Derki

Fokusowa, nie ma, ale derka nie przesuwa się ani o centymetr. Nie wiem czy ten niski sznurek robi robotę. Folblut lata w niej drugi sezon, tarza się, wspina, musiałam tylko wymienić karabińczyki z przodu.
espana nowe forum dodało mój post bez pokazywania Twojego.
Tylko u nas bardzo wieje, jestem pewna, że będzie mu ją podwiewać z tyłka niestety. No i nie pasuje mi kompletny brak obszycia kłębu, bo jest szorstka lamówka, wytrze to całą grzywę u nas na 150%.

Ogólnie dera przyjemna z materiału, ale jednak brak obszycia kłębu i brak pasów na nogi to dla mnie dyskwalifikacja. Szkoda tylko, że wyraźnie napisane jest co innego na stronie sprzedawcy.
Fokusowa ja mam ten typ derki Kavalkade i ona ma pasy między nogi, niestety nie jestem pewna czy ma podszyty kłąb ale raczej tak.

Przechwytywanie.JPG Przechwytywanie.JPG
Fokusowa, u nas też wieje, a koń wariat - serio. Tarzanie, wspinanie i ganianie. Nawet nie zwróciłam uwagi na brak podszycia kłębu, ale teraz jak szukam na zdjęciach to nie widzę, czy jest czy nie ma, natomiast ona leży wysoko na szyi i absolutnie nic się nie dzieje (konik delikates). Uważam, że jest świetnie uszyta i dlatego nie migruje i nie uciska nigdzie. Nie zachwalam - koń nie mój, derka nie moja. Kilka lat wstecz kupiłam mojemu Kavalkade jakiś starszy model taki na dwa haki z przodu (nie karabińczyki) i to była porażka.
Tę natomiast obiektywnie bardzo wysoko oceniam.
Fokusowa, w PE od 2 bodaj lat nie ma promek na Black Friday 🙁
Fokusowa, ale możesz doszyć te dwa oczka i będziesz miała pasy. moje obecnie są w tych derkach na padoku 😉 40 km/h to u nas codzienność 😉 Te derki są super, nigdy się żadna nie przekręciła 🙂 i są mocne i nie przemakają, a mam je chyba 3ci sezon 🙂
anetakajper, a czym doszywałaś? Zwykłą nitką czy może jakąś żyłką czy coś takiego? Jeszcze zadzwonię do sklepu, bo może te pasy powinny być chociaż wrzucone do derki, na kilku stronach różnych sprzedawców znalazłam info, że ma pasy między nogi. Dziwne to. Wezmę ją dzisiaj do stajni i przymierzę na polar, żeby w razie czego móc zwrócić. Mam starą plandekę, którą mogę przeznaczyć na części i wziąć z niej pasy i oczka do doszycia.

_Gaga co Ty mówisz 🙁 to cały mój misterny plan idzie.....
Gillian   four letter word
05 listopada 2021 09:45
Jestem niezmiennie zakochana w derkach z Decathlonu, właśnie przyszła mi trzecia na zmianę 😍
Fokusowa, zwykłą nitką, a pasy mam elastyczne 🙂
Gillian a które zamawiałaś? Ja mam od nich narazie plandekę. Miałam kupić stajenna ale się wstrzymałam.
Fokusowa, ja polecam derki bucas. Teraz klacz stoi w power turnout 0g przeciwwiatrowa i deszczowa. jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby koń był pod nią mokry.
Moon   #kulistyzajebisty
05 listopada 2021 10:19
siwaaa, ja nie Gillian, ale mniemam że o padokówki chodzi 😉 - Też mam obecnie dwie trzysetki na zmianę, plus kaptur. Dla mnie to must have na nasze północne zimowe wiatry ❄ i kocham je bardzo. Ani razu mi żadna nie przemokła (w bywało że naparzało śniegiem/deszczem podczas padokowania) mają super zapięcie na zakładkę, dzięki czemu Kulisty nie świeci gołą klatą no i się nie przesuwają. Jako, że obecnie nie ma dostępu do derek PE, derki z Deca są moim nr 1.
Monn. Właśnie te zakładki na klacie mnie najbardziej przekonują. Większości derek to istna klapa. Prawie wszystkie rozchodzą się na klacie i jest goły tam.
Jeszcze nie uzywalam tej plandeki ale chyba zamontuje na stajenna teraz na zmianę. Masta avante + 1200 wytrzymuje też nasze północne wiatry i deszcze. Ale zadek taki dosyć dosyć wilgotny pod nią, jakby przepuszczała.
Ja za to z Deca mam mieszane uczucia, bo moja 200g jest wyraźnie cieńsza niż inne 200g w macaniu i dość kusa w brzuszku. Może to kwestia brzuszka, ale jak ktoś ma krąglejszego konia to trochę słabo 😅 W żadnej innej derce nie mam tego problemu, nawet w 145 schocka, którą kupiłam za grosze i jest mocno na styk (zwykle kupuję rozmiar większe).
Gillian   four letter word
05 listopada 2021 11:59
Kupowałam przez internet 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 listopada 2021 12:10
Fokusowa, wiesz co te warstwy dodatkowe są wpinane na milion rzepów w środku, a dodatkowo jeszcze jest to pod warstwą zapinaną na suwak. Mogę Ci dopiero w poniedziałek zrobić zdjęcia lub nagrać jesli chcesz 😀
espana, anetakajper przymierzyłam ją na polar i faktycznie fajnie leży. Wybebeszyłam starą plandekę z pasów na nogi i oczek, doszyłam, założyłam i poszedł. Jutro zobaczę czy nie za ciepło i jak się w ogóle trzyma to wszystko.

