PSY

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 października 2021 20:22
ashtray, dodaj, że to buty dla psa, bo chciałam już podesłać takie z decathlonu ludzkie 😂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 października 2021 23:15
ashtray, ja mam wilcze z dogtrottera. Są spoko i wytrzymywały spacer z wilczakiem. Oni Ci uszyją na wymiar. Niestety dość szybko przecierają się na pazurach, następne chce non stop dog wear. Mam też zwykle z podeszwa z alcott i choć są super, to jednak wpływały na ruch, stąd te wilcze kupiłam.
madmaddie, z dogtrotter masz te krótkie? One się trzymają? Skłaniam się ku tym długim
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 października 2021 10:05
epk, materiały super, ale zapięcie na haczyk bez blokady... No raczej nie. W opcji free running i krzaczking na milion procent my byśmy wrócili z lasu bez tej obroży.
Bezpiecznie czułabym się tylko na stałym kontakcie - a nie o to chodzi w luźnej smyczy.

Czy ruffwear nie miał kiedyś podobnego patentu?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 października 2021 18:24
ashtray, krótkie, trzymają się🙂
Czy ktoś importował szczeniaka spoza EU?
Weszłam na stronę naszego gov, a tam ogólne pierdololo o przepisach unijnych i odesłanie do podstrony z niby detalami..., na której to samo i linki do sprawdzenia- pierwszy: powrót na str. główną (mindfuck), drugi: te same przepisy in english na stronach europejskich... które po szczegóły odsyłają do podstron danego kraju.🤔

Więc dowiedziałam się tylko, że szczenie musi mieć min. 3 miesiące (szczepienie na wściekliznę ) plus być min. 21 dni po sczepieniu, plus mieć badania na granicy i trzeba takowe zgłosić dzień wcześniej.
Nie znalazłam info jakie badania, jaki koszt, gdzie trzeba opłacić, czy jest kwarantanna, ile kosztuje ewentualnie itd.
efeemeryda   no fate but what we make.
07 października 2021 21:15
Na 99% spoza Unii musi mieć miareczkowanie przeciwciał przeciwko wściekliźnie. Zależy z jakiego kraju sprowadzasz ale jeśli kraj nie jest wolny od wścieklizny to musi być miareczkowanie. Tu już jedno szczepienie nie wystarczy.
efeemeryda, z Rosji nie musi, więc zależy od kraju.

kotbury, spytaj u hodowcy, on przecież wie, bo wysyła szczenięta.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 października 2021 09:36
Hodowcy i firmy przewozowe to dobre kierunki takich pytań, zwykle są dość na bierząco albo wiedzą jak się dowiedzieć.
Miesiąc temu koleżanka sukę sprowadziła z Rosji. Szczenię musiało być min. 21 dni po sczepieniu na wściekliznę ( było bo 5 miesięcy miała suka, teraz ma 6).

Z firmami transportowymi to trzeba uważać jednak i mieć kogoś sprawdzonego, bo naprawdę cuda się dzieją , poczynajac od tego że psy giną w drodze magicznie lub docierają wycieńczone na wpół martwe bo nie piły np ponad 2 dni.
Z Rosji.
Nie pytam na razie hodowców bo robię rekonesans, bo właśnie wolę najpierw sama ocenić, czy to nie za dużo jak na moje odczucie przez co chce psa "przetargać"
kotbury, no to Rosja to kierunek mojej rasy.
Tylko sprawdzony przewoźnik, nie zawsze można polegać w tym przypadku na hodowcy, bo jednak mają czasami trochę inne podejście do psów niż my w Europie, trochę inaczej utrzymują psy i mamy pewne różnice kulturowe, ale jednak to zależy oczywiscie.
Bo w mojej rasie jest hodowczyni, która szczeniaki do Europy przywozi osobiście, bo nie powierzy obcemu.
https://m.facebook.com/PetsTravelEurope/?_rdr, najlepsza firma przewozowa, kontakt o każdej porze dnia i nocy w czasie przewozu zwierzaka, zdjęcia, stają tak co 3-4 godziny na sikanie picie, l jedzenie. Wysyłałam sunię do Szkocji. Większość papierkowej roboty sami załatwiają. Nie wiem tylko czy przewożą z Rosji, ale warto zadzwonić i się spytać. Polecam z czystym sercem.
Dzięki dziewczyny!!!
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
11 października 2021 21:58
Jeeeej, wreszcie mogę się pochwalić - 4 miesięczna Leeloo już z nami 😍😍
LAFADI SHASH Hemadri FCI

2021-06-29 002.jpg 2021-06-29 002.jpg
2021-06-29 003.jpg 2021-06-29 003.jpg
2021-06-29 006.jpg 2021-06-29 006.jpg
2021-06-29 010.jpg 2021-06-29 010.jpg
2021-06-29 021.jpg 2021-06-29 021.jpg
2021-06-29 026.jpg 2021-06-29 026.jpg
2021-06-29 027.jpg 2021-06-29 027.jpg
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 października 2021 22:55
Becia23, ale fajna dziewczyna 😍
Znaczy się, tfu, tfu, brzydula!
Becia23 gratulacje i powodzenia 😍 pokazujcie się w wątku koniecznie!
Ostatnio szukałam ciekawostek karmowych w necie, znalazłam takie cudo:
https://amazoniazoo.pl/dla-psa/suchy-barf/leiky-musli-z-wolowina-2kg-dla-psa/

Wygląda fajnie, niefajnie ?

