wasze ulubione seriale

madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 października 2021 10:12
kolebka, jest fajny, ale ciężko się czasem to ogląda. Brakuje mi chyba ścieżki dźwiękowej. Ja odpaliłam, bo uwielbiam Hunting of Hill House/Bly Manor, ale to całkiem inksza inkszość, nici z klimatu
madmaddie Hunting of Hill House był zdecydowanie najlepszy, Bly Manor podobał mi się już mniej, a Nocna Msza to w ogóle inny klimat i trochę mi się dłużył tą gadaniną.

Teraz włączyłam serię krótkometrażowych filmów ze studia Oats Studios, chyba nie ma nazwy? W każdym razie znalazłam na netflixie, tematyka głównie postapokaliptyczna, część fajna, część mniej - szczególnie rozdział pt.Zygota mnie fest przestraszył 😨
Obejrzałam Squid Game i yyymmm... średniawa. Nic oryginalnego, koncept to połączenie Circle i Platformy, tylko rozbudowany. Do tego mocno przewidywalny, łatwo przewidzieć kto kogo 'zabije', a cały ten plot twist z tożsamością Lidera to... śmiech na sali i oczywistość praktycznie od początku.
Raczej nie wrócę do tej produkcji, gdy wyjdzie drugi sezon.
Też obejrzałam Squid Game, głównie z ciekawości i w sumie sama nie wiem co o nim myśleć. Taki średniak, nic wybitnego, nie rozumiem fenomenu.
Czarna Msza też wpadła, całkiem fajna, podobały mi się ujęcia i klimat.

Od wczoraj lecimy z Księgą Czarownic na HBO i choć momentami przewidywalny do bólu, to dobrze się go ogląda. Tylko wkurza mnie sposób kręcenia/dodania na końcu skrótu kolejnego odcinka, no wtf, mogli to uciąć wrzucając na platformę streamingową 😅
Ja zdecydowanie polecam serial Fleabag (Amazon Prime Video) z genialną Phoebe Waller-Bridge (jako aktorka i twórczyni serialu), a w ciągu jej twórczości od razu wciągnęliśmy Crashing (Netflix). Oba utwory jak najbardziej na wielki plus! 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 października 2021 13:06

Teraz włączyłam serię krótkometrażowych filmów ze studia Oats Studios, chyba nie ma nazwy? W każdym razie znalazłam na netflixie, tematyka głównie postapokaliptyczna, część fajna, część mniej - szczególnie rozdział pt.Zygota mnie fest przestraszył 😨

kolebka, o kobieto dzięki Ci za polecenie! Dawno mi się nie zbierało na wymioty oglądając coś na Netflixie. A jednak są tam jeszcze perełki. Minus ze to kompletnie nie nadaje się do oglądania w tle. Odrażająco obrzydliwe i straszne, a mało które produkcje mnie ruszają. Ta wieża Eiffela w pierwszym odcinku 😳
Facella początkowo nie wiedziałam, czy faktycznie dziękujesz czy to sarkazm 😁 a Pan Potwór Z Rączkami z odcinka "Zygota" podobał Ci się 😂 ?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 października 2021 12:27
Boski 😆 jednak wieża Eiffela pozostanie moją ulubioną.
I nie, to nie był i nie jest sarkazm.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 października 2021 20:20
Squid Game - takie se, obejrzałam z braku laku. Nie ogarniam tego szału 👀
Może polecicie jakiś mega lekki serial dla wrażliwych (na Netflix albo HBO Go)?
Potrzebuję coś do odpalenia jak dziecko mi zaśnie, coś pozytywnego, gdzie nikt nie umiera, nie porywają nikomu dzieci, nikt nie choruje na raka...
Jakoś tak mi się porobiło w 2 ciąży, że mega wszystko przeżywam i jak nawet w serialu komediowym pojawi się jakiś smutny wątek, to nie mogę potem spać.
Teraz się ratuję Przyjaciółmi (oglądanymi setny raz chyba), Ranczem i HIMYM (też oglądanym po raz enty) 😱, ale chłop mi płacze, że ma dość.
pati12318, - ja w ramach odmóżdżania i guilty pleasure obejrzałam ostatnio Bridgertonów. Nie wiem, czy facet to zniesie, ale serial zdecydowanie z gatunku lekkich 😅

