Kącik WKKW

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 sierpnia 2021 18:59
Bo PZJ nie poczuwa się właściwie do niczego. Ciekawe kto będzie następny.
Constantia, ktoś kto się również "umówi"🤣
Bo wydźwięk tego artykułu (a nawet cytacik) jest taki, że to było planowane. Swoje zrobił bo tak się umówił, i że "po" sam sobie pójdzie, bo się tak umówił.
Ciekawe czy podopieczni wiedzieli, że takie są umowy? Zostali na to przygotowani, zabezpieczeni w środku jakby nie było jeszcze trwającego sezonu?

Ja uważam, że należało by przestać (szczególnie w tej sprawie) o używaniu zwrotu PZJ - bo to jest wszyscy i nikt, czyli właśnie gówno nie odpowiedzialność za każdym razem.
Konkretne osoby z imienia i nazwiska warto wymieniać.

Więc mnie jako szaraczka-polaczka, którego podatki idą min. na to interesuje kto w PZJ się tak "umówił" z Panem Konarskim i kto weźmie teraz imienną (i moim zdaniem powinien także finansową) odpowiedzialność za zostawienie zawodników bez trenera.
kotbury, Ale w zasadzie kadra nie trenuje z Konarskim tylko kazdy zawodnik ma swojego trenera. Trener kadry jest selekcjonerem i koordynatorem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 sierpnia 2021 18:21
Jeśli celem było doprowadzenie drużyny do IO, to nie wiem co jest złego w rezygnacji po osiągnięciu tego celu. Bycie trenerem kadry to masa obowiązków, ciągle w rozjazdach, ogromna ilość papierologii, słowem GIGANTYCZNA ilość czasu. A pan Konarski ma przecież jeden z większych ośrodków w Polsce, organizujący niemałe zawody - ostatnio ME kucy w trzech kategoriach. I zawsze gdy byłam tam na zawodach, widziałam pana Marcina w środku akcji, choćby własnoręcznie naprawiającego przeszkody na crossie rozbudowane przez zawodników. Nie jest tylko panem zarządcą dyrygującym przez krótkofalówki (nie żeby to było coś złego; chodzi mi o stopień zaangażowania i „niezastępowalność”). Ciężko to pogodzić ze sobą.
kotbury, kto z kadry seniorów fizycznie trenuje z Konarskim??
To kolejna rezygnacja ze współpracy z PZJ. Nazwisko w PZJ jest jedno i chyba nie trzeba go przytaczać... Brak skonkretyzowania powodów to brak gównoburzy, którą by to wywołało. Szacun dla Marcina za to, że wytrwał do Olimpiady pomimo wszystko. Chyba nikogo ze środowiska ta rezygnacja nie zaskoczyła
_Gaga, mam zupełnie inny odbiór tej sytuacji.
Zupełnie.


Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2021 19:47
kotbury, a o co właściwie się tak pieklisz? W kadrze jesteś czy co, że tak Ci przeszkadza ta rezygnacja?
Facella, a ty dlaczego tak bronisz, że nawet głupoty gadasz w stylu, że "trzeba zrozumieć bo ktoś ma dużo prywaty na głowie"? ke?

"Pieklę się" a raczej szydzę po prostu bo jestem dość w moim odczuciu związana z tym konkretnym sportem i środowiskiem poniekąd.
Powiem tak- przyszłość tego sportu leży mi na wątrobie. Chciałabym różnym entym i owentym, z którymi współpracuję móc z czystym sumieniem mówić w służbowych relacjach - "ładujcie swoje hajsy w wkkw! to wam się zwróci wizerunkowo".

I zwalanie winy na PZJ jest takie wygodne🙂
A pieprzenie o tym że swoje się zrobiło i przecież się na siebie winę wzięło jest takie - nie wiem nawet jak to nazwać...
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 sierpnia 2021 23:58
Prywaty? A to dobre. Nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałam, ok?

Bronię bo cóż, jestem dość w moim odczuciu związana z tym konkretnym sportem i środowiskiem poniekąd i przyszłość tego sportu leży mi na wątrobie.

Może gdybyś była bliżej tego sportu to byś wiedziała, jak wygląda od kulis i jak często jest to walenie głową w mur spowodowane przez - a jakże - PZJ.

