzi mi na myśl Dynamic Dream - tylko ciemnogniady, ale ten jest zarezerwowany wyłącznie dla mnie🤣😜.
Iskra de Baleron, Uciekł mi wpis - sorry!
od najlepszego moi zdaniem w tych kryterich i niższej półce cenowej: Zackorado (szukać dostawcy z Niemiec jeśli się nie jest vatowcem), Bon Courage, Lord Europe, Fashion in Black
Iskra de Baleron, jak ma być duży sport to rozważ Dante Weltino. Na myśl przychodzi tu też Zack, ale raz nie chcesz kwpn jak piszesz, dwa jak się nie odlicza vatu to ta stanowka jest już konkretna
karolina_, tak, ale inaczej to wygląda jak się ma 25% do doliczenia a inaczej jak 9% . Za Dante Weltino trzeba dać 1800 E bez gwarancji za każdą porcje zużytego nasienia - to nie jest mało!!!
melehowicz, pokaż swoją VuZ 😀
Jestem ciekawa powtarzalności
Iskra de Baleron, Nie jest moja, dlatego będzie na priv.
melehowicz, nie jest mało za Dante Weltino, ale plus taki że podobno on ma dość dobre mrożone nasienie. Większość ogierów w top sporcie to albo mrożonka, albo wcale nie dostępne (jak Total US). Nie wiem czy poza Zackiem i Dream Boyem któryś jest dostępny świeży. Na pewno cenowo Destano wychodzi ok, ale nie wiem jak jakość nasienia (też tylko mrożonka)
karolina_, Zgoda, ale w takie przedziały cenowe nawet nie wchodziłem. Zdaje mi się że be 5 tys E i tak nie ma co podchodzi" do Dante W. Chyba że ktoś naiwny i liczy na 100 procentową skuteczność mrożonki, ale niech tego samego dnia idzie kupić Totka.
melehowicz, czasami porcja to kilka słomek i ludzie kombinują inseminujac połowa dawki. Bywa że działa 😅
karolina_, owszem kombinują....
A potem powtarzają, że mrożonka ma małą skuteczność
ogurek, dlatego mnie cokolwiek cieszy że za Bon Coeur jest cena za sezon. Zdążę zfailowac dwa razy w domu i zawieźć do kliniki bez dopłaty jeśli się zdecyduje 🤣
Poszukuję ogiera z bardzo dużym dolewem krwi lub dość wysokiego xx na półkrew 🙂
Czy ktoś wie gdzie kryje Jovellanos xx, cacinni xx, brelok xx ? Czy są dostępne?
Jeszcze jest sword i huzar, ale one mają tylko mrożonki :/
anetakajper, zaledwie stronę wstecz masz Scyrisa.
Wiem, dlatego go nie wymieniłam. Szukam czegoś zastępczego 😉
W tym roku musiałam wymieniać na szybko ogiera, bo ten którego wybrałam był na zawodach, a mojej kobyle się akurat chciało !
anetakajper, Caccini xx ma swój profil na FB, Zaawansowane w krew są Herald III i Cassamba - oba mają Heraldika w rodowodzie. Odszukanie ich nie sprawi trudności.
O dzięki wielkie już na nie spoglądam 🙂
Caccini jest chyba w Golejewku, we wrześniu wrzucali jego zdjęcia z przeglądu hodowlanego.

Mam parę pytań może jakaś dobra dusza doradzi😉
Co polecili byście dla klaczy xx? Tak żeby ojciec dodał wzrostu,ruchu i przekazywał dobra głowę, raczej chodzi o skoczka? Klacz dość masywna jak na xx, dobrze skacze.
Jeżeli chciałabym pokryć ja jednak czystym folblutem to normalnie może być inseminacja? Źrebię będzie opisane przez Służewiec z czerwonym paszportem itd?
Klacz kuca felińskiego- czy jeżeli chce, żeby źrebię było kf to mogę ją pokryć inna rasa( jaką? Chodzi mi głównie o DRP i walijczyki czy wchodzą w grę) czy tylko kf?
Mam nadzieję że zrozumiale opisałam.
Z góry dziękuję.
savil, Inseminacja i paszport folbluci to się na pewno nie uda. Do klaczy folblutki powinno sie dobrać ogiera o bardzo dobrym ruchu i jak najbardziej poprawnych kończynach, a i jeszcze lepiej żeby miał dość wysoko osadzoną szyja ale poprawną. Co do klaczy KF to proponuję lekturę programu hodowlanego dla kucy ze strony PZHK str 8 i 9
melehowicz- Dziękuje, czyli żeby mieć xx to tylko krycie naturalne jak rozumiem? Tak z czystej ciekawości orientujesz się w takim razie w jaki sposób zostałoby opisane źrebie xx z inseminacji ( ogier zagraniczny więc możliwości na naturalne nie ma)? Program hodowlany znalazłam tylko kuc i nie wpadłam na to, że KF będą "w tym"...😅 Już lecę czytać.

Zarówno dla folblutki jak i dla KF z chęcią przygarnę propozycje konkretnych ogierów jakby ktoś, coś.😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się