Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

Facella   Dawna re-volto wróć!
04 maja 2021 11:39
Retman, w Jagienkach byłam, aczkolwiek nie mam swojego konia. Gigantyczny teren pastwiskowy, piękna okolica. Plac może i trochę mały, kilka przeszkód na krzyż, brak hali czy lonzownika. Właściciel wydaje się być bardzo w porządku i na pewno do dogadania. Zresztą to on stworzył ścieżki konne w Wolińskim PN 🙂 Ale to za Wolinem, wiec tak z 90 km w jedną stronę.
Retman, jeśli szukasz stajni z dobrą opieką, to chyba tylko Smogolice jednak. Są jeszcze Kościuszki - również polecane. Żadna ze stajni do 50 km nie spełnia wszystkich Twoich warunków. Domyślam się, że nie mieszkasz w pobliżu, jednak jedyna opcja to chyba wsiąść w auto i poświęcić 2-3 dni na obejrzenie okolicznych pensjonatów. Każdy z nas ma subiektywne podejście do warunków, jakie chce dla swoich koni i siebie no i nikt nie jest obiektywny 😉
Dzieki wszystkim raz jeszcze,
_Gaga masz racje, wlasnie planuje ktorys weekend przeznaczyc na objazd po tych stajniach ktore wskazaliscie. Na stale stoje w 3miescie ale lubie sie wypuscic na wycieczke od czasu do czasu 🙂 Gdyby ktos potrzebowal wiecej info o okolicznych pensjonatach to zapraszam na priv.
Pozdrawiam
Imagine   Moja Fallandzia <3
22 sierpnia 2021 10:01
Hej, we wrześniu wyjeżdżam na studia do Szczecina i szukam teraz w okolicy (do max 50 km od Szczecina) stajni dla swojego konia. Zależy mi na tym aby była hala, plac z dobrym podłożem i przeszkodami, dobra opieka nad koniem, duże trawiaste padoki, oraz codzienne sprzątanie boksów, najlepiej wyściełanych trocinami. Czytałam wiele pozytywnych opinii o stajni w Smogolicach, jednak nigdzie nie znalazłam informacji odnoście ceny za boks, ktoś coś podpowie? 🙂
Imagine, 1200 zł za boks i bardzo polecam. Nie jest blisko, ale stajnia nadrabia super opieką, zawsze czystymi boksami (piątek, świątek, niedziela). W cenie jest podstawowe musli i sianokoszonka. Za trociny trzeba by dopłacić.
Hala nie jest wielka, ale murowana i równa. Dwa place do jazdy, karuzela, lonżownik, dwie myjki z ciepłą wodą, solarium, trzy stanowiska do siodłania (w tym jedno dla kowala / weta / do golenia z dodatkowym oświetleniem i gnoazdkami z prądem). Stajnia niewielka, cisza, spokój. I te widoki ❤ (zdjęcie mi się nie wgrywa 🙁 )
Druga próba wstawienia zdjęcia...
20210414_165723.jpg 20210414_165723.jpg
Imagine   Moja Fallandzia <3
25 sierpnia 2021 09:17
_Gaga, Ale ładnie, bardzo dziękuję za informacje! 😀
Stoimy sobie z Warkiem w Wełtyniu już kilka miesięcy i na razie koń będzie tam stał. Razem z właścicielami zrobiliśmy lonżownik, jest też pomysł zrobienia w innym miejscu stajni angielskich. Jednak mam pytanie czy stajnia która teraz jest murowana może zostać przerobiona na mini halę? Jest to na razie pomysł, wiemy że w okolicy brakuje takich właśnie miejsc gdzie można cały rok trenować z koniem. Jakie są minimalne wymiary hali żeby trenować z jednym koniem? Stajnia jest wysoka na 10 metrów co do innych wymiarów w środku to mogę to spróbować zmierzyć. Właściciel zastanawia się jak może zrobić bardziej atrakcyjne warunki dla każdego kto szuka dla swojego konia pensjonatu.
konikmorski, nie brakuje stajni z halą. Masz Brzózki, Trzeszczyn, Płochocin, Leśno Górne, Kościno, Glinną, Smogolice, Kościuszki, Komarowo, Bobolin, Warnik, Przęsocin, Przemocze (tak na szybko, bo pewnie coś pominęłam). Co do minimalnych wymarów to potrzebujesz 20 - 25 m szerokości , a tyle chyba stajnia mieć nie będzie. Długości też przydałoby się te 30 m minimum...Sporo łatwiej postawić halę namiotową...
No i podłoże - na hali musi być polewane, inaczej wszyscy z czasem dostaną pylicy ;-)
Co do atrakcyjniejszych warunków, to jak czytam że wizyta w stajni kosztuje 20 zł, od razu skreślam pensjonat. Czasem ktoś mnie odwiedzi a płacenie za to jest mega niefajne... Ułani nie mają u nas za dobrej opinii w kwestii opieki jad końmi. Co więcej, jak czytam że płacisz za stajnię i budujesz lonżownik, to nóż się w kieszeni otwiera (chyba że cena jakaś kosmicznie niska) Zatem łatwo uatrakcyjnić pensjonatu nie będzie... :/
_Gaga podałaś stajnie w rejonach bliżej Polic. Glinna owszem ma fajną halę, jednak ciężko tam o wolne miejsce. Moim zdaniem im więcej stajni z halami tym lepiej. Jak będzie coś wiadomo czy przerabiamy tą stajnię na halę, to będę pisać.
Smogolice, Komarowo, Przemocze, Kościuszki, Bobolin, Kościno czy Warnik są średnio "bliżej Polic"
Niedawno, bo w marcu zmieniałam stajnię
Wełtynia nawet nie brałam pod uwagę... zły PR?
Sama nie mam zdania na temat tego miejsca...
Nawet nie wiedziałam że tam stajnia jest...
Właściwie mało jest już stajni bez hali, choćby mikro.
Czy są tu osoby które mają konie o wzroście minimum 180 cm w kłębie? Potrzebuję się dowiedzieć kilku rzeczy na prv. Poniżej ja i Warek, on normalnie inaczej stoi. Tylko jest już taki długi że nie mieści się w tym korytarzu.
242241962_4313710898696770_8474088629988719822_n.jpg 242241962_4313710898696770_8474088629988719822_n.jpg
Ja mam smoka 180cm 😉
siwaaa - piszę prv.
A tak z ciekawości zapytam: w Pilchowie jest teraz pensjonat?
Tak, ale nie u Agaty tylko u Tomka 🙂
konikmorski, ja mam babę 186 (podobno bo tak mis tary hodowca jak ją mierzył swoja laską wyczytał ) ale jak dla mnie to ona jest około 182.. za to dłuuga jak jamnik.
kotbury - dopiero dzisiaj sprawdziłam forum 😅 już piszę do ciebie na prv.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 października 2021 17:25
Czy coś nam się lokalnie zmieniło w kwestiach magików od wymiany zamków w oficerkach? Do którego szewca uderzać teraz z tym tematem? Podpowiedzcie proszę, bo lekko wypadłam obiegu? 🙂
Mi właśnie mama zaniosła gdzieś w okolice ul. Dworcowej. Płatność jest z góry. Wziął 40 pnl i powiedział, że albo naprawi albo wymieni.
Jak wymieni za te 40pln to ja mu jeszcze dopłacę.
Buty do odbioru w poniedziałek ale dam znać później bo nie będę w następnym tygodniu.
Jak będzie dobrze zrobione to dam tu na niego namiary.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 października 2021 22:09
Ok, czekam zatem na informacje 🙂 dzięki!
martva, no i życie pisze gówniane scenariusze, bo jednak pojechałam do Szczecina szybciej niż planowałam... pogrzeb 🙁

