Czego brakuje jeźdźcom i ich koniom?

Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
05 października 2021 20:34
Moi Drodzy! Dziękuję Wam za cenne odpowiedzi. Na efekty tego wątku będzie trzeba jeszcze trochę poczekać... tymczasem liczę na zwiększoną frekfencję 😊 Każda wskazówka, rada jest tutaj brana pod uwagę! Zapraszam do dalszych propozycji 😉
Chyba prędko się nie dowiemy 😉.
Sivrite, o totototo. Derki z podaniem długości i szerokości dawałyby jakiś lepszy obraz rozmiaru...

Również chętnie dowiem się gdzie nie robić zakupów 😉 w sumie to brakuje nam takich sklepów "na nie" 😉
Bryczesow i ogolnie ciuchow jezdzieckich dla wysokich ludzi mi brakuje, cale zycie w gaciach z nogawkami do pol lydki i koszulkach po pepek. Damskie rozmiary robia sie im wieksze, tym tylko szersze w okolicach brzucha, a nie no... wieksze? 🙄 Meskie ciuchy to jednorozce, nikt nie widzial, wiec zostaja mi przykrotkie damskie bryczki i koszulki sportowe z Deca z meskiego dzialu 😑

To samo z oficerkami, czapsami etc, standardowo sa krociutkie albo trzeba szyc na wymiar za miliony monet.

Teraz sporo marek ma niby plus size, ale rzecz jasna targetem sa glownie otyle kobiety, wiec dalej krotkie toto a workowate. I tak, wiem ze wynika to z tego, ze wiecej mamy otylych amazonek niz bardzo wysokich 😉 wiec na tych pierwszych wiecej kasy idzie zarobic i bardziej sie oplaca szyc pod nie ciuchy.

Moim koniom na szczescie niczego nie brakuje bo sa bardzo wymiarowe i standardowe 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 października 2021 07:28
kokosnuss, Dla małych ludzi też jest bieda. Wszystko wielkie. Rozmiary zaniżone są, niby 34 a wypada jak 36 albo i lepiej.
Tego też mi brakuje, poza męskimi bryczesami i ciuchami to odzieży dla małych ludzi, nie dziecięcej, a damskiej w małych rozmiarach. I tak jak dziewczyny pisały już, do każdego producenta tabel z wymiarami. Mało który sklep ma takie tabele.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 października 2021 08:53
szpak89, rozumiem, ze nie chcesz płacić za badania Focusowe i sprytnie sobie wymyśliłaś, ze tu je przeprowadzisz, ale mowienie już co można czy czego nie można tu pisać, to pewna przesada. Jak chcesz kontrolować dyskusje, zatrudnij moderatora, zrob grupę focusową, ZAPŁAĆ za udział w niej. A nie próbujesz za darmo tutaj się rządzić.
kokosnuss, i znaleźć frak z długimi rękawami to jakaś masakra. Wszystko przykrótkawe. Chociaż na bryczesy są jeszcze firmy z rozmiarami przedłużonymi 72, 74, 76 to z frakami już bida.
kokosnuss utożsamiam się, mam 180 cm wzrostu, jestem szczupła i mam długie nogi. Wszystkie bryczki w rozmiarze odpowiednim w biodrach są do połowy łydki albo i krótsze. Jak wezmę większy rozmiar to z tyłka zjeżdża, a długość dalej ta sama.. Odkąd moje pierwsze sztylpy z Hippici na zamówienie (w wieku 14 lat musiałam robić na zamówienie, bo wszystko gotowe było za krótkie!) wyzionęły ducha to stwierdziłam, że walić to i jeżdżę nieelegancko w podkolanówkach, bo nie mam zamiaru co chwilę wydawać w opór kasy i czekać tygodniami na realizację zamówienia..

Brakuje mi części do ogłowia, żeby zrobić sobie składaka na nietypową głowę, które będą do siebie pasować. Bo nagłówek z taką nicią, a paski policzkowe z inną, albo sprzączki w innym kształcie przy paskach policzkowych i podgardlu.. Brak nagłówków anatomicznych, które nie mają pierdyliarda pasków do doczepienia absolutnie wszystkiego co dostępne na rynku..
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
06 października 2021 10:10
Co do bryczesow/leginsów dla wysokich pań to znalazlam najlepsze w takich malych sklepach online ktore maja wlasna marke, moje ulubione kupilam w equine splendour. Te ich bryczesy/leginsy (ciezko mi zdecydowac co to bo wygladaja jak portki, maja kieszenie i szlufki na pasek a dopasowanie jak leginsy) sa na mnie za dlugie nawet. Mam ok. 175cm wzrostu i waze 60kg, a kupilam rozmiar S bo raczej wole „rybaczki” a nie luz w pasie i bylam mile zaskoczona. Zaklada sie i zdejmuje je dosc ciezko bo naprawde „kompresuja” ale jak sie je juz ubierze to jak druga skora. No i jak to z malymi firmami minus to limitowany wybor kolorow. Ale za to cena dobra, jeszcze sie nie rozwalily wiec jakosc tez chyba jest.

