Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dzięki wszystkim za podpowiedzi 🌷😘
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 października 2021 21:28
Jeżeli mam na recepcie przepisane 2 opakowania, a lek jest ledwo dostępny to można ją zrealizować w różnych aptekach?
safie, wybierz jedno opakowanie a drugie niech ci zamówi apteka i odbierzesz później 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 października 2021 23:23
galopada_, niestety nie da tak rady, bo leku nie ma w hurtowniach. Na stronie gdziepolek jest informacja o tym, że nie jest produkowany, a zamiennik też średnio dostępny. Odświeżam tylko stronę ktomalek
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2021 23:53
Masz receptę papierową czy elektroniczną? Na tę drugą się da, wykupujesz jedno opakowanie, potem na ten sam kod będziesz mieć możliwość kupno już tylko jednego w dowolnej aptece. Tylko musisz w pierwszej aptece o tym powiedzieć, bo mogą chcieć „przyblokować” receptę, żebyś kupiła u nich. Znajoma farmaceuta mi to tłumaczyła, mogłam coś pomieszać z tym blokowaniem, ale na pewno jest możliwość kupienia w różnych aptekach - sama tak robiłam.
Na papierową też się da, robią wtedy odpis recepty, wielokrotnie tak robiłam jak miałam do kupienia kilka leków niedostępnych w jednej aptece 😉 ale teraz to już chyba tylko elektroniczne recepty, w sensie nawet jeśli na papierze to i tak wszystko z systemu idzie. To chyba tym bardziej nie powinno być problemu 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 października 2021 09:15
O widzisz, a ja zawsze po drugie opakowanie z papierowej musiałam lecieć do tej samej apteki, bo odpis „tylko u nas ważny”…
Zdarzają się jeszcze papierowe, choćby w przypadku awarii systemu albo w mniejszych gabinetach prywatnych czy nawet całych przychodniach w małych miejscowościach, wsiach. No i leki recepturowe, ale to nie ten przypadek.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
16 października 2021 09:33
Mam E-receptę. Ja już to jedno opakowanie kupiłam, bo jak wyskoczyło że jest w aptece bliższej niż w Krakowie (a mieszkam koło Katowic) to rezerwowałam i leciałam na złamanie karku kupować. Nic nie mówiłam o blokowaniu 🤔
Powiem wam, że leczenie w tym kraju to jakaś porażka - lekarz prywatnie to miesiąc czekania, leków w aptekach nie ma i lecz się człowieku 😞
Napisałam już do producenta z pytaniem kiedy lek będzie dostępny, ale nie liczę na odpowiedź
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 października 2021 07:38
Czy na tej nowej wersji forum mozna zobaczyć czy dany użytkownik ma jakieś ogłoszenia?
Bo chyba nie umiem znaleźć 🙁
Nie da się z poziomu forum niestety
Jak wygląda prowadzenie zajęć z hipoterapii ?
Przede wszystkim cenowo, ile kosztują takie zajęcia teraz ( mniej więcej, wiem że w różnych częściach Polski będzie inaczej)?
Czy trzeba spełniać jakieś wymogi, żeby prowadzić takie zajęcia ? ( np. sanitarne, warunkowe)
Czy oprócz ceny którą płaci klient dostaje się jakieś dofinansowania z Państwa ?
Ja mam takie głupie pytanie 😂

Czym się zajmują te wszystkie instacelebrytki, co siedzą przy bogatych chłopach i wszystkie wyglądają tak samo ?
Podróżują z nimi po świecie, ale co robią poza wyginaniem się do zdjęć ?
Sonika, Jak pytanie nadal aktualne to zapraszam na priv.
Kolebka wiesz ile czasu potrzeba na kosmetyczki, fryzjerów, manicure itp. , całe dnie schodzą na tym.
Do tego imprezy, kawusie z podobnymi sobie.
One nie mają czasu na pracowanie, jeśli o to też pytasz.
kolebka, sonika

w sensie, serio?
Zajmują się głównie wywiązywanie z umów zawartych z reklamodawcami.