Buty odebrałam. Szewc mojej mamy nie zajmuje się zamkami i je zaniósł do kolegi 🙂
A ten stwierdził, że zamka nie trzeba wymieniać ale zasuwki i owszem bo masakrycznie gówniane (true!). I dziś już śmigałam w oficerkach.
Szewc, który je wymienił - w obu butach na ładne, nowiutkie, śmigające płynnie, solidne - mieści się na Kopernika, tak jakby na przeciwko stacji orlenu - po drugiej stronie.
Jak się w googla wpisuje Kopernika Szczecin, to jak pokazuje ulice to jest pinezka zakładu szewskiego - i to wygląda, że to ten (ale nie umiem skrócić tego linka z map googla🙁 )
On w razie czego - tak zrozumiałam- też wymienia całe zamki- wszywa nowe suwaki.

Moja usługa to ekspresem wykonana- jeszcze licząc, że przez dwóch szewców przeszła 🙂 Więc ja Pana polecam.
A to znane i sprawdzone miejsce 🙂
Choć nie zawsze daje radę i bywa drogo.
A widzisz.. to nie wiedziałam...
Ale to i tak lepiej niż u mnie 🙂

Drogo to znaczy ile bierze za wszycie zamków?
Bo mi tu loklany z mojej wsi partacz nad partacze po ponad 40pln za 10cm zamka zaśpiewał. Czyli przy butach wysokości 40 cm to jest 160 pln od buta...
Niestety nie wiem jak obecne stawki zupełnie, ale coś mi się obiło o uszy 2zl za cm zamka.
Na ryneczku na Zawadzkiego szewc też ogarnia oficerki bez problemu. Zawsze był tańszy, niż ten przy AZcie...
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 października 2021 10:00
Nie no, ten na Zawadzkiego to mi w dokładnie tych samych butach odmówił wymiany zamka argumentując, że "nie ma takiej potrzeby", wymienił tylko mechanizm, a zamek jak się rozchodził tak dalej się rozchodzi 😉 Nie mam siły na dyskusje, także tego Pana odpuszczę na 100 % 🙂
_Gaga, i ja się dopiero dowiaduję, no!

Nie na spoko. na razie (oby jak najdłużej) nie mama potrzeby ale tu jest taka posucha,że za chwilę będę torbe butów znajomym wozić przy każdej okazji mojego wyjazdu do Szczecina🤣

A w ogóle to ja już sobie wizualizuję swój powrót tu.😜
Dawaj! I piwo jakieś w koncu, kawa czy cos!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się