własna przydomowa stajnia

Ja mam na ringu i w stajni światło awaryjne, które załączają się w momencie awarii prądu. Dziś się przydały 😉 Polecam to rozwiązanie.
Iskra de Baleron, Co to za wiatr że słupków plastikowych nie położyło 😉 U nas drzewa szły jak zapałeczki 🙁 A prądu nie mieliśmy przez prawie 10h!
anetakajper, całe szczęscie że nie położyło bo by mi ekipa poszła w długą 😉
Mam łąkę częściowo osłonięta i te główne podmuchy nie uderzały pełną siłą.
W sąsiedniej stajni powaliło płot drewniany.
Mam wrażenie że najsilniejsze wietrzysko przeszło bokiem.
Iskra de Baleron, U nas taśmę i paliki wyrywa po normalnym wietrze :/ Taki mamy klimat, że u nas ciągle wieje.
Za to jak nie wieje to zdarza się, że dachówka spada mi na auto 😤
anetakajper, klimat to my mamy ten sam 😉
Jesteśmy względnie blisko siebie.

Ja nie lubię taśm - mam tylko na środkowym ciagu - bo stawiają większy opór niż linki, rozciągają się i są słabe ogólnie.
Docelowo będą tylko linki.
Za płotem trawa zawsze zieleńsza 😉
Jadzia na wagancie 😄
EFC8AB3C-C7CE-4EE4-B670-4A2AA4B0E714.jpeg EFC8AB3C-C7CE-4EE4-B670-4A2AA4B0E714.jpeg
Kochani, jako że jestem w tym roku pierwszy raz na swoim, będę Wdzięczna za kilka podpowiedzi. Próbuje uszykować halę na zimę, niestety przez ostatnie kilka lat nikt kompletnie nie dbał o podłoże i próbuje jakoś zrestartować. Po ruszeniu wszystkiego glebogryzarka nie jest źle, ale chciałabym dołożyć do tego fizelinę – macie jakieś sprawdzone źródła? Gdzie szukać najlepszego stosunku jakości do ceny? I ile mniej więcej będę potrzebować na halę 20x40? Kolejne pytanie o zabezpieczenie podłoża przed zamarzaniem – chlorek magnezu? W jakich ilościach na metr3 ? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi dla amatorki 😉
majek   zwykle sobie żartuję
25 października 2021 10:20
Sorry ze sie wetne w pytanie o szykowanie hali na zime, ale musze kupic kilka rzeczy online przed sroda.

Ujezdzalnia (na zewnatrz) - mala. Z 10 x 20, moze 12 x25 metrow. Bede musiala doswietlic czyms przenosnym na baterie. W jaka moc celowac? Najwieksza? Ile sztuk? dwie? cztery?
Bede musiala zbierac za kazdym razem, ladowac w domu. Prawdopodobie bede wieszac na plocie i swiecic w bok (pod poziomem oczu) a nie z gory.
Cieple swiatlo czy zimne?
majek, Nie lepiej Ci kupić lampę solarową, raz zawiesisz i sama się ładuje 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
25 października 2021 10:43
niestety musze zabierac, nie moj teren, przyjezdzam dwa razy w tygodniu po ciemku

majek, to ja jak nie miałam na placu światła to miałam tą:
https://allegro.pl/oferta/halogen-naswietlacz-led-30w-akumulatory-11052859573?fromVariant=11052859573 Ma już pare lat i ciągle działa w stodole 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
25 października 2021 12:27
o super, wlasnie o cos takiego mi chodzilo. I to 30W to jest akurat? Nie chce, zeby swiatlo bylo za mocne.
Nie będzie za mocne. Zwłaszcza że to na zewnątrz i światło się rozprasza.
Wiem, że temat był pare razy poruszany, ale może coś nowego się pojawiło, mianowicie, jaką taczkę polecacie? Do tej pory używałam zwykłej, małej, aluminiowej z Castoramy. Ale teraz przenieśliśmy stajnię, a obornik póki co zostaje w miejscu starej, co za tym idzie, mam dalej wozić, jakieś 60m, jest na rynku coś większego, żebym mogła mniej kursów robić? Ale jednocześnie żeby to było dosyć wygodne w prowadzeniu.🤔🤔
Post został usunięty przez autora
somebody, podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Ulubiona taczka.
Mocna, ale ciężka jak sam sk.... Mam wrażenie, że jak załaduje obornik to waży tyle co ja.
somebody, Muriel, no wygląda fajnie, tylko czy faktycznie dam radę ja załadować do pełna, przejechać 60m i wywalić?🤔🤔 Sprzątam codziennie, więc nie jest to jakiś mega ciężki gnój, no ale jednak będzie tego więcej niż w tej małej. Idzie to upchać? Jestem raczej nikłej postury...
Ja używałam jej na zawodach zawsze, gdzie czasem trzeba jechać większy kawałek żeby taczkę wyrzucić i nigdy nie mialam problemów, no chyba że było mało powietrza w kołach😅
Wg mnie najlepsza taczka ever.
Ja mam taką samą jak z linku somebody, bardzo dobra taczka i zdecydowanie przyjemnie się nią jeździ 🙂
Ja miałam taką taczkę i się jej pozbyłam bo nie byłam w stanie jej upchać. Tyle, że mieszkam w górach i nie mam ani kawałka płaskiego.
Jak trzymacie siano/słomę? Jakie plandeki polecacie?

Ma ktoś może coś w tym stylu?
https://allegro.pl/oferta/fliz-do-okrywania-slomy-15-8-x-10-4-140g-mocny-11128306419
Nirv, Materiał z linku świetnie się sprawdza. Warunek że baloty są ustawione w regularny stóg np w układzie 3-2-1
Używam flizu. Nie jest to stodoła.
Myszy robią w nim dziury.
Przy intensywnych opadach - kilka dni z rzędu - w miejscu przylegania do balotów lekko przesiąka.
W ew zagłębieniach tez przecieka.

Wracając do taczki, mam taką i na plaski teren zdecydowanie jest bardzo dobra i polecam
taczka.jpg taczka.jpg
Iskra de Baleron, Możliwe, ze odwrotnie został założony - u mnie nigdy nic nie przeciekło, a zagłębień chyba nie powinno być. Każda technologia ma swój rygor. A może u mnie się sprawdza bo używam tylko 7 miesięcy w roku?
melehowicz, mam położony stroną szorstką do balotów. Jak wezmę górny balot to często mimo naciągnięcia fliz opada i przy intensywnym deszczu, mokrym śniegu potrafi przemakac.
Iskra de Baleron, Może taka jego uroda? Ogólnie jestem super zadowolony z fizeliny , szczególnie w porównaniu z "niebieskimi plandekami - te zupełnie nie zdały egzaminu. pewnie ze hala łukowa lub ogólnie stodoła jest najlepsza, ale nie zawsze wszystko można i trzeba mieć!
melehowicz, Przed flizem miałam banery reklamowe - też było średnio, zaciekało na zakładach, też myszy dziurawiły a do tego pękały na mrozie 😉

Hala łukowa przytłacza ceną po ostatnich podwyżkach.
Rozważam wiatę na samo siano, oraz sianokiszonkę w przyszłym roku - łudzę się że ofoliowane bale będę składować na stogu, lub rzędem wzdłuż łąk, praktycznie bez strat.

Nic mnie tak nie wkurza jak siano zmarnowane złym przechowywaniem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się