Stajnie w Lublinie

bgZapraszam do Elizówki do mnie albo do Justyny i Piotrka Wierzchowskich.
Bg Ania Rejak w Dakarze ma fajnie przygotowane konie.
Dziękuję za odpowiedź :kwiatek: Poczekam, aż ferie się skończą, koniska i ich udzie odetchną... i na pewno w którymś z tych miejsc się pojawię.
Witajcie,
Szukam w Lublinie lub okolicach stajni, gdzie dwie osoby dorosłe będą mogły podszlifować swoje umiejętności i przypomnieć sobie wszystko po długiej przerwie. Ja miałam przerwę kilkuletnią, wcześniej na poziomie SOJ (ujeżdżenie klasa P z elementami N, skoki do C) jednak równowaga i koordynacja już nie ta. Druga osoba jeździła dwa lata temu, tylko rekreacja i tereny, raczej sporadycznie dla przyjemności.
Zależy mi na jazdach, gdzie w grupie będą tylko osoby dorosłe, ewentualnie starsza młodzież, mile widziana hala, konie najlepiej postawne, bo jedna z osób waży lekko ponad 80kg. Po jakimś czasie chciałabym wrócić do ujeżdżenia i skoków, więc zależy mi na koniach, które wiedzą przynajmniej czym jest ustępowania czy żucie z ręki oraz wiedzą jak podnieść nogi.
Szkółki prowadzące jazdy w sztywnych zastępach na koniach, które reagują tylko na polecenia instruktora odpadają!
Cena nie gra zbyt dużej roli, aczkolwiek jakieś zniżki przy regularnym zapisywaniu dwóch osób lub karnety mile widziane 🙂
Z góry dziękuję  😀
Dakar u Ani Rejak
[quote author=karolina_ link=topic=80.msg2963934#msg2963934 date=1613342994]
Dakar u Ani Rejak
[/quote]

