Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Uuuu to czas żeby hodowcy zrobili dokumentację, wspólnie sprawę opisali i pieniążki za program trzeba będzie zwrócić.

Wystarczy wykazać, że przedsięwzięcie nie nosiło znamion innowacyjności.
Ciekawa jestem na co poszło otrzymane 5 milionów skoro nie starczyło na pasze dla koni które były tu najważniejszym "elementem", ale może się mylę i były zbędnym dodatkiem.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 października 2021 23:02
Klami, odnoszę wrażenie, że cały ten "program" to niezły skok na kasę. Ktoś zrobił niezły biznes, na szkodę zwierzaków. Tak jak napisała jedna z obserwatorek - jak tak dalej pójdzie to te ogiery będą świetnie ciągnąć wozy nad Morskie Oko :/
bjooork, patrząc na ich kondycję widoczną na zdjęciach to myślę, że padłyby na pierwszej rundce nad Morskim Okiem.
Widziałam ten post i to jest osobny temat. Filmy wstawione wyżej są z kwalifikacji, gdzie z założenia koń przyjeżdża top odpicowany przez właściciela, więc pokazany z najlepszej strony.

Samo ZT w tej formie to żart z idei porównania koni w obcych, w miarę jednakowych warunkach, bo tam warunki były po prostu słabe. I nie zdziwię się jak właściciele ogierów pójdą z tym do sądu
karolina_, w sądzie nic nie wskórają bo był program i urżędnik analizując papiery miał "odhaczone' wszystkie składowe. Tym samym sąd musiałby najpierw podważać opinie każdego z ekspertów wykazanego jako ci, którzy pracowali przy tym wniosku. A to nierealne.
Żeby dojść swego w sądzie, trzeba najpierw podważyć błędy proceduralne dla wniosku - czyli udowodnić, że zarówno założenia, jak i przebieg nie niósł znamion innowacyjności.
Dopiero jak się "obali" to, co było od strony urzędniczej można iść do sądu o odszkodowania za stan zwierząt.
karolina_, Poproszę ten kontakt.

I jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi.
tu nie trzeba iść do sądu, tu wystarczy udokumentować stan koni, wysłać opinie z komisji etycznej, opinię o dobrostanie i jego naruszeniu ( do którego doszło wielokrotnie) i wysłać do organu odpowiedzialnego za ten projekt. Do tego bardzo łatwo będzie udowodnić nieprawidłowe rozliczenie grantu i naruszenie wielu rzeczy. To, że wykonawca grantu musi zwrócić kasę zdarza się często przy takich projektach. A jak już sprawę nagłośnią media- co powinny uczynić- dziwi mnie milczenie... sprawa pójdzie nie galopem, a cwałem. PZHK jest tak samo odpowiedzialne za to co się stało jak reszta tej bandy. Nawet w przypadku innowacyjności i projektów tego typu czy to na poziomie PROW czy Horyzontu czy innego gówna z NCBiR zarzuty "dobrostanowe" szybciej zadziałają niż uznawanie czy coś jest innowacyjne ( i na jakim poziomie, bo to jest kluczowe) czy nie... Jeśli ktoś będzie miał odrobinę czasu i chęci to zrobi z tego dym na skalę europejską- co oczywiście należałoby uczynić 🙂 Właściciele ogierów do sądu pójdą z ustawy o ochronie zwierząt i wygrają w cuglach, szczególnie przy tych prawnikach, którzy spawą się interesują 😉
Wszystko zależy od tego jaka będzie kondycja ogierów, jeśli mają tylko kryć to spełnią swoją rolę. Gorzej jak były plany dać je do sportu żeby szerzej je wypromować... choć jest tak duże zainteresowanie nimi że nie muszą nawet się specjalnie gdzieś pokazywać.
Zwycięzca może być tylko jeden! 🥇🎉
Von und Zu wygrywa z notą końcową 9,12

50-tägige Hengstleistungsprüfung Schlieckau

Vitality wdała sięw tatusia
E5B6E710-3654-4DE6-8D26-323798B4BC56.jpeg E5B6E710-3654-4DE6-8D26-323798B4BC56.jpeg
A0BE6505-A89E-4B15-806F-C25F1E97B3A4.jpeg A0BE6505-A89E-4B15-806F-C25F1E97B3A4.jpeg
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 listopada 2021 17:43
Ludziska, a ktoś coś powie ciekawego o Parametrze wlkp.? Choćby podrzuci jakieś zdjęcie, po którym będzie można określić budowę?
Zaciekawił mnie, podjechałabym zobaczyć, ale chciałabym pierw zobaczyć, czy jest do czego jechać. 🙂
Iskra de Baleron, Powinszować!
Siesiepy, Jeśli chodzi o Liskowskiego, to rozmawiałam kiedyś ze znajomą to go polecała, ładny, poprawny z fajnym charakterem(miała głównie z nim styczność przed zajazdką) . Kiedyś było jego zdjęcie w stój, ale gdzieś przepadło. Cały czas myślę o nim do krycia, ale ten sezon mi trochę nie pykł i jeszcze do innego ogiera serce mi zabiło, tylko szkoda, że nie kobyle😕
Iskra de Baleron, super gratulacje!!
Siesiepy   Ponczek bez rączek
30 listopada 2021 21:45
dzikadermi, tak, chodzi mi o Liskowskiego. Interesowałam się już nim w tym roku, ale finalnie wybrałam Izoprena.
Mam tylko nadzieję, że w 2022 również będzie stacjonował tam, gdzie aktualnie (Krotoszyn u Marcina Witka), bo jak nie, to będzie mi bardzo smutno, zwłaszcza jak wyjedzie gdzieś daleko.
Nie widziałam go na żywo jeszcze, tak samo jak jego rywala w podboju "serca" mojej kobyłki, więc ciężko mi ocenić po tych materiałach, które są dostępne, czy zgra się budową. Jeśli wdał się w tatusia to będe w siódmym niebie. 😉

