ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

panibelynda, tak. Mnie raz nie chcieli dopuścić do startu za koszulę bez białego mankietu. Przy krótkim rękawku wystarczy biała stójka, natomiast przy długim musi być też biały mankiet. Jest to gdzieś w przepisach.
mindgame, dzięki, bo właśnie kojarzyłam ten przepis, ale tyle tych koszul bez mankietów jest dostępnych, że zaczęłam się zastanawiać czy dalej obowiązuje.
panibelynda, to prawda, ale tłumaczę sobie tę różnorodność w sklepach tym, że firmy szyją na cały świat, a nie tylko na polski rynek 🙂 gdzie indziej przepisy są inne.
Jeszcze jedno mam pytanko 😝 w sumie trzy 😋
Dotyczy czasu licencji , wiem że jest ważna rok , ale jak go licząc ?
jeśli zakupie w tej chwili licencje oraz dokumenty będą prawidłowo wypełnione to liczy sie licencja juz od listopada 2021r? czy każda licencja rozpoczyna się z rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego czyli od 01.01.2022r. do 31.12.2022r.?
Pozdrawiam
Balanga1988, - licencja jest ważna w roku kalendarzowym, od dnia wykupu, nie ważne kiedy wykupisz. Czyli druga opcja 😉 Czy kupisz w styczniu, czy w listopadzie ważna jest od dnia zakupu do grudnia tego roku.
Tzn. nie do końca , bo jak kupisz teraz na ten rok to zakończy się jej ważność z końcem roku.
A jak kupisz na rok 2022 to wtedy ważna od stycznia 2022 do grudnia 2022.
keirashara, Dziękuje 😘
Perlica, dziękuję 😘
Co sie wysyła w mailu z prośba o nadanie uprawnień do wyższych klas? Noty, screeny wyników? Czy mam tylko im napisać na jakich zawodach co jechałam. Nigdzie nie mogę tego zaleźć.
To zależy od danego WZJ. Niekiedy sami ogarną, niekiedy trzeba screenów z oficjalnych wyników.
Pytanie żółtodziobowe, bo nie ogarniam przepisów od czasu covida...
Start w zawodach towarzyskich ujezdzeniowych (Lke). Wiem, że trzeba teraz wykupić ta licencję wstępna w wzj, ale czy potrzeba brąz?
Brąz od dawna jest niepotrzebny.
halo od którego momentu w takim razie potrzebny jest brąz?
Czyli reasumując: mam znajomą, która chce startować ujeżdżenie. Robi badanie lekarskie u sportowego, placimy w wzj, dostaje wstepną licencje i moze jeździć L towarzyskie czy regionalne? P też może czy już do tego potrzebna odznaka?
P też może. Potem może albo zdobyć normy na III klasę sportową, co da jej uprawnienia III stopnia, (tzw. III licencję) i prawo startów do C włącznie, albo zdać brąz, co da jej prawo startu do C włącznie 🙂 edit: jeszcze ubezpieczenie NNW
Chwila, z brązem można jeździć do C włącznie? Jak ostatnio patrzyłam to trzeba było przejechać 4xP/D.
A kiedy patrzyłaś? Bo nie wiem, może od czerwca znowu się coś zmieniło? Od kilku lat BOJ daje uprawnienia III stopnia w ujeżdżeniu.
halo, srebro daje uprawnienia III stopnia w ujeżdżeniu, nie brąz (załącznik nr 8 do Regulaminu Ujeżdżenia 2021)
Powiem Wam, że zaskoczona jestem totalnie, ale wieki temu miałam coś do czynienia z przepisami 😝
Pocieszyłyście mnie jednak, bo znajoma to nielot, a ujeżdżenie by pojeździła i tu się zrobił cały kłopot.
Dziękuję Wam serdecznie 😎
Witajcie! Nie wiem czy ten temat był poruszany a ja dopiero zaczynam przygodę z ujeżdżeniem. Startuje w grudniu klasę L1 i L3 a w styczniu z trenerką chciałybyśmy pojechac również P. Czy aby pojechać P pomijając licencje (bo to w miarę ogarniam) jest jakiś przepis że trzeba przejechać L na odpowiedni procent ? Mam jedynie boj i nie staruję jeszcze w wkkw ani w ujeżdżeniu (nie mam żadnego doświadczenia w startach) więc nie mam pojęcia czy miałabym możliwość pojechania P ? Ktoś pomoże? Z góry dziękuję
Tak, możesz jechać P regionalne.
Zgadza się, srebro. Brąz nie jest do niczego potrzebny (no, do srebra jest).
Czy jest możliwość obecnie wykupienia ubezpieczenia poprzez stronę pzj? Nie mogę nic na tej nowej stronie znaleźć.
Czy przejazdy do uzyskania III klasy sportowej w ujeżdżeniu, czyli 4 x P/D muszą być w jednym roku kalendarzowym? Nie mogę nigdzie znaleźć w regulaminach PZJ żadnej wzmianki w ile czasu trzeba te wyniki mieć, a z kolei w mailu od prezesa mojego WZJ mam zdanie "Zawodnik ma 12 miesięcy na uzyskanie odpowiednich wyników" i ja już zgłupiałam, czy te 12 miesięcy to rok kalendarzowy, czy 12 miesięcy od pierwszych zawodów, na których uzyskałam odpowiednie procenty. Brakło mi dosłownie jednego przejazdu, pisałam maila do WZJ, czy ze względu na mniejszą ilość zawodów nadadzą mi klasę na podstawie trzech przejazdów, ale dostałam odpowiedź, że nie i właśnie to powyższe zdanie, które nie wiem jak dokładnie rozumieć. Bo jeśli mam 12 miesięcy od pierwszego wyniku, no to mam czas do czerwca i to byłoby super. Inaczej będę musiała zdawać srebro, a niezbyt mi się to opłaca, jak mi brakuje tylko jednego przejazdu.
W roku kalendarzowym, jest taki punkt w wyjaśnieniu do tabel z normami.
O faktycznie jest, wcześniej zjechałam za nisko i ominęłam. Meh, to muszę zdawać srebro.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 stycznia 2022 13:39
Powiedzcie mi proszę, bo nie umiem tego znaleźć w przepisach: czy zawodniczka, która kończy we wrześniu 18 lat może jechać na ogólnopolskie DiM i jechać konkurs DK 90 i 100?
Mogę się mylić, bo dawno nie zaglądałam do przepisów DiM, ale było tak, że ZO DiM są do 16 (kalendarzowo) roku życia, chyba że chodzi o Małe Konie (grupa E). Duże konie i 18 lat to junior.
halo, DiMy masz do 21 roku życia, z tym że junior (18 latek) na dużym koniu startuje w 130 cm... 90 i 100 to dla kuców parkury.
W każdym razie chodzi o to, że junior na DK 90 i 100 nie może jechać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się