ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Perlica, dziękuję.
Klami, jakaś zmiana była odnośnie ochraniaczy i w stylowych dla młodych chyba teraz nie można wcale żadnych na tył mieć. A tak to się nic nie zmieniło.
Niedługo jadę na moje pierwsze towarzyskie L 😝 w związku z czym chciałabym przeczytać czarno na białym jakie formalności muszę ogarnąć. czy w ogóle istnieje jakieś miejsce zbierające kluczowe informacje dla takich leszczy jak ja? więcej dowiedziałam się z komentarzy w tym wątku niż ze strony PZJ... czy są jakieś wytyczne co do badań oraz ubezpieczenia? szczególnie interesuje mnie czy są jakieś konkretne zapisy w umówie ubezpieczenia, na które muszę zwrócić uwagę
kamcia665, towarzyskie czy regionalne? jaka dyscyplina?
towarzyskie, ujeżdżenie
Czy może mi ktoś podesłać informację nt. startowania w butach na zawodach skokowych w Polsce? (różnego szczebla). Czy jest to gdzieś zdefiniowane w ogóle?
Meise, przepisy pzj, skoki:
"Osoby cywilne startują w konkursach w strojach zatwierdzonych przez ich federacje: marynarka (nie ma ograniczeń co do koloru marynarki jeździeckiej, ani koloru kołnierza, jednak musi ona posiadać kołnierz z klapami i guziki skierowane na zewnątrz), białe lub jasnobeżowe bryczesy, czarne lub brązowe buty. Inne ciemne kolory butów mogą być akceptowane przez PZJ. Buty muszą mieć obcas. Koszula może mieć długie lub krótkie rękawy, z białym kołnierzykiem; długie rękawy muszą mieć biały mankiety. Obowiązuje biały krawat lub stójka. Jeżeli zawodnicy startują bez fraków (patrz art. 256.1.3 - wyjątki spowodowane warunkami pogodowymi), koszule mogą mieć zarówno krótkie jaki i długie rękawy. "
W butach dla konia jak mniemam 😉 w ujeżdżeniu na bank nie, w skokach nie wiem.
W regulaminie skoków znalazłam tylko zapis o ochraniaczach, min.o max wadze gadżetów na nodze do 500g. Nie wiem czy to się tyczy butów też 🤔
Ha ha, nie wpadłam na to że chodzi o buty dla koni.
Nie znalazłam żadnego zapisu, trzeba komisarzy podpytać. Szczerze, ja bym się bała skakać w butach. I nie wydaje mi się, aby były dozowolone.
Nie ma przepisu, który by tego zabraniał. Ale na bank but + ochraniacz ważą razem więcej, niż pół kilo... więc się raczej nie da
Chyba, że w owijkach. Owijki są lekkie
No właśnie, tak myślałam że ta waga może być kluczową.
W Scoot Boots skaczą zawodnicy GP, więc zdecydowanie się do skoków nadają. Baa, kros w nich ludzie jeżdżą. Można zobaczyć zdjęcia czy filmy z przejazdów 150 w butach. Mnie bardziej intetesuje, co przepisy polskie na to. Ale skoro jasno nie jest napisane, to pewnie można. W końcu to substytut podków 🙃
można
Meise, jest jasno opisane... napisałam co dokładnie, ale jestem tylko komisarzem z 3 klasą FEI (w FEI klasa 1 jest najniższa), więc co ja tam wiem...
Gaga Scoot Boots są mega lekkie w porównaniu do innych butów, myślę ze spokojnie w tych 0,5 kg z ochraniaczami sie zmieszczą, inna sprawa ze nie spotkałam sie jeszcze żeby na regionalkach ktoś ważył ile kg koń ma na nogach,
blucha, fakt, nawet na ZO niezbyt często ważymy ochraniacze, chyba że ewidentnie widać że mogą być za ciężkie. Warto pamiętać że waży się mokre i tak jest w przepisach. Mokre buty mogą być cięższe...
