Paka :-)

Rozkład nie zgadza się z midi, plus midi ma metr szerokości, więc nie ma technicznej możliwości, że bat 120/130 wejdzie na prosto 😉
Taki układ- komora na siodła, szuflady i dodatkowa wąska komora jest w maxi (drugie zdjęcie alviki). Chyba, że to jakaś przerobiona wersja między midi a maxi, ale na pewno nie jest to zwykła midi. Wersja prestige midi też ma metr.
Maxi z nadstawką miał zawodnik, u którego pracowałam, nie potrzebowałam drabiny 😅 Schodki co najwyżej, jak musiałam widzieć w czym szperam.
Screenshot_20211120-101449_Chrome.jpg Screenshot_20211120-101449_Chrome.jpg
Screenshot_20211120-101702_Chrome.jpg Screenshot_20211120-101702_Chrome.jpg
Wg strony producenta MIDI ma 100cm szerokości.
Baty ujeżdżeniowe mają 110 - 130.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 listopada 2021 13:58
Rozwieję wątpliwości: maxi comfort z nadstawką.
I tak za mało miejsca mam 😂
Powinnam tą westową kupić... Dwie najlepiej.
-Alvika-, phiii,to chwalenie się,że się bat mieści do maxi jest po prostu słabe, gdy zwykli śmiertelnicy mają midi 😂🙃😁
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
21 listopada 2021 13:45
Ale mi jakoś wypadło z głowy, że to maxi. Serio. Aż w papiery Alfako zajrzałam 😅
Bo ona wygląda jak malutka midi. No miejsca w środku mi wciąż brak, a siodła, ogłowia i połowa czapraków i tak po siodlarniach jest rozrzucona! 🤔
Ja się nie nadaję na sprzętowego minimalistę.
Mi tam midi wystarcza, no ale Bacik to jednak z boku tylko 🙂 a skokowy w szufladzie 🙉
Kupował ktoś niedawno pakę i porównywał cenowo różne firmy? Nie zależy mi na konkretnej a jestem ciekawa z jakiej firmy aktualnie najbardziej opłaca się zamówić pakę żeby nie zabiła mnie jej cena 🙈
uszatkowa   Insta: kingaielif
21 listopada 2021 22:09
arlyn, ja zastanawiałam się między alfako, unicase i nortex. Padło na tą ostatnią, paka zamówiona i cierpliwie czekam. Alfako są podobno solidne (opcja dodania blachy "antymyszowej, mocny stelaż) ale nie za duże, idealne na zawody, unicase ma więcej możliwości modyfikacji choć jak zestawiłam je z nortex em to nortex wygrał cenowo. Dużo osób w wątku już się wypowiadało na temat nortex, zdania co do solidności i trwałości są podzielone, ale ogólny zarys wyszedł taki, że jako stacjonarne paki się sprawdzają. Mnie przekonała możliwość modyfikacji jak kolor, wyposażenie. Choć nie skorzystałam, to można w pełni zmieniać wielkość półek, ustawienie przegród itp
Użytkownicy Alfako Midi, mieszczą się w takiej pace dwa siodła (skokowe i ujeżdżeniowe) bez upychania nogą 😉?
czeggra1, na pewno 2 siodła się tam nie zmieszczą swobodnie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 listopada 2021 10:09
Ja korzystałam z Unicase a teraz mam Nortex. Obie jak dla mnie są podobne, ale Nortex wygrał ceną. I wożę ją na zawody.
IMG_20201211_135211.jpg IMG_20201211_135211.jpg
IMG_20201201_151937.jpg IMG_20201201_151937.jpg
Perlica, dzieki!
czeggra1, jeszcze 2 skokówki to jakoś ujdzie, ale ujeżdżeniówka ma za długie tybinki i za wysoki tylny łęk, żeby zrobić to tak bez kłopotu i kombinacji.
Wchodzi ujeżdżeniówka i skokówka do Midi
adriena, a tak na luzie, czy na wcisk? Ujeżdżeniówka z długimi tybinkami?
adriena, mi tak szczerze to wchodzi mała skokówka tylko jesli w pace mam cokolwiek na wieszaczkach. Nawet 2 skokówki by mi nie weszły , bo dajac wieszak na siodło na samą górę, żeby drugi był niżej to albo się rysują tybinki albo tylny łęk….
Perlica u mnie tak to wygląda