Nasz pies na razie na Ziwi, jest dobrze, więc na razie drenuje nam kieszeń skutecznie 😀
kolebka, wygląda fajnie, poza czepieniem się o mityczne żwacze no i że % nie do końca się zgadzają, ale jak na karmę to skład dobry.
Zastanawia mnie tylko co jest tu źródłem wapnia, skoro nie ma kości,ani żadnych dodatków typu węglan wapnia?
No i cena jest też niezła, jak za 2kg…
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 października 2021 09:57
kolebka, a puszki nie wyjdą taniej niż Ziwipeak?
Becia23, aaaaa, jakie cudo 😍 niech się dobrze chowa 😀
Perlica dobre pytanie... w ogóle mam wrażenie, ze wybór gotowej karmy to zawsze coś pomiędzy młotem a kowadłem 🙄 nawet mają do dyspozycji wysoki budżet.

madmaddie pewnie tak, ale nie chcę na razie kombinować, skoro dobrze się czuje na Ziwi. Liczę przede wszystkim na spadek wagi przez niską zawartość węgli, zobaczymy...
kolebka, dlatego ja jestem na tym nieszczęsnym Barfie, bo nie jestem fanem grzebania w mięsie, kupowania dodatkowych zamrażarek żeby móc kupić więcej w lepszej cenie itp.
Dzięki temu super łatwo steruję tyciem i chudnięciem, bo ostatnio mój pies był mega gruby, żeber nie można było wyczuć. Więc od razu porcję zmniejszyłam do 1kg , efekt w 2 tygodnie osiągnięty.
Pod tym kątem jest to wygodne, a jednak chudszy chętniej biega, choć morderca wabika to nie będzie nigdy 😁
Perlica w sensie dostajesz jakieś gotowe pudełka dla psa z surowizną ?
Nigdy nie miałam takiego problemu z wagą u psa jak z tym pacankiem 🙄
kolebka, Ja? Nie, nie, mój pies jest na Barfie po prostu.
Ale jest firma już z dietą pudełkową i jest bardzo polecana, ma dobre opinie.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
16 października 2021 11:32
Perlica, bo twój post brzmi: dlatego jestem na nieszczęsnym Barfie, bo nie jestem fanem robienia barfnych posiłków samodzielnie. Ja też nie łapię kontekstu 😅
-Alvika-, jestem na barfie, bo sama łatwo odchudzam lub tyje psa, sama przygotowuje itp a to, że nie chce mi się tego robić to już inna sprawa. Posiadanie psa dużego na barfie jest upierdliwe, drogie i wymaga miejsca na zamrażarkę wielką żeby mogło być tańsze i mniej upierdliwe, bo najtaniej na rozbiórce można kupić mieso , to trzeba kupić go dużo. Rozbiórka jest co 6- 7 tygodni, więc na tyle trzeba mieć zapasów. Pojechać po mięso, potem je poporcjować i pomrozić, to zajmuje cały dzień.
Bleee

Edit: teraz ma porcję 1kg a dziad przytył mi i co ciekawe urósł ok. 1cm
Szukam chusty/bandany/apaszki (nie wiem jaka jest prawidłowa nomenklatura) dla psa, wg google nie ma tak dużego wyboru, nie za bardzo cokolwiek mi "podeszło". Macie moze jakies namiary na sklepy/osoby z szerszym asortymentem? 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 października 2021 22:37
psiakrew, ryjce, baylabel, warsaw dog
Hej hej :-) polecicie jakieś wygodne, nieprzemakalne jesienno-zimowe buty na długie spacery w raczej trudnych warunkach?
Wpadamy się szybko przypomnieć z Diorem bo akurat udało mi się coś dziś pstryknąć na spacerze.

W czerwcu stuknęły nam dwa lata razem, a jemu w lipcu 3 I zaczynam powoli liczyć, że będzie jeszcze z nim normalnie. Powoli dorasta i się stabilizuje.
P1010058.JPG P1010058.JPG
P1010063.JPG P1010063.JPG
P1010073.JPG P1010073.JPG
P1010086.JPG P1010086.JPG
P1010099.JPG P1010099.JPG
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się