I trochę bawi mnie taki ciśnięcie, że to nie jest praca. Skoro dostają za to wynagrodzenie i się z tego utrzymują, to tak, jest to praca.
infantil jak faktycznie mają umowy z firmami, to jestem w stanie to zrozumieć.
Ale jest np. taka Julia Dybowska, o której niedawno się dowiedziałam, co siedzi z teherańskim milionerem 30 lat starszym. I ona nie oznacza w postach żadnych firm, tylko po prostu ma zdjęcia.... siebie.
Oczywiście wszystko wystylizowane na maxa, w rozmaitych krajach. I bardziej miałam na myśli takie panie, że nawet jak jeździ za tym facetem po świecie to co robi jak on się zajmuje biznesami ?
To nie wiem, ja miałam na myśli influencerki, których pracą są te sociale.
A dziewczyny u boku bogatych facetów nie muszą pracować, to nie pracują. Widać jakoś sobie czas organizują. Nie każdy ma takie usposobienie, że by mu taki tryb dnia pasował, ale myślę, że wiele osób mając taką możliwość, by z tego skorzystała.
Ja, gdybym miała kasę i nie musiała pracować, jakoś bym sobie czas zorganizowała (przynajmniej przez kilka miesięcy) 😋
Nie ma niczego złego w niepracowaniu, gdy nie trzeba.
Kolebka, pracuje się, żeby żyć, a nie żyje, żeby pracować. Żony bogatych mężów zajmują się swoimi hobby i obijaniem się stanowczo dłużej niż istnieje Instagram. Kiedyś organizowały sobie najpiękniejsze suknie, a teraz najlepsze zdjęcie na Insta, co w tym dziwnego?
Nie powiem, że też bym tak nie chciała, jakbym miała możliwość. Oczywiście sama nie zdecydowałabym się na męża którego nie chcę, ale jakbym miała kasę, będąc bogatą córeczką/żonką kogoś z biznesem, to po prostu bym robiła to, co chcę. Kto by nie chciał.
Wiekszosc osob prowadzacych socjal media nie pokazuje swojego prawdziwego zycia. Nawet jezeli to wyglada plytko i glupio, to byc moze maja hobby, badz zycie towarzyskie, ktore im jednak czas jakos zapelnia.
Ja na moim profilu nie pokazuje moich hobby, mojej rodziny, ani namiastki zycia zawodowego, wiec na pierwszy rzut oka pewnie wygladam na niezla nudziare, a jednak jakos czas sobie organizuje 😀
Czy ktokolwiek z Was startował (albo zna kogoś kto startował) w biegach organizowanych przez GROM lub Formoze ?
Ciężko znalezc opinie na ten temat a zastanawiam się czy dam radę czy po pierwszym kilometrze odpadne
Codzienna siłka czy inne ćwiczenia (ładne i zgrabne ciało same się nie zrobi), odpowiednia dieta - przygotowywanie lub ogarnianie posiłków, ogólne zadbanie o siebie (kosmetyczka, pazurki, depilacja, itd), zakupy, nawet samo głupie robienie fot, obróbka ich pod sm. Takie na maksa wystylizowane foto to nie jest kliknięcie na szybkiego byle jak. Spotkania towarzyskie. Aktywność w sm to też często sporo czasu, potrafi iść w godziny.
Możliwe też, że mają inne pasję czy są dość inteligentnymi kobietami. Nie zawsze ten, kto promuje się jako pusty faktycznie taki jest... czasem jest cwany 😉 Co kto lubi, przecież nikogo tym nie krzywdzą.
Znałam kilka żon bogatych mężów, i one czasu to nie miały za bardzo.
Specjalistki od "logistyki" i koordynacji top level.
"Diabeł ubiera się u Prady" się chowa.
Przykładowo: trzeba nadzorować budowę kortu/basenu, dobija się kontrahent, który zdobył prywatny numer, 4 sprawy od asystentki męża, dzwonią ze szkoły syna, że kłopoty, wieczorem trzeba podjąć innych ważnych kontrahentów, katering zawala, a rano już lot gdzieś.
