wrzody żołądka

Iskra, ja dostałam jako takie zalecenie omeprazol właśnie. Na stres, na zawody czy w trakcie podawania innych leków.
Ale Ulgastranu nadal nie ma od 1,5 roku, więc i tak nie ma co o nim dyskutować chyba. 😂 Teraz Ulgastrol ludzie stosują jako zamiennik.
Flygirl, znam co najmniej dwie takie osoby jak Ty, rozumiem. 😂 Naprawdę robisz w takim razie tyle, ile możesz. Tego siemienia możesz przez jakiś czas mocniej popilnować, żeby częściej dostawał i zneutralizować stresy. Może właśnie tęskni za tym bratem?
Raczej nie, bo on już prawie rok nie chodzi. A stwierdziłam, że nie będę go łączyć z nikim innym, bo to jest gamoń i raczej dostanie wpierdziel na dzień dobry, to mu bardziej tym krzywdę zrobię niż jak ma cały balot siana dla siebie i koleżanki i kolegów za pastuchem.
Mój wet też mówił, że profilaktycznie przy stresie lepiej Ulgastrol (do zdobycia bez problemu i recepty w hippovet) niż omeprazol.
Ulgastrol czyli suklarfat, działa osłonowo na żołądek a omeprazol hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego.
Tylko, że jak się przestaje stosować to wtedy następuje podwojony wzrost wydzielania tego kwasu i można stan żołądka jeszcze pogorszyć.
Zamiast omeprazolu, profilaktycznie żeby obniżyć a nie zatrzymać całkowicie wydzielanie kwas żołądkowego, polecił preparaty na bazie alg (Equine 74, mucostat).
pati12318, dokładnie, środek powlekajacy śluzówkę, osłonowo.
U nas Ulgastran sprawdza się super na bóle żołądka spowodowane np. zmianą pogody (czy po prostu niesprzyjającą aurą) przy przesileniach czy innych po nażarcie mokrą trawą. Ale takich typowych bólach właśnie żołądka. Jest to skuteczne złagodzenie dolegliwości już po 15 minutach po podaniu. Zobaczymy jak Ulgastrol z Hippovetu się sprawdzi (tfu tfu na razie leży na wszelki wypadek).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 listopada 2021 16:45
Mój wet też mówił, że profilaktycznie przy stresie lepiej Ulgastrol (do zdobycia bez problemu i recepty w hippovet)<br>
pati12318,

W Hippovecie ? To ja jakaś ślepa chyba jestem. Możesz podlinkować ?
Aleks, Nie ma na stronie 😉 musisz do nich napisać lub zadzwonić
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 listopada 2021 16:58
sweetie dzięki za wyjaśnienie 🌷
Czy ktoś z was leczył owrzodzenia jelit (a nie żołądka)? Wiem, że tutaj jest trudno z diagnostyką, ale zastanawiam się na ile terapia wrzodów żołądka ma wpływ na ew. wyleczenie/podleczenie wrzodów w dalszych odcinkach przewodu pokarmowego.
Aleks zamawia się mailowo, bardzo sprawnie to idzie, 1-2 dni robocze na przesyłkę.
Cena też dużo korzystniejsza niż suklarfat z ablera.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 listopada 2021 21:58
pati 🌷
Kupiłam teraz drugie opakowanie Ulcosanu, ale kupuje systematycznie żarcie i inne suple w Hippovecie, jesteśmy na ich diecie i jak można to Ulgastrol bym wzięła. Potrzebuje profilaktycznie, osłonowo na żołądek. Póki co nie mam objawów wrzodów, ale koń jest w takiej sytuacji, która sprzyja mocno ich powstaniu. Wolę więc dmuchać na zimne.
Dzięki raz jeszcze za info 🌷 .
A ile ten Ulgastrol zamawiany mailowo?
Coś koło 360 za 5l.
298 zł za 2.5 litra było na początku października.
Racja, za 2,5 litra (na 14 dni stosowania). Nie wiem skąd mi się wzięło to 5 🙈
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 listopada 2021 10:16
pati czy na 14 dni stosowania to jest przy dawce leczniczej, czy profilaktycznej ? Czy nie ma takiego podziału ? Na Ulcosanie mam wyróżnione, podaję profilaktycznie, stąd pytam. Będę wdzięczna za info 🙂 .
Aleks, znalazłam takie zdjęcie.
Na opakowaniu napisali 3x po 50ml.