20211124_135134_resize_61.jpg 20211124_135134_resize_61.jpg
adriena, ale ja mam dużo ogłowi na wiszących wieszakach i one wtedy spadają dotykając siodło jak przesuwam.
A tylny łęk w erre ci się nie obija o pakę przy wkładaniu i wyjmowaniu?
Perlica nie, Erre jako ujeżdżeniówka jest małym siodłem. Drugie to też nieduża Meredith. Oba siodla 17. Także przy tym układzie siodla mieszczą się natomiast przy chowaniu wszystkiego to niestety już trzeba myśleć o Maxi.
uszatkowa   Insta: kingaielif
11 grudnia 2021 10:52
Po 10 tygodniach, czyli tak jak przewidywał producent, dotarła do mnie paka nortex bednarek. Przez cały czas oczekiwania kontakt był bardzo dobry, do tego po ponad miesiącu zmieniłam kolory paki i rodzaj zamka, nie było z tym problemu. Płatność dopiero tydzień przed odbiorem. Dostawa do stajni, jestem bardzo zadowolona 😍. Jak będę w stajni porobię zdjęcia i wrzucę zdjęcia załadowanej Pkd-2. Może komis się przyda zeby z wizualizować jej faktyczną wielkosc. Przed wyborem paki i jej wymiarów szukałam podobnych zdjęć więc może komuś się przyda.
Dostałam dzisiaj z Nortexu zdjęcia swojej paki. Już się nie mogę doczekać aż przyjedzie.
paka 1.png paka 1.png
paka2.jpg paka2.jpg
uszatkowa   Insta: kingaielif
14 grudnia 2021 23:17
martrix, łaaa taka mocno indywidualizowana widzę. A kolor jaki szałowy! Też wybrałam ciemniejszy obwód i jaśniejsze drzwi, ale w podstawowych szarościach. A w środku widzę sporo tez poprzestawiałaś.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
15 grudnia 2021 02:52
uszatkowa, czekamy ❤
uszatkowa, ja sprzętu mam tyle, że boję się, że i tak się nie pomieszczę :P ale większej już nie było możliwości, żebym miała.
Sama paka ma 115 cm szerokości i 165 cm wysokości (z kółkami 185). Zastanawiam się tylko czy komora na siodło nie jest minimalnie za niska. Ale mam nadzieję że wystarczy jeszcze miejsca pod siodłami na skrzynkę 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
17 grudnia 2021 20:05
Jedyne zmiany jakie wprowadziłam do pkd-2 to zamek na kod, wysuwana szyna z haczykami i uchwyt na baty. Nie zmieniałam ustawienia półek, odpowiada mi propozycja producenta. martrix, podoba mi się możliwość zmiany rozstawienia i wysokości wieszaków na siodła, w przypadku gdy potrzebujemy konkretną ilość miejsca pod siodłem np. na skrzynkę jest większa szansa, że się wszystko zmieści. Jak dojdą mi derki to moja skrzynka pewnie też pójdzie do największej komory
uszatkowa   Insta: kingaielif
17 grudnia 2021 20:10
Zdj się nie dodało
IMG_20211217_172644.jpg IMG_20211217_172644.jpg
Też mam tę pakę pkd-2 i jestem mega zachwycona, jeszcze za tak konkurencyjną cenę. Użytkuję pół roku i nie mam żadnych zastrzeżeń, czas realizacji zgodny z ustaleniami i super kontakt z firmą.
Jest bardzo pakowna i mądrze rozplanowana. Wrzucam zdjęcie w dniu przyjazdu, więc jeszcze świeciła pustkami - teraz mam dwa razy więcej rzeczy 😅 w tym derki, a i tak się z Johnnym mieścimy.
Nic nie modyfikowałam w standardzie, jedynym dodatkiem był kolor.
371FC674-8254-4229-9D78-AD25CA4AD5AC.jpeg 371FC674-8254-4229-9D78-AD25CA4AD5AC.jpeg
<b>uszatkowa,</b> ja sprzętu mam tyle, że boję się, że i tak się nie pomieszczę :P ale większej już nie było możliwości, żebym miała.<br>
Sama paka ma 115 cm szerokości i 165 cm wysokości (z kółkami 185). Zastanawiam się tylko czy komora na siodło nie jest minimalnie za niska. Ale mam nadzieję że wystarczy jeszcze miejsca pod siodłami na skrzynkę 🙂

