kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Nigdy nie zdejmuję 😋
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
22 października 2021 08:16
Przychodzę z idiotycznym pytaniem 😀
Na propozycjach mam zapis:
"opłata organizacyjna – 220 zł od konia za dwa dni
- 140 zł od konia za jeden dzień"
Jeśli koń startuje 2 dni, ale pod dwoma zawodnikami (jeden dzień każdy zawodnik) to płacimy 220 zł czy 280 zł? 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 października 2021 08:31
Hermes, ja potraktowalabym, że od konia czyli to 240, ale lepiej zapytać organizatora :p
Ja też pierwsze słyszę. Co miałabym z nimi zrobić ogladając parkur, jak np. jadę 10 na liście i muszę siadać od razu?
Jak jeździłam w ostrogach to nigdy ich nie ściągałam, buty ściągałam z założonymi i zakładałam też z założonymi już 😀 to chyba jakiś zabobon 🤔
Perlica, albo słuchaj 1 albo 2 :P
Pierwsze słyszę. To już bardziej że nie można oglądać Parkuru w nie jeździeckim stroju (np. bez sztylp czy w dresie)
xxagaxx, dokładnie 😁 nie wpadłam na to wogóle, że można jechać 1 lub 2, bo mam stres jak jadę 9 🤣 że nie zobaczę kilku przejazdów przede mną 🙃
Nie że nie można, tylko kiedyś było takie powiedzenie, że to po prostu nieeleganckie. Na pewno nie odnosiło się do przerw między wsiadaniami, np. na zawodach. Ale sama pamiętam, że o tym słyszałam, coś jak kodeks zachowań w jeździectwie - jak np. słoma w ogonie czy niechlujny strój - tak było traktowane chodzenie w ostrogach po zakończeniu wszelkich czynności związanych z wsiadaniem.
Za to w średniowiecznej europie ostrogi były symbolem statusu społecznego osoby noszącej je. Nosiło się długie, zdobne ostrogi nawet bez wsiadania. Ostrogi mogli nosić rycerze pasowani. Ostrogi, pas i miecz były symbolem rycerza pasowanego. Do dzisiaj zostało nam powiedzenie " boso ale w ostrogach" co znaczyło mniej więcej tyle,że nawet jeśli ktoś był bankrutem to nadal był dobrze urodzony, jego status społeczny był mimo wszystko wysoki. Taki mały off topic.
Z mlodosci wynioslam, ze chodzeni po stajni w ostrogach to faux pas i wiesniactwo, ale prosze mnie nie pytac dlaczego 😉 przypuszczalnie tak bo tak. Ale cos w tych rozwazanich jest, tylko nie mam pojecia, skad to sie wzielo, jakies regulaminy kawaleryjskie czy inne tradycje wojskowe?

Edit. Albo taka sloma w ogonie, za mlodu to na kopach z konia sciagali za takie przewinienie i ogolnie w Polsce to gruby przypal, tutaj poza zawodami nikogo to nie obchodzi, nie jest to spadek tradycji kawaleryjskich tez? Bo z punktu widzenia dobrostanu konia sloma w ogonie to problem z dupy przeciez :P
kokosnuss też mi się wydaje, że to spuścizna po tradycjach kawaleryjskich 🙂
kokosnuss, - słoma to takie niechlujstwo, jak jazda na brudnym koniu. Ja też kojarzę przesąd, że jak słoma/siano w ogonie to się leci z konia 😉
Nie umiałabym jeździć na koniu z syfem w ogonie, ale ja mam ogólnego pierdzielca na punkcie czystości wyniesonego z początków jeździectwa 😅
Z ostrogami to pamiętam tylko, żeby w nich nie kucać, a tak to nie wyobrażam sobie jeździć kilka koni i za każdym razem ściągać i zakładać na nowo. No nie ma szans 🤣
keirashara, nie no, ale brudny-brudny kon ma faktycznie dyskomfort w pracy, a od slomy w ogonie nikt nie cierpi. Chcociaz slome tez wyciagam co do zdzbla zawsze 🙂 bo mnie kluje w oczy.
kokosnuss, to gdzie Ty oczy trzymasz? 😅
Czy mogę koniemu dać świeży owoc dzikiej róży?
ptyśmiętowy, - jak najbardziej, ja obecnie bezczelnie obrywam te rosnące w okolicy 🙂 Tylko musi to być dobry owoc, tj. nie podgniły czy spleśniały.
Kucam w ostrogach i nic się nie dzieje :P
Powiedz po prostu, że to lubisz, lubisz to 😂😝
Rude dwie, no w ogonie jak widać :P

