Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Też nie wiedziałam, że jest taka szczotka.
Też chyba kupię i wypróbuję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 września 2021 07:36
Fokusowa, A powiedz czy tak realnie jest różnica między tą szczotką z linku, a tangle tizzer? Bo w sumie można by sobie taki masaż łepetyny i nim zrobić, tylko czy działania poza masowaniem będzie też takie samo?
Hmm, ta z linku ma te wypustki takie gumowe, stosunkowo szeroko rozstawione, tangle nie używałam nigdy, ale na pewno ma dużo więcej "igiełek" i wydaje mi się, że może być ciutkę problematyczny z tego względu, że może kołtunić włosy. Ale to mój domysł, może sobie spróbuj tak "wczesać" w skórę głowy ten szampon przy myciu i zobacz czy Ci nie skołtuni.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 września 2021 10:55
Fokusowa, Oki, dzięki, sprawdzę sobie.
Hej, macie może jakiś sprawdzony sposób na elektryzujące się włosy? Oprócz takich oczywistych jak suszenie zimnym powietrzem czy nieużywanie plastikowej szczotki. Najlepiej jakiś spray albo odżywkę.
Po myciu nakładam na mokre włosy żel aloesowy i tego dnia włosy się nie elektryzują, niestety problem wraca następnego dnia, a nie chcę myć włosów codziennie bo nie mam takiej potrzeby, nie przetłuszczają się.
Z góry dziękuję za porady! 🙂
Usagi   Unikalne ciasteczko
24 października 2021 16:00
Fatalita, a jak wygląda twoja pielęgnacja włosów, jakich kosmetyków/ produktów do włosów używasz?
Usagi, nic szczególnego, mam szampon i odżywkę z firmy 4 szpaki + właśnie ten żel aloesowy. Włosy myję co 3 dni około. Suszę albo zimnym powietrzem suszarką albo czekam aż same wyschną.
Fatalita odżywka emolientowa powinna załatwić temat. Żel aloesowy to humektakt, powinno się go "zamknąć" we włosach czymś emolientowym.
Fokusowa, o, super, bardzo dziękuję bo nie wiedziałam tego 🙂
Dla mnie hitem są szampony w kostce z doliny czeremchy - jako standard używam teraz owsiany na włosy osłabione, dodatkowo dokupilam kwiat lotosu i melisowy. Wg mnie ten owsiany najlepiej domywa więc stosuję go rzadziej (na mocniejsze domycie). Do tego stosuje balsam do włosów w kostce z miodowej mydlarni - pachnie obłędnie. Włosy są w najlepszym stanie po tych kosmetykach - moge je myć dosyć rzadko (kiedys co dwa dni myłam, teraz na spokojnie 4/5 dni) kręcą się perfekcyjnie. Po owsianym bez odżywki są strasznie sztywne więc z reguły jej używam, pozostałe moge dać bez odżywki.

Mi włosy zaczęły wypadać dosyć mocno po dosyć drastycznej diecie, do tej pory nie przestały. Brałam suple (kerabione) robiłam badania u dermatologa-trychologa, dostałam wcierkę która nie pomogła (stosowałam ponad pół roku), badania krwi były ok (te wszystkie rzeczy co sie sprawdza pod kątem włosów robiłam), po drodze okazało się że pasożyty grasują u mnie ostro to się odrobaczałam + brałam nalewki ziołowe z wrotyczem przypominająco, czytałam że od pasożytów też mogą wypadać), praktycznie odstawiona cała chemia życia codziennego, przez ponad 2 miesiące testowałam olej z wiesiołka dwuletniego, wcierki z olejku rozmarynowego, lawendowego, olej makadamia, stosowałampłukankę z rozmarynu, teraz psikam hydrolatem rozmarynowo/pokrzywowo/costamjeszcze). Dieta zmieniona o 180 stopni - z uzależnienia od red bulli nafull zdrowe- żadnych rzeczy z cukrem (jako dodatek do zwykłego jedzenia, nie mówię tu o występującym naturalnie czyli o słodkich rzeczach typu daktyle miód czy owoce), prawie nic przetworzonego - zawsze gotowane samemu, żadnej chemii w spożywce etc.

No i nie wiem, dalej lecą.. chciałam jeszcze spróbować palmy sabałowej?
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł z rzeczy w miare naturalnych? - jestem w podróży i robienie badań i kupowanie leków na recepte odpada do przyszłego roku.