Iskra de Baleron, ogromne gratulacje!
Iskra de Baleron, muszę obejrzeć ten test, tak samo tego młodego z WM po Secrecie co wygrał w Schlieckau. Tak jak Secreta nie użyje, tak prostego syna już chętnie.
karolina_, chodzi ci o Segantini? Który wygrał w Adelheidsdorf?
karolina_, a co jest nie tak z Sekretem? Co on przekazuje?
Perlica, ja się nie znam ale się wypowiem 😅
Na forach krytycy piszą że kopyta krzywe, że zadnie nogi za mało aktywne, wolne, mało ugięcia i prawy tył miękki i uciekający. Za to nadgarstki są przesadnie aktywne 😅
Karolina na pewno napisze z większym sensem 😉

Korzystając z okazji chciałam zapytać co sądzicie o Kjento?
https://www.vanolsthorses.com/paarden/kjento/?lang=en
Szukam czegoś czarnego, jezdnego z bardzo swobodnym, otwartym i aktywnym przodem (kobyła jest przymknięta)

Iskra de Baleron, Kjento ma podobno paskudny, trudny, dominujacy charakter, zreszta Negro x Jazz mowi za siebie. Nie wiem, czy przekazuje, bo nie ma jeszcze potomstwa pod siodlem.

Zrebaki za to sliczne co do jednego, bardzo nowoczesne w typie i ruszajace sie mocno w gore.

Btw on jest z kasztanowatej matki wiec jak chcesz gwarantowane kare potomstwo to jest ryzyko jest zabawa 😉
kokosnuss, jak to dobrze zasięgnąć języka.
Na jego stronie napisali:
Kjento is an honest, reliable, rider-focused stallion with an excellent temperament. The stallion is very willing to work and is very easy to work with
Iskra de Baleron, to z raportu z VO, wedlug raportow z keuringu jako trzylatki to wszystkie ogiery maja dobre charaktery 😉

Pod twoje wymagania moze Livius? swietny przod, otwarta lopatka i podobno bardzo mily charakter 🙂 Albo inny syn Bordeaux

tylko kolor sie nie zgadza 😅
Iskra de Baleron, w sumie w ofercie stanówki to ja nigdy nie widziałam informacji, że koń jest trudny 😝

Dziękuję za wyjaśnienie🙂 bo ja słyszałam kiedyś, że jakieś zwyrodnienia, ale oczywiście nie pamiętam dokładnie.
Perlica, pojawia się określenie charyzmatyczny i różne inne przymiotniki mówiące o mocnym charakterze a nie o skupionym na jeźdźcu i chętnym do współpracy 😉
Iskra de Baleron, tak, pomyliły mi się zakłady 😅

Perlica, Secret ma francuza, zobacz sobie jak idzie wyciągniętym na kamerę. I go często przekazuje
Iskra de Baleron, Polecam lekture losowych raportow w bazie KWPN, kazdy jeden ogier z licencja ma wedlug komisji KWPN dobry charakter 🤔

To nie jest opis wlasny od stacji ogierow tylko od komisji wlasnie, moze jako trzylatek byl mily i skupiony na jezdzcu 😉 obecnie raczej wszyscy ostrzegaja zeby nie kryc trudnych kobyl bo to mocno ogierzy ogier eufemistycznie mowiac.
kokosnuss, a lansują go na kwpn roku, heh.
karolina_, nigdy mnie Secret nie interesował wiec nawet się nie przyglądałam uważnie. Sama różnica między przodem a tyłem skutecznie mnie odstraszała. To nie jest ogier dla dyletanta 😅
karolina_, dzięki za info.
Rozumiem,że konie mają różne wady postawy, ale jeśli ogier ma wadę postawy to czemu krył na potegę? Myślałam,że światowe ogiery to jednak są proste na nogach.
Hm, muszę się przyjrzeć, bo mam w stajni dwa Secrety, z czego jednego zajeżdżałam i nic mi się krzywego w oczy nie rzuciło. Ale ja słaba w końskich budowach. 😀
Perlica, jest w bardzo nowoczesnym typie, elastyczny, świetny przód, sprawia wrażenie jezdnego. Dlatego przymykają oko na krzywe nogi.
tu w klusach dość dobrze widać jaka sytuacja. Ja myślę że on może dużo dobrego wnieść do hodowli, ale niekoniecznie chce zaryzykować użycie go bezpośrednio - klacz, która by mi pod niego pasowała nie dała jeszcze tyłu źrebiąt żeby stwierdzić że daje zawsze proste nogi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się