A coś więcej dasz radę powiedzieć? W internecie mało informacji o Dakarze znalazłam 🙂
Najlepiej napisz do nich na profilu stajni
Pytanko: gdzie można w Lublinie lub niedalekich okolicach kupić duże (bardzo duże, ok 500kg) ilości siemienia lnianego całego?
Dość dużo zmienia się ostatnio w jeździeckim świecie, szczególnie finansowo
Ile płaci się teraz w Lublinie za jazdy?
Ile kosztuje lonza, jazda indywidualna w poszczególnych stajniach? Ciężko to znaleźć w necie.
Hejka, w związku z rozpoczęciem studiów, a co za tym idzie przeprowadzką szukam pensjonatu dla mojej klaczy. Rozglądam się na razie, ponieważ odległość dość spora (Ok.400km) i nie będę wiozła konia w ciemno. Stajnie muszę koniecznie przed tym sprawdzić, najlepiej porozmawiać z innymi pensjonariuszami. Na czym mi zależy : głównie dobra opieka i pastwiska(!), nie padoki 5x10. Jak najbliżej Lublina, stajnia oddalona 30 km odpada, nie ma szans, żebym ogarnęła studia, prace i dojazdy codziennie do konia. To z takich must have. Ujeżdżalnia przyzwoita przynajmniej, stajnie z halą oczywiście też, ale nie wierze w cuda. Co do kosztów chciałabym żeby zamykała się do 1000 zł wiadomo, jak jest stajnia „idealna” to coś się dołoży, ale musiałaby być serio wow. Jeśli to ma znaczenie konik 100% bezproblemowy do ludzi i do koni, wychowany, nie rzuca się na stajennych 😂 może ktoś będzie mógł pomóc 😁
Annamaria1212, Fidelius spełnia wymogi, konie które chodzą w stadzie mają duży wybieg zimowy i duże pastwiska, ale cena trochę wyższa, za to masz rzadko bo rzadko ale zawody na miejscu. Tak samo spełnia wymogi Dakar, ale tam bez zawodów i hala mniejsza, ale spokojnie da się pracować bo jest też na niej mniejsze obłożenie. I w budzecie. Nie wiem jak jest teraz na Felinie z warunkami, może warto spytać bo tam się kroja jakieś duże inwestycje.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
27 września 2021 21:36
Dakar to już kawałek od Lublina - dojazd i kręcenie też trochę zajmuje.
Może warto po mniejszych też popatrzeć? Kowal mi mówił, że trochę się ich naotwierało i z fajnymi warunkami, bo ludzie mieli dość "molochów".
Muchozol2, zależy z której strony Lublina, z Felina to jest parę km.
Fidelius już oglądałam, ale jestem ciekawa też innych stajni. Jakby ktoś słyszał o mniejszych, faktycznie wartych polecenia stajniach to chętnie posłucham. Niestety nie mam tu końskich znajomych, żeby podpytać innych
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
28 września 2021 19:01
A może stajnia Gąsiorówka albo Alabama?
Nie wiem co masz na myśli pisząc o pastwiskach - czy 1 ha na konia na sezon, czy żeby w ogóle wychodziły na trawę 🙂.
Albo wpisz w mapach googlowskich i może któraś Cię zainteresuje 🙂.
Sprawdzę 😊 pastwiska jak dla mnie im większy, różnorodny teren tym lepiej, ale cudów nie ma i jestem tego świadoma.Nie wpakuje konia na kwaterkę, bo chodziła i oprócz grudy to nic z tego nie miała. Dlatego jest to właściwie podstawowe kryterium w wyborze stajni. Dziękuje za radę 😉 na pewno wezmę pod uwagę
Stajnia Wabik, jakieś 15km od Lublina, fajne warunki dla koni, dużo trawy, duże wybiegi zimowe, konie stoją tam od rana do zmierzchu z sianem i wiatą (no i ofc wodą), jeśli chodzi o warunki dla ludzi to takie "przeciętne plus", ujeżdżalnia jest naprawdę spoko, da się tam dość fajnie pojeździć nawet jesienią i zimą, ale za to tereny są prześwietne! Właścicielka też przekochana, no i cena sporo poniżej budżetu 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 13:26
Czy ktoś kojarzy kto w okolicach Lublina remontuje przyczepy do transportu koni?
Widziałam w ogłoszeniach ofertę, a teraz nie mogę znaleźć. A chętnie bym skorzystała 🙂.
Jest sklep z częściami do przyczep na ul.Mireckiego 21. Jeśli jest jakiś serwis, to będą znali adres.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 14:24
Dzięki , spróbuje tam zapytać.
Poleci mi ktoś dobrego kowala aby dojechał do kąkolewnicy w lubelskim ? Usługa werkowania do dwóch koni które nie podają zabardzo tylnich nóg ? I najlepiej jeszcze podajcie cenę mniej więcej 😉)
Post został usunięty przez autora
Igak, jak nie podają tyłów to najlepiej ktoś kto ma poskrom - nie wiem kto a tej chwili ma, popytaj na grupach na FB może ktoś będzie wiedział
Szukam informacji o Stajni pod lasem - Józefin k. Nowosiółek. Pod kątem jazd, wyjazdów teren. Reklamują treningi z jeździectwa naturalnego, widzę po zdjęciach, że używają siodeł west i halterów. Przeszukałam wątek i widziałam tylko wspomnianą Stajnię pod lasem, ale z innej miejscowości.
Czy ktoś zechciałby podzielić się opinią o Arizonie?
Koszat, priv 😉
Szukam stajni wolnowybiegowej w okolicach Lublina, najchętniej w stronę Warszawy, ale rozważę wszystko 🙂
Zależy mi na dostępie do siana bez ograniczeń

Dzień dobry, w drugim tygodniu sierpnia będę na wakacjach w Puławach i chciałabym umówić się gdzieś na indywidualną jazdę ( nie lonża, jeźdzę samodzielnie), jakie miejsce polecacie ? W grę wchodzi promień ok 100 km od Puław 🙂
pozdrawiam 🙂
Mogę polecić Konie-Wojciechów na jazdy na placu i piękne tereny. Konie grzeczne, dobrze ujeżdżone, hucuły i większe młp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się