Kobitki... (antykoncepcja)

busch   Mad god's blessing.
07 listopada 2021 15:31
D+A, nie no, jasne, wybór antykoncepcji to chyba zawsze wybór mniejszego zła... Ja na szczęście dobrze toleruję hormony, więc mam większe pole manewru.

Bardziej odnosiłam się do postu Gieni-Pigwy, która przedstawiła spiralę jako "najlepszą z hormonalnych", w kontekście plastrów i krążków, bo "nie wyleci". Co nie jest tak do końca prawdą.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 listopada 2021 16:51
Spirala ma najnizszy PI. O to chodziło.
Ja od 8 lat na tabsach jestem, ale też cały czas patrzę za alternatywą.
Dziewczyny, które mają implant, jak u Was było po jego zaaplikowaniu?
Chodzi o skutki uboczne, wiem, że to kwestia indywidualna, ale ciekawa jestem.
W implancie przeraża mnie jedynie fakt, że przy mocnej reakcji organizmu ponoć długo schodzi hormon.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 grudnia 2021 12:39
Melanie, Pati2012, Ja mam implant od połowy lipca. Wcześniej kilkanaście lat na plastrach byłam. Przed założeniem implantu dostałam od ginekologa na 3 miesiące tabletki jednoskładnikowe, żeby zobaczyć jak zareaguję na taki hormon (ten sam co jest w implancie). Było ok wiec założyłam "czipa". Minęły już trochę ponad 4 miesiące, teraz jest ok, ale nie powiem tak z 2 miesiące po założeniu miałam lekkie problemy ze skórą i wypadaniem włosów. Kaszka na dekolcie, lekkie wypryski na twarzy. Włosy mi wypadały, głównie podczas wycia, ale dosyć sporo leciało. Teraz skóra i włosy już wróciły do normy. Przypuszczam, że tu nie sam implant a zmiana hormonów była przyczyną takich skutków ubocznych. A! No i tak przez 3 miesiące plamiłam, tak co 2-3 tygodnie przez tydzień mniej więcej. To też już się skończyło. Także po okresie, nazwijmy to, adaptacji organizmu, mam święty spokój. Implant sobie mogę zawsze pod skórą wymacać, żeby uspokoić "shizę" 😉 Nie mam okresu, nie muszę się martwić czy nie zapomnę zmienić plastra, wziąć tabletki itp. Zero stresu przez 3 lata 🙂 Polecam bardzo.
Włosy mi wypadały, głównie podczas wycia, ale dosyć sporo leciało.
zembria, domyślam się że chodziło o mycie, ale w pierwszym momencie miałam niezłą rozkminę xD
sorry za offtop
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 grudnia 2021 13:01
martrix, 🤣 mycia, mycia. Ale wyć też mi się chciało przez to 😅
Odświeżam wątek, bo muszę na cito kupić jakieś tabletki anty. Będę kupować przez internet receptę i ostatnie tabletki jakie brałam to w stanach, były w miarę ok, ale jednak dostępne tylko w stanach. Wiem, że każde działają inaczej na każdą z nas, ale może macie coś do polecenia, po których Wasza cera się nie pogorszyła?
Opanie...
Serio chcesz sobie dobrać tabletki antykoncepcyjne na podstawie tego czy ktoś inny miał po nich ładną cerę?

Skonsultuj z lekarzem, niech ci dobierze coś z takim składem jak brałaś w USA skoro sprawdzone.
faith, są anty po ktorych większość jest zadowolona i po ktorych większość miała jakies skutki uboczne. Usłyszałam o Mercilon, że jest bardzo dobry. Raczej dobrze reaguje na tabletki anty, jest to awaryjna sytuacja i na pierwsze opakowanie nie mam czasu konsultacji z lekarzem, stad moje pytanie pewnie niezbyt dobrze odbierane przez większość, ale postanowiłam zapytać.
AnetaD, - nie wiem czy dostaniesz receptę bez konsultacji z lekarzem. Przedłużenie tak, ale czy rozpoczęcie? Może zadzwoń do lekarza i niech on właśnie coś zasugeruje?

Mi się dobrze żyje na Atywii, ale ja nigdy nie miałam większych problemów z cerą.
AnetaD, polecam plastry Evra, bo mi się super sprawdzały.
Nawet mogę ci odsprzedać opakowanie bo jedno mi zostało, jeśli nie przeterminowane.
A jak wam się te plastry sprawdzają tak w życiu codziennym? Nie ma problemów jak się zamoczą podczas prysznica itd? Bo rozważam zamiast łykania tablet.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 sierpnia 2023 08:16
budyń, Ja z plastrów korzystałam chyba z 10 lat, jak nie dłużej. Bardzo wygodna sprawa, z tym można się normalnie kapać, pływać itp. Nie polecam tylko siedzenia np. w jacuzzi kilka godzin, bo wtedy się faktycznie odklei. Jedyna wada według mnie, to brudny ślad od kleju dookoła plastra zawsze. Ja przyklejałam nisko na brzuchu, tak że w zasadzie majtkami był zakryty więc na plaży czy coś był niewidoczny.

Dopytam przy okazji, jak już wątek "wypłynął" na powierzchnię. Co ile zmieniacie implant? Faktycznie tak jak zalecone, czy jakoś wcześniej? Mam taki na 3 lata, minęły właśnie 2 i zaczynam mieć shizę, że może już stężenie hormonu za bardzo spadło czy coś i się stresuję nieco 🤦
To przestań 🙂 implanty i wkładki zgodnie z instrukcją.
To mniej więcej tak jakbyś wieczorem chciała dobrać druga tabletkę bo może pierwsza już nie działa 😉
Ja mam wkładkę od 2 miesięcy, jakbyś ktoś potrzebował to mogę się podzielić wrażeniami🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 sierpnia 2023 08:59
faith, Dzięki za uspokojenie 🌷 Ja to z utęsknieniem już czekam na menopauzę 🤣
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 sierpnia 2023 09:15
zembria, ja właśnie zmieniałam nexplanon po trzech latach i poza kotami - dzieci biegających nie widzę (odpukać 🤣😉 jak masz nexplanon to on działa tak naprawdę dłużej niż te zalecane trzy lata ale się o tym nie mówi, właśnie przez to co opisujesz. Jak był lockdown, u mnie NHS nie miał jak otworzyć publicznych przychodni "seksualnych" więc była wtedy informacja żeby nie panikować bo działają i do chyba 4 lat tylko nie aż tak skutecznie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 sierpnia 2023 09:47
donkeyboy, Dzięki! To mnie trochę uspokoiłyście 🙂
zembria, dzięki. Trochę mam schize sama, że to nie będzie działać w 100% xD ale może faktycznie wypróbuję.
Implant też kusi... Tylko koszt już mniej 💀 jednorazowy bo jednorazowy, no ale wciąż.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 sierpnia 2023 20:15
budyń, a ile teraz założenie kosztuje? Nie wyjdzie podobnie (jak nie taniej) niż 3 lata plastrów?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 sierpnia 2023 23:13
donkeyboy, Wyjdzie, a przynajmniej 2 lata temu wychodziło. Liczyłam to i nie dość, że wygoda nieporównywalna, to jeszcze taniej :P No tylko jakby trzeba chcieć na te minimum 3 lata go mieć jednak.
Przy 5 letniej wkładce wychodzi połowa kosztu tabletek tak naprawdę 🙂
No i spokój, nie trzeba pamiętać, martwić się rozstrojem żołądka itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się