Atypowy i Sex Education w sumie też bym powiedziała, że były lekkie.
pati12318, tak żeby nic smutnego, to chyba tylko produkcje około sitcomowe. Brooklyn 9-9, IT Crowd? Może Dobre miejsce? Tam co prawda wszyscy umierają, ale na samym początku (;
Gdyby w grę wchodziły inne platformy, to bardzo bym polecała Parks and recreation.
Ewentualnie jakieś miłe reality, na przykład super pozytywne i wzruszające Queer Eye. Albo zaskakująco wciągający Dmuchacze szkła - brzmi egzotycznie, ale naprawdę fajnie się to ogląda, nie ma sztucznie nakręcanych dram, dziedzina ciekawa, tylko zdarzają się smutne momenty jak się coś komuś rozbije w ostatniej chwili...
pati12318, The Good Place? Chyba najbardziej feel good serial jaki widzialam w zyciu. Brooklyn 99 tez jak najbardziej do obejrzenia.

Sex Education tez polecam z calego serca! 😍 sa tam watki rozegrane bardziej na powaznie, umierac nikt nie umiera, ale w tematach rodzinnych jest pare ciezszych momentow. Niemniej calosc baaaardzo lekka i pozytywna w odbiorze i wszystko co zle generalnie dobrze sie konczy 😉

Btw wlasnie skonczylam trzeci sezon Sex Education, dalej kocham i uwielbiam 💗 IMO niestety gorszy niz poprzednie (Cal, na ciebie patrze 😑 ) i dialogi momentami dretwawe, ale ogolnie wrazenia pozytywne i chce wincyj 😀

Poza tym niedawno odkrylam Fargo (spozniony refleks :P ) i tez kocham i wielbie 💗 drugi sezon jeszcze lepszy od pierwszego, podobno 3 a zwlaszcza 4 sa sporo slabsze (?) wiec sie dygam zanim odpale 🙈

Na Squid Game mnie chlop namawia, bo koledzy mu polecicili ale po opiniach z internetow chyba mi sie srednio chce 😐
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2021 00:09
Brooklyn 9-9 jest lekki, ale ja tam w paru momentach ryczałam 😅

Obejrzałam za namową dwa odcinki Sex Education, nie jestem w stanie zdzierżyć poziomu cringe’u.

Zawsze zostaje David Attenborough 🤣
pati12318,
Sex Education i Atypical zdecydowanie. Oba lekkie, bez niepotrzebnej i przerysowanej przemocy, często wzruszające i przede wszystkim MĄDRE.

I Sex Education zdecydowanie nie jest cringowe. Żeby tak określić ten serial, to chyba trzeba mieć do przepracowania pewne kwestie 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2021 01:57
Nie mam nic do przepracowania. Daruj sobie analizy psychologiczne na podstawie moich upodobań filmowo-serialowych. Dla mnie te dwa odcinki, które obejrzałam, to potworny cringe, trywializacja i spłycenie tematu, oprócz tego zaburza obraz terapeuty (nie, dzieciak w liceum który podsłuchiwał matkę nie może pełnić roli terapeuty dla swoich kolegów i koleżanek), a to może być wręcz szkodliwe, dlatego trzeba mieć sieczkę we łbie żeby pisać jakie to mądre 🙄
Facella, nie, chłopak w liceum nie może być psychoterapetutą i o to jest jak najbardziej poruszone w serialu.

