Voltopirowe Zamówienia zbiorowe

ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 listopada 2021 15:24
No kończą się na ,33...
Czyli już odliczony vat 🙁
Po doliczeniu naszego vatu od całości zamówienia i dodaniu
przesyłki, wychodzi niemal podwójna kwota za dany produkt, oł szit, jaka przykrość 🙁
Ms_konik, tak, dopłacasz 23% VAT-u i 0,5-2% cła, ale za to sobie ręki nie dam uciąć, bo dowiedzieć się w naszym Urzędzie, jak coś zostanie oclone, to można od razu się poddać... I też jak dorzucisz więcej rzeczy do koszyka, żeby np. zamówić ze znajomymi, to ta cena rośnie. To nie jest cena za np. paczkę do 30 kilo, tylko cena zależy od wagi.
A jakby tak ktoś mieszkający w Anglii zamówił na siebie i wysłał jako używane (bez metek i paragonów)? Zmieni to coś?
NowaJa, ale wtedy będziesz miała wliczony ten VAT na miejscu. Oni go odliczają do wysyłek za granicę, bo VAT jest płacony tylko w docelowym kraju. Anglia ma 20% VAT-u, więc zaoszczędziłabyś szalone 3%. I wysyłka od osoby prywatnej do Polski kosztowałaby też tyle samo lub więcej, bo sklepy to raczej mają lepsze niż gorsze oferty od firm kurierskich.
Sivrite, a no tak, jakoś ten szczegół mi umknął 🤦
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 listopada 2021 21:40
Sivrite,
a mi ze starych faktur wychodziło, że tax wynosi ok.11 % (sprawdzałam dzisiaj na koncie na PE).
Ciekawe, czy to się zmieniło...
Ms_konik, a w którą stronę liczysz? Bo VAT jest liczony od ceny netto, mnożysz * 1,2. A nie cenę brutto mnożysz * 0,8, wyjdą Ci dwie różne kwoty. 😀
Zrobiłam 2 zamówienia z PE po wyjściu Anglii z Unii i w obu miałam na stronie PE odliczony VAT w wysokości 20%, a na granicy naliczony w wysokości 23%.

EDIT: Jako osoba prywatna i na firmę. Na firmę mnie tylko dodatkowo DHL skasowało za upoważnienie, 75 zeta chyba. Ale VAT miałam ten sam.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 listopada 2021 22:17
Sivrite,
nic nie liczyłam, tylko na fakturze jest kwota tego vatu.
Pomerdałam coś?
(to stare podsumowanie z 2020 roku)
Schowek01.jpg Schowek01.jpg
Ms_konik, rzeczywiście, też mam 9,1%. Chociaż nie, w następnym zamówieniu ten VAT z faktury to już 15,6%, czyli jakiś pierdzielnik, którego pewnie nie będzie nam dane zrozumieć. 🤣 W każdym razie stawka VAT w Anglii od lat wynosi 20% i tyle dokładnie jest odliczane dla nas, bo liczyłam to, jak jeszcze ścinało VAT dopiero po zalogowaniu.
Czy ktoś ze śląska ( najlepiej okolice Jastrzębie zdrój lub Bielsko biała + 30km) organizuje zamówienie z agro vitala ?
Czy ktoś chętny na wspólne zamówienie z Kramer? Najchętniej ze śląska żeby można było zorganizować odbiór osobisty.
Jakby ktoś robił zamówienie z PE, to ja chętnie rękawiczki...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 grudnia 2021 13:46
Jakby ktoś się czaił na zamówienie z PE, ale się
powstrzymał w związku ze znakami zapytania,
to melduję, że:
*przesyłka do Europy w tej chwili wynosi 9,95 funta
*do 135 GBP nie ma opłat celnych
*Vat płaci się przedpłatą na rzecz DHL (platność kartą prze doręczeniem przesyłki)
(czytałam, że jest opcja zapłacenia vatu w momencie doręczenia ale nie testowałam tej
opcji)
https://www.dhl.com/pl-pl/home/nasze-dywizje/parcel/dla-biznesu/przesylki-miedzynarodowe/brexit.html
Ooo potwierdzam! Z Ciekawości weszłam na PE i faktycznie wysyłka to 9.95£. System dolicza mi też VAT, ale po zalogowaniu cena podstawowa obniżyła się do kwoty netto, więc mniej więcej tax wychodzi na zero (jest różnica mała między stawką VAT w UK a PL). I jest info że cena jest finalna i nie powinno byc nic więcej doliczone.