Nie wiem czy wysylaja do PL/EU ale moze sa takie male sklepy/marki gdzie warto poszukać/popytać, z mojego doświadczenia w małych biznesach latwiej jest o pomocna obsluge klienta
MATRIX69, nie tylko dla chłopaków jest problem.
Dla szczupłych dziewczyn (dzieci) w normalnych rozmiarach też jest problem. Mam wrażenie, że ta cała "produkcja w Chinach" to ma rozmiarówkę z Bangladeszu - cienkie nóżki ale głodowo wzdęte brzuszki..
Potem wszystko wisi na dupie, a w pasie musi być paskiem (paski dla dzieci też rzadko dostępne) ściągnięte tak, że dzieciak się nie ma jak ruszyć.
kotbury, Czyli jest nisza na rynku, przydałaby się kolekcja ubrań jeździeckich dla dzieci, firma szyjąca ładne wzory i mająca rozmiarówkę dla polskich dzieci. Z tą rozmiarówką na dzieci pająki to 100% racji. Pasek mamy z wojskowego troka, a jak zabraknie to jako Madka Polka Rekonstruktora zrobię młodemu nowy pasek, sama wytnę i uszyję ze skóry z ładną klamerką.
MATRIX69, jest nisza. I ona rośnie, bo rosną szkółki i dostępność jeździectwa dla maluchów.
Te ubrania nie mogą być z półki equiline, ani pikeur ani nawet cenowo horze. Raczej blisko horze. Właśnie z prozaicznej przyczyny - dzieci rosną. I para gaci czasem nawet na pół roku nie starcza jak skok wzrostowy zaliczy dziecko.
Do tego ta sraczka kolorystyczna na granicy różowy i sraczkowaty buraczkowy odstręcza. Także płeć żeńską- bo te ciuchy są często po prostu brzydkie. Naćpane jakiś niby wizerunków "koników" ale często to paskudne.
Jakoś ciuchy piłkarskie dla dzieci nie podlegają takim "trendom" dziwnym🙂
Bo piłkarskie są z zasady chłopackie, a jeździeckie dziewczyńskie i koniec kropka. Tak mówią chińscy producenci i wsio 😉 A tak na poważnie to jakas polska firma mogłaby przytulić ten temat i coś wypuścić bo ma podane na tacy co i jak, a madki nie mają gdzie tego pięćset plusa wydawać.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 października 2021 14:32
Brakuje mi porządnych czapraków rajdowych z sakwami. Jak opti/bonidos przestało produkować to niestety wybór kiepski. I terenowego sprzętu odblaskowego.

<b>MATRIX69,</b> spodobały mu się np. te - <a href="https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/riding-cloths/odziea-damska/bryczesy/legginsy/legginsy-horseware-monogram-silicon.html" target="_blank" rel="ugc">https://www.gnl.pl/dla-jezdzca/riding-cloths/odziea-damska/bryczesy/legginsy/legginsy-horseware-monogram-silicon.html</a><br>
Wysoki stan, a nie XVIII wieczne.

Muchozol2,
Poszukajcie u producentów sprzętu do sportowych rajdów konnych
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
06 października 2021 15:26
Na_biegunach, dziękuję. Już szukam 🙂.
Jeśli by odpowiadać na sam tytuł wątku to brakuje nam wszystkim chyba kasy i 5 klepki 😉
...i czasu 😂
mindgame, wygrałaś Internety 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 stycznia 2022 14:39
Odkopuję wątęk z prośbą o wypełnienie malej ankiety na temat odzieży dla jeźdźców😉
Może uda się stworzyć z tego coś większego, na razie robię rekonesans i jestem otwarta na wasze propozycje i sugestie 😉

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvG5YXjWTHA0EQL7SiNfheobKjNSFwH53IN1h46T1vqFTYGQ/viewform?usp=sf_link
Mnie brakuje spodni do jazdy, nie bryczesy tylko spodnie. Szukam też długiej kurtki która wygląda jak frak, było gdzieś to pokazane na Internecie. Nie zapisałam nazwy marki :/ mało jest też wyrobów skórzanych np oglowi ozdobnych plus napierśniki. Oraz szukam też ciuchów z Nano srebrem, ponoć polska firma takie produkuje.
@konikmorski odgrzewam kotleta ale FelixBuhler takie kurtki ma 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się