Owszem, jest często przerysowany do granic absurdu, ale jest też bardzo mądry - dla mnie niektóre sceny z 3 sezonu przydałoby się wtłaczać obowiązkowo na WDŻ czy innych takich zajęciach.
Bardzo się cieszę, że będzie 4 sezon <3
No właśnie, dzieciak bez wykształcenia nie może być terapeutą i ten serial to pokazuje i tłumaczy. ŻADEN temat nie jest tam trywializowany ani zaburzany.


Achaja będzie?! potwierdzili? 😍 bo przy premierze trzeciego nie było jeszcze informacji o 4.
Dzięki wielkie za polecenia.
Sex Education i Bridgertonow widziałam, fajnie się oglądało.
Chyba spróbuję z Atypowym.
Dobre Miejsce zachęca ale obawiam się, że dla osoby panicznie bojącej się śmierci to jednak za gruby kaliber😉
kokosnuss, Fargo owszem słabsze, ale dalej uważam że mega 😀 mogłabym jeszcze raz włączyć, ale owszem 1 i 2 sezon petarda.


Włączyłam sobie na netflixie Kasztanowego Ludzika i na razie 10/10 😀 uwielbiam skandynawskie kryminały 🙂
SE na pewno wymaga srogiego zawieszenia niewiary w wielu kwestiach, to jak dziala swiat przedstawiony (i nie, nie chodzi mi o seks, ale raczej wszelakie instytucje etc) jest dosc z tylka wziete 😉 No i postaci niby maja 16/17 lat ale poza jednym czy dwoma wyjatkami nikt tak nie wyglada i nikt sie tak nie zachowuje, dla mnie caly setting jest BARDZO umowny 🙂 i chyba taka tez byla intencja tworcow.


I Sex Education zdecydowanie nie jest cringowe. Żeby tak określić ten serial, to chyba trzeba mieć do przepracowania pewne kwestie 😉


IMO sporo rzeczy w SE mozna uznac za cringe'owe bez jakichs wielkich problemow do przepracowania. Tak na szybko z trzeciego sezonu to sporo comic reliefs jest naprawde mocno glupawych i jak najbardziej moze kogos ciezko zazenowac (motywy pokroju tych z kotem i koza czy kupa na szybie xd ), niektore dialogi sa dretwe az kluja w uszy - ze Otis pomimo bycia nastolatkiem gada ot tak jezykiem terapii kupuje, bo jego matka po prostu tak sie komunikuje na co dzien, spoko 🙂 ale niektore losowe postaci tez zaczynaja w emocjonalnych momentach opisywac swoje uczucia strasznie analitycznie i opisowo, troche to wybija z ogladania - no i na moj gust S3 ma sporo wiecej dydaktycznego smrodku niz dwa poprzednie.

Na przyklad cala postac Cal nadaje sie do kosza 😒 i nie, nie dlatego ze mnie boli postac NB tylko dlatego, ze ta postac nie ma zadnej osobowosci poza byciem NB, jej interakcje z reszta postaci sa deus ex machina a kazdy tekst z jej ust to uswiadamianie publicznosci na temat spraw NB w taki podrecznikowo-encyklopedyczny sposob. No i aktorsko Cal ma tragiczny poziom 🤦 co mega razi, bo SE jest po calosci wysmienicie zagrane. Wikipedia mowi, ze wzieto faktycznie osobe NB z zerowym doswiadczeniem aktorskim i to bardzo widac po prostu. Ta druga NB (Layla?) wypada duzo bardziej autentycznie pomimo minimalnego czasu na ekranie. Ale i tak najgorszy jest tu IMO scenariusz, jakos reszta LGBT/queer postaci ma wlasne osobowosci i historie bez meczenia widza tlumaczeniem jak matolkowi, jak to cale bycie queer w sumie dziala. A 100% historii Cal to manie bolu dupy o mundurek i gender neutral szatnie a w miedzyczasie jaranie blantow 🙄
Też uważam, że w SE są cringowe momenty, ale to chyba trochę zamierzone, bo w takiej tematyce (nastolatki+seks) nie da się całkowicie uniknąć niezręcznych momentów. Niemniej oglądało mi się bardzo dobrze.

