Paka :-)

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
05 października 2021 19:17
keirashara, dzięki stanęło na TR. Zobaczymy, jak u nich z komunikacją.
A ja uprzejmie donoszę, że mam swoją pakę Nortex ponad 4 lata już (jejku jak czas leci, musiałam sprawdzić, kiedy pisałam tu w wątku ostatni raz 😀 ) i nie dzieje się z nią absolutnie NIC. Żadna śrubka nie odleciała, nic się nie sypie, rdza nie zżera, itd. itp.
Generalnie jestem wciąż mega zachwycona - jakością za tą cenę. Na zawody nie jeżdżę, więc paka była przestawiana tylko raptem kilka razy, ale zniosła to całkowicie bez szwanku.
Swego czasu trzymałam w niej dwa siodła - ujeżdżeniówkę i skokówkę 17', więc potwierdzam, że wszystko się mieści 😀
Ja w tamtym tygodniu napisałam do nortex i zamówiłam pakę na 2 siodła, odpisali, że czas oczekiwania to 8/10 tygodni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość 😅. Dziękuję wszystkim za polecenia i wypowiedzi, dam znać jak paka będzie już u mnie. Jestem ciekawa czy faktycznie tyle się czeka, liczę na to, że wyrobią się wcześniej.
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2021 05:27
uszatkowa, pewnie zależy od sezonu, ale możliwe ze mocno z okładem Ci podali termin. Jak zamawiałam ponad rok temu to termin był 4/5 tygodni, a paka gotowa była po 2.
Moon, obecnie to zależy od tego że brakuje dosłownie wszystkiego na rynku 😉 I należy założyć że będzie się czekać dłużej niż zakłada producent. I to czasem 2,3 a nawet 4 !! razy dłużej.
Dokładnie tak jak xxagaxx, pisze, sama pracuje w firmie produkcyjnej i jest koszmar na rynku 😅 Blacha co prawda się trochę uspokoiła, za to z farbami proszkowymi koszmar.

Alfako wyrobiło się w 4 tygodnie, za to numer przesyłki dostałam, jak paka już stała pod stajnią 😂 Na szczęście ktoś odebrał. Generalnie jestem zadowolona, choć nie przewidziałam, że w szufladę nie wchodzą czapraki i trochę brakuje mi wysokości w komorze, bo bat 120cm też nie wchodzi. Paka dla skoczków kurka 😝 Moja wina, totalnie o tym nie pomyślałam, gdzie pierwszą swoją pakę skopałam podobnie wymiarami - wszystko, poza wysokością, no i siodła jakby nie wchodziły 🤦 Widać człowiek się nie uczyłam na błędach. Za to w końcu nie muszę kopać jak nornik za smarami, glinkami, ochraniaczami itd, wygodnie się do wszystkiego sięga. Kombinuje, żeby sobie na zewnątrz jakiś uchwyt na bata ogarnąć, to będzie całkiem cacy.
keirashara, ja skoczek, ale bat ujeżdżeniowy wkładam sobie właśnie z boku za uchwyt i już.
Też mam Alfako i bardzo ją polecam.
Na zawody zabieram najcześciej torbę na boks, ale jak jechałam na tour dłuższy to ją brałam. Sprawdza się super i nic nie jest zniszczone, a mam już kilka lat.
Perlica, - mam bardzo długi bat, taki na styku przepisów, wiecznie mi go mierzą na zawodach 😅 I chciałam go do środka, bo baty mają to do siebie, że często są "pożyczane", a tu klops. Mówisz o tej rączce z boku? Pokażesz jak wkładasz? Może ja jestem jakaś ciemna i nie wykminiłam.
Tak samo czapraki VS wchodzą w szufladę, a DL nie i z deczka mi to plany popsuło, ale za to wsadziłam w nią oficerki i nie musze kupować torby na nie 😎
Generalnie jestem mega zadowolona, tylko wizję rozmieszczenia sprzętu musiałam zmodyfikować.
keirashara, nie pokażę, bo nie mam konia i moja paka w stajni.
Normalnie stawiam na ziemi w środku rączki jakby.
Czaprak chować do paki to dla mnie bez sensu, przecież po jeździe musi wyschnąć i wieszasz właśnie na bocznej rączce ten czaprak. Więd bat jest między czaprakiem a paką.
Perlica, - cziczas, nie pomyślałam, żeby postawić na rączce, do góry nogami. Minuta ciszy dla moich szarych komórek 😂 Dzięki!
W szufladzie chciałam mieć takie dwa na zapas, żeby nie wozić co chwila pojedynczo, ale no tak, to nie jest dramat. Mogą leżeć na pace.
keirashara, jezu jakie błędy porobiłam pisząc na tablecie....
Ale zrozumiałaś co mam na myśli, więc nie jest źle z tymi komórkami Twoimi, bo moje konstrukcje zdania, błędy i dobór wyrazów dopiero źle wygląda ...
Jak nie zapomnę to jutro Wam zrobię zdjęcie jakim sposobem zrobiłam uchwyt na bat ujeżdzeniowy metodą DIY do paki MIDI Alfako 😉
Ja mam takie uchwyty zrobione. Do paki przyklejone klipsy do kabli. Do tego trytkami przymocowane rurki plastikowe. Ważne żeby średnica rurek była na tyle szeroka żeby łatwo się bat wkładało, ale nie na tyle żeby przeleciał przez nie cały.
20211013_192854.jpg 20211013_192854.jpg
20211013_192845.jpg 20211013_192845.jpg
20211013_192836.jpg 20211013_192836.jpg
20211013_192830.jpg 20211013_192830.jpg
20211013_192824.jpg 20211013_192824.jpg
Laguna, - dziękuję bardzo 🌷
Laguna, fajny pomysł! Wow
Cześć, podbijam temat firmy plesspack. Ktoś ma, używa? Spodobała mi się koncepcja modelu tower - wąska, wysoka.
Ja w tamtym tygodniu napisałam do nortex i zamówiłam pakę na 2 siodła, odpisali, że czas oczekiwania to 8/10 tygodni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość 😅. Dziękuję wszystkim za polecenia i wypowiedzi, dam znać jak paka będzie już u mnie. Jestem ciekawa czy faktycznie tyle się czeka, liczę na to, że wyrobią się wcześniej.
uszatkowa, mi powiedzieli 9/10 tygodni 😀
Miał ktoś do czynienia z pakami bm i mógłby się podzielić wrażeniami?
To forum to moja wielka skarbnica wiedzy. Użytkownicy alfako midi i nie tylko🙂
🦄 Jakie koła wybrać? Paka będzie użytkowana stajennie, przez najbliższe lata jeszcze zawodów nie będzie widzieć.
🦄 A także, czy nadstawka to gra warta świeczki? Co rzeczywiście się tam zmieści? Dwie derki + czaprak wejdą?