No i - nie napisałam, że nie można w tym startować. Można , o ile się zmieszczą w 500 gr z ochraniaczami 🙂
Te buty na szczęście nie nasiąkają wodą.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂
Meise, moja ruda startowała w butach, konkursy 120 śmigała sobie bez problemu, nikt się tego nie czepiał.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 sierpnia 2021 20:01
Jako że nie pracuję jako instruktor praktycznie 3 lata (nie licząc jakichś 3 m-cy), a nie chcę stracić licencji PZJ (mam od kwietnia 2020r po długiej batalii) mam pytanie (bo coś się pozmieniało):
1. instruktor szkolenia podstawowego to obecnie jaki stopień- instruktor jazdy konnej czy sportu? Czy pozostaje ten sam tytuł, który miałam przy egzaminie?
2. nadal obowiązują 2 szkolenia (4 online), czy trzeba odbyć więcej szkoleń?
3. w regulaminie przeczytałam, że powinno się przedstawiać w WZJ OC instruktora w II i III roku licencji, o czym nie wiedziałam- nic nie zaszkodzi, jak uzupełnię to teraz?
Doinformujcie mnie, proszę, bo już się pogubiłam, a i strona PZJ jest trudna we współpracy.
ZO DiM proszę o informacje czy koń 140cm może startować poniżej 80cm. Najbardziej interesują mnie stylówki. Oczywiście pozostałe konkursy tez.
Dodam , że chodzi tylko o KUCE.
(ZT czy ZR wiem jak się zapisywać)
Z góry dziękuje za odpowiedzi
Witam,
potrzebuję rozjaśnienia w kwestii rejestracji zawodnika w PZJ, mam zdaną brązową odznakę ok 8 lat temu - widnieje w systemie Artemor (niestety nie mogę się zalogować, ponieważ nie pamiętam hasła, a system nie pomaga by nowe ustawić ,bądź wysłać link z przypomnieniem na maila) czy jako osoba widniejąca w systemie Artemor z brązem to jestem juz zarejestrowana?
Czy muszę na chwilę obecną wypełnić wniosek z rejestracją zawodnika , później wniosek o licencję?
Balanga1988, - osoba z odznaką to nie jest zarejestrowany zawodnik. Czyli tak, najpierw rejestracja, potem licencja 😉
Balanga1988, do Artemora się człowiek nie rejestruje, każdy tam może wejść w listę koni czy zawodników.
Musisz wypełnić wniosek rejestracyjny wTwoim okręgowym związku jeździeckim, opłacić składkę i wykupić ubezpieczenie i zrobić badania .
Perlica, ale to tylko jak chciałaby mieć licencję regionalną. Żeby mieć licencję PZJ musi zarejestrować się w PZJ i wykupić licencję w PZJ.
mindgame, licencja pzj jest dla osób startujących od MR, a osoba po brązie nie moż jechać 120, więc nie rozumiem o czym piszesz ?
Perlica, pytanie było o rejestrację w PZJ a nie OZJ.
keirashara, Perlica, mindgame, dziękuje za rozjaśnienie , pozdrawiam 👋
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2021 16:00
Pomocy! Widziałam, że na Cavaliadę Poznań dorzucili konkurs 110/115 cm. Czy ktoś mógłby mi rozjaśnić jak to jest?
Koń zarejestrowany na mnie, mojej własności, więc na nim nie zarabiam nic, mam licencję regionalną dla siebie i konia i widnieje w artemorze, czy żeby zgłosić się na te konkursy co muszę zrobić i mieć? Czuje się jak debil w tych przepisach, ale nigdy mnie to nie obchodziło, do tej pory 😅
Post został usunięty przez autora
Hermes, konkursy są w ramach CSI (chyba w ramach 1*) wobec czego musicie Ty i koń mieć aktualną licencję FEI. Chyba, że są jakoś specjalnie obniżone warunki formalne, ale będzie to wtedy wyraźnie wskazane w propozycjach. Zgłoszenia za pośrednictwem PZJ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się