literatura końska

Jasmin, mam tę książkę. Czy warto to zależy czego szukasz. Przyjemnie napisana, ale nie pamiętam za wiele bo ostatnio do niej sięgałam 1.5 roku temu. Fajne jest to, że daje konkretne odpowiedzi na konkretne problemy, od podstaw podstaw po piruet w galopie. No i sporo anegdot. W sumie dobrze, że mi o niej przypomniałaś to wrócę do niej.

edit: właśnie przeglądam tę książkę i dla mnie jest fajna. Elementy opisywane są z punktu widzenia sędziego, opisane jest jak powinny wyglądać teoretycznie, jak należy używać pomocy i jak rozwiązywać pojawiające się problemy.

Dziękuję bardzo  :kwiatek:
A według mnie jest to książka o niczym, niestety.
Bo w niej jest właśnie tak:
"jak (elementy) powinny wyglądać teoretycznie".
Jak należy używać pomocy?
Poprawnie.
Jak rozwiązywać pojawiające się problemy?
Słusznie i skutecznie.
Gdy ktoś nie ma pojęcia o pojęciu, to pojęcie da.
Dla praktyki jest nieprzydatna, a "diagnoza" przyczyn problemu
w co najmniej kilku miejscach jest, najmarniej, myląca.
Jasmine jak szukasz czegoś krok po kroku dla jeźdźca to Kottas o ujeżdzeniu.

Bardzo jasno napisane, 90% jest o pomocach w poszczególnych chodach, ruchach itd. Doskonale opisane różnice w danym chodzie (stęp roboczy vs pośredni, vs zebrany itd.) i dlaczego, z czego wynikają. Rozdziały podsumowane punktatorami. I klasyczne metody - klasyczna szkoła jazdy, bez ozdobników.
Podbijam. Czy są może gdzieś opracowania naukowe traktujące o końskiej psychice? Tj. psychice konia pracującego, konia w treningu. O behawioralnym podejściu...? Coś takiego. Ale nienapisane przez nawiedzonych, tylko jak najbardziej obiektywne. Mogą być anglojęzyczne.
Sankaritarina, kiedyś na jakiejś konferencji chyba we Wrocławiu było prezentowane badanie dotyczące nerwowości u koni na wyścigach w zależności od trenera prowadzącego danego konia. Mała próbka, ale w miarę opracowane metodycznie.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 czerwca 2020 08:29
Posiada ktoś Koń zebrany autorstwa Jóźwiak w pdf ? Chętnie bym oglądnęła 🙂
Poszukuje literatury, ewentualnie artykułów, na temat hodowli, żywienia koni hodowlanych, źrebiąt itp, ma ktoś coś do polecenia? 🙂
czy posiada ktoś może książkę „Trening młodych koni. Ujeżdżenie, Skoki, WKKW, Zaprzęgi jednokonne” autorstwa Wiesława Adama Jończyka i Łukasza Jończyka i poratowałby skanami? :kwiatek: ewentualnie przygarnę jakiekolwiek e-booki/skany z książek czy artykułów dot. przyuczania i treningu młodych koni do zaprzęgów :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
borkowa. nie można już kupić tej książki przez PZHK?
Książka do kupienia w Pomorskim ZHK z siedzibą w Malborku.
można kupić, ale chciałam tylko spojrzeć czy to jest na pewno to, czego potrzebuję 😉 ostatecznie zamówię w ciemno, chociaż jednak chciałabym wiedzieć czy na sto procent to jest to, czego oczekuję 🙂
Szukam książek odnośnie treningu młodych koni. Jedyną pozycją którą znalazłam jest ta która można kupić przez ZHK, ale byłabym wdzięczna gdyby ktoś polecił jakieś inne książki  🤣
Dziś jeszcze w Galaktyce -50% na książki.  🏇
Hej,
czy ma ktoś może pożyczyć "Kopyta doskonałe"? Za opłatą, kaucją, wymianę pożyczkową (np "Ride with your mind" Mary Wanless, Podstawowe szkolenie młodego konia Ingrid Klimke)?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 grudnia 2020 08:21
Wpadam z pytaniem o wycenę książki.

Ile Waszym zdaniem może być teraz mniej-więcej warta słynna "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców" autorstwa Karin Bilgnault?
Poszukuję książki z podstaw dla 7latki  😵 umie czytać, jednak bym wolała coś bardziej 'przystepnego' niż 'poradnik młodego jezdźca' . Najlepiej z dużą ilością zdjęć, wiedzą na temat sprzętu i podstaw jeździectwa 🙂
Nauka Jazdy konnej w weekend?
Poszukuję książki z podstaw dla 7latki  😵 umie czytać, jednak bym wolała coś bardziej 'przystepnego' niż 'poradnik młodego jezdźca' . Najlepiej z dużą ilością zdjęć, wiedzą na temat sprzętu i podstaw jeździectwa 🙂

"Poradnik młodego jeźdźca" Isabelle von Neumann-Cosel
Poszukuję książki z podstaw dla 7latki  😵 umie czytać, jednak bym wolała coś bardziej 'przystepnego' niż 'poradnik młodego jezdźca' . Najlepiej z dużą ilością zdjęć, wiedzą na temat sprzętu i podstaw jeździectwa 🙂


"Nos do przodu" Heuschamanna.
Witajcie! Pilnie poszukuję książki
"Trening uzupełniający i odnowa biologiczna jeźdźca" Mirosław Mrozkowiak
Czy ma ktoś może na sprzedaż? Albo ma w posiadaniu, ale nie chce sprzedawać?  🙂
Witam! Czy ktoś z Was ma książki: 1. "Ode mnie dla was" Monty Roberts, 2. "Western, jazda konna" - Charlene Strickland i chciałby je odsprzedać albo chociaż poratować pdf-em?  🏇 🙇
vissenna   Turecki niewolnik
06 maja 2021 00:20
Czy ktos ma w pdf "Swiadoma jazda konna"? Mary Wanless? Ksiazka jest nie do zdobycia... 🙁
Moze byc na pw...
Tez poszukuje...
https://cordeo.pl/swiadoma-jazda-konna.html a tutaj nie jest dostępna? 🤔
czy ktoś czytał "Trening mentalny dla jeźdźców / Antje Heimsoeth" ? polecacie? nie polecacie?
Witam,
Miałby ktoś możliwość poratować pdf?
-Kopyta doskonałe
-Rząd doskonały
-Kucie zło konieczne
-Bez kopyt nie ma konia
Z góry dziękuję 🙂
Szukam artykułów odnośnie zalet jazdy konnej (rekreacyjnej), rajdów konnych- jako formy spędzania czasu wolnego. Ktoś coś? Stary Gallop? Świat Koni?
drabcio, masz może książkę JEANA? Nigdzie nie umiem jej zdobyć.
Czy może ktoś mi polecić literaturę do poszerzenia wiedzy? Wyjechalam z granicę do pracy i miałam kilkuletnią przerwę od jeździectwa, a za czasu kiedy jeździłam, byłam po zdawaniu srebrnej odznaki i licencji, miałam dość sporo teoretycznej wiedzy, jeździłam ponad 15 lat. Za kilka miesięcy wracam do Polski i na full time do jeździectwa, chcę się podszkolić i zrobić wszystko co potrzebne i zdawać w końcu na instruktorkę. Te kilka miesięcy, które mi zostały do powrotu, chciałabym poświęcić w dużej ilości na doedukowanie się teoretycznie. Nigdy nie spędziłam dużo czasu na literaturze naukowej jeśli chodzi o jeździectwo. Jakie książki są must read? Mogą być po polsku lub po angielsku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się