Polecałyście kozieradkę - postaram się kupić jeżeli gdzieś tutaj będzie to możliwe. Może powinnam tewcierki z rozmarynu stosować dłużej i wtedy patrzeć czy są efekty? Czy ktoś to może testował? 🙈🙈

Kosmetyków do włosów nie ma co u mnie zmieniać bo jak spędziłam godziny na porównywaniu i czytaniu składów i tylko to do mnie przemawia czego używam (składowo) + wygoda użycia i brak plastiku.
Usagi   Unikalne ciasteczko
26 października 2021 17:57
drabcio, nie każdemu służą wcierki olejowe, a mogą nawet zwiększyć wypadanie włosów. Najskuteczniejsze są wcierki alkoholowe, jak nie masz problemów ze skórą głowy to warto spróbować, np. często polecana Banfi 🙂
a jakie dzialanie ma w tym alkohol? pobudza wzrost czy jak to dziala?

do tej pory po prostu uzywalam jakis czas olejkow eterycznych z kapka oleju lub sam olej. teraz mam wrazenie jakby wypada wiecej ale niestety w podrozy zabiegi olejowe sa mocno ograniczone..
teraz tylko te hydrolaty byly w użyciu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 października 2021 11:49
drabcio, próbowałaś revalid?
nie, tylko kerabione i teraz biotyne z kfd
mam wrazenie ze po kerabione bylo ciut lepiej dlatego zastanawia mnie ta palma sabałowa bo tylko tego skladnika nie suplementowalam osobno
ktos testowal? wydawalo mi sie jakis czas temu ze to za mocny kaliber, jak bede w Polsce to znowu sie temu przyjrze

pisza ze lek revalid jest wycofany a suplement taki sobie bo ma sklad tylko zblizony
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 października 2021 13:43
Aaa, nie wiedziałam że lek wycofany, szkoda. Był super.

Ja mam zamiar wypróbować serum z the ordinary. Ich kosmetyki działają po prostu.
madmaddie, ale które serum masz na myśli?
Bo ja nie wiedzę tej marki kosmetyków do włosów.
Moja suszarka zaczyna się fajczyć i muszę kupić nową. Mam krótkie kręcone włosy i potrzebuję suszarki z dyfuzorem. Obecna suszarka jest trzecim lub nawet czwartym egzemplarzem tego samego modelu. Pierwszy kupiłam na Allegro i potem w ramach gwarancji (po popsuciu) dostawałam nowy sprzęt dwu- lub nawet trzykrotnie. Niestety ostatni egzemplarz dostałam jakoś solidnie wzmocniony 😅, bo zaczął się psuć po gwarancji.
Suszarka, z której korzystam: [[a]]https://allegro.pl/oferta/suszarka-do-wlosow-remington-d5220-2400w-dyfuzor-10484647270?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=NmExYWE3MWMtY2QxMi00ZTIzLTk2MTgtMjhlM2Q4MWVkZDgxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8fea3bac-43a7-4c39-9d70-e2a56fa4580a[[a]]
Suszarka, nad którą również się zastanawiam: https://allegro.pl/oferta/suszarka-remington-d5715-thermacare-pro-2300w-10794647210?utm_feed=0bea3c3b-c234-4ed7-b135-655f9f70c134&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD+-+Drobne+-+Wybrane+produkty+_PS_&ev_adgr=AGD+drobne+-+PS&ev_campaign_id=1999531408&gclid=Cj0KCQjwlOmLBhCHARIsAGiJg7msAQL3Hrx6a0l7dodkco8doxS_nR9Z4_nCBFz0b5nf3qflcQB9txIaAs_TEALw_wcB
Stara ma przycisk turbo, z którego korzystam, w nowej dyfuzor ma krótkie bolce, ale może przy moich krótkich włosach nie będzie to problem. Mam dylemat 🤔
espana, - nie korzystałam z podanych przez Ciebie, ale mocno polecam tą:
https://allegro.pl/oferta/suszarka-babyliss-6613de-silnik-ac-2200w-ionic-6734324418
Ja mam włosy do pasa, a suszy mi szybko i sprawnie. Używa jej też codziennie mój P. Mamy ją ponad 4 lata. Nie niszczy włosów, powietrze nie jest super gorące, dmucha jak wściekła. Łatwo ją wyczyścić z kurzu, co znacznie przedłuża żywotność suszarek 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 października 2021 22:46
Usagi   Unikalne ciasteczko
29 października 2021 16:16
drabcio, tutaj masz fajny filmik nt. różnych wcierek- jaką wcierkę wybrać https://wwwlosy.pl/jaka-wcierke-wybrac-encyklopedia-wlosingu/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 listopada 2021 08:56
drabcio, to idź w druga stronę. Poszukaj na fejsie ekspertkosmetyczny, peelinguj głowę, myj 2 razy i zostawiaj pianę na 5 min, wcześniej odżywkę.
zembria zdecydowałaś się na ten Minovivax?
Ja jestem 2 miesiące od rozpoczęcia kuracji Minovivax + Xalantan i Alpicort E. Włosów wypada mi mniej niż 1/3 tego co wcześniej 😍 Pod koniec listopada kontrola u lekarza i zobaczymy co dalej.