Hermes dzięki, na razie to co mam powinno starczyć, ale na zimę-zimę pewnie będę szukać dokładki. Wtedy się upomnę 😅

Kavalkade Alaska IV 100 g, rozmiar 145 na koniu 145, rozmiar wypada standardowy raczej. Chociaż mój stosunkowo wąski w klacie jest, a zapięty na najszersze możliwe zaczepy, więc pewnie dla wielkoklatowców będzie ciasnawa.
2F176383-32AA-4C8A-82AD-44403BCE4F67.jpeg 2F176383-32AA-4C8A-82AD-44403BCE4F67.jpeg
Czy ktoś ma softshellowa derke treningowa Caball i może mi napisać jak się sprawuje ?🙂
Fokusowa potwierdzam, Alaski na szerokoklatesdy są ciasne 😉
Nie wiem czy to tak na forum w wątku można, ale jakby ktoś szukał to mam na sprzedaż nową derkę stajenną PE, 200 g. Kupiłam ją ze 2-3 lata temu z myślą, że jak ogolę konia, to będzie idealna. Konia w końcu nie ogoliłam, później sprzedałam, a derka nawet niewyciągnięta z opakowania. Jakby co to jest w moich ogłoszeniach.
Pewnie temat był - ale proszę o radę (szukałam jakby co w forum). Czy derka padokowa (mam na myśli tu akurat z Kavalkade) musi mieć pasy na zadnie nogi? Znalazłam taką co by mi pasowała, ale nie ma tych pasów, a dotąd wszystkie moje miały... ale za to ma zapięcie do kaptura... czy ewentualnie można je doszyć?
saganek, wg mnie to konieczność, jeżeli nie chcesz po milion razy poprawiać poprzekręcanej derki. Dla konia to też spory dyskomfort, a możesz być pewna, że po pierwszym tarzaniu derka absolutnie nie będzie na swoim miejscu.
Meise, dziękuje, tak myślałam... idę szukać dalej...
Moon   #kulistyzajebisty
09 listopada 2021 09:46
saganek, z ciekawości: która to dokładnie derka?
Trochę nielogiczne, żeby padokówka (!) była fabrycznie bez pasów pod nogi... 🤔😐
saganek, zależy jaka derka. Wszystkie pe które mam na padok nie mają pasów zadnich lub mam je odpięte. Mają za to podogonie. Nic się nie przekręca mimo szaleństw na padoku.
saganek, właśnie ta Kavalkade, o której pisałyśmy powyżej, nie ma pasów między nogami, a trzyma się lepiej niż niektóre z pasami.
Saganek, Moon właśnie wyżej wstawiałam padokową Alaskę Kavalkade, która pasów nie ma. Ja doszyłam oczka i pasy dodałam po prostu.
saganek, ja jednemu z moich wypinam te pasy, które są między nogami, bo mój Vimto potrafił wsadzić miedzy nie tylną nogę i się nadwichnąć 🤷. Nic mu się nie przekręca, derka jest na swoim miejscu.
Poratujecie laika swym doświadczeniem?😉
Mam klacz niegoloną, spędzającą całe dnie na wybiegu(ok.7-22), lecz nie zarośnięta jak mamut. Noce spędza w izolowanej stajni.
Pod koniec miesiąca przenoszę ją do stajni wolnowybiegowej z osłoniętymi miejscami lecz bez zabudowanej wiaty (nie ma innej opcji a konia pod blok nie wstawię 🙄😉.
Jaka derka będzie optymalna aby kobył niezamarzł?
Czy w ogóle potrzebuje derki?
Ze znajomych każdy ma odmienne zdanie a ja nie będę mieć możliwości zmieniać 3xdziennie derki gdyż koniur stoi u znajomego 70km ode mnie.
Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się