odrobaczanie

Jaki zachować okres czasu pomiędzy kuracją fenbendazolem, a podaniem ivermektyny.
Mam sprzeczne info., Jedno, że podać po 11 dniach, drugie, że po trzech tygodniach.
kotbury, ja miałam inną rozpiskę, po 7 dniach fenbedazolu od razu jedna dawka iwermektyny.
Podobnie jak u Perlicy ostatnio zalecił mój wet - 5 dni fenbendazolu i potem 6tego dnia iwermektyna. W moim przypadku takie zalecenie dla konia z podejrzeniem zarobaczenia (podniesiony poziom eozynofili w krwi).
freya, u mnie robale wypadły sobie po prostu...fujjj
Omg.. a miałaś przy tym może badania krwi? Mój ma aż dwukrotnie ponad normę teoretycznie a na szczęście (tfu tfu..) nic mu znikąd nie wypada 😅
Nie zazdroszczę widoków 🙈
freya, wypadły, w sensie były w kupie.
Nie robiłam badań krwi, bo nie było potrzeby.
Koń wyglądał i czuł się dobrze.
Przyjechał na zawody, poszłam na spacer z nim i zrobił kupę, która składała się z robaków.
Tylko ta jedna.
Więc nie wiem ile z tym chodził, bo przecież każdej kupy konia, który stoi w pensjonacie nie oglądam.
Odrobaczany był zawsze regularnie 2 składnikiem.

Prawdopodobnie środki, które mu daje tylko na zawodach czyli odkwaszacz lub nutri calm jakoś zadziałały na te robaki,że one były pół żywe w kupie.
Najczęściej nie jesteśmy w stanie ich zauważyć w kupie, bo są przetrawione.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 listopada 2021 10:03
Poleci mi ktoś z Was jakieś naturalne środki odrobaczające ?
Chodzi mi o zioła na przykład, które można podać by odrobaczyć konia. Ze względów zdrowotnych związanych z kopytami, w tym roku nie zdecyduje się na zastosowanie konwencjonalnych past odrobaczających dla tego jednego konia.
Stoi osobno, kupy sprzątane są każdego dnia. Do zwykłego trybu wrócimy jak kopyta odrosną, póki co jednak chciałabym móc go czymś wspomóc, wiem że pestki dyni mają takie działanie, także żołędzie. Czy jest coś jeszcze ? Będę wdzięczna za info 🌷 .

Ponoć wrotycz działa przeciw pasożytom.
Żadne zioła nie zabiją pasożytów
Mogą spowodować ich większe wydalenie, ale nie zlikwidują inwazji pasożytniczej. Biorąc pod uwagę szkody, jakich może taki pasożyt w środku konia narobić, rozważyłabym jednak klasyczne odrobaczanie. Uszkodzone płuca, mięśnie, żołądek... vide kopyta...
Poleci mi ktoś z Was jakieś naturalne środki odrobaczające ? <br>
Chodzi mi o zioła na przykład, które można podać by odrobaczyć konia. Ze względów zdrowotnych związanych z kopytami, w tym roku nie zdecyduje się na zastosowanie konwencjonalnych past odrobaczających dla tego jednego konia. <br>
Stoi osobno, kupy sprzątane są każdego dnia. Do zwykłego trybu wrócimy jak kopyta odrosną, póki co jednak chciałabym móc go czymś wspomóc, wiem że pestki dyni mają takie działanie, także żołędzie. Czy jest coś jeszcze ? Będę wdzięczna za info 🌷 . <br>
<br>


A jaki to ma związek z kopytami? Zaraz będę odrobaczać mojego, a też czekam aż nam odrosną... Jaki Wy macie problem z kopytami?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 listopada 2021 11:29
Jak odrobaczasz to tłuczesz robaki i zawsze trochę podtruwasz konia toksynami z obumarłych robaków. Dlatego po odrobaczeniu widać obrączki na kopytach czyli połączenie listewkowe nieco obrywa (rozluźnia się).
Ja mam konia w stanie ciężkim, mechaniczny ochwat w 4 kopytach z pęknięciem puszek kopytowych po niepotrzebnym wybraniu podeszwy pod kością. Nie będę wchodzić w szczegóły całej tej sytuacji. W tej chwili jednak osłabianie (jakiekolwiek) nowego, zrastającego z góry połączenia listewkowego to zbędne ryzyko.
Stąd moje pytanie. Jednak nic by się nie stało, gdybym go nie odrobaczyła wcale. Mam małe stado bez rotacji koni, regularnie odrobaczane, regularnie sprzątane padoki i łąka. Nie mamy inwazji robali, więc jak nic sensownego nie znajdę, nie odrobaczę go w tym roku po prostu.
Może jednak są jakieś pomysły ? 🌷
Aleks, może tu poczytaj 🙂
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 listopada 2021 12:46
vanille dzięki serdeczne 🌷
czym najlepiej teraz odrobaczać? wiem, że powinno się na zmianę różnymi substancjami, ale nie pamiętam czym był koń odrobaczany w lecie (dostałam pasty od weta, ale nie zrobiłam zdjęcia opakowania ;( ) , a wcześniej na pewno był nieskutecznie iwermektyną przez właściciela stajni (właśnie 1 koń trafił do kliniki z kolką i przy okazji okazało się, że ma dużo robali).
Najlepiej zbadać kupę, koszt jest niski a przynajmniej wiadomo z czym ma sie dl czynienia 🙂
Polecam zapoznać się z postem opatrzonym hashtagiem #odrobaczanie:

