ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Właśnie w 1* chyba można z NF startować... ale czy w kategorii amatorów to już nie jestem pewna
Tak, czy siak regionalna to na 1000% za mało
Amatorzy na cavaliadzie oraz CSI 1* licencja fei konia i jeźdźca
klik
_Gaga, 1* na licencji FEI na terenie kraju swojej rejestracji. Nie pamiętam tylko czy 2** jeszcze też, czy od 2* już też pełen paszport FEI co do konia. Zakładam, że amator w ramach CSI będzie miał minimalne wymagania czyli samą licencję FEI swoją i konia.

Czyli odpowiadając na pytanie Hermes. Musisz siebie i konia zarejestrować w PZJ i opłacić rejestracje i licencje, a następnie zarejestrować siebie i konia w FEI i opłacić rejestracje i licencje a potem wysłać do PZJ zgłoszenie na zawody, opłacić i możesz startować.
anai, ok, wiedziałam że gdzieś dzwoni. Czyli licencja FEI konia i jeźdźca, bez paszportu FEI


"Dla CSIYH, CSI1* i CSIAm w przypadku polskich zawodników konie nie muszą posiadać paszportów FEI. Dla nich wystarczy licencja."
_Gaga, anai czyli dobrze mi świtało, że do 1* i dodatki (młode konie itd.) na samej licencji a od 2** też paszport.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2021 16:23
Dziękuje Wam dobre człowieki! 😍
Hermes, a, w FEI rejestrujesz się i wykupujesz licencje też poprzez PZJ.
Hermes, no i nie wiem czy nie trzeba mieć paszportu międzynarodowego? 😉
mindgame, już wyżej o tym pisałyśmy dokładnie. Paszport konia FEI to wyżej, chyba, że koń byłby zarejestrowany w innej federacji.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2021 16:31
Klami, a nie wiesz czy istnieje coś takiego jak jednorazowe licencje? Martwi mnie fakt, że na 2 tygodnie przed końcem roku muszę wykupić licencje 😅
Plus jak zobaczyłam cenę za udział amatorki w cavaliadzie to coraz mniej mnie się to podoba..
Hermes, a, zapomniałam. Jeszcze musisz autoryzować paszport w PZJ. To też opłata. Łącznie trochę tego będzie.
Co do jednorazowych, to coś takiego funkcjonowało, ale nie powiem Ci, bo nigdy się tym nie interesowałam. Raczej dotyczyło jednorazowych startów gościnnych zagranicznych koni czy zawodników u nas.

180 rejestracja + 180 licencja twoja w PZJ
150 autoryzacja paszportu + 180 rejestracja + 180 licencja konia
120 koń FEI + 120 Ty FEI
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2021 16:41
Klami, szlaken, stanowczo za dużo kasy i zachodu jak na amatorski start na koniec roku.
Dziękuję Ci za wyczerpujące odpowiedzi!
Zostaje mi liczyć na cud, że w Gdyni i Krakowie zrobią też amatorskie 🙁
Hermes, Sopocie. 😉
Co do kosztów. No jak masz tylko regionalne papiery, to średnio opłacalna zabawa na koniec roku dla jednego startu.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
08 listopada 2021 16:47
Klami, nie wiem co mi się z Gdynią uwaliło, oczywiście że Sopot 😀
Hermes, co do tego czy będą niskie klasy, to trudno powiedzieć. Dotychczas najbardziej otwarta na niższe klasy była właśnie ta w Poznaniu li i jedynie.
<b>_Gaga, anai</b> czyli dobrze mi świtało, że do 1* i dodatki (młode konie itd.) na samej licencji a od 2** też paszport.
Klami, paszport od 3*. Jechałam w tym roku CSI 2* na licencji tylko 😉
Poznań ma 2 areny konkursowe. Jest gdzie upchać niskie klasy. Sopot nie wiadomo, Kraków ma jedną... a poza skokami jeszcze rydwany, ujeżdżAnie i krosy, więc słabo czasowo 😉
Hermes, ale to nie jest tak że zrobisz te opłaty i Cię przyjmą. Organizator decyduje czy Cię przyjmie czy nie, zależnie jakie masz wyniki.
Perlica, ale Hermes nie chce zgłaszać się na główne konkursy tylko ta nowa klasę amatorów.
Klami, 110/115 było zawsze Elite Tour, to jest teraz coś nowego ?
Perlica, - nie zawsze. Trochę lat temu było też coś zwanego "biznes open", konkurs dla amatorów typowo. Możliwe, że z racji covida i dość słabego terminu reaktywowali taki konkursik dla ludzi, co to mają sporo hajsu i jada dla blichtru i fanu.
Witam,
rejestracja zawodnika jest jednorazowa (kiedyś tak było, nie wiem jak teraz jest) czy co roku odnawiana jak licencja?
Balanga1988, - rejestrujesz się raz, licencję odnawiasz.
keirashara, w zasadzie nazwa nieważna, bo zasady zawsze były te same zasady. Czyli że musisz być amatorem i nie możesz mieć dwójki. Tak czy siak przyjmą Cię lub nie przyjmą 😉
Perlica, - no nie wiem, tam był taki poziom jeździeckiej patoli, że wyników raczej nikt nie weryfikował 🤣
keirashara, serio? To mnie ominęło albo nie wiem o jakie konkursy chodzi całkiem.
Perlica, - początki cavaliady jako cavaliady, coś około 2010/2011. Chyba warunkiem było prowadzenie swojej działalności.
keirashara, a no to nie moje czasy, wtedy to jeszcze się ścigałam.
W temacie siedzę od jakiś 6 lat.
Podobne konkursy były też na Baltica.
Czy biały mankiet rękawa w koszuli z długim rękawem nadal jest wymagany w skokach? Coraz więcej koszul w sklepach bez niego i nie wiem czy można w takich u nas startować?
panibelynda, ciekawe pytanie, bo nie wiedziałam, że wogóle trzeba mieć jakiś mankiet w skokach. Wiele koszul nie ma ani kołnierzyka, ani mankietów białych.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się