jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

To jest w ogóle marka-bańka.
"Drodzy" jeźdźcy na reklamach, drogie produkty, reklamki z niby badaniami, aura luksusu, a serwis jak zza stodoły.
Ktoś zapomniał, że jak się robi luksusowy brand to trzeba mieć realnie luksusowy customer service.
W Polsce ta marka zassała bo mamy niestety sporo ludzi, którzy swój wizerunek kształtują przez postrzeganie ich w jeździeckim światku. Na zasadzie jak mam drogie szmaty i gadzety to jestem kimś. Takie epatowanie portfelem.
I potem mamy wysyp podkładek powciskanych pod za małe siodła. No ale jest "winderen" więc jest luksusowo.
kotbury, dokładnie to
Sasini, no niby mozna wedzidlo tak fatalnie nisko/wysoko podpiac ze kon bedzie je mial na zebach caly czas, a nie powinien. Tak czy inaczej nie zacheca to wszystko do zakupu :P
No Winderen jeśli chodzi o wędzidła wygrywa tym, że kupisz nie wiem, 2 ścigierze? I bawisz się bokami. Ja właśnie teraz się zastanawiam czy kupić sobie kimbelwicka czy cygankę, jesli pójdzie w winderena to wyjdzie mi to taniej jeśli nie trafię.
Ja jestem ogromną fanką zarówno podkładki jak i wędziła.
Ale akurat zmiana boczków doprowadzała mnie do szewskiej pasji, więc korzystam tylko z jednej wersji , a boczki kimblewick sprzedałam. Mam cygankę i sobie przepominam jako nie cygankę lub cygankę.
Mi jeden koń pokazał "środkowe kopytko" na podładkę. Czytałam ze to się zdarza, ale no, sama doświadczyłam. Winderen absolutnie nie .
Moon   #kulistyzajebisty
21 października 2021 14:14
xxagaxx, "środkowe kopytko" made my day! 🤣
Taaa, takowe pokazał mi nikt inny, a sam Kulisty - i to dwa razy! 🙄🤷
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
21 października 2021 14:39
To jest w ogóle marka-bańka.<br>
"Drodzy" jeźdźcy na reklamach, drogie produkty, reklamki z niby badaniami, aura luksusu, a serwis jak zza stodoły.<br>
Ktoś zapomniał, że jak się robi luksusowy brand to trzeba mieć realnie luksusowy customer service.<br>
W Polsce ta marka zassała bo mamy niestety sporo ludzi, którzy swój wizerunek kształtują przez postrzeganie ich w jeździeckim światku. Na zasadzie jak mam drogie szmaty i gadzety to jestem kimś. Takie epatowanie portfelem.<br>
I potem mamy wysyp podkładek powciskanych pod za małe siodła. No ale jest "winderen" więc jest luksusowo.<br>

kotbury, Google pokazuje, że to firma spod Zamościa.
I to nie jest firma Smoka? Sposób wypowiedzi na forum, gadanie o jego cudownym biznesie i o tym jak zbić kasę, a następnie zachwalanie Winderena, a a po zakupie traktowanie ludzi jako "gorszy sort" pasuje do niego w 100%.
Ja jeśli chodzi o podkładkę winderena jestem zadowolona, koń wyraźnie lepiej dodaje klusy z podkładka niż bez. Natomiast po 2 latach są już wyraźne ślady użytkowania na samej podkładce (o dziwo pokrowiec jest w bdb stanie o ile akurat jest wyprany 😅😉, wolałabym lepsza długowieczność przy takiej cenie
Czy znajdę gdzieś wędzidło, koniecznie oliwkowe (albo z wąsami albo D) 2 łamane, z jakiegoś tworzywa (nie metal, nie carbon) w wersji cygan albo kimblewick w ostateczności wielokrążek?
Prostych jest cala masa, ale właśnie szukam czegoś bardziej ruchomego w paszczy.
Ja jeśli chodzi o podkładkę winderena jestem zadowolona, koń wyraźnie lepiej dodaje klusy z podkładka niż bez. Natomiast po 2 latach są już wyraźne ślady użytkowania na samej podkładce (o dziwo pokrowiec jest w bdb stanie o ile akurat jest wyprany 😅😉, wolałabym lepsza długowieczność przy takiej cenie
karolina_,
NIestety to jest zwykła pianka poliuretanowa różnych gęstości w fikuśnym condomie.
Żadne cudowne high tech właściwości. Owszem, rozsądnie podobierane gęstości i dobrze wydmuchana (bez wad w środku) ale nadal zwykła pianka. I zawsze się po pewnym czasie uklepie, a potem skruszy.

Tak, to jest polska firma, która miała fajny pomysł aby zrobić międzynarodowy brand, a raczej szkopsko szwajcarski w odbiorze (no bo nazwa i czytane przez W, a nie z angielska). I nie ma w tym nic złego, chwalić za wizję i pomysł binezsowy... szkoda, że jakość i cusomer service nie dowiozłą.