Postać Cal tak samo mnie wkurzała, wiem, że starali się pokazać jak największe spectrum lgbt/queer, ale to wyszło tak na siłę i bez sensu, że 🙄 Taka sama ideologia, bez człowieka w środku.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2021 10:46
Ode mnie SE ma największego plusa za to, że w końcu nastolatki w serialu mają dość normalne problemy. Nie chlanie, narkotyki, worki złota, kochankowie wampiry i inne cuda na kiju. Niektóre sytuacje są przerysowane (ale jaki autor nie przerysowuje by podkreślić problem, który chce poruszyć?), niektóre postaci płaskie (choć tu i tak jak na Netflixowy poziom jest naprawdę nieźle wg mnie) ale jak dla mnie Ci ludzie są bardziej z krwi i kości niż znaczna większość nastolatków w serialach bo właśnie mają problemy na realnym poziomie a nie 'o nie, utopiłam kumpelę na imprezie', 'o nie, zakochałam się w psychopacie'.

I zgadzam się, niektóre odcinki, szczególnie w 3 sezonie dzieciaki mogą oglądać zamiast WDŻtu, lepiej im to zrobi i lepiej poukłada w głowie niż to co się wyprawia w naszej lokalnej edukacji seksualnej (i nie tylko)
pati12318,
Baaardzo polecam Ted Lasso- bardzo feel good vibe, a do tego ciepły i bohaterowie do pokochania (Roy Kent😍😉
Pomimo tego, że serial jest lekki, łatwy i przyjemny nie jest płytki i głupiutki. Nie ma tam głębokich rozkmin filozoficznych, ale też nie składa się tylko z waty cukrowej.
SMARTINI Dzieki za namiar na oats studios, zdecydowanie moj klimat 😍
Całkiem przyjemny jest "W garniturach", przyjemnie się to ogląda, taki trochę dr.House, tylko że o prawnikach. Na razie zobaczyłam tylko jakieś 10 odcinków, ale ogólnie ma ode mnie plusa.

Squid Game też obejrzałam, ale nie wiem... Nie leży mi ten serial jakoś. W pewnym sensie razi mnie normalizacja rzezi i zabijania w tej produkcji. Może po prostu gatunek nie dla mnie, ale jakoś tak jestem lekko zniesmaczona.

Czy ktoś oglądał może Dom Kwiatów?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
11 października 2021 23:50
Może polecicie jakiś mega lekki serial dla wrażliwych (na Netflix albo HBO Go)?<br>
Potrzebuję coś do odpalenia jak dziecko mi zaśnie, coś pozytywnego, gdzie nikt nie umiera, nie porywają nikomu dzieci, nikt nie choruje na raka...<br>
Jakoś tak mi się porobiło w 2 ciąży, że mega wszystko przeżywam i jak nawet w serialu komediowym pojawi się jakiś smutny wątek, to nie mogę potem spać.<br>
Teraz się ratuję Przyjaciółmi (oglądanymi setny raz chyba), Ranczem i HIMYM (też oglądanym po raz enty) 😱, ale chłop mi płacze, że ma dość.<br>

pati12318, Modern Family! Jest super zabawny i napompowuje pozytywna energia 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 października 2021 00:39
Czy na AppleTV jest cokolwiek godnego obejrzenia? Mam grypę i izolację łóżkową do piątku, AppleTV to jedyne do czego mam dostęp, obejrzałam „Połączenie oczekujące” i pierwszy odcinek mnie tak poschizował, że już nie chcę.
Facella, mocno polecam serial See. Teraz leci drugi sezon.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 października 2021 21:03
pati12318, A Big Bang Theory widziałaś? To nasz chyba ulubiony sitcom. Oglądamy namiętnie zawsze jak gdzieś mignie odcinek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się