https://www.facebook.com/equimedica.KatarzynaGajos/

Może coś rozjaśni 🙂
vanille, u mnie badanie kupy kosztuje 100e więc wolałabym nie 😉 ale dowiedziałam się, że ostatnio odrobaczałam Antivermem 🙂
O losie, Deutschland? Porąbane tam mają ceny usług wet 🙄Gdzie dokładnie mieszkasz?
O mamo, to faktycznie dużo
Hej
ja też dostałam rozpiskę żeby najpierw fenbenat w proszku 20g/100kg konia przez 5 dni czyli 100g produktu na konia raz dziennie.
I teraz mam zagwozdkę, pomóżcie.
Fenbenat=brak w hurtowni
skład substancja czynna fenbendazol40mg/g

Kupiłam Helmigal
skład subst czynna fenbendazol 40mg/g czyli to samo
ulotka: "Zalecane przedziały dawek: 5 mg fenbendazolu na 1 kg masy ciała, tj. 1,25 g produktu na 10 kg masy ciała/jednorazowo lub w dawce podzielonej przez 3-5 kolejnych dni"
wg ulotki obliczyłam że należy podać 62,5g produktu na 500kg świni 🙂,
Jak to się ma dla koni? robiąc z tego podwójną dawkę 2*62,5 wychodzi 125g


macie jakąś wiedzę w tym temacie dopóki wet nie odpisze?
Koniowi można więcej. Świniom tak mało bo są do spożycia przez ludzi.
Pewnie koń już dawno odrobaczony 😅 Ale może komuś na przyszłość się przyda - ja podawałam fenbendazol w wersji świnkowej dla konia w dawkach po 100g na dzień przez 5 dni. Ważne żeby podawać to o stałej porze i całą dawkę na raz ze względu na sposób działania preparatu.
A tak z ciekawości w jakieś cenie u was jest Fenbenat lub jego zamiennik??
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 stycznia 2022 11:04
Czym zazwyczaj odrobaczacie późną jesienią/zimą?
Potrzebujemy odrobaczyć swoją trzodę, co zadziała na słupkowce i larwy gzów, które wiją sobie mieszkanko w żołądku.
Jak odrobaczasz to tłuczesz robaki i zawsze trochę podtruwasz konia toksynami z obumarłych robaków. Dlatego po odrobaczeniu widać obrączki na kopytach czyli połączenie listewkowe nieco obrywa (rozluźnia się). <br>
Ja mam konia w stanie ciężkim, mechaniczny ochwat w 4 kopytach z pęknięciem puszek kopytowych po niepotrzebnym wybraniu podeszwy pod kością. Nie będę wchodzić w szczegóły całej tej sytuacji. W tej chwili jednak osłabianie (jakiekolwiek) nowego, zrastającego z góry połączenia listewkowego to zbędne ryzyko. <br>
Stąd moje pytanie. Jednak nic by się nie stało, gdybym go nie odrobaczyła wcale. Mam małe stado bez rotacji koni, regularnie odrobaczane, regularnie sprzątane padoki i łąka. Nie mamy inwazji robali, więc jak nic sensownego nie znajdę, nie odrobaczę go w tym roku po prostu. <br>
Może jednak są jakieś pomysły ? 🌷

Aleks,
Kiedyś widziałam produkt do naturalnego odrobaczania tej firmy cdVet
https://hippoland.com.pl/293-cdvet#
Na stronie nie mają w ofercie ale można zapytać..
Hermes, jesienią/zimą zawsze czymś mocnym, co też gzy wybije. Np EquestPramox
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 stycznia 2022 16:18
_Gaga, idealnie, to zamówiłam właśnie.
kasia&figa, kasia&figa, Hej<br>
ja też dostałam rozpiskę żeby najpierw fenbenat w proszku 20g/100kg konia przez 5 dni czyli 100g produktu na konia raz dziennie. <br>
I teraz mam zagwozdkę, pomóżcie.<br>
Fenbenat=brak w hurtowni<br>
skład substancja czynna fenbendazol40mg/g <br>
<br>
Kupiłam <b style="background:yellow">Helmigal</b><br>
skład subst czynna fenbendazol 40mg/g czyli to samo<br>
ulotka: "Zalecane przedziały dawek: 5 mg fenbendazolu na 1 kg masy ciała, tj. 1,25 g produktu na 10 kg masy ciała/jednorazowo lub w dawce podzielonej przez 3-5 kolejnych dni"<br>
wg ulotki obliczyłam że należy podać 62,5g produktu na 500kg świni 🙂, <br>
Jak to się ma dla koni? robiąc z tego podwójną dawkę 2*62,5 wychodzi 125g <br>
<br>
<br>
macie jakąś wiedzę w tym temacie dopóki wet nie odpisze?

kasia&figa,

I jak w końcu Wet zalecił dawkowanie?
Ja mam zalecane dawkowanie fenbenatu na konia ok. 750 kg - 200 g dziennie przez 5 dni.
Zalecenia od dr Biazik.
Gdybym chciała dawać panacur, to zalecenie brzmi: na jeden raz pasta w ilości na 1000 kg 🤣
Ja też 200 gram na konia myślę 550 kg, przez 5 dni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się