Z góry dziękuję za każdy głos
_Karolina_, - czapraki ujeżdżeniowe ogóle nie wchodzą, wejdą tylko skokowe. Ile ciężko mi powiedzieć, bo ja kupiłam bez i zainwestowałam w pudła z Ikei, które stoją na niej 😉 Dwa duże pudła to wydatek 100zł, a weszły mi tam transportery, z trzy czapraki i jakieś 6 derek. No mniej ładnie jest, fakt 😜 Nie wiem czy w przyszłości nie dokupię nadstawki, ale na razie zostawiam tak.
Jeśli chodzi o kółka to proponuje to domyślne, jak nie będziesz jeździć po zawodach to dopłacanie za większe jest bez sensu. W sumie jeździłam z paką z połowę mniejszymi kółkami, więc w razie co te też dadzą radę raz od święta.
Za to warto zapłacić za blachę antymyszową. Ja bylam oszczędna, "jak mysz wejdzie do metalowej paki". No cóż, wejdzie... będę jutro dzwonić z pytaniem, czy da się ją dokupić i zamontować samodzielnie 😒
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
17 listopada 2021 12:18
keirashara, to daj znać, ja też muszę dokupić :/

_Karolina_, ja mam nadstawkę i pakuję czapraki uj (policzę dziś ile) plus 2 derki polarowe plus grubszą jarpolową derkę treningową. I długi bat uj 😉
Dla mnie mega pakowne rozwiązanie.
Kółka pompowane, docenisz!
-Alvika-, - ale jak? Mi ani bat ani czapraki nie wchodzą 😮 Znaczy bat na upartego skosem i wyginając go do szuflady wcisnę, ale czapraków ni huhu, chyba, że wymiętole. Masz jakieś krótkie cob czy jak?
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.

Jestem zupełnie zielona w tym temacie - co dają nam koła pompowane? Zauważalny jest komfort przestawiania tej paki?

