Pranie czapraków, derek itp.

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 października 2021 19:39
flygirl, proszek do firanek 😆
Moon   #kulistyzajebisty
18 października 2021 08:29
flygirl, najpierw wcieram mydełko odplamiające Dr Beckmann'a (wiem, że są inne, ale tylko to mi się sprawdza, innego nie kupuję - te są do dostania w Rossmanach i czasem w Biedrze :P ) tak, żeby się popieniło i do pralki na min. 40* z proszkiem do białego. Bryki mi się dopierają ładnie, czapraki w zależności od zabrudzenia - czasem jakiś maziaj zostanie, acz ja białych czapraków nie posiadam, więc nie ma dramatu 😉
Super, dzięki wielkie, będę próbować z mydłem.😁
Polecam praktyczna pralnie wysyłkowo - derki wróciły czysciutkie, dostałam etykiety na paczkę, zamówili kuriera, szybko, sprawnie i na temat.
A jakie ustawienia?
Na 30 stopni to wiadomo, a na ile obrotów i płukań nastawiacie?
Ja dałam 1000 obrotów i 3 płukania Płyn do prania derek
Wcześniej wypłukałam z piasku samą wodą chyba z 10 razy 😵‍💫
Czy ktoś z was wysyła derki gdzies do prania i naprawy? Mam dwie wymagające sporych napraw i przy okazji wysłałabym je do prania 😅
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2021 08:09
Podpinam się pod pytanie, gdzie wysłać derki przeciwdeszczowe, żeby mi je wyprali i zaimpregnowali porządnie?
Moon   #kulistyzajebisty
09 grudnia 2021 08:15
xxagaxx, dwa sezony temu wysyłałam do Krakowa, do Hippopralni, polecanej przez _Gagę <3 Derki wróciły pachnące, złożone i pocerowane. I cena jak za taką ilość bardzo fajna.
Teraz też w sumie myślałam, że im wysłać plandeki i cieńsze derki, ale podłączyłam się pod wysyłkę z anai, acz nie wiem gdzie dokładnie będą prane 😉
Moon, ja mam ogromną pralkę w stajni, ale nie chce mi się bawić w cerowanie tych derek, zwłaszcza że jeszcze brakuje gdzieś zapięcia itp.. Stąd już wolę wziąć usługę za całość 😀 Napiszę więc do Hippopralni 🙂
xxagaxx, po raz kolejny polecam Hippopralnię w kwestii prania i napraw wszystkiego.
_Gaga, mam już namiar. Jak odnajdę odgryzioną klapę na ogon na padoku to wysyłam dery 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2021 09:13
A jaki to jest orientacyjny koszt za takie pranie plus impregnację?
Post został usunięty przez moderatora
Reklama.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Bo się zaraz pogniewamy za reklamę...
zembria, warto pytać u źródła, lub sprawdzić na stronie www.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2021 08:33
_Gaga, Tylko tam jest podana cena wyłącznie za pranie, nic o impregnacji nie ma. Pytam tak ogólnie ile takie rzeczy kosztują, nigdy nie korzystałam z pralni w sprawie derek i nie wiem nawet jakiego przedziału cen oczekiwać.
zembria np Cleanhorse na stronie ma impregnację 25-40 zł
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2021 08:46
Fokusowa, Dzięki, czyli pranie+ impregnacja to się od sztuki derki powinnam w 100zł zmieścić?
Raczej tak.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2021 09:02
Fokusowa, Spoczko, dzięki! O taką informację mi chodziło.
zembria, - jeszcze Czyste Futro jest, od nas ze stajni zabierają, ale widziałam opcję wysyłki 😉
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
13 grudnia 2021 11:14
zembria, ja za pranie i impregnację przeciwdeszczowki jakies 60 zl płaciłam w Czyste Futro 🙂
Czy jest jakiś patent na pranie padów typu Jarpol? Czego bym nie robiła, to cały brud ze spodu padu wyłazi mi na szwach na zewnątrz, nie da się tego nawet odkurzyć ani zdjać rolką do odkłaczania...😭
Ja pad Caballa piorę po prostu zawsze dwa razy. Za pierwszym razem składam go podszewką do zewnątrz, i od razu jak się skończy pranie to podszewką do środka i jeszcze raz do pralki. To zazwyczaj w zupełności wystarcza.
U mnie po drugim praniu dokładnie to samo, mimo jeszcze jednego odkurzała i odkłaczania...
No ja wstawiam drugie pranie od razu, jak pad jest mokry i brud nie zasechł, może w tym różnica jest? W pralce też nie może być dużo rzeczy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 grudnia 2021 11:11
Ja wstawiam na program "sport" czyli do ciuchów ubrudzonych na dworze, tam mam mocniejsze płukanie. Czaprak wrzucam jeden na raz i zawsze mi ładnie dopiera i wypłukuje wszystko. Fakt też że ja piorę czapraki często więc nie wrzucam mocno brudnych. Może w innej pralce po prostu dodatkowe płukanie potem nastawić? Nie koniecznie pełne pranie drugi raz.
No właśnie lepiej prać czapraki pojedynczo, nawet przy pralce na duży wsad. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby wrzucone dwa jednocześnie do bębna pralka mi dopłukała dobrze. Zawsze daję na pranie+pranie wstępne i więcej wody wtedy wszystko schodzi.
xxagaxx, bardzo polecam Praktyczną Pralnię! Napisałem do nich i w ciągu 5 min etykiety na paczkę miałem na mailu. Pranie odesłali w ten sam dzień w który przyszła do nich paczka więc cała procedura trwała 3 dni razem z wysyłką i odesłaniem.
pokora93, Napisz do Praktycznej Pralni bo z tego co wiem oni mają ich pranie w ofercie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się