Wady budowy, ocena eksterieru

KaNie lat 3.
Właśnie ona nie jest w pełni taka jakie lubię, jest trochę "starego typu", mocnej kości i z głęboką w klatce, ale kurde poza tym krótkim grzbietem to ma coś w sobie.
Zabrana od koni mocno przeżywa, w stajni misiek, proszona o coś chwilę dyskutuje a potem ładnie się stara.
Z tym że to surowa surówka, taka totalnie 😉 Umie biegać w kółko, nic ponadto.

Myślę o niej w kontekście hodowli bardziej.
Mam film w ruchu na kole.
Zad dobry, przód ok ale bez szału.

Cena atrakcyjna.

Zwykle nie mam takich rozkmin  🤣
Iskra de Baleron, każdy może mieć swoje zdanie, ale mamy tak duży wybór ogierów delikatnych i nowoczesnych że uszlachetnienie nie jest problemem, wręcz jest problem w druga stronę - ciężko znaleźć ciekawego ogiera który doda klaczy ram. Zawsze możesz wziąć na 2-3 źrebaki i jak nie spełni oczekiwań to sprzedać dalej 🙂 Plecy i akcje przodu można poprawiac. Natomiast z własnego doświadczenia widzę że kształt kopyt jest mocno dziedziczny i dzieciakow jednej z moich klaczy kowal musi mocno pilnować
Mamusia ma każdy przód inny a dzięki dobremu werkowaniu dzieci są jak pod sznurek, ale robione regularnie i uczone od urodzenia dawać nogi tak żeby kowal miał szansę wykonać swoją pracę
Mam pytanie odnośnie wady postawy u konia a mianowicie postawy krowiej.
Czy koń z taką wadą jest narażony na jakieś większe kontuzje? Musi być mniej eksploatowany, narażony na mniejsze obciążenia? Czy takie konie mogą normalnie skakać i startować czy raczej nie widuje się koni z tą postawa na parkurach?
I jeszcze jedno, czy takie konie tracą mocno na wartości? Trudno je sprzedać czy ludzie nie zwracają jakoś mega uwagi na taką postawę nóg?
Nigdy nie miałam do czynienia z takim czymś więc bardzo dziękuję za odpowiedzi 🙂
arlyn, co do użytkowania sportowego to się nie wypowiem. Ale miałam u siebie klacz z taką postawą, użytkowana rekreacynie. Dożyła w zdrowiu prawie 30-stki. Krowia postawa nigdy nie przeszkadzała jej w życiu 🙂
A czy znalazłaby się jakaś dobra dusza której mogłabym wysłać na priv film konia właśnie z tą krowia postawa i pomógłby mi ocenić czy to jest mocna krowia postawa czy taka w miarę czy lekka? Będę brała jbc veta do tuv tak i tak, ale chce wiedzieć czy wgl jest sens go brać..
w przypadku kroiej postawy często stawy się rotują, to nie jest dobre. Do sportu taki koń się raczej nadawał nie będzie, chyba, że na krótko 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 marca 2021 10:36
Ale to wszystko zależy od stopnia, niewielką wadę najczęściej da się skorygować kopytami.
Co sądzicie o takiej budowie ?
Screenshot_20210520-073446_WhatsApp.jpg Screenshot_20210520-073446_WhatsApp.jpg
1418836.jpg 1418836.jpg
1418837.jpg 1418837.jpg
luizka10 zapytam z ciekawości, to Hubara? Czaiłam się na nią jak szukałam konia dla siebie ale dla mnie wtedy była po prostu za młoda.
patrycjasz, tak. Przebudowana przodem, krótka szyja. Ciekawe czy jest szansa, żeby te proporcje trochę się zmieniły. Kon jeszcze rośnie.
Miałaś z nią kontakt ?
Hubara 😉 zapraszam do obejrzenia na żywo🙂
mkozak, kolezanka się wybiera. Mocno się nakręciła na tego konia.
luizka10 nie miałam kontaktu ale w moim odczuciu to zadbany koń z wiarygodnego źródła.
Witam jak oceniacie tego roczniaka, czy jest szansa że troche „wyrosnie” z jeleniej szyi, chyba ma tez troche miękkie pęciny ? Dosc wysoka 153 cm
90C16AF4-712B-4845-8A04-29476F291B77.jpeg 90C16AF4-712B-4845-8A04-29476F291B77.jpeg
Post został usunięty przez autora
Nie wiem czy wszystkie 3 fotki sa widoczne
9C1315C4-CE6C-4B72-B157-A73232DC8090.jpeg 9C1315C4-CE6C-4B72-B157-A73232DC8090.jpeg
lena2013, widac po 1. Czyli w sumie 2 zdjęcia
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 czerwca 2021 08:14
lena2013, Fotki są dwie, trochę słabe. Domyślam się, że ten koń to jeszcze dzieciaczek? 😉
Co możecie powiedzieć o takiej budowie? Dorosły koń, nic się już nie zmieni. 1 foto w treningu foto 2 bez pracy po kontuzji.
10536677_663139013780351_680429179_n.jpg 10536677_663139013780351_680429179_n.jpg
IMG_2246.JPG IMG_2246.JPG
Proszę o pomoc. Od 15 minut przeszukuje fora aby dowiedzieć się więcej o budowie konia, ponieważ zainteresowała mnie ta 6-letnia klacz oldenburska za 55 tys, ale wydaje mi się, iż ma downhill' owa budowę. Jak wy uważacie? Mam racje, czy jestem przewrażliwiona? Może źle łącze punkty? Macie coś do dodania?
Klacz kopia oldenburg.jpg Klacz kopia oldenburg.jpg
Jak interesuje Cię koń to pojedź i zobacz na żywo. Koń nie stoi w pozycji zootechniczne + zdjęcie nie jest zrobione prawidłowo… także możesz sobie malować milion linii ale to zupełnie bezsensu
Makalia, tam nie jest równa ta ścieżka i koń stoi pod katem ale nawet w takim wypadku to "przebudowanie zadem" nie jest jakieś masakryczne.
Ta "uphilowa" budowa troszkę przereklamowana... weź dobierz siodło... a jak w wyniku treningu ci "urośnie" przodem jeszcze to się robi problematycznie.
Makalia, ona jest młoda? Raz to, że stoi w dół, dwa to, że u 3-4 latka jeszcze się to zmieni
karolina_, 6 letnia, tyle to już raczej nie podskoczy przodem.
Makalia, Wg mnie klacz w dobrym typie konia skokowego. Nie ma konia bez wad, po obejrzeniu na na miejscu i ocenie rodowodu chętnie bym nabył... dla przyzwoitości cokolwiek ponegocjował cenę.
Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii o tym koniu:
https://ogloszenia.re-volta.pl/piekny-duzy-kary-walach-35-roku/o/393604/?&strona=8 wiem, że nie ma zdjęć zootechnicznych, ale jest też film w którym widać jak się rusza. Czy jest coś niepokojącego w budowie na pierwszy rzut oka? Jeśli wybrałam zły wątek to przepraszam.
Naturalsi, ja tam znawcą nie jestem, ale mnie się wydaje nie czysty na przód.
Nie chciałam tego sugerować... Ale ja akurat to mogę mieć psychozę w tym zakresie 😅.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 listopada 2021 18:23
Naturalsi, mindgame ma rację, ten koń nie idzie czysto 😉 może dlatego w opisie jest, że TUV dobry, a nie czysty 😉
Dziękuję dziewczyny 🙃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się