martrix,

Nie zmieści się...
Mam ta największą pakę i gdyby nie to, że mam tylko jedno siodło to by było słabo.
Będziesz miała też wygibasy ze sprzątaniem pod tą szufladą a tam się sakramencko brud zbiera.
Polecam od razu kupić sobie ceratę "z metra", podocinać i tam podłożyć. Łatwiej się sprząta na zasadzie - wyjąć ceratę, przetrzeć i włożyć z powrotem.
kotbury, skrzynka mi się mieści, ale nie ta o której pierwotnie myślałam :P
Chociaż, jak przekręcę ten dolny wieszak dziurę wyżej to ta, w której trzymam szczotki też powinna wejść, bo tak to muszę ją mieć w przegródce obok.
Dzięki za sugestie co do ceratki. Jak znajdę czasu i siły w swoim grafiku, to może po nowym roku coś ogarnę ;P
Na razie nie robiłam zdjęć jeszcze po zapakowaniu, bo jestem przez ostatnie dni tak zaorana, że brakuje mi siły. Jak zsiadam z konia, to ledwo widzę świat, tak mi się kręci we łbie. Jeszcze nie do końca wszystko poukładałam w srodku, bo nie mam kiedy zwieźć reszty gratów do stajni. No i muszę obmyśleć jeszcze co gdzie poukładać, żeby było w miarę poręcznie. Doraźnie przełożyłam tylko to, co miałam w stajennych szafkach w siodlarni (więc wszystko, co najczęściej używane)

Po tych kilku dniach mam pierwsze przemyślenia takie, że podarowałabym sobie tę wewnętrzną szufladę, bo ona i tak jest mało funkcjonalna (trzymam w niej czapsy i ochraniacze - więcej się nie zmieści). To wszystko z szuflady równie dobrze mogłabym wrzucić w jakieś pudło/koszyk i postawić pod siodłami a miejsce na skrzynkę zostałoby jeszcze większe na 100%. Mimo że mierzyłam wszystko z zapasem to i tak siodła się mieszczą na styk, no ale najważniejsze, że się mieszczą. Docelowo pewnie zostanie mi tylko jedno, więc może tego dolnego wieszaka całkiem się pozbędę, ale na razie sobie wisi.
Głębokość paki jest taka "na styk". Niestety oferta producenta nie przewidywała w tym zakresie modyfikacji. Gdyby była taka możliwość to na pewno dodałabym przynajmniej te 5 cm. Za każdym razem, jak odkładam siodło to paki to muszę rozbierać cały zestaw na częsci pierwsze. Nie ma opcji, żeby siodło z czaprakiem pod spodem zmieściło się na wieszaku w pace bez zaginania czapraka, a jeszcze jak ktoś ma podkładkę, to tym bardziej. No i ogłowie też trochę się wgniata w siodło, jak się zamyka pakę. Myślalam, że w szufladę zmieszczą mi się wszechstronne czapraki, ale niestety ona jest za wąska, więc jedyne, jakie tam się mieszczą to łezki. Na razie chyba tyle. Więcej może po Świętach znajdę czasu, żeby zrobić porządek.

edit. i jeszcze te wieszaki na ogłowia... nie wiem dlaczego moje są tak nisko, a np. u infantil praktycznie na samej górze. też bym tak wolała, a nie tak jak teraz mam. Pewnie wtedy nie miałabym problemów z domykaniem drzwi.
uszatkowa   Insta: kingaielif
20 grudnia 2021 02:15
martrix, oo też mi brakuje parę centymetrów na głębokość. Siodlo z dopiętym padem (mam bezterlicówkę która tworzy komplet z padem który przywiązuje się od spodu siodła) ledwo się domyka tak że muszę napchnąć drzwiczki, a każdorazowe odczepianie padu jest niepraktyczne. No ale i tak obawiałam się, czy mi się siodlo zmieści więc mimo to jestem zadowolona. Czapraki ujeżdżeniowe też mi się ledwo mieszczą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się