Kucać w czasach czy oficerkach w ogóle nie umiem 😅 z ostrogami czy bez
kokosnuss, mi się raz udało! Tylko potem musiałam czekać aż mnie ktoś podniesie 😅
Hermes ja na ostatnich zawodach miałam konia, który oba dni szedł dwa konkursy pod dwiema różnymi osobami, w propozycjach było napisane "150 zł za dzień" i myślałam, że każda z nas zapłaci po 300 zł, a okazało się, że to za konia było a nie za osobę, więc mogłyśmy się podzielić na pół.
Nie że nie można, tylko kiedyś było takie powiedzenie, że to po prostu nieeleganckie. Na pewno nie odnosiło się do przerw między wsiadaniami, np. na zawodach. Ale sama pamiętam, że o tym słyszałam, coś jak kodeks zachowań w jeździectwie - jak np. słoma w ogonie czy niechlujny strój - tak było traktowane chodzenie w ostrogach po zakończeniu wszelkich czynności związanych z wsiadaniem.
espana,

Z mlodosci wynioslam, ze chodzeni po stajni w ostrogach to faux pas i wiesniactwo, ale prosze mnie nie pytac dlaczego 😉 przypuszczalnie tak bo tak. Ale cos w tych rozwazanich jest, tylko nie mam pojecia, skad to sie wzielo, jakies regulaminy kawaleryjskie czy inne tradycje wojskowe? <br>
<br>
Edit. Albo taka sloma w ogonie, za mlodu to na kopach z konia sciagali za takie przewinienie i ogolnie w Polsce to gruby przypal, tutaj poza zawodami nikogo to nie obchodzi, nie jest to spadek tradycji kawaleryjskich tez? Bo z punktu widzenia dobrostanu konia sloma w ogonie to problem z dupy przeciez :P

kokosnuss,

Dokładnie o to mi chodziło, niezbyt precyzyjnie się wyraziłam. Aż zapytam byłego odtwórcę-kawalerzystę czy to z regulaminów wojskowych się wzięło.

Swoją drogą wyciągam ostatnio różne opowieści o zwyczajach i przesądach w różnych kręgach - chyba założę wątek.
Nie powinno się chodzić w ostrogach po bruku czy asfalcie (ani po marmurach). Z powodów praktycznych - można uszkodzić ostrogi lub podłoże. Do dodatkowo na takim podłożu ostrogi hałasują, co jest świadectwem pychy. Ale w stajniach to już raczej nikt między koniem a koniem nie ściągał ostróg.

Natomiast co do słomy w ogonie to można się przekonać komu szkodzi wsiadając na lekko wystanego ogiera np. 🙂 To samo z powiewającymi paskami od rzędu etc.
Trener Sałacki zawsze przechadzał się po pałacu w Zakrzowie w ostrogach, z daleka było go słychać co napełniało nas czcią do jego osoby 😀
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 października 2021 11:45
SzalonaBibi, taki wątek o zabobonach już jest
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
23 października 2021 22:13
Nie bardzo mam gdzie zapytać więc spytam tutaj bo na techniczne chyba nikt nie zagląda. Czy ktoś ma problem z dodaniem do ogłoszenia zdjęć.? Zdjęcia z telefonu , niby się lądują a później czerwone pole. Zero komunikatu dlaczego.
domiwa, dodaj ogłoszenie z takimi zdjęciami, zrób sobie edytuj i dodaj jeszcze raz te, które się nie dodały. Najszybciej pójdzie 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
24 października 2021 20:40
No właśnie problem jest taki że żadne nie chce się dodać
hej, czy ktos sie spotkał z zapaleniem miesnia ramienno-głowego?
Próbuje wyszukac wiecej detali, napisałam w odpowiednim watku ale cisza. 🙁 Może jednak kogoś uda mi się znaleźc kto być może miał styczność z taką kontuzją?😫😫
przepraszam, ze post pod postem, czy ktos uzywał do swojego konia lampy na podczerwien?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się