Hej, orientujecie się może czy gdzieś dostanę wielokrążek i/lub zwykłe z wąsami (oba podwójnie łamane) w rozmiarze 16cm? Wiadomo fajną opcją byłoby gdyby gdyby były smakowe itp, ale w tym rozmiarze na duży wybór nie liczę 😅.
Sarenka, ja mam to https://m.loesdau.de/loesdau-3-ring-wassertrense-85921.html
Jedyne jakie znalazłam w przyzwoitej cenie
Witam,
szukam podpowiedzi co do zmiany wędzidła. Koń był zaprzęgowy przez pewien czas, aktualnie chodzi pod siodłem w wędzidle munsztukowym. Chciałabym sprawdzić łagodniejsze wędzidła, czy polecacie zacząć od pojedynczo łamanej oliwki? czy może zaproponujecie mi inne rozwiązania? 🐎
Balanga1988 czemu pojedynczo łamana? Ja bym spróbowała od podwójnie łamanego zwykłego.

Od niedawna użytkuję wędzidło skórzane JK system i powiem wam, że jestem pozytywnie zaskoczona! Mój gryzący, wyżywający się niekiedy na wędzidle zęby kucor zupełnie nie próbuje go gryźć (przynajmniej nie słyszę ani nie widzę po wędzidle), jest jakiś spokojniejszy i pewniej wchodzi na kontakt,a wcześniej chodził na podwójnie łamanym pełnym i często usztywniał się w szyi, gorzej zginał w jedną stronę no i uszkodził sobie jednego zęba :/ Miemy nadzieję, że trochę to wędzidło pożyje, bo nie jest to najtańsza impreza jak na moją kieszeń.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 listopada 2021 14:20
JK system mi się sprawdza przy lonżowaniu koni.
Do jazdy jest fajne na kilka razy potem musiałam szukać alternatywy.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
06 listopada 2021 20:46
Szukam wędzidła podobnego do acavallo sensitive bit - koniecznie z ruchomymi kółkami, musi być zgodne z przepisami ujeżdżeniowymi. Zależy mi na tym, żeby było możliwie najcieńsze. Może być metalowe, choć preferowane tworzywo. Ma ktoś jakiś pomysł? 😇
olciiik, sprenger duo 🙂
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
06 listopada 2021 21:05
kokosnuss byłoby super, ale szukam czegoś jeszcze cieńszego… mamy malutko miejsca w paszczy 🙄
olciiik, - fager?
olciiik, drugiego tak cienkiego jak acavallo nie ma jesli o tworzywo chodzi 🙁

Z metalowych bardzo cienkie sztangi powinien miec Myler i Fager.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
07 listopada 2021 00:13
olciiik, zobacz Busse Rotary
Studiuje ten wątek i już mam mętlik. Mamy podwójnie łamane, pełne ale koń za dużo ruchomość w paszczy, mieli i zuje bez przerwy, wystarczy pierwszy ruch wędzidła i zaczyna. Potrafi iść w ustawieniu sam na oddanej ręce i mielić paszczą przez co jest niestabilny. Próbowałam proste gumowe to zero współpracy, d ringi - to znów beton. Nie wiem co jeszcze zniechęca do żucia i zabawy wędzidłem. Mam w planie testować bauchera i sztangę plastikowa. Jakieś pomysły?
trudno mi sobie wyobrazić tę za dużą "ruchomość w paszczy".... generalnie przecież dobrze jak koń przeżuwa wędzidło..
mindgame,
To nie jest zycie tylko mielenie i klapanie paszczą w przyspieszonym tempie, przygryzanie. On zuje cała głową czasem, nic nie robie ręka a on miele językiem. Czytałam, że podwójne łamane przez swoją ruchomość może czasem za bardzo zachęcać do zabawy wędzidłem.
Zwykle pojedynczo lamane?
Może trzeba sprawdzić paszczę w środku? Kiedy ostatnio były zęby robione?
mindgame,
Zęby robione regularnie przez dentystę. On to wedzidlo traktuje jak likita. Trzeba atakować i mielić.
mindgame, wiesz co, ja się też spotkałam z "nadmiernymi przeżuwaczami" tj. koń przez całą jazdę kłapie paszczą, żuje, mieli, pianę toczy, ale kontaktu i rozluźnienia z tego nie ma.

kivik, a oliwka...? Podwójnie łamana? Zawsze to takie "stabilniejsze" w pysku wędzidło. Ewentualnie zwykła oliwka...?
a jak w robocie? ale takiej serio-serio, gdzie koń musi mózg wysilić 🙂
Jeszcze ewentualnie jakieś spięcia w szyi mogłyby być.... fizjo&osteo bywa pomocne w tym temacie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się