Może być, że te zdjęcia to jedyne "ja", jakie mają do dyspozycji.
Mawia się czasem "poślubiony firmie/korpo".
One są poślubione mężom. I ich, rozlicznym, sprawom.
infantil, Sivrite a to jasne, ja nie mówię że to jest złe, tylko mnie to po prostu ciekawi czym się zajmują, jak wygląda ich dzień - absolutnie daleka jestem od oceniania.
Większość osób musi pracować, w mniejszym czy większym stopniu 😉 i taki schemat jest powiedziałabym... standardowy. Gdybym nie musiała pracować, to też bym znalazła kilka pożytecznych zajęć i nie martwiłabym się o zarobki 😁
Tak naprawdę to takich ludzi którzy nie muszą pracować jest bardzo mało. Nigdy nie ma tak, że pieniądze po prostu są- trzeba pilnować żeby były.
No i ktoś kto zarabia te 50tys miesięcznie żyje na trochę innym poziomie i raczej chce go utrzymać, czyli nie płaci za mieszkanie 2tys tylko 10tys, więc musi pilnować żeby te 50tys nadal było a więc musi pracować i inwestować.
Tak ja myślę.
Nie ważne ile pieniędzy masz to i tak będzie ich mało.
A mało to matek z dziećmi, które nie pracują, a dzieciaki już w wieku szkolnym? I jakoś ta całkiem spora część świata daje radę sobie czas organizować i dni lecą :P Taka różnica od skrajnie bogatych, że muszą coś ugotować i czasem chatę sprzątnąć (aczkolwiek thermomix, robot odkurzająco-mopujący i jazda 😂😉.
Poza tym w tych czasach bardzo łatwo czas "marnować", a to instagram, tiktok, fejs, youtube, netflix i parę godzin mija. Same na revolcie ile czasu spędzacie? 😁 Naprawdę można nie pracować i sobie tak dni zorganizować, że ci jeszcze czasu braknie.
Dzień dobry, chciałam się zapytać gdzie można kupić stacjonarnie albo w internecie jakieś ładne i dobre jekościowo koszulki polo, damskie. Chciałam sobie kupić kilka szt. do jazdy oczywiście ale budżet mam ograniczony więc będę się musiała zadowolić się tymi zwykłymi polówkami, a nie ze sklepów jeździeckich. Zależy mi też na dużym wyborze kolorów. Jedną fajną polówkę mam z KIKa ale niestety inne kolory mi się nie podobały więc szukam czegoś innego. Rozmiar raczej duży (XL). Dawno nie kupowałam sobie żadnych ciuchów tylko ciorałam w nieskończoność co tam w szafie miałam, wypadłam z obiegu gdzie można dostać jakieś fajne ubrania wdobrej cenie, będę wdzięczna za każdą wskazówkę 🙏🌷
MATRIX69, - H&M w kolekcji Basic ma całkiem spoko polówki. Ja kupiłam kiedyś jasnoróżową, bo zależało mi na kolorze i nie płaceniu za nią 300zł 😉 noszę do dziś, a z 3 lata ma na pewno.
Mam też trochę "markowych" polo z Turcji, jak znasz kogoś, kto tam jedzie na wakacje warto poprosić. Kupowałam na prawdę mega jakości i bardzo ładne polówki po 10 euro, cioram je od ponad 5 lat, są super. Żałuję, że nie kupiłam więcej 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2021 08:24
MATRIX69, ja mam fajne polówki z Decathlona - z działu do gry w golfa 😁 Nie ma wielu kolorów, ale jak zależy Ci na klasyce (granat/czerń/szary) to polecam bardzo - fajne oddychające i nie blakną, mimo cioranina w stajni co wiosnę/lato i częstego prania.
MATRIX69 w C&A mają często spory wybór kolorów polówek.
Dzięki wielkie za odpowiedzi, opcja z Turcją najlepsza chyba czas zacząć planować wakacje 😉 Na razie wygrywa polo z Decathlona truskawkowy róż i C&A ciemne we wzorki. Jeszcze raz dzięki wielkie za odpowiedzi 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się