kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 października 2021 10:31
Są jakieś pokrowce przeciwdeszczowe na siodła, ale takie do jazdy? Wczoraj jeździłam w deszczu, nie jakimś intensywnym, a przynajmniej nie na tyle, żeby płaszcz zakładać, gęsta mocna mżawka. Mi wystarczył softshell, ogłowie wzięłam sobie stare, ale siodła to mi trochę jednak szkoda 🙄
<b>BeAtra</b> i jak one zimą ? naprawdę stopa nie przemarza, tak powiedzmy w okolicach -10/ -15 ?
BUCK,
Są ciepłe jak to takie termobuty 😉
Ale też pewnie zależy do czego mają służyć. Ja ich używam jako stajenne gdzie jestem w ciągłym ruchu i nigdy w nich nie zmarzłam. Ale np nie stoję w nich na placu prowadząc jazdy.
zembria, - chyba tylko takie z derką do kompletu 😉 Choć pewnie caball czy inna firma taki uszyje.
Znam ból, w zeszłym roku jechałam w ulewie i moje siodło tak oberwało, że aż mnie boli do teraz 😓 Ewentualnie można zabezpieczać smarem, który nie przemaka, z tym, że ten co miałam zostawiał paskudny, szary osad, trzeba go też było zmywać z siodła preparatem.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 października 2021 13:22
keirashara, nie no smar to odpada, za dużo zabawy i trzeba wczesniej użyć. Czyli chyba zostaje mi jednak zakładanie płaszcza.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 października 2021 15:37
zembria, a treningowa derka zapinana na siodło i futro na siodło, żeby jeszcze siedzisko zasłonić?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 października 2021 16:34
zembria, https://horsetown.pl/pl/p/Covalliero-Spodnica-jezdziecka-i-przeciwdeszczowa-Karin/3966
Są też spódnice przeciw deszczowe ale nie wiem jak z wygodą jazdy
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 października 2021 07:11
Pati2012, Wydaje mi się, że to bardziej do chodzenia, niż jazdy jest. Po rozpięciu tych suwaków to siodła mi dobrze nie przykryje chyba dobrze. Ala może poszukam czegoś w tym stylu, tylko w innym kroju. Dzięki 🙂
A sprawdź w Google "spódnica covalliero polara"
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2021 10:33
dzikadermi, A używasz jej może? Nie lata podczas jazdy jakoś mocno?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 października 2021 10:45
zembira widziałam na fb kiedyś, ktoś robił takie spódnice, ale wlenianie, pewno cięższe niż polar.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2021 10:47
Aleks, Wełna to odpada, ja poszukuję jakiejś osłony na siodło do jazdy jak pada, a jest za ciepło na cały płaszcz. Najchętniej to jakiś pokrowiec na siodło bym założyła, ale nie wiem czy coś takiego w czym da się sensownie jeździć jest na rynku.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
10 października 2021 11:21
Może caball by uszył ?
zembria, ja mam poncho przeciwdeszczowe od Perfect Horse i zakrywa mi ono całe nogi, całe siodło i jeszcze pół konia (konik polski 😀 ). Ogólnie jest dość fajne bo i kaptur ma tak duży że wejdzie pod niego kask. Jedyna wada jaką zaobserwowałam to to, że czasem przy oderwaniu tyłka od siodła (anglezowanie czy półsiad) podjeżdża pod tyłek. Ale jak przed jazdą poświęci się dłuższą chwilę na ułożenie wszystkiego to jest ok 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2021 14:09
Fatalita, tylko płaszcz to ja mam, bardzo fajny zresztą, ale szukam czegoś małego, nie ciepłego, wyłącznie o osłonę siodła mi chodzi, nie chcę się cała ubierać.
zembria, a, to przepraszam, nie zrozumiałam. W takim razie niestety nie pomogę 🙁
Post został usunięty przez autora
Na chwilę obecną jest tylko zamiar kupna
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2021 02:00
zembria, czemu mam wrażenie ze jestem ignorowana przez Ciebie… pokrowiec do jazdy - futro na siodło żeby chronić siedzisko i derka treningowa z tych zapinanych na siodle, voila. Pisałam to x postów temu.
PS: może niech to ktoś powtórzy po mnie, skoro mogę być faktycznie na liście ignorowanych.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 października 2021 07:34
<b>zembria,</b> czemu mam wrażenie ze jestem ignorowana przez Ciebie… pokrowiec do jazdy - futro na siodło żeby chronić siedzisko i derka treningowa z tych zapinanych na siodle, voila. Pisałam to x postów temu.<br>
PS: może niech to ktoś powtórzy po mnie, skoro mogę być faktycznie na liście ignorowanych.