Najeżdżanie na p. Konarskiego jest niesmaczne i niczemu nie służy. Twoja wątroba musi sporo znosić.
Cóż to jest ten mityczny PZJ? Szefa "środowisko" wybiera sobie w demokratycznych wyborach, tak? Wszystkich szefów, w tym szefów komisji dyscyplin. To Marcin Konarski odpowiada za wszystko co dzieje się w WKKW, od lat, jest czy nie jest "koordynatorem". Odpowiada? Przed kim??? Przed nikim nie odpowiada. Po prostu sprawuje niepodzielną władzę, i to się nie zmieni. Wyniki sprawowania tej władzy bywają dobre, i wręcz przeciwnie. Władza fachowców to całkiem fajna forma władzy, o ile fachowcy nie są bezkarni. A u nas - są. Nie tylko w WKKW, nie tylko w jeździectwie, nie tylko w PZJ - niemal wszędzie. Nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności. Słowa "powierza się obowiązki" od dawna nic nie znaczą.
kotbury, masz inny odbiór sytuacji, bo stoisz w ośrodku który z Konarskim hm... nie sympatyzuje...
Punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia 😉
Ja się staram z polityką nie wiązać. WKKW zawsze będzie mi bliskie ale polityka nie koniecznie. Dlatego szczerze pisząc wisi mi kto z czego w PZJcie rezygnuje. I kompletnie nie piekliłabym się że kadrowicze nagle nie mają z kim trenować, bo to akurat bzdura.
<b>kotbury,</b> masz inny odbiór sytuacji, bo stoisz w ośrodku który z Konarskim hm... nie sympatyzuje...<br>
Punkt widzenia często zależy od punktu siedzenia 😉<br>
Ja się staram z polityką nie wiązać. WKKW zawsze będzie mi bliskie ale polityka nie koniecznie. Dlatego szczerze pisząc wisi mi kto z czego w PZJcie rezygnuje. I kompletnie nie piekliłabym się że kadrowicze nagle nie mają z kim trenować, bo to akurat bzdura.

_Gaga,

Rozczarowanie kochana.
Nie uczestniczę "w życiu ośrodka" już od jakiś ponad dwóch lat...
Bywam (celowo) głównie w godzinach, gdy nie bywa nikt inny.
.. ale bardzo ciękawy wątek na temat "nie sympatyzuje" poruszyłaś. czy trener kadry (i zasiedziany tyłkiem król konkurencji) w ogóle może z kimś sympatyzować albo nie?

Natomiast sprawę dokładnie wyjaśniła Halo. Władza (i piniążki) a odpowiedzialności zero.


Facella jak to nie powiedziałaś. Przecież odwoływałaś się do tego, że może więcej nie mógł zrobić bo przecież ma jeszcze swój ośrodek na głowie... czyli w moim odczuciu prywatę.

Jeżeli uważasz, że dyskutowanie o czyiś kiepskich osiągnięciach na tym stanowisku z imienia i nazwiska- jest niesmaczne -... no to tak samo krytykowanie prezydenta.
Ktoś ZA PIENIĄDZE pełni funkcje publiczna. Rezultaty jego działań podlegają publicznej ocenie.
A to jest wątek WKKW - czyli miejsce do dyskutowania właśnie o takich sprawach.
Dla mnie niekomentowanie tej sprawy, jest niesmaczne i śmierdzi tumiwisizmem.

Wisi wam - sopko, macie prawo mieć w poważaniu, kto rezygnuje a kto nie. Ale nie za bardzo wiem jakim prawem uciszacie mnie, która ma inne niż wasze zdanie.
Mi nie wisi. mam taki odbiór sytuacji jaki doskonale opisała Halo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 sierpnia 2021 18:43
kotbury, jak prywatą może być organizowanie Mistrzostw Europy? Dla samego siebie je robi czy co?
Pokaż mi te kiepskie osiągnięcia. Pokaż. Po raz pierwszy od lat mieliśmy pełną drużynę na IO i dwóch rezerwowych, a przypominam ze Warszawski i Kleniuk tez zrobili kwalifikacje. To że się konie posypały to pech. Serio nie widzę tu kiepskich osiągnięć, pokaż mi palcem co masz na myśli, bo może jestem za głupia na twoje obijanie w bawełnę.