Screenshot_2021-12-21-15-10-32-040_com.opera.browser_1.jpg Screenshot_2021-12-21-15-10-32-040_com.opera.browser_1.jpg
Moon   #kulistyzajebisty
21 grudnia 2021 17:44
jabooshko, oesssu czyli jest nadzieja na zakupy w PE! 😍
Derka którą chce kosztuje 136 funtów, ale pech.
No i niestety dolicza mi 30 funtów na podatki
Anai, czyli 27 VAT-u i tylko 2% cła? Czy 30 funtów cła? Ja za dwa siodła wyścigowe płaciłam 2%.
Tak mi podsumowało
Screenshot_20211221_181313_com.android.chrome.jpg Screenshot_20211221_181313_com.android.chrome.jpg
Anai, rozumiem, że masz wykupione konto VIP, czy tam inny ich Gold Card na 10%? Twoje zamówienie to 132,95, więc się mieścisz. Doliczyło Ci równo 23% polskiego VAT-u od ceny razem z wysyłką (od wysyłki też jest VAT), czyli 30,5785. Nie masz cła. 20% masz z derki już odliczone, bo to ich VAT i z tego jeszcze 10% z Club Carda. Ta derka teraz kosztuje 164 funty, więc trochę ból. Szczególnie przy tak horrendalnym kursie funta.
Więc tak, nalicza 30 funtów na VAT, ale najpierw odejmuje 27. 😄
Sivrite, a, ok. Mi zawsze ta derka wyskakiwała za 136 funtów. Nawet kiedy nie byłam zalogowana. Ponad 160 kosztuje ta derka, ale z kapturem.
Anai, bo na początku trzeba się było zalogować. A teraz strona PE już po Cookiesach sprawdza, skąd jesteś. Jeśli widzisz ceny, które nie są okrągłymi funtami, to Cię sczytało. Jak choćby ta dera za 136,67. Jak te ceny pomnożysz przez 1,2, to masz ceny "regularne", czyli te dla Anglików. A że w międzyczasie podnieśli też ceny wszystkich derek, to można się pogubić, że to już jest cena po zniżce, a nie przed.
Sivrite, dziękuję za objaśnienie. Kocham te derki miłością wielką, jedyne które dobrze leżą na moim wielkokoniu i nie przekręcają się mimo nie używania pasków przy zadnich nogach. I nie mogę przeżyć brexitu z tej perspektywy 😉
IMG_20211222_212459_compress23.jpg IMG_20211222_212459_compress23.jpg
Anai, mam tego samego Titana fioletowego! Najpiękniejsza derka. 😀 Ale to chyba nie tylko Brexit. Już dwa miesiące przed nie zrobili BF, na który czekałam. W tym roku też nie. Zlikwidowali kody na -10 funtów, które były cały czas. Zlikwidowali też promocje -20% na różne kategorie na zmianę, w które i tak się derki padokowe ani bryczesy nigdy nie łapały. Teraz nawet nie ma zakładki promocyjnej, są tylko End of Collection i Returned Goods. Więc obcięli dosłownie wszystkie promocje, jakie mieli, bo darmową przesyłkę też. Został tylko ten Club Card, który ledwie co daje. Więc nie powiedziałabym, że to tylko Brexit, jakby cała polityka firmy się zmieniła.
Hej, będzie ktoś brał coś z Kramera?
Nie planuje ktoś przypadkiem zamówienia z reitsport klawunde?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 czerwca 2023 10:16
Nie będzie ktoś robił zamówienia z PS of Sweden?
Nie chciałby się ktoś dorzucić do zamówienia z ES? 61 Euro potrzebuję plus koszt paczkomatu.
W sensie equestrian stockholm?
Tak, wybacz. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się