Cytuję na prośbę Facelli
Da się ignorować na tym nowym forum? Nie znalazłam tej funkcji 🙁
mindgame, chyba właśnie zembria go polecała i zresztą tu też napisała, że bardzo dobry płaszcz ma.
Facella, a futro na siodle nie namoknie? Według mnie to jeszcze gorsza opcja niż siodło bez niczego.
Futro nasiaknie i bedzie trzymac wilgoc przy siodle, fujka.

Sa przeciez pokrowce na siodla z dziurami na pusliska, reklamowane jako do jazdy (Shires np cos takiego ma), tyle ze to takie poliestrowo-foliowe jest i pewnie efekt siedzenia tylkiem w kaluzy 😉

O cos takiego mi chodzi

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2021 10:03
Facella, Nie jesteś przeze mnie ignorowana! Ale faktycznie Twojego posta nie widziałam, nie wiem dlaczego, po moim wyświetlił mi się post Pati🤔 dopiero teraz Twój odczytałam. Ale futro faktycznie nabierze zaraz wody będę siadała w mokrego "pampersa" 😉
kokosnuss, A jeździłaś może w takim? Bo o coś takiego mi chodzi właśnie! Nie widziałam wcześniej. Ciekawe czy to nie jeździ po całym siedzisku i nie zawija się pod nogami. Jakby w miarę "na sztywno" się siodła trzymało to byłoby w sam raz.
mindgame, NowaJa, Tak ja mam dokładnie ten płaszcz i bardzo go polecam! Tylko czasem jest po prostu za ciepło żeby się w płaszcz ubierać, a deszcz jest mało intensywny, więc szukam czegoś lżejszego, na samo siodło.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2021 12:12
Naturalne futro nie powinno przemoknąć na wylot, zawsze jeszcze jest opcja żelowej nakładki na siodło.
Ten pokrowiec pokazany przez Kokos sprawia wrażenie takiego, w którym się będzie jeździć po całym siodle, zwłaszcza jak będzie mokry. I obawiam się czy nie porysuje skory, zależy co tam jest od wewnątrz.
Gillian jak się kogoś ignorowało na starym forum to chyba nadal nie widać jego postów. Ale w sumie nie wiem, jedyne osoby które ignorowałam już się nie udzielają.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 października 2021 12:14
zembria ten pokrowiec jest jak wiatrówka jeśli chodzi o sztywność, czyli nie ma jej. Macałam, znajoma ma taki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2021 13:10
Facella, Futro na pewno się nie nadaje. Raz zimą zaczął padać śnieg i miałam po półgodzinie mokrego pampersa w którego siadałam, mało to przyjemne.
Aleks, Szkoda, bo wyglądało to obiecująco.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 października 2021 13:14
Może niekoniecznie nie spełni swojej funkcji. Możliwe, że to, że to jest miękki materiał nie będzie przeszkadzać.
Zrób sobie z worka foliowego, na próbę 😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 października 2021 13:25
Czasem tęsknię za moim starym Winteckiem 😅 Nie miałam tego typu problemów 🙃
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 października 2021 13:53
Znam to i też tak o tym myślę, że się człowiek nie musiał irytować w syntetyku bo deszcz pada czy śnieg sypie 🙂 . Mi jak HBC w pokrowcu zalało to się prawie poryczałam ;P .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się