Nadstawka to dość drogi interes, chętnie się dowiem ile tych czapraków wejdzie 😀 Nawet jak mają być poskładane.
_Karolina_, No tylko na kołach pompowanych przesuniesz pakę bez kłopotu
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 listopada 2021 17:27
Wczoraj nie ogarnęłam tematu. Jutro będę "po ciemaku" ale zrobię fotki testowe.
Pe-eS: ja czapraki ładuję do nadstawki! Do szuflady nie próbowałam, nie będę myszom robić 4* norek 😜
Nadstawka ma ponad 130cm szerokości na pewno, bo mam baty 120-130 (nie wiem nigdy który w której stajni leży, ale jeden mam w pace zawsze - obfocę i zmierzę) i leżą spokojnie wzdłuż przodu. Tylko ten uchwyt na bat na drzwiczkach mam bezrobotny, bo tam max 60cm wejdzie, a ja się skokowego krótkiego bata nigdy nie dorobiłam.

Co do kół: wszystko jak zawsze zależy. Ja paką jeździłam kilka razy między stajniami (piach, bruk), teraz czeka w hali garażowej aż blachę antymyszową ogarnę - manewrowanie w wąskich przestrzeniach klamotem na dmuchanych (i w połowie skrętnych) kołach to lux! I to jednoosobowo, bez sapania. Moje strzaskane plecy bardzo doceniają ten komfort.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 listopada 2021 22:49
Ogarnęłam zdjęcia - brawo ja!

SZUFLADA
Bat ma 125 cm do pętelki, ze sznurkiem ma 140cm. W szufladzie na luz bez ścisku mieszczą się 3 pufiaste czapraki ujezdzeniowe w stylu Eurostara albo 4 Anki (sorry, Anki mam akurat w użyciu w innych stajniach, więc do zdjęć posłużyły dwa pady). A między nimi jeszcze miejsce szerokości sporych ochraniaczy włożonych na luzie. Anki mi się nie zaginają, ale są już prane wielokrotnie i daleko im do sztywnych padów, Eurostary są tak na styk, ale big square'y są duże. Żadnych cobów nie mam, wszystko fulle.

NADSTAWKA
Na wysokość 5 czapraków testowych plus złożona derka polarowa Eskadrona - i zamykam jeszcze bez jakiegoś wielkiego docisku. Na szerokość wejdą dwa takie stosy obok siebie, ale trochę z tej szerokości zabierają amortyzatory po bokach, a na tylnej ściance trzpienie od śrub mocujących zawiasy (no nie lubię, żeby mi coś metalowego obcierało czaprak, więc odsuwam czapraki jak tylko mogę).

Sens pompowanych kół w codziennym życiu:
Oczywiście, otwierając nadstawkę nie zauważyłam papierów i jeszcze jakiejś metalowej blachy na nich. Poleciały za pakę. Normalnie bym krzyżyk na tym postawiła ("jak będzie okazja, bo będę wyjeżdżać z paką, to pozbieram"), bo szarpać się nie będę... Ale są kółka. I uchwyty. Pyk, paka odsunięta od ściany, kartki i blacha pozbierane, pyk i szafa na swoje miejsce.
IMG_20211119_204728_copy_800x600.jpg IMG_20211119_204728_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_204710_copy_800x600.jpg IMG_20211119_204710_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_204749_copy_800x600.jpg IMG_20211119_204749_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_204740_copy_800x600.jpg IMG_20211119_204740_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_204800_copy_800x600.jpg IMG_20211119_204800_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_204823_copy_800x600.jpg IMG_20211119_204823_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_205730_copy_800x600.jpg IMG_20211119_205730_copy_800x600.jpg
IMG_20211119_205719_copy_800x600.jpg IMG_20211119_205719_copy_800x600.jpg
Z tego co widzę to jest maxi, nie midi. Do midi nie wejdzie bat ujeżdżeniowy, nie wejdą czapraki 😉
Poza tym sorry, ale jakie szarpanie, jak paka i tak ma spore kółka? Ja swoją kręciłam nią bączki po stajni i w kanciapie, chodzi leciutko, a jest na stockowych kółkach 😅 Bez przesady, po równym podłożu to nie jest problem. Pompowane to imo bardziej bajer na jeżdżenie po zawodach i stajniach namiotowych, gdzie teren jest nierówny. Chyba, że przy maxi faktycznie jest taka różnica, bo to jest jednak kawał kloca.
keirashara, zgadzam się, koła chodza cudownie. Przy przeprowadzce musialam wyjechac z moją maxi z bardzo waskiego pomieszczenia, zastawiała mi drogę paka midi. Obiema manewrowalam bez problemów.
A czemu uważać ze paka Alvili to maxi? Maxi jest tak wysoka ze nie wiem jak byś na to zamówiła nadstawkę. Chyba że z drabiny obsługa 😅
keirashara, to Midi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się