Wczasie leczenia podawałam ulgastran 2x dziennie, a doraźnie mam podawać przy rannym kamieniu tylko. Lub gdy wystąpią wyraźne objawy dyskomfortu.
Podobno ulgastran ma być dostępny w styczniu - będę się starała znowu zrobić zapasy 😉
46E2C216-B1F0-4F23-B5FF-C62BC1A90DF5.jpeg 46E2C216-B1F0-4F23-B5FF-C62BC1A90DF5.jpeg
Aleksna 14 (dokładnie 16) dni podawania przy pełnej dawce leczniczej (50 ml 3x dziennie przed posiłkiem).
Profilaktycznie można mniejsze dawki.
Lek działa ok 8h osłonowo na żołądek, więc trzeba już dostosować do konia i jego rozkładu dnia.
Ważne żeby dawać przed posiłkiem (treściwe) minimum 30 min przed, nie dłużej niż 2h.
Aleks, realnie większość ludzi daje 2x dziennie. Wtedy zostało mi zalecone 60ml.
3x dziennie jest już ciężko, bo to średnio wypada 7,15,21...
xxagaxx bardzo ciężko z tym podawaniem 3 razy dziennie, bo albo trzeba być te 3 razy w stajni albo mieć kogoś do pomocy w stajni.
Ja w trakcie leczenia podawałam 2x dziennie po 70 ml.
Po 8 tygodniach leczenia (z omeprazolem) i kontrolnej gastro zeszliśmy do raz dziennie (50 ml przed śniadaniem).
Mam tak podawać przez miesiąc, bo właśnie po odstawieniu omeprazolu (oczywiście stopniowo zmniejszając dawki) będzie ten wyrzut kwasu żołądkowego i żeby zapobiec nawrotowi.
Suklarfat (czy to w saszetkach czy w formie Ulgastrolu) mam podawać profilaktycznie (minimum 14 dni ale nie dłużej niż miesiąc) jak będę widziała, że koń się źle czuje, przy zmianie sierści (jesień, wiosna).
Omeprazol profilaktycznie ma sens przy silnym ale krótkotrwałym stresie, typu zmiana stajni, stada na padoku czy transport konia, który bardzo rzadko jeździ.
Wtedy trzeba dawać na 4 dni przed tym stresującym wydarzeniem (tyle potrzebuje lek żeby zacząć w pełni działanie).
Profilaktycznie (osłonowo) sprawdza się też kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy (wychodzi mega tanio w porównaniu do leków).
Podaje się w formie takiego żelu z jedzeniem.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 listopada 2021 12:11
Dzięki dziewczyny za dokładne wyjaśnienia i dawkowanie 🌷.
Jak pisałam mam konia, który ze względów zdrowotnych (najbliżej temu do ochwatu mechanicznego na 4 kopyta) od 3,5 miesiąca jest w permanentnym bólu, stresie, na lekach p.bólowych, przemieszcza się tylko w stępie, co dla tego akurat konia jest katastrofą. Koń jest wrażliwcem, spalającym się, więc zdecydowałam się zadziałać też p.wrzodowo kiedy się to wszystko zaczęło. Objawów, aktywnych wrzodów, nigdy wcześniej nie miał i póki co nie ma, ale dmucham na zimne. Mam go pod domem (stajnia przydomowa) więc podawanie czegokolwiek w ilościach problematycznych, kiedy ma się konia w pensjonacie, w naszym przypadku nie jest problemem.
Póki co dostaje 2xdziennie Ulcosan, raz dziennie Asecurol i raz dziennie Brandon+ Gastro Balsam.
Dziękuję raz jeszcze, że wszystkie informacje 🌷 .
pati12318, a jak robisz żel? Ja podaję po prostu proszek do mikro ilości meszu zrozpuszczonego w soku z aloesu
Rozpuszczam 480 mg w jakiś 70 ml wody, mieszam i odstawiam na godzinę.
Z tego połowę daję do śniadania a połowę do kolacji.
pati12318, dzięki, to jutro tak zrobię na próbę 😅
Czy podawanie ulgastrolu wraz z misoprostolem ma sens? Czy ulgastrol zaburzy wchłanianie misoprostolu?
Inne pytanie, misoprostol też podaje się na czczo (co 12h)?
xxagaxx, nie ma sensu, bo zaburzy
Suklarfat pokrywa żołądek warstwą ochronną i przez ok godzinę upośledza wchłanianie innych leków.
Tak mi mówił wet.
pati12318, wg opracowań nawet do 2h
Ok, a dawanie go osłonowo przed pracą? Ma sens? Mam jeszczetrochę w butelce, nie opłaca sie tego sprzedawać, więc bym musiała zapwene wyrzucić
Wiem, że Gillian podawała osłonowo przed zawodami/transportem/stresowymi sytuacjami. Warto zachować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się