edit. dodam, że zdiagnozowane łysienie androgenowe mimo bardzo dobrych wyników hormonalnych, prawdopodobnie na tle niedoczynności tarczycy.
Strzyga, dziękuję, sprobuje samych peelingow bo faktycznie to robilam tylko raz (plus jakis srodek na lojotokowe zapalenie zastosowalam raz) a kiedyś używałam duzo odżywek i niedostatecznie zmywalam delikatnymi szamponami, moze ze skutkami bujam sie do dzisiaj? (mniej więcej zbieglo sie to z ostra dieta wtedy)
tych rzeczy co poleca ta dziewczyna poszukam, moze w Turcji będą? Tam wiele osob sie w końcu zwraca jezeli chodzi o łysienie 😀 raz juz kupowalam tam leki kolezance bo duzo taniej. jak nie to sprobuje w przyszłym roku jak wrócę do Polski
ee nie wiem czemu moj post wyzej wyswietlil sie jako usunietego autora.. 🤔
jaki peeling trychologiczny do wlosow wypadajacych byscie polecaly (nie za drogi ale skuteczny?) czy lepszy np szampon z banfi z serii przeciwko wypadaniu włosów plus np sól albo cukier?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 grudnia 2021 12:10
drabcio, zdecydowanie peeling trychologiczny radical.
Doszłam do etapu, gdzie myje włosy co 4 dni, końcówki są ładne mimo długości do pasa, ale... włosy mi przestały rosnąć, za to wypadają 😭 I na co mi ta równowaga, jak będę łysa? Zawsze wypadały, ale rosły, a teraz mam zero baby hairów i robi się smutno na głowie. Już od dawna nie było szału (mam gdzieś połowę włosów sprzed 10 lat 😓 ), ale nigdy takiej dramy. Włosy niskoporowate, olejowanie odpada. W co iść? Wcierki, jakieś witaminki? Nie mogę nic z olejkiem arganowym w składzie, a on jest w zasadzie wszędzie. Sama już nie wiem co robić 😖
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 grudnia 2021 12:25
keirashara, idź od lekarza, poproś o badanie krwi, sprawdź czy masz jakieś niedobory, jak tam tarczyca. Potem wcierki, odpowiednie mycie, peelingi.
Ja odkąd zaczęłam robić te peelingi i mycie, zakola mi rzeczywiście zaczęły zarastać. A nie mogłam tego inaczej ogarnąć.
Strzyga,
dzieki, akurat mialam na oku ale nie wiedziałam czy przy takiej cenie należy sie czegoś spodziewać, wiesz moze czy sprzedaja ja w rossmannie?
a i jeszcze pytanie do stosujących wcierkę banfi- stosujecie zwykła czy kofeinowa? stosujecie tez szampon tej firmy? na ile starcza jedno opakowanie? w opisie jest podane ze nalezy stosować miesiac i zrobic tydzien przerwy - byc moze uda mi sie zorganizowac wysyłkę paczki z Polski i chciałabym coś z rzeczy wlosowych zamówić, stosuje teraz szampon z isany do wrazliwej skory glowy i wcierke kofeinowa z isany - czasami mam wrazenie ze mniej wlosow wypada a czasami ze jest tak samo, bez badan pewnie nie potwierdzę chyba se nagle zobacze pełno nowych włosów..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się