COPD

Nie wiem czy to dobry wątek ale spróbuję.
Czy macie doświadczenie w samodzielnym robieniu parownika na siano? Jaką wytwornicę pary polecacie? Miałam tę z allegro za 100-kilka złotych i nagle przestała działać. Po wymianie na nową pękła. Szukam czegoś sprawdzonego co będzie długo działało.
Fatalita,
Ja polecam tę-to taka półptofesjonalna, mega szybko zaczyna parować i nie udało nam się jej zamordować jak na razie
https://www.conrad.pl/p/parownica-do-usuwania-tapet-wagner-58l-50-gmin-2000-w-812688
Dziewierz, dziękuję za odpowiedź 🙂 już zamówiłam inną, ale też z Wagnera więc mam nadzieję że mi się sprawdzi.
Hej, to znowu ja...
mam pytanie na temat parowania siana - czy siano które chcę dać koniom rano można sparować wieczorem i zostawić w parowniku do rana (w moim wprzypadku to by było 7-8 h) czy lepiej sparować rano i podać od razu?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 października 2021 13:52
Fatalita, ja bym nie ryzykowała jednak. Jeżeli jest taka możliwość, to lepiej parować przed podaniem.
zembria, dziękuję za szybką odpowiedź 🙂
Mamy tu kogoś kto podaje Clenbuterol?
Fatalita, wymieniałam średnio co 1,5 miesiąca, na allegro dobrze to działało, najczęściej odsyłali po prostu nową, zaopatrz się najlepiej w dwie żeby mieć w razie czego czym parować jak padnie. fakt faktem ze patrząc po zdjęciach miałam jakąś mniejsza (taka wielkości skrzyneczki), najdłużej chyba jakaś kupowana w Julii działała.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 października 2021 10:19
Ja podaję okresowo (na razie nie potrzebujemy tfu tfu) w postaci Dilaterolu, którego póki co nigdzie nie można dostać...
Gillian, ja podaję. Też okresowo.
Udało mi się kupić u dr Przewoźnego butelkę Clenovet, zamiennik. Wczoraj podałam i bardzo fajnie koń zareagował. Czytam natomiast w internetach, że klenbuterol działa uszkadzająco na wątrobę i serce.
Ile pompek dajecie i co jest dla Waszych koni wskazaniem do podania? Przez jaki czas?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
29 października 2021 08:06
Gillian Klenbuterol nie jest niestety bez wad, ale działa natychmiast, więc przy silnych, nagłych dusznościach jest bardzo skuteczny. Podaję 5 pompek, jeden raz dziennie. Długość podawania zależy od tego co się dzieje, w senie jak bardzo nasilone są dolegliwości. Ponieważ jednak jest to ostatnia deska ratunku dla konia z Cushingiem (i niestety silnym RAO) to staram się nie doprowadzać jej do stanów kiedy nie bardzo jest co zrobić innego. Ostatniego lata, kiedy było bardzo gorąco i sucho podawałam przez 7 dni. Póki co nie zdarzyło mi się dłużej niż te 7 dni, ze dwa razy w roku. Koń jest u nas od dwóch lat.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
29 października 2021 08:25
Clenbuterol jeśli się go podaje długotrwałe powoduje, że organizm redukuje ilość receptorów Beta2, czyli się "przyzwyczaja" i coraz mniej działa. Dlatego ja zostawiam go na najcięższe czasy i takie też mam wytyczne od właścicielki klaczy, która jest końskim lekarzem weterynarii, tyle że mieszka i pracuje w Emiratach.
Mam jednak znajomą, która podaje go do wyczerpania butelki jednemu ze swoich koni mimo, że okazało się ostatnio, że koń również Cushingowy czyli leki typu stryd odpadają.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
31 października 2021 20:28
Gillian, klenbuterol to też znany i kochany 🙄 Ventipulmin. Jak pamiętam: 1.5-2 puszki pod rząd max i przerwa. U nas poprawa była.w max 5-7 dni i tylko tyle dostawał, czasem nawet 2-3 dni i finito. Ale z założeniem, że do tego zawsze jakieś dodatki jeszcze były (albo ACC, albo sputolizyna itp.)
Post został usunięty przez autora
Gillian   four letter word
06 listopada 2021 16:50
Czy Sputolizyna jest do dostania w Polsce? Lub mamy jakiś zamiennik?
Post został usunięty przez autora
Witajcie. Nie wiem, czy dobrze trafiłam z tematem, bo to mój pierwszy post 🙄
Szukam aktualnych informacji nt. Testów alergicznych (początki RAO, astmy).
Wet twierdzi, że warto wykonać, bo a nuż okaże się, że alergenem jest coś, co można ograniczyć w środowisku konia. Druga sprawa, to odczulanie. Orientuję się, że daje efekt u młodzieży, a czy ktoś z Was ma doświadczenie w odczulaniu starszych? (Mój 14 lat).
Będę wdzięczna za odzew. Pozdrawiam 🌲
anetakajper   Dolata i spółka
20 grudnia 2021 17:47
Polecicie mi jakiś inhalator ? taki żeby można było dodać olejek, a nie tylko sól
Gniadata   my own true love
20 grudnia 2021 18:21
anetakajper, wiadro z gorącą wodą 😉
Gillian   four letter word
20 grudnia 2021 20:40
Ja odczułam 18-latka. Ciężko mi się wypowiedzieć o efektach bo jest zima 😉 zobaczymy wiosną.
Gillian, rozumiem, czyli u Was świeża sprawa. Na co jest uczulony?
Na testy jestem w zasadzis zdecydowana. Nie chcę pluć sobie w brodę, że nie wykorzystałam ewentualnej szansy przyhamowania choróbska.
Gillian   four letter word
20 grudnia 2021 21:14
Owies lucerna tymotka żyto życica brzoza soja… :/
Gillian, hmm owies.. Czy dobrze kombinuję, że dając inną paszę odstawiamy jeden z alergenów i powinno być lepiej? Wybaczcie pytania żółtodzioba 🙃 Przerabialiśmy już wiele tematów, ale z astmą zaczynam się dopiero mierzyć.
anetakajper   Dolata i spółka
21 grudnia 2021 07:01
Gillian, skąd wiesz że takie alergeny ? Jakieś dodatkowe badania?

Gniadata, spróbuję choć koń jest trochę anty i będzie mi zabierał głowę z wiadra. A inhalator to przykładam do nosa na styk i wciąga.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 grudnia 2021 07:28
anetakajper, W normalnym badaniu masz konkretne alergeny określane, pokarmowe, wziewne i owady.
Monis, U mnie pomogło odstawienie komponentów na które koń jest uczulony pokarmowo. Też odczulam, już 4 rok. Czy efekty są, nie wiem. Musiałbym mieć drugiego konia-klona i go nie odczulać, żeby jednoznacznie powiedzieć czy to działa.
anetakajper   Dolata i spółka
21 grudnia 2021 07:51
zembria, w badaniach wyszło wszystko na zielono, bal ujemny, a koń czasami kaszle :/
Może trzeba zrobić jakieś rozszerzone te badania ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 grudnia 2021 08:06
anetakajper, A jakie badanie robiłaś?
anetakajper   Dolata i spółka
21 grudnia 2021 08:22
zembria, ball, endoskopię, i wet. pobierał krew na badania - przesiewowe: alergeny środowiskowe i pokarmowe + owady
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 grudnia 2021 08:24
anetakajper, To skoro nic nie wyszło, to może nie macie alergii jednak? Bo aż dziwnie, żeby żadne z badań nic nie wykazało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się