Btw co się dzieje z Winoną i Lorettą - sprzedane? Kontuzjowane? Nieżywe? Winona już swoje lata ma, wiec jeśli na emeryturze to ok, ale Loretta? Dawno nie widziałam żadnej z nich na crossie, wyniki ostatnie znalazłam sprzed 2 lat…
[quote]<b>kotbury,</b>
Pokaż mi te kiepskie osiągnięcia. Pokaż. a przypominam ze Warszawski i Kleniuk tez zrobili kwalifikacje. To że się konie posypały to pech.
Facella,

.. to zweryfikuj swoje info o posypanych koniach...
Chwileczkę, a trenerem kadry przecież był ostatnio chyba Dibo ? Czy ja mieszam coś ?

Facella, to słabo szukałaś, bo wyniki są. Lorka ma sie dobrze i chodzi skoki.
Wini chodzić nie będzie, odpoczywa sobie.
Wiadomo czemu nie ma Pawła Spisaka na CHIO w Aachen? Od tokio tego Instagram milczy :]
Oglądam Cavaliadę wkkw retransmisję.
Ależ dziewczyny jeżdżą wspaniale 😍
Ktoś zna ma Amelię Drywę osobiście lub wie jaką ma ona kamizelkę?

Perlica, znam Aurelię i dowiem się co to za kamizelka.
czeggra1, bardzo dziękuję
Perlica, tą „powietrzną”, „dmuchaną” ma Point Two. Również taką mam od wielu lat i polecam. Kupiłam lata temu i nadal działa bez zarzutu. Wysyłałam do producenta na coroczne przeglądy (i czyszczenie) zgodnie z zaleceniami producenta i nie wiem jak to teraz będzie z tą ich usługą kiedy jestem poza granicami UK i jest po Brexicie. Raczej nic z tego nie będzie.
Z ciekawostek dotyczących użytkowania, to jak się ma mniejszego konia (Ty aktualnie masz raczej z tych na odwrót 😉😉 to warto skrócić linkę, bo jest dość długa i wiem z doświadczenia, że można gdzieś zdrowo rymsnąć zanim się linka się szarpnie i kamizelka się otworzy.
Niektórzy zakładają te kamizelki bezpośrednio na siebie, bez twardej pod spodem. Wówczas warto wybrać rozmiar mniejszą.
Jaką kamizelkę Aurelia ma pod spodem dowiem się jutro.
czeggra1, nie chodzi mi o powietrzną. Ona miała na sobie granatową zwykłą, nie z nabojem.
Dospecyfikuję zatem pytanie o konkretna kamizelkę z Cavaliady, bo się ewidentnie nie dogadałyśmy z Aurelką 😉🤣🙃, a ja prawdę mówiąc nie zwróciłam uwagi w co była ubrana.

Aurelia mówi, że to jakaś kamizelka z chińskiej strony i ze jakoś super nie chroni, ale dobrze się układa na ciele i fajnie błyszczy 😉😉. Perlica, jak chcesz to ona jutro sprawdzi co to za firma.
czeggra1, no pewnie, poproszę. Układa się bardzo top, dlatego zwróciłam na nią uwagę.
Perlica, fota od Aurelii: metka jej kamizelki. Przesłała wraz z pozdrowieniami dla Ciebie 🙂.
6BE34B55-B3A6-4C44-B8F4-D6E4848AA2C7.jpeg 6BE34B55-B3A6-4C44-B8F4-D6E4848AA2C7.jpeg
czeggra1, bardzo dziękuję 😍 poszperam w necie 🙃
Dziękuję, również pozdrawiam i Gratuluję udanego debiutu na Cavaliada 🦄
czeggra1, śmiesznie tania bardzo oddaje tą sytuację 😀

https://www.aliexpress.com/i/32967926793.html
xxagaxx, jaka ty szybka jesteś 🙂
No cena po prostu zwala z nóg 😂
Kurde ciekawe jaka różnicy w podróbce vs oryginał za 1200pln?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 listopada 2021 20:21
Perlica, może być taka jak w bluzie Versace, TH czy Dolce Gabana ze sklepu a z Turcji 😆
Pati2012, to teraz hit, bo nie miałam nigdy firmowego ciucha codziennego 😎to serio nie wiem🤔
Buty mam firmowe to różnica na plus w wiekszości przypadków.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się